Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2013., 11:14   #1
Thumbs up Plačanje vode po članu (član ne boravi u stanu)

Zanima me u kojoj zakonskoj odredbi piše
mora li osoba u zgradi priključena na skupno brojilo (zajednički račun) sudjelovati u podmirenju skupnih mjesečnih troškova, iako ne boravi u stanu niti ga daje u najam tokom platnog perioda.
Hvala.
__________________
ha, Bože moj....

Zadnje uređivanje alcatraz : 13.01.2013. at 11:27.
alcatraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 14:59   #2
Odnosno koji je iznos paušala koji mora platiti pošto je prijavljena na skupno brojilo?
__________________
ha, Bože moj....
alcatraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 19:28   #3
nisam bas shvatio sto zelite pitati. dakle vi ste u zgradi koja ima zajednicko projilo odnosno nema svaki stav svoje brojilo stoga se izmjereni iznos sa zajednickog brojila dijeli po glavi stanovnika u zgradi. vas interesira kako vi nebi placali racun za vodu (koji je ocito velik) jer ne zivite u svom stanu pa se da zakljuciti da nikada ne trosite vodu, cak niti 1 casu vode mjesecno? odjavite se u vodovodu uz potpis i zig predstavnika suvlasnika. ukoliko ne mozete naci zajednicki jezik sa njime mozete svaki mjesec ovjeravati potvrdu kod javnog biljeznika kojom tvrdite da u tom stanu nitko ne zivi i tu potvrdu nosite u vodovod.
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 23:40   #4
Detalji situacije:
Najmoprimac sam, dakle živim u iznajmljenom stanu.
Imamo zajedničko brojilo u ulazu.
Jedna susjeda koja je prijavljena na brojilo, dakle ime joj bude na zajedničkom računu, ne živi u stanu. Zanima me pošto je ipak prijavljena, koliki dio mjesečnog paušala mora platiti zbog samog priključa?
__________________
ha, Bože moj....
alcatraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 00:05   #5
najmoprimac si pa zivis u unajmljenom stanu
dakle ako imate zajednicko brojilo, cjelokupan iznos se dijeli sa brojem prijavljenih ljudi na toj adresi odnosno tom brojilu. sto znaci da gospodja susjeda ako je prijavljena da tu zivi (prijavljena u vodovodu) a ne trosi vodu jer je "nema kod kuce" placa jednak iznos kao i vi.
odnosno (govorim za zagrebacki vodovod), fiksni dio iznosi 18.41 + varijabilni dio (potroseni kubici vode po clanu domacinstva)
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 15:09   #6
ja recimo imam drugi problem...
isto zgrada sa zajedničkim brojilom , međutim stanara ima više nego je prijavljeno i to većinom podstanara a pravi vlasnici su ko zna di?
kako da istjeram mak na konac i da ne plaćam vodu koju ne trošim?

hvala
rinako22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 20:42   #7
to bi trebao predstavnik suvlasnika otici u vodovod i prijaviti ako netko fali. vi osobno ne mozete nista napraviti osim da se angazirate i postavite se za predstavnika suvlasnika ako sadasnji nista ne radi
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:09.