Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2017., 08:52   #141
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Ako je stan njen, nema sta ona da pita decka, muza, da li da dovodi svoje pse. Njemu ako psi ne odgovaraju, onda ni ona ne moze da mu odgovara.
Nece valjda da se resi zivotinaj jer njemu oni smetaju?! Tako se ne postupa sa najboljim prijateljem!

Ne moze da funkcionise veza u kojoj jedan obozava pse, a drugi ih ne podnosi u kuci!
Ne bih ni ja živjela s nekim tko ne želi živjeti i sa mojim psom, ali to ipak ne znači da ću se samo pojaviti s njom na vratima. Valjda se takve stvari rješavaju prije useljenja. Puno prije useljenja.
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 09:35   #142
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Ako je stan njen, nema sta ona da pita decka, muza, da li da dovodi svoje pse. Njemu ako psi ne odgovaraju, onda ni ona ne moze da mu odgovara.
...
ako je stan njen, ona može dovesti i tigra, zar ne?
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 09:36   #143
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
ako je stan njen, ona može dovesti i tigra, zar ne?
Danas tigar, sutra ljubavnik
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 09:48   #144
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
ako je stan njen, ona može dovesti i tigra, zar ne?
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 13:29   #145
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Je li on u tom stanu punopravni član kućanstva ili žohar pa da ju nije briga što on misli? Da imam cimera kojeg vidim samo u prolazu popričala bih s njim prije nego dovedem psa, a da ne bih pitala partnera. Ako su odlučili živjeti zajedno, onda bi taj prostor oboma trebao biti dom, a ne da se jedno stalno osjeća kao neželjeni gost koji se svemu treba prilagoditi i biti kuš. Pa radije bih spavala u susjedovoj šupi nego s nekim tko će mi stalno visiti nad glavom s izjavama "to je moj stan, mogu što hoću, baš me briga za tebe".




On njoj nije napravio dug bez njezinog znanja. Bio je bez posla i ona je sama odlučila uzdržavati ga za to vrijeme. Normalno da se on sad treba potruditi da što više i što prije tog duga vrati, ali u zajedništvu su i zarade i dugovi zajednički, a i te silne kartice su na njezino ime pa treba biti oprezna jer ako banke budu nekog ovršile - to će biti vlasnik kartice. A to joj sigurno ne treba i njoj je u interesu da se duga što prije riješe.
I tak veze propadnu.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 12:29   #146
Ako neko iam psa, podrzaumeva se da pas ide sa tom osobom u paketu.
Jedno je decko, drugo je cimer.
Ako ej nekretnina moja, naravno da nikog ne pitam smeta li mu pas. Ako mu smeta pas, ta osoba ne moze da bude sa mnom. I sta da kaze ''Smeta mi!'' Da se neko odrekne psa jer ima decka kome pas smeta? Pravi ljubitelj ne bi ni odabrao takvog decka.
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 12:40   #147
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Ako neko iam psa, podrzaumeva se da pas ide sa tom osobom u paketu.
Jedno je decko, drugo je cimer.
Ako ej nekretnina moja, naravno da nikog ne pitam smeta li mu pas. Ako mu smeta pas, ta osoba ne moze da bude sa mnom. I sta da kaze ''Smeta mi!'' Da se neko odrekne psa jer ima decka kome pas smeta? Pravi ljubitelj ne bi ni odabrao takvog decka.
Psi su dosli naknadno bez njegovog pristanka.

Stan je njen, ali je i njemu dom.

Sa takvim stavom bi mi ti brzo postala bivsa. To nije niti obzirno niti konstruktivno.
To se u vezama ne radi.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 14:35   #148
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Ako neko iam psa, podrzaumeva se da pas ide sa tom osobom u paketu.
Jedno je decko, drugo je cimer.
Ako ej nekretnina moja, naravno da nikog ne pitam smeta li mu pas. Ako mu smeta pas, ta osoba ne moze da bude sa mnom. I sta da kaze ''Smeta mi!'' Da se neko odrekne psa jer ima decka kome pas smeta? Pravi ljubitelj ne bi ni odabrao takvog decka.
Pa ne mozes biti tako bezobzirna prema decku. Kakva je to ljubav onda, da mu naredis - ili cuti, ili mars napolje? Pogotovo ako je tvoj stan, to je veoma ruzan postupak. Tu bi se morao naci kompromis, jos PRE nego sto se decko useli, u tom tvom slucaju koji si spomenula.
__________________
*Per aspera ad astra.*
AlessandraB is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 02:16   #149
Veoma zanimljiva tema, ima jako kvalitetnih odgovora ali vidim da ima forumaša koji ne shvaćaju bit zajedničkog života.

