Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2016., 11:55   #1
Komad hrane zapeo u grlu

Ok, ovo nema veze s neuralgijom. Jučer navečer sam pohlepno jeo nekakvu pljeskavicu i komad toga mi je zapeo negdje u grlu. Još uvijek osjećam to. Probao sam iskašljavat, grgljat i slično, ali ništa nije upalilo. Malo me za izluđuje već. Molim neki medicinski savjet kako da ovo riješim.
Škugor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 12:07   #2
Nikako, proći će za par dana.

Zna to tako biti ljudima nakon gastroskopija, bude iziritirano i treba par dana da se smiri.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 00:21   #3
Nikako da progutam hranu -stala u jednjaku

Jeo sam kuhanu piletinu bez juhe i zaostala mi je u jednjaku.
Već mi sjedi tamo satima i nikako da progutam.
Probao sam par puta progutati sa tekućinom ali ne ide, jer svu tekućinu vratim nazad.
Piletina kao da je napravila "nepropustan ćep"...

Probao sam isto par puta popiti tekućinu i sve zajedno povratiti ali izlazi samo tekućina.

Dali znate neki naćin da prisilim jednja,k da proguta zaostalu u njemu piletinu ili da ju povratim? -dva prsta u usta nisu pomogla...

Lijećnik mi je zadnja opcija, zato pitam ovdje.

Btw znam da sam prożdrljiv, pohlepan, da premalo żvaćem, uzimam prevelike komade odjednom, itd, itd, tako da sada oćekujem konkretne savjete kako da se rijeśim piletine iz jednjaka
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 00:43   #4
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Jeo sam kuhanu piletinu bez juhe i zaostala mi je u jednjaku.
Već mi sjedi tamo satima i nikako da progutam.
Probao sam par puta progutati sa tekućinom ali ne ide, jer svu tekućinu vratim nazad.
Piletina kao da je napravila "nepropustan ćep"...

Probao sam isto par puta popiti tekućinu i sve zajedno povratiti ali izlazi samo tekućina.

Dali znate neki naćin da prisilim jednja,k da proguta zaostalu u njemu piletinu ili da ju povratim? -dva prsta u usta nisu pomogla...

Lijećnik mi je zadnja opcija, zato pitam ovdje.

Btw znam da sam prożdrljiv, pohlepan, da premalo żvaćem, uzimam prevelike komade odjednom, itd, itd, tako da sada oćekujem konkretne savjete kako da se rijeśim piletine iz jednjaka
Probaj grgljati toplu vodu i probaj kihati, zafrkneš si papirić u oblik tankog štapića i guraj polako u nos.To će te natjerati na kihanje pa možda to izbaciš kombinacijom grgljanja, kihanja i kašljanja izađe to van.
Zatim probaj jako duboko udahnuti i pod što više možeš jačim pritiskom proizvoditi zvukove iz dubine grla, kao npr uggrrrmmmhhh, možda ti pomogne da se to.pomakne pa probaj iskašljati, ili po guc tople vide pa krene prema želucu.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 01:52   #5
Ne ide nikako, probao sam...

Probao sam piti malim gutljajima, pa i viśe odjednom maslinovog ulja, misleći da će "podmazati" suho kuhano pileće meso i jednjak, ali i to nije pomoglo
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 01:56   #6
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Ne ide nikako, probao sam...

Probao sam piti malim gutljajima, pa i viśe odjednom maslinovog ulja, misleći da će "podmazati" suho kuhano pileće meso i jednjak, ali i to nije pomoglo
hbga, odi na hitnu
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 09:03   #7
Dalje je isto...

Molim Vas dali joś netko zna neki naćin da to progutam ili ispovratim?

Ne bih żelio ići lijećniku/na hitnu a kasnije ću napisati zaśto, jer sada moram ići negdje hitno.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 09:06   #8
Odi na hitnu odmah, nemoj se igrati.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 09:48   #9
Idi na hitnu.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 13:27   #10
Sigurno ću otići na hitnu ako mi do uveće niśta ne pomogne.

Bio sam sada u apoteci i dobio sam u kapsulama da popijem (inaće se daju venski -injekcijom) Papaverini i Metoclopramidi da oslabe miśić od jednjaka, kako bi hrana możda prośla.

Hitna mi je zadnja opcija, jer imao sam slićno prije 8 godina, kada mi je ostao komad mesa u jednjaku.
Na hitnoj su mi onda dali da neśto popijem (isto da opusti miśiće jednjaka) ali pośto nije pomoglo, htjeli su mi meso vaditi nekim uredjajem (ne sjećam se naziva) i morao sam potpisati dokument da se slażem na to, jer doktor mi je rekao da to nije bezopasan zahvat, jer ako mi tim ośtete/probiju stjenku jednjaka, da mi nema spasa.

