Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2007., 11:14   #21
Quote:
Ivica:D kaže: Pogledaj post
Majko mila al je ova tema stara ali odlicna... eto i ja nabasao na slican problem...

za desetak dana mi pocinju predavanja na faksu... upisah redovno za varazdin i zanima me sta sada trebam radit sa burzom? prijavljen sam 2 godine... sta sada?

1.) dodjem tamo i kazem upisao sam faks redovno i odjavljujem se? (malo su bahati tamo pa me zanima kak drukcije da im kazem )

2.) da li gubim zdravstveno?

3.) novcanu pomoc nisam trazio pa nisam nista ni duzan... jel tako?

4.) imam njihov "socijalni" pokaz koji nisam niti jednom upotrijebio... sta s tim? u smece nadam se?

molim bilo koga da mi odgovori na ova pitanja i zahvaljujem se 1000 puta...
1) dođeš i kažeš: dobar dan, ja postao redovan student, odjavite me s burze, hvala i doviđenja (iako, ako se ne pojaviš dva-tri mjeseca, odjavit će te sami, al ti budi pristojan pa se odi odjavit i izljubit sa svojom burzovnom referenticom )

2) pa ono vulgaris socijalno za nezaposlene gubiš, a dobivaš ono koje imaju svi redovni studenti

3) tak je!

4) u nadi da ti više neće trebati, baci!

Sretno na studiju!
six is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 02:17   #22
dobar den...recite mi molim vas,kolke su šanse da me otkriju da varam državu...naime,izvanredni sam student i trebao bi odjavit zdravstveno uskoro...ali pošto se stara boji da će joj se to loše odrazit na poreznoj kartici(gubi uzdržavaoca)...rekla da ćemo se godinu dana pravit ludi...a sljedeće se godine ja lako negdje upišem tek da dobijem status(nadam se lako)...

dakle,zanima me dali će me moći "otkriti" i kolke su šanse ako ih uopće i ima

fafa
Hell is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 13:24   #23
Quote:
Ivica:D kaže: Pogledaj post
Majko mila al je ova tema stara ali odlicna... eto i ja nabasao na slican problem...

za desetak dana mi pocinju predavanja na faksu... upisah redovno za varazdin i zanima me sta sada trebam radit sa burzom? prijavljen sam 2 godine... sta sada?

1.) dodjem tamo i kazem upisao sam faks redovno i odjavljujem se? (malo su bahati tamo pa me zanima kak drukcije da im kazem )

2.) da li gubim zdravstveno?

3.) novcanu pomoc nisam trazio pa nisam nista ni duzan... jel tako?

4.) imam njihov "socijalni" pokaz koji nisam niti jednom upotrijebio... sta s tim? u smece nadam se?

molim bilo koga da mi odgovori na ova pitanja i zahvaljujem se 1000 puta...
Novcanu pomoc primaju samo korisnici socijalne skrbi, ne svi nezaposleni. Jednom rjecju, nitko nikome nista ne duguje u tom slucaju. A i od biroa nema ama bas nikakve koristi, nikakve povoljnosti niti ista slicno. Deklarativno su svi zdravstveno osigurani bez obzira bili prijavljeni na HZZ, tak da je sve to samo deklarativno, srecom "ucesce" na HZZu nista ne kosta (ali i nikakve koristi nema samo po sebi).
Ab_Origin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 00:44   #24
Quote:
Hell kaže: Pogledaj post
dobar den...recite mi molim vas,kolke su šanse da me otkriju da varam državu...naime,izvanredni sam student i trebao bi odjavit zdravstveno uskoro...ali pošto se stara boji da će joj se to loše odrazit na poreznoj kartici(gubi uzdržavaoca)...rekla da ćemo se godinu dana pravit ludi...a sljedeće se godine ja lako negdje upišem tek da dobijem status(nadam se lako)...

dakle,zanima me dali će me moći "otkriti" i kolke su šanse ako ih uopće i ima

fafa
...zna li netko što?....
Hell is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 02:37   #25
čekam,gays
Hell is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2007., 22:35   #26
alo ljudi
moj problem je sljedeći:
izvanredni sam student, prijavila se u roku od 30 dana od gubitka statusa redovnog studenta, imam zdravstveno, al sljedeće godine istječe, a meni će ostati još par ispita
na burzu nisam prijavljena
zanima me hoće li mi produžiti zdravst?
Elen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 13:36   #27
@Elen--koliko sam ja upucena, nakon sto se kao nezaposlena osoba prijavis na hzzo, imas prava po toj osnovi dok se god stanje ne promijeni (npr. zaposlis se, postanes redovni student).

