Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2017., 09:15   #6061
Probat cu, Scissors, hvala. Ma nasla sam jutros onu staru temu o pokretima i bas me izbedirala. Hvala curke na smirenju
yenna89 is offline  
Old 04.11.2017., 09:31   #6062
Quote:
yenna89 kaže: Pogledaj post
Probat cu, Scissors, hvala. Ma nasla sam jutros onu staru temu o pokretima i bas me izbedirala. Hvala curke na smirenju
da. već na prvoj stranici ima jako tužnih priča...

al koju god tematiku da pikneš, od otvaranja, mirovanja, briseva, šećera,..., možeš naletiti na neki crni scenarij. ja pokušavam da me ne uznemire te priče, ali smatram da su neka iskustva poučna i da je bolje znati više i moći na vrijeme reagirati.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Old 04.11.2017., 09:35   #6063
leptirice cestitam!!!

zemske, jel da vadim krv prije nego se narucim za TA ili je svejedno? mislim, meni se cini logicno da bi ju trebala izvaditi prije da imaju friski nalaz i da znaju s cim barataju, ali ako se u TA vise bazira na ginekoloski pregled u smislu vaginalni i ctg i ak me nece niko nis traziti od krvnih nalaza, onda cu se naruciti odmah u ponedjeljak za TA, a nalazi od krvi kad stignu, stignu.

e a kaj se tiče zbunjenih muzeva.. imam pricu od jedne cure..presmijesno...
muz joj je taj dan doso s puta. ona je bila negde oko 36+4tt. htjeli su povratak proslaviti vecerom, medjutim mali ih je iznenadil. puko je vodenjak. bilo je i sukrvice. mm joj se totalno izbezumil. krenul je prema hodniku kroz vrata, iso je po kljuc od auta. bil je tolko zbunjen da se doslovce prvo celom zabil u stok... a onda dolazi napokon s kljucem i pita zenu jel oce ona voziti..
5Eveline5 is offline  
Old 04.11.2017., 09:42   #6064
Quote:
snelly kaže: Pogledaj post
Escada,jel.ima novosti?
Hodam po stanu, imam trudove...ono jučer je bila zezancija, uvod .
Probudilo me u 4 h ujutro i od tada svakih par minuta jaki menstrualni bolovi + sukrvica.... ALI - ništa me ne boli iz kičme , pa ne idem u bolnicu

Uopće ne znam kad trebam krenut u bolnicu, valjda kad kida i kad bude neizdrživo ?
__________________
Malo nas je al smo govna
escada4life is offline  
Old 04.11.2017., 09:46   #6065
Escada mjeri razmak izmedu trudova. Ne znam koliko si rekla da ti treba do bolnice ali moguce da su te i oni trudici od sinoc donekle otvorili a ako su sad jaki i svakih par minuta mislim da ti je vrijeme za bolnicu.
Sretno i nek bude brzo!
Tvoji su dosli?
Eloiisa is offline  
Old 04.11.2017., 09:51   #6066
Quote:
5Eveline5 kaže: Pogledaj post
leptirice cestitam!!!

zemske, jel da vadim krv prije nego se narucim za TA ili je svejedno? mislim, meni se cini logicno da bi ju trebala izvaditi prije da imaju friski nalaz i da znaju s cim barataju, ali ako se u TA vise bazira na ginekoloski pregled u smislu vaginalni i ctg i ak me nece niko nis traziti od krvnih nalaza, onda cu se naruciti odmah u ponedjeljak za TA, a nalazi od krvi kad stignu, stignu.