Na svu sreću prije samog zahvata meso je nekako otiślo u żeludac -poslije 3 dana śto je bilo u jednjaku.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 01:07   #11
Kak je prošlo Beny ?
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 08:04   #12
ja mislio da si vec otiso na hitnu bio, pa vidim sada da nisi
ja bi probao da pomalu gutljas CocaColu, nisam bas za taj otrov ali u nekim slucaja je kao ljek. Kada se nesto pojede i tesko lezi u zalucu, pomaze da kiselina da zaludac lakse preradi. Nagriza meso. Pepsin unutra.
Moglo bi i tebi pomoci, da nagriza to meso...ali trajat ce neko vrijeme.
A neki pametni sada misli ...joj pa to ce trajat 3 dana...ma nije tako opet, dosta je da malo nagrizne toaj komadic meso, netreba ga cijelog ta kiselina pojesti.
Inace i pomaze da te netko udara po ledama u sredini, ali ne uvjek.
Ja sam to slicno doziveo, a bil sam sam kuci, pa sam se udarao u zid i malo je pomoglo, mislim da tvoj slucaj je tezi.
I ja sam takav da ne trcim odmah na hitnu, ali znaj da to meso trune i smrdi, a popij barem cocacole neku pola case pomalu.

Puno uspjeha i LP
__________________
is or be in future blacklistet: taipan, enedielle, Osmi, 7nationarmy, peronja, mekerica, bat kol, mukotrpak, Biljka112, Beljki, judolino, Adyson, illemental, nezgodan2, Soul Hunter,NESHO95,električni_zec,Fl@Tron, edi_bosanceros, Ego, Corduroy, monty-zg, manchild, Pravi Život, bonecrusher, jednoumlje, leMONZoo, piskavac, Al dente,
Blues Willis is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 10:06   #13
Bojim se da Cola nije najsretnije riješenje, jer kako nagriza komad zaostale hrane, nagrizati će i jednjak. Također, vađenje / guranje hrane je jako opasno, dobro je rekao doktor, može doći do oštećenja jednjaka. Ideja o tableti(?) za opuštanje jednjaka Kako su ti medicinari očekivali da lijek dođe u želudac? Injekcija bi pomogla, ali lijek koji se pije ne može. Osim ako nije nekakva tekućina lokalnog dijelovanja, Moja topla preporuka je odlazak na hitnu, a vađenje hrane u kontroliranim ambulantnim uvjetima nije toliko opasno.
Možda bi trebao otići na neke pretrage da ti bace oko na jednjak
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 13:00   #14
Hvala za savjete i brigu
Bio sam jućer na hitnoj (od 18:30 do 00:20h...).
Napravili su mi snimke i pretrage (osim gastroskopom, za ćiju upotrebu se za sada nisam slożio) i na rentgenu (poslije popijanja neke bijele tekućine) su ustanovili, da meso "sjedi" na samom izlazu iz jednjaka, dakle prije samog żeluca.

Doktor mi je napisao te iste "lijekove" koje sam dobio u apoteci, da pijem dalje.

Te "lijekove" sam uzeo jućer (prije odlaska na hitnu) dva puta i oba puta je meso otiślo niże -u smjeru żeluca.
Na żalost kada sam se vratio s hitne i danas oko 11h sam popio dva puta te "lijekove" ali nisu pomogli da meso ode dalje u smjeru żeluca, dakle da upadne u njega, pośto je kod samog izlaza iz jednjaka.

Jućer sam na hitnoj dobio uputnicu na gastroskopiju (dakle to śto może biti opasno -da ośtete stijenku jednjaka) i odlućio sam da ako danas do oko 18h ne upadne to meso u żeludac odem da mi to naprave, pa kud puklo da puklo

Kada sam imao slićan slućaj prije ca 8 godina, doktor mi je tada rekao da niśta ne bi smjelo da bude u jednjaku dulje od 3 dana, jer onda może poćeti upalni proces u jednjaku i njegova stijenka mogla bi se sama ośtetiti itd itd a uglavnom mi je savjetovao, da zaostalo jelo moram izvaditi gastroskopom.

Tada na sreću nije bilo potrebno upotrebiti gastroskop a danas ću vidjeti śta i kako, pa odlućiti.