Dakle, iako autorica nije navela čija je kuća da se pretpostaviti da je riječ o kući njezinih roditelja s kojima ne žive u istom prostoru, a opet njezini starci nađu priliku da im zagorčavaju život.

Dug od 16.000 ako oboje rade i dobivaju plaću koja pretpostavljam nije naročita dao bi se otplatiti za 2 godine (svaki od njih dvoje da mjesečno izdvoji po 350 kn).

Vjerojatno on nije "po ukusu" njezinih staraca iz tko zna kojih razloga i to dodatno otežava vezu.

Pse se ne može dovoditi u zajednički prostor bez prethodnog razgovora s partnerom neovisno o tome tko je vlasnik tog prostora. A to što je psima trebalo hitno udomljenje opet ništa ne mijenja na stvari ako partner ne pristaje.
O držanju kućnih ljubimaca ipak treba razgovarati prije ulaska u vezu jer to može stvoriti nepotreban problem...

Izostanak seksa, odluka o neimanju djece samo će vremenom pogoršati stvari...
diantos is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 19:02   #150
Quote:
diantos kaže: Pogledaj post
Izostanak seksa, odluka o neimanju djece samo će vremenom pogoršati stvari...
Da, ništa ne popravi vezu koliko imanje neželjenog djeteta s tipom koji te prezire jer si glupa, ali si mu lijepa pa neka te.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 21:58   #151
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Da, ništa ne popravi vezu koliko imanje neželjenog djeteta s tipom koji te prezire jer si glupa, ali si mu lijepa pa neka te.
Pa, nisam mislio na imanje djeteta radi popravljanja veze već sam želio naglasiti činjenice koje dodatno ne idu u prilog ovoj vezi...
diantos is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 22:40   #152
Dugo je prošlo i nisam čitala cijelu temu, također nemam odgovora na većinu pitanja jer su sve moje veze bile takve i nisam tome još našla rješenje, nijedna nije potrajala duže od godinu dana.
Imam samo par malih savjeta vezanih za psihičke probleme.
Anksiozno - depresivni poremećaj nije nikakav bauk i nitko od toga nebi radio problem niti da zbog toga nebi bio s tobom. Ja uz anksiozno depresivni imam i granični (a taj je još gori), pa svejedno nitko nije prekinuo sa mnom kad sam im priznala što imam.
Nadalje, ne mora značiti da je on uzrok tvog poremećaja, moguće je da je samo okidač.
Jedini antidepresiv koji ne smanjuje libido je Wellbutrin pa preporučam. Također ako si anskiozno depresivna, uz antidepresiv bi bio poželjan i anksiolitik, tada bi bila i manje živčana pa biste se možda manje svađali.

Budući da je sve što sam napisala zapravo off jer bi spadalo na Psihologiju, ako te što više zanima o tome, slobodno se javi u inbox. Sretno
BLANQUETTE is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 22:56   #153
ja se isto tak uhvatim da se svadjam zbog istih stvari nekad tak na partneru primjetim neke nedostatke ili defekte i onda si mislim, ok mogu tu pomoc, hocu to popravit. nije da ja nemam defekta pa kuzim. ak sam ja dobra u tome da mogu pomoc nekome s necim u cemu je on los, zasto ne. eto to ja imam u glavi prije nego svadja eskalira

onda on misli da ga ja kritiziram i tak pa to ode u kurac.

na kraju dana mi bude zao sto sam napravila stetu.
Xayah is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 01:09   #154
Quote:
MessyHair kaže: Pogledaj post
S dečkom sam već 7 god...
Tragedija, znaci ti si s njim uglavnom zato i zbog toga jer se bojis da ako ne bi bila s njim, da onda tko bi drugi bio s tobom.