e a kaj se tiče zbunjenih muzeva.. imam pricu od jedne cure..presmijesno...
muz joj je taj dan doso s puta. ona je bila negde oko 36+4tt. htjeli su povratak proslaviti vecerom, medjutim mali ih je iznenadil. puko je vodenjak. bilo je i sukrvice. mm joj se totalno izbezumil. krenul je prema hodniku kroz vrata, iso je po kljuc od auta. bil je tolko zbunjen da se doslovce prvo celom zabil u stok... a onda dolazi napokon s kljucem i pita zenu jel oce ona voziti..
Ahahahhahahahaahahhahahahahahahah!!!!kakav car!!!
__________________
Ovo je najveci test strpljenja....
Ana Niko is offline  
Old 04.11.2017., 09:53   #6067
Quote:
escada4life kaže: Pogledaj post
Hodam po stanu, imam trudove...ono jučer je bila zezancija, uvod .
Probudilo me u 4 h ujutro i od tada svakih par minuta jaki menstrualni bolovi + sukrvica.... ALI - ništa me ne boli iz kičme , pa ne idem u bolnicu

Uopće ne znam kad trebam krenut u bolnicu, valjda kad kida i kad bude neizdrživo ?
Zenska! Pripali auto ti ili muz i pali u bolnicu! Usklicnike stancam jer me veseli a ne poznajem te,ne derem se i ne zapovjedam puno srece i nek sve lijepo zavrsi!!
__________________
Ovo je najveci test strpljenja....
Ana Niko is offline  
Old 04.11.2017., 09:53   #6068
Quote:
Eloiisa kaže: Pogledaj post
Escada mjeri razmak izmedu trudova. Ne znam koliko si rekla da ti treba do bolnice ali moguce da su te i oni trudici od sinoc donekle otvorili a ako su sad jaki i svakih par minuta mislim da ti je vrijeme za bolnicu.
Sretno i nek bude brzo!
Tvoji su dosli?
Je, moji su došli , mene frendica zove i kaže ''Hodaj po stanu, nemoj ležati'' - ja ustanem i hodam , a bolovi krenu češće... meni je čudno da ne ide iz kičme i ne želim prerano u bolnicu , bolovi su samo sprijeda, pa ne znam jel to TO
__________________
Malo nas je al smo govna
escada4life is offline  
Old 04.11.2017., 10:01   #6069
Quote:
yenna89 kaže: Pogledaj post
Terminuse, koliko cesto osjetite bebu? Zadnja 2,3 dana moja se bas nekako umirila, osjetim je par puta dnevno I to toliko slabo da ne znam sto da mislim...

Edit: 26. Tjedan

Razumijem te jer se i ja tako znam zabrinuti. Sada sam u 24. tjednu i zbunilo me što sam ranije, a već dosta dugo osjećam bebicu, osjećala jače udarce nego sada. Recimo jučer se baš nekako primirila da bi navečer počeo show program i nastavio se cijelu noć tako da su ti periodi kad ju slabije osjećam i jače očito posve normalni.

Ne znam da li si možda obraćala pažnju, ja sam recimo prošle dvije noći spavala ko zaklana pa moguće ako čvršće spavaš da ni ne osjetiš da ti je bebica aktivna po noći, a po danu onda bude mirnija. Mene je noćas mučila nesanica pa sam baš skužila koliko luduje to čudo malo pa velim, moguće da je i do toga.

Netko je spominjao i okretanje, moja je isprva bila okrenuta nekako poprijeko, tako je rekao dr na uzv, i potvrdio mi da ono gdje sam baš znala osjećati jake udarce - je bilo mjesto gdje su njene nogice. Sad mi se čini da se drugačije okrenula jer ju osjećam na drugom mjestu, kao da je okomito okrenuta i udarci kao da su više prema unutra i prema dolje, ne znam kak da to opišem.

Tako da vjerojatno osjećaj varira i ovisno o tome kak se okrenu. Samo meni je prva trudnoća i sve proživljavam prvi put pa je malo nezahvalno kad nemaš iskustva, lako se zabrineš oko stvari koje su očito normalne.

Za brojanje svi kažu da nema nekog smisla prije tamo negdje 28. tjedna pa je i to očito s razlogom.

