Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2015., 17:35   #1
Callanetics u Zagrebu

Bok svima, znate li možda da li igdje u Zagrebu postoji neka teretana/fitness centar gdje se održavaju programi callaneticsa?
I molim objašnjenje jer sam laik kaj se tiče vježbanja. Naime, vježbala sam i pilates i callanetics (dok trener nije otišao) i moje iskustvo je da je pilates dinamičniji i koriste se trake, bučice itd, a call je čisti pokret tijela bez ikakvih dodatnih pomagala i duboko prodiranje u mišić, ne površno da se sam napuše, neg je baš lijepo i vretenasto plus spas za moju skolioznu kičmu. Muči me kaj po nekim teretanama vidim da se radi obrnuto, pilates je u kategoriji zatezanje mišića uz male utege itd, a call je po njihovom intenzivniji program koji koristi svakojaka pomagala. Eto, molila bi nekog pametnijeg da mi razjasni/da savjet gdje se može naći kvalitetan program koji je fokusiran samo na radu tijela; sporo, duga zadržavanja, istezanja itd.

Zadnje uređivanje amarieamelie : 09.10.2015. at 18:09.
amarieamelie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2015., 14:50   #2
Callanetics ima utorkom i cetvrtkom u 20:30h u Fitness Formi, teretani u Hebrangovoj 21.

bila sam samo par puta na Callaneticsu i bio je upravo takav kakvim si ga opisala, bez bucica i raznih rekvizita ( doduse, jedino su par puta bili vezani utezi oko nogu ), s puno istezanja i zadrzavanja i tocno se osjetilo to prodiranje duboko u misice.
Tonnie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2015., 18:50   #3
Prodiranje u mišić?

Inače prema ovom zadnjem opisu ja bih rekao joga.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 11:50   #4
U ZG ti postoji certificirani trener
vidi ovdje: https://callanetics.com/teachers/eur...anja-sakic-173

a koga zanima što je to, evo novija verzija na you tube-u, ovako kad gledaš izgleda lagano

https://www.youtube.com/watch?v=tFJiAKMP9LU

callanetics je najsličniji pilatesu, u callaneticsu su samo pokreti manje amplitude i više ponavljanja

probajte
Rabarbi is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:35.