Mislim stvarno...eto na sta spadnu veze i brakovi danas. Totalna muljaza sebe same, a i njega takoder.
Ufur is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 19:38   #155
I ja sam u vezi 7 godina, od toga 5,5 godina zajedničkog života. Prije nego smo krenuli živjeti zajedno, pao je dogovor oko financija i kućanskoh poslova. Moj dragi je, inače, puno pedantniji i radišniji od mene, ali zajednički život je kompromis. Dogovorili smo se da on plaća režije, ja kupujem hranu (jer ja i kuham), ostatak od plaća trošimo svatko kako želi, ali mora podmiriti dogovorene troškove. Podjela kućanskih poslova je takva da ja kuham, on pere suđe, preko tjedna ja usput počistim ako nešto treba (jer je on više odsutan zbog posla), velika čišćenja su vikednima (ne svaki, možda 1-2 puta mjesečno) i tada na licu mjesta dijelimo poslove. U slobodno vrijeme on ide na svoj fitnes, ja na svoj, on sjedi za stolom i uči strane jezike, ja surfam po netu. I nemamo nikakvih problema.
Da, moram napomenuti da živimo u mojoj kući, u zasebnom stanu na katu, mama je u stanu u prizemlju. Imam 2 mačke mezimice koje su s mamom. I to iz razloga što znam da moj dragi ne voli mačke po kući. Budući da ja taj stan sada smatram našim domom, mislim da ne bi bilo u redu da mu namećem mačke kao ljubimce. Ok, kod nas je takva situacija da je macama bolje kod mame jer su cijeli dan uz nju, imaju direktan izlaz u vrt i uživaju. Ali nikad mi ne bi palo napamet reći dragome da je to moja kuća (stan), i da sam ja živjela prije s mačkama, pa da se onmora tome prilagoditi. To, onda, nije zajednički dom i u njemu se on ne bi osjećao kao kod kuće. Kad odemo kod moje mame na ručak, on poštuje njen suživot s macama i prihvaća ga jer smatra da je to njen dom u kojem vrijede njena pravila.
Tako da ne možemo tjerati svatko po svome, nego treba sjesti i naći kompromisno rješenje.
Zubicaljubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 02:27   #156
ja iman 25 godna zajednickog zivota od toga 3 prije "mraka"
ja san se dogovorijo u vezi financija da kupujen kucu,2 auta, brod,pasa, a da zena kuva
iman nekako dojam da je ona bolje prosla
sto se tice svadjanja, vise se ne svadjamo ,meni se ne da,a pas ijonako vise voli zenu,jer mu ona daje isti,
mogu bit sritan sto me ne grize cesto...
superkrkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 03:09   #157
Quote:
superkrkan kaže: Pogledaj post
ja iman 25 godna zajednickog zivota od toga 3 prije "mraka"
ja san se dogovorijo u vezi financija da kupujen kucu,2 auta, brod,pasa, a da zena kuva
iman nekako dojam da je ona bolje prosla
sto se tice svadjanja, vise se ne svadjamo ,meni se ne da,a pas ijonako vise voli zenu,jer mu ona daje isti,
mogu bit sritan sto me ne grize cesto...
Pa je, sreća je u malim stvarima! A dogovor je dogovor i bitno je da funkcionira.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 05:24   #158
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Pa je, sreća je u malim stvarima! A dogovor je dogovor i bitno je da funkcionira.
a dogovor,ja to samo velin nesto sto se podrzumijeva. nece zena ici zaradjivati za kucu jer nije kvelificirana za takvu lovu,tako da se to porazunijevlo...
a je, sreca je u malim stvasrima.ja volin onako isti rucak bez pitanja,jes ovo pojijo ,os jos vina pit i tako.a ostav sve vako kako je koji ti kurac smeta,ja cu poslin spremti ako triba....aj leci lipo il cu sve u skovace pobacati
superkrkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 06:11   #159
pročitao sam cijelu temu i od svega mi nije jasno kako dvoje ljudi koji rade... moraju platiti samo režije i nešto pojesti + higijena nisu u stanju vratiti recimo dug od 16.000kn kroz cirka 6 mjeseci bez da i ne osjete na svojoj koži
radradirad is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 08:24   #160
Quote:
radradirad kaže: Pogledaj post
pročitao sam cijelu temu i od svega mi nije jasno kako dvoje ljudi koji rade... moraju platiti samo režije i nešto pojesti + higijena nisu u stanju vratiti recimo dug od 16.000kn kroz cirka 6 mjeseci bez da i ne osjete na svojoj koži
Vratiti 16.000 kn u 6 mjeseci bez beda?
Sorry, dragi i ja imamo zajedno preko 10.000 kn plaće, pa nema šanse da bi svaki mjesec mogla izdvojiti 2.500,00 kn a da to negdje ne osjetim. Slažem se da bi trebali naći načina da to pomalo vraćaju, da negdje malo stisnu godinu dana i riješe se tog duga. Ali hrana, higijena i režije, najčešće, nisu jedini troškovi koje neka obitelj ima.
Zubicaljubica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:49.