Ako bude sve u redu, ćujemo se ovdje, a ako odem u nebesa (ako nije tamo preskupo ) za vrijeme gastroskopije, vidimo se "gore"

Btw ti "lijekovi" su tekući kako su neki mogli sami primjetiti, jer su oni namijenjeni za injekcije, dakle u tekućem su stanju.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 13:08   #15
Ma nije gastroskopija tako strašna, samo malko neugodna nekima. Ako je već na ulazu u želudac možda će ga lagano pogurati i aute ponekad palimo na guranje, tako da te to ne mora brinuti, a i čuti ćemo se ovdje, prerano je za odlazak
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 15:17   #16
Ne bih żelio tako prerano otići i time usrećiti neke ljude u real-life-u i ovdje na forum

Na żalost svaki xy slućaj uklanjanja stranih predmeta u jednjaku zavrśava ne veselo, jer znaju za vrijeme uklanjanja probiti stijenku jednjaka a onda negdje udje kisik (ne sjećam se gdje) i s pacjentom je The End -tako su mi doktori rekli.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 15:38   #17
Nebi ja uzeo takav ljek da smiri jednjak.
Sada ne radi ni prema dolje ni prema gore valjda.
Prije bi popio cocu-colu pomalo ili cak snazno, ono pravi jaki gutljaki da misici/ritam ima da gura prema dolje.
pa nesto vrlo mekano na velikom pogutao da to pogurne, ali naravno prije bi cekao dosta dugo dok nebi mogao vise izdrzati.
Sada je valjda tako da moras na gastro... da ti pogurao rucno.
normalno nebi smelo biti problema, ali svejedno to ipak nije.
A kada pomislim da neki guraju mac unutra.
Sta ti javlja zeludac, je gladan? grmi? valjda....aj sada valjda ne pomaze nis drugo, toliko bola i vremena i zivaca izgubil vec.

Lp
__________________
is or be in future blacklistet: taipan, enedielle, Osmi, 7nationarmy, peronja, mekerica, bat kol, mukotrpak, Biljka112, Beljki, judolino, Adyson, illemental, nezgodan2, Soul Hunter,NESHO95,električni_zec,Fl@Tron, edi_bosanceros, Ego, Corduroy, monty-zg, manchild, Pravi Život, bonecrusher, jednoumlje, leMONZoo, piskavac, Al dente,
Blues Willis is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 19:44   #18
To śto pijem nije za smirivanje jednjaka, nego da njegovi miśići popuste.
Da ne drże tu hranu, pa kada na to popijem vodu, da ona pogura to jelo dalje u żeludac.
Tako mi je uspjelo jućer dva puta -da se je pomjeralo prema żelucu.

Probati ću joś jednom, pa ako ne uspije idem na taj zahvat.

Problem je ne samo taj komad jela u jednjaku, nego i fakt da "umirem" od żedji, jer nisam preko 48 sati popio kompletno niśta (niti jeo -ali bez jela se izdrżi viśe nego bez pića), pa je i to jedan od razloga da sam se odlućio otići na zahvat ako do ponoći ne progutam to sam.
Ćak najmanje gutljaje vode, pa i sline, sve izbacim iz sebe nazad kroz usta...
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 19:55   #19
Imam zamjeru moderatorima, śto su prebacili tu moju temu s alternative, ovdje na klasićnu medicinu...

Namjerno sam stavio tamo, misleći da netko możda zna neki domaći/prirodan naćin, da to povratim/izbacim/progutam.

Ne treba se "igrati" moderaturom, kada je nećije zdravlje u pitanju, pa możda i żivot...

Smatram da bi bilo fer, da se tema prebaci nazad na alternativu (pa onda ovaj post obriśe), pa ako możda meni viśe ne pomogne (a możda bi joś pomoglo), da barem nekom pomogne u budućnosti, pogotovo jer trażilica ne radi, pa netko tko trażi slićnu pomoć na alternativi, neće znati da je takva tema ovdje.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 20:41   #20
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Problem je ne samo taj komad jela u jednjaku, nego i fakt da "umirem" od żedji, jer nisam preko 48 sati popio kompletno niśta (niti jeo -ali bez jela se izdrżi viśe nego bez pića), pa je i to jedan od razloga da sam se odlućio otići na zahvat ako do ponoći ne progutam to sam.
Ćak najmanje gutljaje vode, pa i sline, sve izbacim iz sebe nazad kroz usta...
Bome da, dehidracija. Mislim da bi bilo dobro da ne čekaš ponoć, nego odmah otiđi. Ne znam što bih ti drugo savjetovao, samo se mučiš bezveze.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:42.