Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2007., 14:03   #21
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
e to nemere .... rh poz. starci mogu imat rh neg. djecu ali rh neg.starci nemogu imat rh, poz. djecu evo tu imas i tabelu http://www.plivazdravlje.hr/?section...id=5205&show=1 .......recimo moji starci su oboje pozitivni, brat je bio pozitivan a ja negativna... u mojoj cijeloj blizoj rodbini samo smo smo bratic, pokojni djed i ja negativni
jesi li ti sigurna u to da ti je tata Rh +
laša lama......
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 17:15   #22
Quote:
mijaja kaže: Pogledaj post
jesi li ti sigurna u to da ti je tata Rh +
laša lama......
aha .....veli mama da je i postar bil isto pozitivan
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 17:52   #23
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Muzeva krvna grupa nije bitna jer rh faktor nije nasljedan..........
naravno da je nasljedan
a nacin na koji pozitivni roditelji dobiju negativno dijete je da su heterozigoti
+/- i +/- = +/-, +/-, -/+ ,-/- i zadnja je ta crna ovca, Rh negativna
Ethan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 21:15   #24
naravno da je rh faktor nasljedan! pa to se učilo čak i u srednjoj na biologiji.. ali to nije bitno... moje rh je+, a krvna grupa A.
tropical is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 20:03   #25
Quote:
Ethan kaže: Pogledaj post
naravno da je nasljedan
a nacin na koji pozitivni roditelji dobiju negativno dijete je da su heterozigoti
+/- i +/- = +/-, +/-, -/+ ,-/- i zadnja je ta crna ovca, Rh negativna
Rh faktor se nasljeđuje u recesivnim odnosima, Rh- (recesivni homozigoti) i to nasljedjivanje je opcenito zanemarivo zato sam to i napisala.Jako je mali postotak rh + roditelja koji imaju rh-djete
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 16:23   #26
Evo, trazim i trazim ovu temu i napokon je i nadjem.. sad vi meni recite kako to ide u mom slucaju??

Ja sam prvi put zatrudnila s 18 s mojim mm,i pobacila sam jer tad jos nismo ni bili vjencani a nismo ni bili spremni na dijete..
Par godina poslije smo se vjencali a par iza i razveli..
Nakon toga sam bila u dugoj vezi i zatrudnila sam preko pilula,pila sam ih sedam godina,i nakon sto nisam dobila menstruaciju opet sam ih nastavila piti jer nisam ni sumnjala na trudnoću.. gin. je rekao treba pobaciti mada to tada nisam zeljela..
mislila sam sve se vraca sve se placa..
Evo,pet godina nakon svega sam u sretnoj vazi,nadam se do kraja zivota vec jednom, , i trudna sam 17+1 i sad je pokazalo kg A-.
Sad su mi trazili odmah dokaz o kg moga mm (tj.decka) i on je isto A-..

medjutim... sto je s prvim muzem i drugim momkom.. : ne zna: neznam njihove krvne grupe ni rh faktor,cak mi drugi momak vise nije ni medju zivima tako da sam sad zabrinuta.. nemam pojma kojeg rh su bili moji plodovi,iako mali ipak su bili.. a ja nisam nikakvu inekciju ni primila kad nismo ni dosli do trudnicke knjizice..