A ja imam drugo pitanje... za sve izvanredne studente na prijavljene na burzi u ZG-u koji ne traze posao: kako ste to dogovorili sa svojim referentima?
Ja sam bila prijavljena u Sesvetama i ne daju mi da budem prijavljena ako ne trazim posao... znam da je to tako po zakonu, ali imam obaveza na fakultetu zbog kojih cu u dogledno duze vrijeme morati putovati u grad svaki dan, a naravno na besplatan pokaz tako nemam pravo. Jedino mi ostaje opca mjesecna karta koja kosta oko 200-ak kuna sto mi predstavlja problem

Ima netko kakvu ideju?
Padalo mi je na pamet cak i promjena prebivalista (da, ocajna sam ) pa da se prijavim na burzu u Zagrebu, ali me zanima je li tamo jos uvijek tako da te ne zovu?
__________________
Sve je u redu.
Čočo san is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 15:00   #28
I ja imam pitanje

zbog bolonje i stjecaja ostalih okolnosti gubim status redovnog studenta. Inace sam osigurana preko majke u Osijeku, a imam prebivaliste u Zagrebu. E sad, trebam li se odjaviti od majke tamo u Osijeku i prijaviti u Zagrebu na HZZO kao izvanredan student ili mogu ostati preko majke i tamo se javiti na HZZO?

Kad sam prosle godine (dok sam jos bila redovan) bila u Osijeku pitala sam ih trebam li se odjaviti od tamo posto mi je prebivaliste u Zagrebu, oni su mi rekli da se njima u kompjuteru nije nista promijenilo i da se ne moram odjavljivati.

A sto sad trebam napraviti?

Zahvaljujem se na odgovoru.
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 22:15   #29
e evo teme i za mene..

ja naime nisam student, radim honorarno i sad..
zanima me da li postoji nacin da sam sebe prijavim na zdravstveno, i kakva prava mogu imati nakon isteka tog honorarnog ugovora?
__________________
Temeljno pitanje je pitanje temeljne boje...
Herzeg Bosanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 20:06   #30
...nitko nam ne odgovara
__________________
Sve je u redu.
Čočo san is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 23:37   #31
imam pitanje!diplomirala sam prije mjesec dana i zdravstveno sam si već sredila. Na zavod za zapošljavanje se još nisam prijavila. Zanima me je li za prijavu postoji neko vemensko ograničenje? neki mi kažu prijavi se odmah a neki da se uopće ne prijavljujem jer će me stalno zivkati za neke bezvezne posliće?pliz odgovorite mi!
sunset heat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 00:14   #32
Quote:
seagirl kaže: Pogledaj post
Prije gotovo 4 godine prijavila sam se na zavod za zapošljavanje nakon što sam prestala raditi u jednoj firmi. Na taj način sam dobila zdravstvenu iskaznicu (koja mi vrijedi još mjesec dana).

No, u međuvremenu, nedugo nakon što sam se prijavila na burzu, upisala sam fax, ali izvanredno, pa sam na burzi zamolila da me ne zovu radi posla dok studiram (naravno, socijalni prijevoz mi je bio jako bitan). Prije čini mi se 2 godine burza je promijenila način rada, pa su me fino zvali da se dođem odjaviti sa burze i da im vratim onaj kartončić jer, ako ne tražim posao, nemam što raditi na burzi, bila ja izvanredni student ili ne. Međutim, zdravstvena iskaznica još uvijek ostala kod mene.

Dan danas još uvijek ne radim, izvanredno studiram. Na burzu se još uvijek nisam niti probala prijaviti iako se nekoliko mojih poznanika bez problema prijavilo iako su izvanredni studenti i ne traže posao (uredno uz njihovo ime stave opasku "ne zvati za posao".

