Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2017., 23:45   #1621
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
zanimljiva tema, neki pobjegnu od gradske gužve etc . Udružite snage sa bratićem i zasadite lovor višnje koje lome zvuk
Vrlo je zanimljivo da vas na pravu uce botanicku akustiku, ako takvo nesto uopce postoji.
Suyijp is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 23:17   #1622
Na oglasnoj ploči naše male zgrade (5 katova) je osvanula ponuda za video nadzor koju je objesio predstavnik stanara. Ponuda je od neke male firme za koju nikad nisam čuo. U ponudi je instalacija 38 (slovima:tridesetiosam) nadzornih kamera sa 3 snimača i cca 2000 metara kabla. Može li mi neko reći je li ovo normalno? Gdje staviti sve te kamere, toliko kabla, u zgradu od 5 katova? Po mom mišljenju ako se hoće videonadzor radi zaštite zgrade dovoljno je staviti jednu kameru na ulaz u zgradu i jednu u lift. Sve više od toga je po meni nepotrebno zadiranje u privatnost i nema smisla u smislu zaštite. U ponudi se planira čak nekoliko 4-metarskih stupova izgraditi i betonirati oko zgrade, na kojima bi visili nizovi kamera ???
Kako ovo blokirati jer čini mi se da je već skupio potpise za videonadzor, skupljao ih je prije godinu dana? Ali nismo znali što planira i što potpisujemo? Dodatno je sklon uznemiravanju stanara dolaskom na vrata pa i vikanju svaku sitnicu, te se pribojavam da će pregledavati kamere i korsititi ih za takvo ponašanje?
Dameeer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 00:38   #1623
Ako je prikupio više od 50% potpisa stanara gledajući po m2, moš se jebat. Kako se zove ta firma? Moraju imati certifikat (netko u toj firmi je morao položiti ispit) i time bi trebali riješiti problem zadiranja u privatnost (makar u ulazu nema baš privatnih sadržaja). S 38 kamera je zaista pretjerao, da li si siguran da možda nije greška? Iako u 98% slučajeva vidim neadekvatne sustave, nakon pljačke pogledaš video i vidiš dva pixela, osumnjičeni može biti svatko, od Snoop Doga do Borislava Škegre.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 16:24   #1624
Quote:
Suyijp kaže: Pogledaj post
Vrlo je zanimljivo da vas na pravu uce botanicku akustiku, ako takvo nesto uopce postoji.
Imaš li ti nekakovu pametniju ideju ili facepalm ti je najučinkovitiji
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 08:29   #1625
kapsula za spavanje

Quote:
Profesorica78 kaže: Pogledaj post
Ja sam dodatno učvrstila stropove, ali to nije spriječilo vibracije koje su toliko strašne da mi je svaki dan zemljotres u stanu.
ima više rješenja ako selidba nije opcija. Soba u sobi (imaš u oglasima kapsula, komora za spavanje ili sam svoj majstor), ćepići za uha, bijeli šum (za mobitel). Ima i radikalnijih (tablete, alkohol, droge pa ne čujete ništa) no te baš ne bi preporučila
Zdenamut is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 20:38   #1626
Svakodnevni radovi i buka

Problem je idući. Naime, ispred moje zgrade nalazi se kuća. Živim u Rijeci, ta kuća je odmah do još jedne kuće i u blizini 10ak metera nalaze se bar tri velike zgrade.
Problem je što čovjek izađe ispred kuće i radi SVAKI dan (osim ako nije neko nevrijeme). Ne pretjerujem. Doslovno godinama, nikome nije jasno što toliko ima za raditi. Svaki dan brusi, buši, lima, udara čekićem, vari... Na kućni red se ne možemo pozvati, pošto on ne živi u zgradi. Znam da to radi u svom vrtu, ali to ne znači da može raditi što su me sprdne i svakodnevno proizvoditi buku kao da je limarsku radnju otvorio, ne? Ima li tu pomoći?
Amybroj9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 18:14   #1627
Živim u zgradi u kojoj se nalaze tri stana.Što napraviti sa susjedom koja moj prozor u prizemlju zatvara kojekakvom kramom, starim namještajem, metar od prozora je razvukla štrik i po njemu povješala robu koja tamo ne stoji da se osuši nego namjerno tim postupcima provocira ? Ja maknem ona vraća i tako u nedogled. Napominjem da se radi o osobi s kojom je bilo kakav normalan razgovor/dogovor nemoguć.
flexo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 12:39   #1628
Quote:
Amybroj9 kaže: Pogledaj post
kao da je limarsku radnju otvorio, ne? Ima li tu pomoći?
(malo zakašnjeli odgovor, ali nema veze)
Ima, prijavi ga poreznoj inspekciji zbog neprijavljenog obrta i para koje potencijalno zarađuje bez plaćanja poreza. Državi treba novaca i vrlo rado će izaći na teren ako vide da se mogu naplatiti. Čak i ako se uspije izvući opomenom/sitnom kaznom, shvatit će da mu se nije za igrati.

