Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2009., 21:14   #161
Jedino ako je on sa vama u autu. Ako nije, morate imat prebivaliste/boraviste (radna viza itd.. ) u Njemackoj. Sama punomoc, bez vize, ne vrijedi ni 1 lipe. Ta medjunarodna punomoc vrijedi vama u Njemackoj.

Ako vas pak zaustavi, oduzet ce vam auto (nece bit ono; ostavite auto sa strane ceste, neka sin dodje po to.. ), jer krsite nekoliko zakona, a najupecatljiviji medju njima je i onaj vezan za porez (sada je pogotovo drzava osjetljiva na to )
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 22:55   #162
Quote:
aircanada kaže: Pogledaj post
Jedino ako je on sa vama u autu. Ako nije, morate imat prebivaliste/boraviste (radna viza itd.. ) u Njemackoj. Sama punomoc, bez vize, ne vrijedi ni 1 lipe. Ta medjunarodna punomoc vrijedi vama u Njemackoj.

Ako vas pak zaustavi, oduzet ce vam auto (nece bit ono; ostavite auto sa strane ceste, neka sin dodje po to.. ), jer krsite nekoliko zakona, a najupecatljiviji medju njima je i onaj vezan za porez (sada je pogotovo drzava osjetljiva na to )
OK, znači bolje se ostaviti ćorava posla
Hvala na solidnom odgovoru!
__________________
Made in Japan - Made in Quality
maaxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2009., 05:18   #163
Evo da neotvaram novu temu imam jedno pitanje da li ja u hrvatskoj mogu dobiti punomoc od tete u sloveniji da vozim njen auto.

Znaci auto se nalazi u sloveniji koji glasi na nju ona meni izdaje punomoc da mogu vozit njen auto u sloveniji i inozemstvu a ja sam drzavljanin hrvatske a ona drzavljanin slovenije da li je to moguce ?

Auto je registriran na slovenske tablice.

Zadnje uređivanje Katrin : 16.08.2009. at 09:01.
sasa23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 10:24   #164
Vožnja auta sa stranim registracijama

Ovakva je moja situacja:

Teta živi u Americi, ponekad doveze auto u Hrvatsku, ako ostaje duže vrijeme, moja pitanja su:

1. Smijem li ja voziti taj auto?
2. Može li mi dati punomoć da vozim taj auto? jer svatko tko vozi tuđi auto mora imati i punomoć.
3. Postoji li kakvo vremensko ograničenje koliko auto smije ostati u Hrvatskoj?

Hvala na svakoj pomoći.
Marijan999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 15:56   #165
Quote:
Marijan999 kaže: Pogledaj post
Ovakva je moja situacja:

Teta živi u Americi, ponekad doveze auto u Hrvatsku, ako ostaje duže vrijeme, moja pitanja su:

1. Smijem li ja voziti taj auto?
2. Može li mi dati punomoć da vozim taj auto? jer svatko tko vozi tuđi auto mora imati i punomoć.
3. Postoji li kakvo vremensko ograničenje koliko auto smije ostati u Hrvatskoj?

Hvala na svakoj pomoći.
vec su ljudi nekoliko puta odgovorili na to...

dakle,smijes ako je vlasnik-stranac u autu,ili ako radis u zemlji u kojoj je rega auto,ili je tvoj...u svim ostalim uvjetima radis CARINSKI PREKRSAj sto ti podlijeze oduzimanjem istoga....e sada na kakvog ces drota naletit i hoce li on te masirat to je individualno.
dakle poanata je da nesmijes vozit upravo zato da nebi kupio auto vani jeftino i vozio jeftino a da drzava od toga nema nikakvog haraca nit koristi.
punemoc ti nevrijedi u hr
postoji vremensko ogranicenje..a to je mislim 6mj unutar 1god(nisam siguran)..al to ti nemoze dokazat nit Bog..tako da to toliko nije vazno
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 21:48   #166
Evo imam jedno pitanje,pa ako mi netko može pomoći...Naime,u 1.mjesecu odlazim u Austriju na razmjenu u trajanju nekih 5-6 mjeseci sa svojim autom...Dobivam studensku vizu...E sad problem je što mi upravo u 2.mjesecu ističe registracija i potrebno je obaviti tehnički i obnoviti registraciju,a neću biti u mogućnosti doći samo za to u Hrvatsku,pa me zanima,mogu li tamo produžiti registraciju,ili je to nemoguće ako imam hrvatske tablice?i zanima me,da li bi mogla registrirati gore auto,pa uzeti austrijske tablice,jer namjeravam produžiti boravak gore,ukoliko bude moguće?puno vam hvala na odgovorima i pomoći
marijana57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 17:34   #167
Automobil strane registracije

Pozdrav.

Kako mi je poznato ja kao gradanin RH nemogu vozit auto sa stranim tablicama osim ako je vlasnik sa menom u autu ili ako neman boravak u toj drzavi.
To mi je jasno al nigdi nisan nasa di pise smijem li ga vozit ako je taj automobil u vlasnistvu mog oca?

