Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2017., 10:58   #8061
gle, ako imas koma bolove, to moras rec ginekologu asap
cvexter is offline  
Old 25.11.2017., 11:01   #8062
Quote:
cvexter kaže: Pogledaj post
gle, ako imas koma bolove, to moras rec ginekologu asap
Budem, budem, idem sad pocetkom 12 mjeseca na kontrolu pa cu pitat
Alexa334 is offline  
Old 25.11.2017., 11:07   #8063
Quote:
audrina kaže: Pogledaj post
cure koje ste vec radale, jel imaju neki simptomi ili nesto da signalizira da bi uskoro moglo poceti sve to? ili samo odjednom krene? ili je i to jednostavno individualno?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Meni samo pzknuo vodenjak ujutro. Noć prije sam imala kai neke trudove al sam noemalno zaspala pa sam mislila da nije to to
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Old 25.11.2017., 11:13   #8064
Quote:
Alexa334 kaže: Pogledaj post
Ja pijem sumeci magnezij 400 mg od pocetka trudnoce ali inace imam problema sa probavom tako da mi tu i tamo pomogne.
Ovo kad mi se stvrdne trbuh ne boli, samo odjednom osjetim kak se napuse i stvrdne.
Al ova druga bol je koma, zna me i u noci probudit kad se okrecem s boka ma bok, uzas, kao da me netko kida dole.
ja nisam imala problema s probavom prije, al sad bi imala da ne pijem Mg. pijem od solgara Mg citrat i super mi je. prije sam pila pola tablete, a sad u zadnjih nekoliko tjedana pijem jednu (pola od preporučene doze) i dovoljno mi je.
ne znam u kojem je obliku, tj. spoju taj tvoj sumeci Mg. ja pijem znaci 100mg dnevno magnezij citrata. Mg citrat ima super apsorpciju u organizmu, sto znaci od 100mg koje popijem i dobit cu 90 i nesto mg. a kad bi pila oksid, iskoristivost je manja, samo 4%.
5Eveline5 is offline  
Old 25.11.2017., 11:18   #8065
Quote:
cvexter kaže: Pogledaj post
gle, ako imas koma bolove, to moras rec ginekologu asap
tak je. obavezno zovi doktora.
s tim da kad sam ja doktorici rekla za te bolove ona mi normalno nije znala tocno reci od cega bi to bilo. realno, beba raste u nama i sve se pomice i pritisce jedno drugo. i onda je rekla da su mozda grcevi u crijevima. ja sam nakon toga guglala i vidla da grceve u crijevima uzrokuje rijetka ili pretvrda stolica na duze razdoblje pa sam povezala to s magnezijem, prpolovila dozu i vise se nije ponavljalo.
5Eveline5 is offline  
Old 25.11.2017., 11:34   #8066
meni je bilo grozno od magnezij citrata. bilo mi ga je previše. imala sam višednevne proljeve i menstrualne bolove (ali su, zapravo, bili od probave).

pretpostavljam da uzimam dovoljno magnezija kroz hranu, pa mi je bilo previše.

sada uzimam direkt u prahu i to mi je taman. nemam grčeve, nemam problema s probavom.
cvexter is offline  
Old 25.11.2017., 11:40   #8067
Quote:
yenna89 kaže: Pogledaj post
E da, jako mi je bio smijesan natpis na Mama Nova dućanu, specijaliziranom bas za trudnicku odjecu.
Najvećim slovima: MINUS 10 % NA SVE
/ispod malo manjim slovima: NA KUPNJU IZNAD 250KN / najmanjim slovima: POPUST DE NE ODNOSI NA DONJE RUBLJE
meni je ovo baš uvreda za kupce

Quote:
Alexa334 kaže: Pogledaj post
Jutro
Ja sam htjela ici na sajam bas zbog kolica, al na zalost necu stici. Zanimaju me bebetto holland, al valjda cu ih uspjet pogledt negdje.
imaš bebetto uvijek izložen u Babylandu u WG-u, puno modela. jedino prodavačice nisu baš educirane, pa se radije sama baci u istraživanje po netu.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Old 25.11.2017., 11:48   #8068
yenna, to je baš smećarski od mamanove. kak im nije neugodno

gledam jajce za bebu. kod noge je puknuo stiropor. moram kupiti novo?
cvexter is offline  
Old 25.11.2017., 11:59   #8069
Quote:
cvexter kaže: Pogledaj post

gledam jajce za bebu. kod noge je puknuo stiropor. moram kupiti novo?
postavi to pitanje RODAma na fejs grupi, pa ćeš vidjeti odgovor
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Old 25.11.2017., 12:01   #8070

a što nerode misle?
cvexter is offline  
Old 25.11.2017., 12:06   #8071
Quote:
cvexter kaže: Pogledaj post

a što nerode misle?
ak je stvarno puknut stiropor onda nazalost nije vise sigurno, bar mislim
__________________
Don’t let those horns confuse you, people, they are there to keep the halo on straight.
dana69 is offline  
Old 25.11.2017., 12:09   #8072
njah

a ima negdje stiropora samo za kupiti? radi se o jané matrix.
cvexter is offline  
Old 25.11.2017., 12:10   #8073
Citam vas a nikako da nesto uspijem napisati.
Kupila sam jucer krevetic u bubamare na -30%, cak sam i alarm navila da ne bih zaspala.
Rijesila sam tako i poklone za ispod bora
Bebetto kolica mislim da najvise odgovaraju ljudima koji nemaju prepreke u kuci (nemaju stepenice, ako i jesu na nekom katu da mogu izaci kroz lift itd.) tj. da ib ne trebaju sklapati i rasklapati.
Imala sam ih doduse model for two (za blizance) svime sam zadovoljna ( kvalitetom kosare, as, sportski dio nisam ni koristila jer sam ih prodala)
Kod sklapanja, rasklapanja stvarno su mi bila teska i svaki put za izaci iz kuce trebala bih ih sklopit i rasklopit.
Kasnije sam uzela kisobran kolica i vozala ih od nemila do nedraga. Bebetto sam koristila samo prvih 4 do 5 mjeseci.

