Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2024., 19:57   #6121
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
Samo je razlika u tome kad se ide na teren i ovakvi poslovi.
I u Njemačkoj, Poljskoj, Kanadi si smješten u visekrevetne sobe kad si u kampu ovakvog tipa i radiš NKV posao.
Ja sam konobar i cimeri kuhari svi smo kvalificirani
Brziiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2024., 20:13   #6122
To je k....ina ljudi moji. Mozda ko je mladji, ko neki kolege tu forumasi, ja ta horor iskustva ne ni nikad ponovio jer sam prije nekad radio na Hvaru, osim loseg smjestaja dobijea i lose cimere. Ali u ovom godinama sada moju privatnost mi niko ne moze platit makar 2x2 sobicak, i to mi je hard limit.
__________________
My mama told me not to fool with oleander.
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2024., 22:25   #6123
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
Samo je razlika u tome kad se ide na teren i ovakvi poslovi.
I u Njemačkoj, Poljskoj, Kanadi si smješten u visekrevetne sobe kad si u kampu ovakvog tipa i radiš NKV posao.
Bio sam ne u jednom hotelu nego u ne znam koliko njih gdje sam sreo nase, bilo da rade na recepciji, sobarice, cistacice, konobari ili u kuhinji i nitko od njih ne dijeli sobu s jos jednom osobom a kamoli njih 5... svi imaju ako ne svatko svoju sobu, apartman u sklopu hotela i zive u dvoje jedino ako su bracni par.
Raphael Adolini is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2024., 22:47   #6124
Sve ovisi o pojedincu i koliko im je stvarno gusto.

Rekao bih da većini u hr nije toliko gadno, tako da neki će otići da vide i probaju, posebno dok su mladi.
Meni to ni s 33-35 nije smetalo dok sam tako živio da djelima sobu, čak i za slabe do nikakve plaće ali eto vrlo rijetko je i bilo nekih problema s cimerima.

Svatko može postaviti svoje uvjete, pa ako se nađete s poslodavcem super. Apsolutno kužim kako s godinama to dojadi, meni osobno i ta putovanja poslom mi se više ne daju i odbijam ih. Hoću svojih 8-3 od pon do pet i da imam ostatak dana za ležanje i igranje Xboxa

Quote:
Raphael Adolini kaže: Pogledaj post
Bio sam ne u jednom hotelu nego u ne znam koliko njih gdje sam sreo nase, bilo da rade na recepciji, sobarice, cistacice, konobari ili u kuhinji i nitko od njih ne dijeli sobu s jos jednom osobom a kamoli njih 5... svi imaju ako ne svatko svoju sobu, apartman u sklopu hotela i zive u dvoje jedino ako su bracni par.
Eto, super ja znam za više mjesta gdje se smještaj dijelio s jednom do četri osobe, vjerojatno ovisi i o kući/lancu i poslodavcu.
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2024., 02:51   #6125
u velikoj vecini slucajeva smjestaj je za dvoje, dakle dva kreveta u sobi, samo je problem sto je uvijek 2 ili 3 sobe...dakle 4-6 ljudi u jednom smjestaju..
maraschino199 is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2024., 08:16   #6126
Quote:
Raphael Adolini kaže: Pogledaj post
Bio sam ne u jednom hotelu nego u ne znam koliko njih gdje sam sreo nase, bilo da rade na recepciji, sobarice, cistacice, konobari ili u kuhinji i nitko od njih ne dijeli sobu s jos jednom osobom a kamoli njih 5... svi imaju ako ne svatko svoju sobu, apartman u sklopu hotela i zive u dvoje jedino ako su bracni par.
U Hrv nema toga.
Svi hoteli nude samo smjestaj s cimerima
Pitao Aminess, Lagunu, Maistru, Valamar itd nema samackog smjestaja ni pod razno
Brziiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2024., 10:24   #6127
Plate su male po hotelima, nude mi svi 900e maistra, plava i aminess, valamar 1000 ali samo 5,6,7 mj ostalo 900.
Ugovor za pom.konobara daju a rad u restoranu na baru kazu bukovano
Ne isplati se niti nama iz Bosne.
Tko nudi vise?
Privatnici koji zajebu?
Brziiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2024., 10:40   #6128
Užas, jedino ako si iz Zagreba ovdje konobarima nude 1200 eura neto mjesecno. Jedino je plus u hotelima sto si na moru par mjeseci (ako volis more)
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2024., 12:36   #6129
Quote:
Osmi kaže: Pogledaj post
Užas, jedino ako si iz Zagreba ovdje konobarima nude 1200 eura neto mjesecno. Jedino je plus u hotelima sto si na moru par mjeseci (ako volis more)
konobari još toliko zarade od bakše
noo44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2024., 13:11   #6130
Quote:
noo44 kaže: Pogledaj post
konobari još toliko zarade od bakše
Kao konobar u sali nema baksisa jel nije a la cart i ne prodaje se pice
Bolje radit u bircu nego Hrv hotelu
Brziiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2024., 13:39   #6131
Quote:
Brziiii kaže: Pogledaj post
Kao konobar u sali nema baksisa jel nije a la cart i ne prodaje se pice
Bolje radit u bircu nego Hrv hotelu
vecina hotela ima nekakav a la carte, sjecam se jedne godine lik veze s vezom nije imao a znao je po 2000kn zaraditi bakše što je super s obzirom na kolicinu posla i njegovo znanje... sobarice isto imaju ok bakšiš kao i serviri to su puste priče da ne dobivaju samo šute zbog ljubomornih kolega
noo44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2024., 14:09   #6132
Quote:
noo44 kaže: Pogledaj post
vecina hotela ima nekakav a la carte, sjecam se jedne godine lik veze s vezom nije imao a znao je po 2000kn zaraditi bakše što je super s obzirom na kolicinu posla i njegovo znanje... sobarice isto imaju ok bakšiš kao i serviri to su puste priče da ne dobivaju samo šute zbog ljubomornih kolega
Radio kao servir 3 godine dobio 5e napojnica ako i toliko, oni imaju sve placeno i ne ostavljaju nista.
Brziiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2024., 11:25   #6133
Jbt bit će da je kod mene još najbolji smještaj di ja idem... Samo da je plaća bar 1000 e, inače se ne isplati ići... Ali ajde, izdržat ću tih par mj, dok ovdje nešto ne iskrsne, lako se ja vratim
__________________
''Briga vuka što ovce o njemu misle!''
Lady Mona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:04.