Također, komunalni redar bi isto trebao izaći na teren zbog uznemiravanja javnog reda i mira. Možda opet neće ništa naplatiti, ali će lik bar vidjeti da ste se odlučili obračunati s njim.
bombuzal is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 19:03   #1629
ako moze itko pomoci,mi zivimo u kuci koja je spojena sa susjednom kucom sa zajednickim zidom,klima uredaj koji je postavljen odmah do zajednickog zida je poprilicno glasan i osjete se vibracije pogotovo tokom noci,smeta jer mi je tu tocno soba a ograda na koju susjedi kad se vracaju doma a to je oko ponoc ili 1 u jutro je isto spojena na zajednicki zid i onda oni tamo ostavljaju svoje bicikle i onda se to jako cuje
ima itko ikakav savjet jer nas susjedi samo ignoriraju i ne zele nikakav dogovor,a mi bi se htjeli napokon u komadu naspavati
postoji li ikakva sluzba gdje se to moze prijaviti
hvala
rblv is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 17:48   #1630
Da, postoji sanitarna inspekcija
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 15:23   #1631
Prije svega Pozdrav!

Vidim da je dosta ljudi ovdje imalo ili ima sličan problem kao i ja. Naime kupili smo stan, a iznad nad živi obitelj s dvoje djece. Odmah nakon usljenja smo dobili i prinovu i ispčetka sam bio i sretan što u zgradi ima djece, jer sam se vodio s tim da će mi se djeca imati s kim igrati..
No onda je počelo.. Najmlađe dijete im ima oko 2 godine i problem je što oni očito nemaju niti tepihe niti ikakvu zaštitu, a dijeca trče kao sumanuti, i k tome pomiču neke predmete koji tako stružu od parket, da je to predivna 'harmonija' tup tup tup + krrrrzrrr zvukova koje proivodi struganje namještaja od parket.

Išao sam više puta moliti i kumiti da se smire, ponajprije jer imamo malo dijete, koje su više puta probudili. Najgore mi je bilo kad sam saznao da kad je njihovo dijete bilo malo, onda su stalno zvonili prijašnjoj stanarki koja je kao preglasno gledala tv i pričala na telefon. Ono ne mogu vjerovati koja stoka moraš biti da si imao sličan problem, a sad te boli k..čak mi je i ta gospođa (ne)majka jednom rekla, da eto ne može ona tu ništa jer to su djeca.. a da ne kažem da niti jednom od nje niti od supruga nisam dobio ni ono (bar iz kurtoazije) Oprostite.. Zvao sam i policiju jednom, ali nije to previše pomoglo..jer eto nisu nadležni.

PRoblem je što im zbog malog djeteta ne mogu uzvratiti istom mjerom, jer eventualno svaka moja glasna reakcija će štetiti mom vlastitom djetetu. Niti supruga niti ja nismo neki grintavci da ćemo srati za svaki šum, ali ovo postaje neizdrživo..ponajviše što to nerjetko traje do 22:00 a nekad i duže.. Znam da je kućni red do 22:00 i baš sam tad zvao policiju kad su lupali ali su ih očito vidjeli kad su dolazili i onda su prestali..

Tako da mi očito ostaje samo tužba..Ako netko ima iskustva s tužbama, molimo bi vas da mi malo pobliže opišite vaša iskustva, ili možda preporuka nekog odvjetničkog ureda.. Koliko cijeli proces traje.. itd..

Puno hvala na odgovorima.
nikal1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 10:23   #1632
Ja te sasvim razumem, iako nemam malo dete i iako sam trpela trcanje, lupanje i vucenje ''samo'' 3 meseca davno u jednom stanu!
Drugarica se isto tako ponasa, njena deca ceo dan trce po stanu koji nema nijedan tepih, izgovor joj je da su to deca i da tako mora! Ja joj rekoh, kao u sali, da nikada ne bih mogla ispod nje da zivim i da ne znqm sta bih radila da mi se takvi usele iznad!

Ne zivim u HR, pa ti ne mogu dati savet.