E sad, imam mnogo pitanja.

1. Da li se teoretski mogu prijaviti na burzu iako trenutno ne tražim posao (nisam niti probavala otkad su me "izbacili" sa burze)?
2. Tko je do sada plaćao moje zdravstveno osiguranje i što ću kad mi u prvom mjesecu istekne iskaznica?
3. Dobivam sa raznih strana informacije da dokle god sam prijavljena na zdravstveno, a niti radim, niti sam na burzi, kad se zaposlim, morat ću podmiriti sve račune posjeta doktorici iz ovog razdoblja kad sam bila nezaposlena i kad nisam na burzi. Jel to istina i o čemu se zapravo radi?

Hvala unaprijed na svim informacijama

1. prije je imalo veze biti na burzi i na osnovu toga imatzi zdravstveno - sad je to odvojeno
2. kaj ćeš na burzi ako nemisliš raditi - odbiti će te jer im se nećeš odazvati na posao.
3. neki imaju ovisi o referentu kod kojeg su dosli. to je ljudski faktor posijedi a ne zakon i pravilnik
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 13:22   #33
Quote:
sunset heat kaže: Pogledaj post
imam pitanje!diplomirala sam prije mjesec dana i zdravstveno sam si već sredila. Na zavod za zapošljavanje se još nisam prijavila. Zanima me je li za prijavu postoji neko vemensko ograničenje? neki mi kažu prijavi se odmah a neki da se uopće ne prijavljujem jer će me stalno zivkati za neke bezvezne posliće?pliz odgovorite mi!
...za prijavu na burzu postoji rok od mjesec dana od prestanka odredjenog statusa,daklem ili skolovanja ili prestanka zaposljavanja...neznam kako si rekla da imas sredjeno zdravstveno ako se nisi na burzu jos prijavila ili ako ne radis uz fax al opet da radis onda valjda nebi trebala na burzu ...to me malo zbunilo...

...no uglavnom,na burzi sam vec duze vrijeme kao izvanredan student i ne nije istina da te zovu u vezi poslica svako malo...mene jos nijednom nisu zvali a apsolvent sam...ali zato moras naglasit koji su ti prioriteti ,ja sam rekla da mi je to fax pa kad bi netko i zvao na razgovor,dvaput bi razmislio s obzirom da jos studiram...

...a ono sto sam ja osobno cula je to da ako te zovu na posao i ne odazoves se na tri razgovora,da gubis prava,tako nesto...ponavljam to sam samo cula,mene nikad nitko nije zvao,niti nikog od poznatih koji su samnom na burzi.
sanjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 13:29   #34
Quote:
sanjo kaže: Pogledaj post
...za prijavu na burzu postoji rok od mjesec dana od prestanka odredjenog statusa,daklem ili skolovanja ili prestanka zaposljavanja....
ne više

Quote:
neznam kako si rekla da imas sredjeno zdravstveno ako se nisi na burzu jos prijavila
po miljonti put - burza već neko vrijeme nema veze sa zdravstvenim osiguranjem
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 13:31   #35
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ne više



po miljonti put - burza već neko vrijeme nema veze sa zdravstvenim osiguranjem
...dobro ispricavam se zbog krive informacije,TAKO JE BILO KAD SAM SE JA PRIJAVLJIVALA...nek ti onda odgovori netko tko vise zna kako to ide sad.uostalom idi se raspitaj na burzu tak ces otkrit sve iz prve ruke.
sanjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 13:07   #36
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ne više



po miljonti put - burza već neko vrijeme nema veze sa zdravstvenim osiguranjem
to mnogima nikako da postane jasno...
__________________
Devils Advocate
sasa80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 15:17   #37
Quote:
Hell kaže: Pogledaj post
dobar den...recite mi molim vas,kolke su šanse da me otkriju da varam državu...naime,izvanredni sam student i trebao bi odjavit zdravstveno uskoro...ali pošto se stara boji da će joj se to loše odrazit na poreznoj kartici(gubi uzdržavaoca)...rekla da ćemo se godinu dana pravit ludi...a sljedeće se godine ja lako negdje upišem tek da dobijem status(nadam se lako)...