Hvala na vasem vrimenu.
elitist is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 17:36   #168
Ne smiješ, nema nikakve veze dali je automobil od oca , susjeda ili strine
signum is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 17:39   #169
A kazna in je prevelika, od 10 000 do 1 500 000 kn
Ako san nezaposlen i dobijen kaznu jel se moguce zalit ili ide na oca?
elitist is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 17:46   #170
Pošto je to carinski prekršaj za početak će ti carina zaplijeniti auto,a kasnije će te kažnjavati
signum is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 17:49   #171
Jel postoji kakva rupa u zakonu i jeli moguce ikako iskombinirat da mogu vozit auto? Pokusat uzet privremen boravak u toj drzavi ili nesto?
elitist is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 21:43   #172
Arrow Hrvatske reg. pločice u inozemstvu

Pozdrav svima,

da li je moguće živjeti u inozemstvu i voziti auto sa hrvatskim reg. pločicama? Sigurno da je isplatnije jer su osiguranje i tehnički povoljniji, no kako onda sve to plaćat? Ima tko upoznat sa tim? Plaća li se to svaka 3 mjeseca ili mjesečno? Tehnički je jednom godišnje. Hvala unaprijed na ozbiljnim odgovorima.
Wunderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 22:12   #173
sto se tice njemacke,ne moze.barem ne u Hessenu.prije par godina dok sam zivio tamo,dosao sam sa svojim autom iz hrvatske(hrv, tablice,) i neko me je vec prijavio na opcinu,kao najvise 3 mjeseca u godinu.,onda mora ic auto van

jes ti normalan,otkud to da je u hrvatskoj jeftinije.ja za svoj krs sa 1400 kubika sa 50% popusta,samo obavezno osiguranje placam puno vise nego u njemackoj auto od 1600 kubika isto toliko popusta (preuzeo od oca) i full kasko
buntspecht is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 00:08   #174
Službeni auto

Da li mogu voziti službeni auto od firme sa austrijskim tablicama. Firma je sa sjedištem u Hrvatskoj a centrala je u austriji?
durakovster is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 17:28   #175
Quote:
durakovster kaže: Pogledaj post
Da li mogu voziti službeni auto od firme sa austrijskim tablicama. Firma je sa sjedištem u Hrvatskoj a centrala je u austriji?
Ne. Tj. na rizik da.
leonas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 20:58   #176
Quote:
sasa23 kaže: Pogledaj post
Evo da neotvaram novu temu imam jedno pitanje da li ja u hrvatskoj mogu dobiti punomoc od tete u sloveniji da vozim njen auto.

Znaci auto se nalazi u sloveniji koji glasi na nju ona meni izdaje punomoc da mogu vozit njen auto u sloveniji i inozemstvu a ja sam drzavljanin hrvatske a ona drzavljanin slovenije da li je to moguce ?

Auto je registriran na slovenske tablice.
GO to: #132.
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 23:40   #177
Quote:
durakovster kaže: Pogledaj post
Da li mogu voziti službeni auto od firme sa austrijskim tablicama. Firma je sa sjedištem u Hrvatskoj a centrala je u austriji?
I mora registrirati vozilo u HR ili radi carinski prekršaj
signum is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 21:01   #178
Quote:
sasa23 kaže: Pogledaj post
Evo da neotvaram novu temu imam jedno pitanje da li ja u hrvatskoj mogu dobiti punomoc od tete u sloveniji da vozim njen auto.

Znaci auto se nalazi u sloveniji koji glasi na nju ona meni izdaje punomoc da mogu vozit njen auto u sloveniji i inozemstvu a ja sam drzavljanin hrvatske a ona drzavljanin slovenije da li je to moguce ?

Auto je registriran na slovenske tablice.
NE. Mozes voziti ako je ona kao vlasnica u autu. A ta varijanta da punomoc dobijes u Hr za vozilo koje je na Slo tablicama, za voznju po inozemstvu je mission impossible.
leonas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 20:59   #179
Prodaja automobila u hrv kao stranac

Pozdrav

Imam dvojno državljanstvo, hrvatsko i francusko, imam auto koji sam kupio u Francuskoj i sad bih ga prodao. Pitanje je dali postoji pravna prepreka tome da auto koji je još uvijek sa francuskim tablicama. Tablice naravno moram skinut i vratit ih u francuskoj.

unaprijed hvala

P.S. vidio sam po forumu kad sam tražio rješenje, da se tu kao rade nekakve muljaže kako bi se lova izvukla, ja se samo želim rješit starog auta za kojeg mi je netko ponudio neke novce.
crofra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 01:33   #180
iskreno to ti je zajebancija. a jos ako ti je auto stariji od 6 godina, mislim da ga uopce ne mozes uvesti u hrvatsku.

sjecam se da mi je prije par godina prijatelj pricao kako je isao prevesti njemacki auto u hrvatsku, pa kakve je zajebancije imao. prvo morao otici u njemacku, pa hodanje za odjave, pa nas konzulat, pa ne znam ni ja koliko jos mjesta, pa carina i ne znam jel jos bilo kakvih problema, ali uglavnom velika zajebancija.

najbrze i najjeftinije rjesenje ti je prodati auto u francuskoj. stari auto uvoziti nije preporucljivo ako ga ne mislis sam voziti...
robihr is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:05.