pregled mi je za sedam dana ali sad se brinem pa bi voljela cuti vasa misljenja,cini mi se da stvarno podosta znate o svemu..
hvala najljepsa.. pusa
__________________
Life is simple. Breathe in. Breathe out. Repeat.
AnaPi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 16:31   #27
hm,ovako je bilo kod mene.
kad sam imala spontani primila sam imunoprofilaksu za svaki slučaj,radi slijedeće trudnoće.
muž mi je ab+ ja sam b-.koje krvne grupe je bio plod,nezna se.
kada sam rodila prije dvije godine,nisam primila imunoprofilaksu jer dijete ima istu krvnu grupu kao ja.
dakle,sada si trudna,i nećeš primiti imunoprofilaksu ako dijete bude tvoja krvna grupa.
a zašto ti ranije nisu objasnili,u oba slučaja,neznam.jako neodgovorno.
sada nemožeš znati.mislim,ako nisu znali koje je krvne grupe bio plod,a to je čest slučaj,
onda daju imunoprofilaksu kao zaštitu za buduću trudnoću,za svaki slučaj.
nebi te htjela bedirati,voljela bi da ti se još netko iskusniji javi.
u svakom slučaju,pitaj liječnika o tome.tko će bolje znati.
pozdrav
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 16:34   #28
pa sve ti je ok kad ste sad oboje negativna krvna grupa! bebač će isto bit negativan i to je to! ista stvar ko da ste oboje npr. A+ nikakvih problema nema!!
problem je samo ako je mama negativna a tata + jer bebač može imat njegovu + pa ste onda ti i beba nekompaktibilni...a ovako ste svi negativni, ne brigaj
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 16:41   #29
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
pa sve ti je ok kad ste sad oboje negativna krvna grupa! bebač će isto bit negativan i to je to! ista stvar ko da ste oboje npr. A+ nikakvih problema nema!!
problem je samo ako je mama negativna a tata + jer bebač može imat njegovu + pa ste onda ti i beba nekompaktibilni...a ovako ste svi negativni, ne brigaj
u pravu si.ok je sadašnja trudnoća kad su oba partnera kompatibilna,a beba nemože pokupit poštarevu rh.
ali što je s trudnoćama prije.
imunoprofilaksa štiti slijedeće dijete.
znači,nije gotovo s pobačajem.
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 16:43   #30
joj,ovo ružno zvuči,mislila sam reći da problem nije gotov tada kada je pobačaj napravljen.
ako je ovu trudnoću trebalo zaštititi zbog prijašnje,a to nije učinjeno?
ma ne želim te strašiti,nemora biti ništa,ali svakako pitaj liječnika.
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 16:49   #31
Quote:
anthony9906 kaže: Pogledaj post
joj,ovo ružno zvuči,mislila sam reći da problem nije gotov tada kada je pobačaj napravljen.
ako je ovu trudnoću trebalo zaštititi zbog prijašnje,a to nije učinjeno?
ma ne želim te strašiti,nemora biti ništa,ali svakako pitaj liječnika.
ali ovo nije ista trudnoća, drugi je otac bebe koji je na svu sreću isti rh faktor ko i ona! ja mislim da nebi trebalo bit problema!!
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 16:51   #32
Lake cura je imala prije ove DVI trudnoce i nije dobila zastitu, ne kazem da bi trebala imati problem, ali naglasiti dr na sljedecem pregledu
__________________
If you think that something small cannot make a difference - try going to sleep with a mosquito in the room
trapava is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 16:59   #33
Quote:
trapava kaže: Pogledaj post
Lake cura je imala prije ove DVI trudnoce i nije dobila zastitu, ne kazem da bi trebala imati problem, ali naglasiti dr na sljedecem pregledu
to je u redu, slažem se da je trebala poslije prve bebe dobit zaštitu radi partnera koji je pozitivan pa beba može bit poz na njega ali otac njenog djeteta je drugi čovjek i na sreću je isto negativan ko i ona tako da je i beba negativna i nema nikakvog problema!!
problem bi mogao bit da je on pozitivan a da ona nije primila zaštitu. i to samo ako bi ta beba bila pozitivna. ako je negativna onda opet sve 5!
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 17:04   #34
ali imunoprofilaksa se daje prije iduće trudnoće,radi zaštite.ona ju nije dobila.a možda je trebala.
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 17:05   #35
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
ali ovo nije ista trudnoća, drugi je otac bebe koji je na svu sreću isti rh faktor ko i ona! ja mislim da nebi trebalo bit problema!!
mislim da otac nema nikakve veze,nego majka i dijete.
u tome i je poanta.
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 17:06   #36
Quote:
anthony9906 kaže: Pogledaj post
mislim da otac nema nikakve veze,nego majka i dijete.
u tome i je poanta.
slazem se
__________________
If you think that something small cannot make a difference - try going to sleep with a mosquito in the room
trapava is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 17:18   #37
najbolje je pitati liječnika,možda zaista nisi imala potrebu primiti injekciju? ali ti nisu ništa rekli o tome.neodgovorni i nemam riječi.
možda su provjerili rh ploda? dali su provjeravali tvoj rh?
jer ako ništa,onda injekciju daju u svakom slučaju.
a jooooj,hrvatsko zdravstvo...
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 17:20   #38
Quote:
anthony9906 kaže: Pogledaj post
mislim da otac nema nikakve veze,nego majka i dijete.
u tome i je poanta.
moje laičko mišljenje je da su svi troje negativnog rh faktora. Prema tome ne može doć do nikakve inkompaktibilnosti između majke i djeteta. to je moje nestručno mišljenje a žena nek pita naravno doktora!!
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 17:22   #39
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
moje laičko mišljenje je da su svi troje negativnog rh faktora. Prema tome ne može doć do nikakve inkompaktibilnosti između majke i djeteta. to je moje nestručno mišljenje a žena nek pita naravno doktora!!
To bi bilo idealno i nije iskljuceno
__________________
If you think that something small cannot make a difference - try going to sleep with a mosquito in the room
trapava is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 17:25   #40
ali imunoprofilaksa se daje prije iduće trudnoće.
u svrhu zaštite ploda i majke,s obzirom na raniju trudnoću.
to nema veze s ocem i ne daje se zbog sadašnje trudnoće,jer je sadašnja trudnoća kakva je,tu se ne može ništa učiniti.
ako je trebalo zaštititi sadašnju trudnoću i majku,to je trebalo učiniti prije nego je zatrudnjela.
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:56.