dakle,zanima me dali će me moći "otkriti" i kolke su šanse ako ih uopće i ima

fafa
Iako možda kasnim, zdrastveno osiguranje i porezna kartica nemaju nikakve veze. Ti možeš biti zdrastveno osigurana kao nezaposlena osoba, a mama te ima na poreznoj kartici kao uzdržavanoj osobi, jer si kao izvanredni student nezaposlena osoba. Međutim, ako kao izvanredni student radiš, a mama te ne skine sa porezne kazne, država će te otkriti prije ili kasnije, i mama će morati platiti veću kaznu ili veći porez. Ili kod prijave poreza umanjiti će onoliko koliko ti mama treba dobiti za povrat poreza. Ona tebe može zadržati kao uzdržavanu osobu, nevezano za zdrastveno osiguranje. I zbog čega bi se odjavljivao sa zdrastvenog kao izvanredni student, nije mi baš jasno?
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 23:50   #38
Quote:
sanjo kaže: Pogledaj post
...no uglavnom,na burzi sam vec duze vrijeme kao izvanredan student i ne nije istina da te zovu u vezi poslica svako malo...mene jos nijednom nisu zvali a apsolvent sam...ali zato moras naglasit koji su ti prioriteti ,ja sam rekla da mi je to fax pa kad bi netko i zvao na razgovor,dvaput bi razmislio s obzirom da jos studiram...

...a ono sto sam ja osobno cula je to da ako te zovu na posao i ne odazoves se na tri razgovora,da gubis prava,tako nesto...ponavljam to sam samo cula,mene nikad nitko nije zvao,niti nikog od poznatih koji su samnom na burzi.
eto vidis... a kad dobijes super-turbo-radisnu referenticu kao ja... takodjer sam apsolvent pa me svako malo zvala...
i javila sam se na razgovor i rekla da studiram i da ne bi bas za stalno (halo, naravno da ne bi kad namjeravam u skorije vrijeme zavrsiti faks) i odjavila
me odmah
__________________
Sve je u redu.
Čočo san is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 00:09   #39
i ja sam bila na burzi , studirala, i NIKAD ME NISU ZVALI na razgovore za posao.(ekonomist)..jedino moraš svaki mjesec po pečat..ali pošto je razdvojena burza i zdravstveno, nema potrebe, ali ja sam dobivala par mjeseci naknadu, pa sam zato bila na burzi.

uglavnom, nemoraš se bojati da će te tjerati na glupe poslove..Boli ih briga, jedino ako si prodavač, onda te gnjave sa glupim poslovima, ostalo, nema šanse.
__________________
..all matter is merely energy condensed to a slow vibration, that we are all one consciousness experiencing itself subjectively, there is no such thing as death, life is only a dream, and we are the imagination of ourselves.
girlnextdoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 11:55   #40
Quote:
Hell kaže: Pogledaj post
dobar den...recite mi molim vas,kolke su šanse da me otkriju da varam državu...naime,izvanredni sam student i trebao bi odjavit zdravstveno uskoro...ali pošto se stara boji da će joj se to loše odrazit na poreznoj kartici(gubi uzdržavaoca)...rekla da ćemo se godinu dana pravit ludi...a sljedeće se godine ja lako negdje upišem tek da dobijem status(nadam se lako)...

dakle,zanima me dali će me moći "otkriti" i kolke su šanse ako ih uopće i ima

fafa

mama te osjavljuje kao olakšicu samo u slučaju da sa nekime sklopiš radni odnos, znači, nikakvi poslovi preko student servisa i na crno nemaju veze sa poreznom olakšicom

u slučaju da te netko prima u radni odnos, znači prijava na HZZO i MIO, ako imalo drži do propisa onda će te tražiti poreznu karticu, koju ćeš dobiti tek kad te mama odjavi sa svoje
__________________
Bolje izgubiti trenutak u životu, nego izgubiti život u trenutku...

živi i pusti druge da žive ...
jaja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:18.