Nemoj brinuti, vjerujem da je to sve normalno.
Mrcinica is offline  
Old 04.11.2017., 10:05   #6070
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
najgore će mi biti kad počne Advent, obožavam onaj kič po gradu, i ne znam kak ću ga gledati samo na slikama

A kakva ti je trenutno situacija? Suosjećam sa svima vama koje morate baš strogo, strogo mirovati, nije to lako i treba biti dosta psihički jak.

Postoji li možda šansa da ti se do Adventa nalaz poboljša ili barem ostane nepromijenjen pa da smiješ makar nakratko promiliti van?
Mrcinica is offline  
Old 04.11.2017., 10:07   #6071
Quote:
escada4life kaže: Pogledaj post
Je, moji su došli , mene frendica zove i kaže ''Hodaj po stanu, nemoj ležati'' - ja ustanem i hodam , a bolovi krenu češće... meni je čudno da ne ide iz kičme i ne želim prerano u bolnicu , bolovi su samo sprijeda, pa ne znam jel to TO
Ne moraju bit bolovi iz kicme, neke trudovi bole naprijed, kao menstrualni..Moja preporuka, kreni prema bolnici..Ja sam krenula u prvoj T kad sam bila na 5 minuta, dosla 4 prsta otvorena, a onda jos izasla iz predradjaone i isla stepenicama po katovima bolnice., To mi je jaaaako pasalo, dok me nisu silom zavezali u boxu na ctg, to mi je smetalo jer sam morala lezati. Ali sve dok sam stigla hodala sam kao baltazar, prvorotka, rodila za 4 sata od dolaska u bolnicu bez rezanja i sivanja. Radije da si tamo nego doma bez nadzora... Sreetnooo:klap:
__________________
mogu i hocu
simpaticna is offline  
Old 04.11.2017., 10:12   #6072
Quote:
Mrcinica kaže: Pogledaj post
A kakva ti je trenutno situacija? Suosjećam sa svima vama koje morate baš strogo, strogo mirovati, nije to lako i treba biti dosta psihički jak.

Postoji li možda šansa da ti se do Adventa nalaz poboljša ili barem ostane nepromijenjen pa da smiješ makar nakratko promiliti van?
sumnjam da ima šanse da bude bolje, jer mi je cerviks skraćen (od ranije konizacije) tako da se baš i ne može produžiti.

al s druge strane, radije se ne nadam pa da me doktor iznenadi, a ne kao zadnja dva pregleda kad sam se baš nadala da ću dobiti otpust, dobijem šipak i razočaranje
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Old 04.11.2017., 10:20   #6073
escada, ja bih zbog sukrvice već bila u bolnici, jer ti dugo traje. Moji trudovi osim čepa nisu imali nikakvu krv ni sukrvicu, a kolegica je radi toga morala biti u bolnici (ostavili ju zbog laganog krvarenja uz trudove, a nije bila jako otvorena)

Moji dečki (mm i malac) otišli kod njegovih, malac će ostati tamo tjedan dana. Imam malo odmora za sebe, prvi puta ikad Barem ću se izležavati do pregleda, frka me jer sam puno aktivna zadnje vrijeme
Snow Fairy is offline  
Old 04.11.2017., 10:20   #6074
Quote:
simpaticna kaže: Pogledaj post
Ne moraju bit bolovi iz kicme, neke trudovi bole naprijed, kao menstrualni..Moja preporuka, kreni prema bolnici..Ja sam krenula u prvoj T kad sam bila na 5 minuta, dosla 4 prsta otvorena, a onda jos izasla iz predradjaone i isla stepenicama po katovima bolnice., To mi je jaaaako pasalo, dok me nisu silom zavezali u boxu na ctg, to mi je smetalo jer sam morala lezati. Ali sve dok sam stigla hodala sam kao baltazar, prvorotka, rodila za 4 sata od dolaska u bolnicu bez rezanja i sivanja. Radije da si tamo nego doma bez nadzora... Sreetnooo:klap:
dobro si prošla