Zgaravica me takoder ubija nista ne pomaze ni tablete ni magnezij ni mineralna ali pomazu vocni sokovi a ne zelim biti tenk pa ih izbjegavam.
Doslovce popijem sok ili na razvodnjavanje ili tetrapak i zgaravice nema.
A od sokova se bas bas debljam.
Probava mi je u ovoj trudnoci katastrofa!!

I beba mi se javlja non stop, u prvoj trudnoci mi tako nije bilo i normalno da sam sad i poradi toga zabrinuta
I trnu mi ruke, obe, vec danima, moram i to proguglat
calecaki is offline  
Old 25.11.2017., 12:10   #8074
Quote:
5Eveline5 kaže: Pogledaj post
ja nisam imala problema s probavom prije, al sad bi imala da ne pijem Mg. pijem od solgara Mg citrat i super mi je. prije sam pila pola tablete, a sad u zadnjih nekoliko tjedana pijem jednu (pola od preporučene doze) i dovoljno mi je.
ne znam u kojem je obliku, tj. spoju taj tvoj sumeci Mg. ja pijem znaci 100mg dnevno magnezij citrata. Mg citrat ima super apsorpciju u organizmu, sto znaci od 100mg koje popijem i dobit cu 90 i nesto mg. a kad bi pila oksid, iskoristivost je manja, samo 4%.
hahaha, ja pijem oko 1000mg magnezij citrata onog u prahu, ili 1200mg magnezij oksida kao sumeci, i jos uvijek me znaju uhvatit grcevi po noci u listovima, al blagi... kad nisam trudna onda oko 800mg pijem i to mi ok
__________________
Don’t let those horns confuse you, people, they are there to keep the halo on straight.
dana69 is offline  
Old 25.11.2017., 12:27   #8075
Quote:
dana69 kaže: Pogledaj post
hahaha, ja pijem oko 1000mg magnezij citrata onog u prahu, ili 1200mg magnezij oksida kao sumeci, i jos uvijek me znaju uhvatit grcevi po noci u listovima, al blagi... kad nisam trudna onda oko 800mg pijem i to mi ok
eto kak smo razlicite

zene koje su nosile svoje bebe. kaj velite na locolobo sling? znaci, prva mi je beba, nikad nisam ni probala nositi, trenutacno mislim da ne budem stigla na neku bebonsecu kavu, hocu li se snaci samo s uputama koje dobijes uz sling? i hoce li mi se isplatiti taj sling? mislila sam nositi bebu u njemu ak ce bit nervozna, imat grceve, na kratke odlaske do ducana i tak.
stvar je u tome da imam i kolica, al nekak mi je opet prakticnije za kratki dlazak do pekare il u obliznji ducan po neki mali speceraj ic s bbom u nosiljci, nego kolicima. i jos jedno pitanje. kad bude zima, jel a taj sling mogu vezati preko jakne?
5Eveline5 is offline  
Old 25.11.2017., 12:30   #8076
5Eveline5, a to ovisi kaj tebi paše. meni sling nikad nije sjeo. baš sam prije dva dana kupila caboo. i taj mi je idealan za te mini bebe. jako je jednostavan.

a nakon četvrtog mjeseca ide u mei tai.
cvexter is offline  
Old 25.11.2017., 12:33   #8077
kaj se sve po stanu moze raditi dok nosis bebu? recimo, kuhanje mi odmah otpada, al usisavanje, pranje sudja, kupaona mozda?
5Eveline5 is offline  
Old 25.11.2017., 12:36   #8078
Ja sam uredno kuhala sa malim i usisavala. Suđe nisam mogla. I tak ribat kupaonu i to XD
Usisavanje je obožavao, zaspao cim bi upalila. I kad je veći bio kad su ga mučili zubi bi ga u ergo i usisavac po noci i tak bi mi jedino zaspao. Sreća pa sam u kući

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
ludo_malo is offline  
Old 25.11.2017., 12:39   #8079
Quote:
cvexter kaže: Pogledaj post
5Eveline5, a to ovisi kaj tebi paše. meni sling nikad nije sjeo. baš sam prije dva dana kupila caboo. i taj mi je idealan za te mini bebe. jako je jednostavan.

a nakon četvrtog mjeseca ide u mei tai.
pise da je taj locolobo sling za bebe do 20kg. jel to zapravo stvar ugodnosti? nakon cca 4mj (ovisno o tezini bebe) sling vise nije ugodan za nositi u njemu?
5Eveline5 is offline  
Old 25.11.2017., 12:40   #8080
Quote:
ludo_malo kaže: Pogledaj post
Ja sam uredno kuhala sa malim i usisavala. Suđe nisam mogla. I tak ribat kupaonu i to XD
Usisavanje je obožavao, zaspao cim bi upalila. I kad je veći bio kad su ga mučili zubi bi ga u ergo i usisavac po noci i tak bi mi jedino zaspao. Sreća pa sam u kući

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
ja kuhala nebi jer mi se sad trbuh jednom skroz uzario. e sad, jos mogu osjetiti na sebi kad me zari, ali s bebom nebi isprobavala..
5Eveline5 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:59.