evo meni tetka kaže ''tko se još dopisuje u trudovima ?'' - tako da čini se da mora biti jače inače ne bih mogla pisati po forumu , iako su na 5 minuta
__________________
Malo nas je al smo govna
escada4life is offline  
Old 04.11.2017., 10:22   #6075
Quote:
escada4life kaže: Pogledaj post
Hodam po stanu, imam trudove...ono jučer je bila zezancija, uvod .
Probudilo me u 4 h ujutro i od tada svakih par minuta jaki menstrualni bolovi + sukrvica.... ALI - ništa me ne boli iz kičme , pa ne idem u bolnicu

Uopće ne znam kad trebam krenut u bolnicu, valjda kad kida i kad bude neizdrživo ?
Samo ti odi u bolnicu...moji trudovi nisu bili iz kicme al uopce, samo prednji dio nisko dolje je bolio i stezao se, rodila sam za pol sata
__________________
Don’t let those horns confuse you, people, they are there to keep the halo on straight.
dana69 is offline  
Old 04.11.2017., 10:30   #6076
Quote:
escada4life kaže: Pogledaj post
dobro si prošla

evo meni tetka kaže ''tko se još dopisuje u trudovima ?'' - tako da čini se da mora biti jače inače ne bih mogla pisati po forumu , iako su na 5 minuta
I ja sam bila na mobitelu i pisala romane sve dok nisam otisla u bolnicu, sarafilo me posteno kad sam konacno popustila da krenem, ali nisam htjela cekati bas predugo da me ne pocne bas na kratko tresti trudovi u autu dok dodjem jer ne mogu nista u voznji osim sjedit i trpit. Radije idi, brzo tih pet minuta mogu ubrzat na krace... Mozes nam tipkat i iz bolnice
__________________
mogu i hocu
simpaticna is offline  
Old 04.11.2017., 10:32   #6077
Quote:
dana69 kaže: Pogledaj post
Samo ti odi u bolnicu...moji trudovi nisu bili iz kicme al uopce, samo prednji dio nisko dolje je bolio i stezao se, rodila sam za pol sata
POla sata??? ma daaajjj, divnooooo, koja trudnoca? Ne znam zasto, iako sam tek na samom pocetku, ove druge trudnoce i poroda me nekako vise strah nego prve iako sam rodila super lako i brzo...Ne znam sto mi je
__________________
mogu i hocu
simpaticna is offline  
Old 04.11.2017., 10:32   #6078
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
sumnjam da ima šanse da bude bolje, jer mi je cerviks skraćen (od ranije konizacije) tako da se baš i ne može produžiti.

al s druge strane, radije se ne nadam pa da me doktor iznenadi, a ne kao zadnja dva pregleda kad sam se baš nadala da ću dobiti otpust, dobijem šipak i razočaranje
I ja sam naivno pomislila da ce mi reci da sad mogu malo kocnice odpustit ali nista od toga. Gledat cu u grad sa balkona izgleda do samog kraja. Frustira to moram priznat,pocelo me to jako smetat.
__________________
Ovo je najveci test strpljenja....
Ana Niko is offline  
Old 04.11.2017., 10:39   #6079
5eveline5- a gdje planiras rodit?

Sto se tice krvi vadjenja, ja sam izvadila prosli tj.a u TA sam narucena sad u petak 10.og. Nije me slao vadit krv pod "obavezno"neg reda radi.
Ne znam sto da ocekujem od tog prvog pregleda u TA? Hoce mi radit uzv da vide jel se okrenula?
minipanda is offline  
Old 04.11.2017., 10:43   #6080
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
kako si otkrila da ju imaš tako rano?
Radila sam briseve pa sam tako otkrila. Htjela sam odmah na pocetku trudnoce al mi je dr rekao da nije pametno cackat tako rano. Sad sam obavila i papu i briseve, i sve one pretrege prije jel.
Alexa334 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:18.