Bas me zanima kako je u inostranstvu.
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 18:42   #1633
Quote:
nikal1 kaže: Pogledaj post
Prije svega Pozdrav!

Vidim da je dosta ljudi ovdje imalo ili ima sličan problem kao i ja. Naime kupili smo stan, a iznad nad živi obitelj s dvoje djece. Odmah nakon usljenja smo dobili i prinovu i ispčetka sam bio i sretan što u zgradi ima djece, jer sam se vodio s tim da će mi se djeca imati s kim igrati..
No onda je počelo.. Najmlađe dijete im ima oko 2 godine i problem je što oni očito nemaju niti tepihe niti ikakvu zaštitu, a dijeca trče kao sumanuti, i k tome pomiču neke predmete koji tako stružu od parket, da je to predivna 'harmonija' tup tup tup + krrrrzrrr zvukova koje proivodi struganje namještaja od parket.

Išao sam više puta moliti i kumiti da se smire, ponajprije jer imamo malo dijete, koje su više puta probudili. Najgore mi je bilo kad sam saznao da kad je njihovo dijete bilo malo, onda su stalno zvonili prijašnjoj stanarki koja je kao preglasno gledala tv i pričala na telefon. Ono ne mogu vjerovati koja stoka moraš biti da si imao sličan problem, a sad te boli k..čak mi je i ta gospođa (ne)majka jednom rekla, da eto ne može ona tu ništa jer to su djeca.. a da ne kažem da niti jednom od nje niti od supruga nisam dobio ni ono (bar iz kurtoazije) Oprostite.. Zvao sam i policiju jednom, ali nije to previše pomoglo..jer eto nisu nadležni.

PRoblem je što im zbog malog djeteta ne mogu uzvratiti istom mjerom, jer eventualno svaka moja glasna reakcija će štetiti mom vlastitom djetetu. Niti supruga niti ja nismo neki grintavci da ćemo srati za svaki šum, ali ovo postaje neizdrživo..ponajviše što to nerjetko traje do 22:00 a nekad i duže.. Znam da je kućni red do 22:00 i baš sam tad zvao policiju kad su lupali ali su ih očito vidjeli kad su dolazili i onda su prestali..

Tako da mi očito ostaje samo tužba..Ako netko ima iskustva s tužbama, molimo bi vas da mi malo pobliže opišite vaša iskustva, ili možda preporuka nekog odvjetničkog ureda.. Koliko cijeli proces traje.. itd..

Puno hvala na odgovorima.
Pozdrav, znaci zena i ja imamo skoro identican problem. Dosli smo u stan u kojem nikog nije bilo nekih 7 godina (tu i tamo je moj brat imao jednom mjescno neki tulum jer je stan bio prazan) i ocito se nitko nije zalio susjedima iznad. U medjuvremenu smo dobili prinovu, a iznad nas zivi obitelj s troje djece (3 decka) (kupili su i psa nedavno).

Prvo su imali kos za kosarku u sobi (imaju ga jos al ga vjerojatno ne koriste vise tako cesto).
Jednom prilikom kad smo im rekli da se jako cuje zena nam je rekla da klinci igraju kosarku jer je juzina i nisu mogli ici van. Halooooo?!?!?!
Drugi put kad sam dosao gore lijepo zamoliti da se stisaju zena mi je pozvala djecu koja su igrala kosarku kao da to njima kazem. Cekaj malo, pa jesi im ti roditelj ili ja, pa necu im ja govoriti da se stisaju.
U ovih skoro 2 godine sto zivimo otisli smo eto samo 2 puta gore makar trpimo to, jer nam je zao djece, ali neznam kolko cemo jos moci istrpit (mislim da je zapravo i najveca pogreska sto se nismo odmah zalili).

E sad, jos da je to neko normalno vrijeme, ali navecer su najglasniji. I to zna nekada tek poceti oko 21.30 i zna trajati do ponoci. Nekad se djeca idu i kupati tek oko 23h (nemoram reci koliko buce dok se kupaju).

I jos sto je najfascinantnije, ta se ista zena, dok su njena djeca bila manja, dolazila dolje zaliti mome bratu koji je jednom mjesecno znao napravit tulum (ok mozda je to nekad bilo i opravdano, ne branim ja njega). Npr i ja sam jednom pozvao mozda 10ak ljudi da proslavim neku diplomu i dosla mi je u 22.30h da joj djeca spavaju. Mom bratu je znala dolaziti s djecom dolje da mu pokaze da ih je probudio i zvala mu je policiju par puta. Ne razumijem kako moze biti tako licemjerna.

I normalno da nemaju tepihe ni one mekane podloske ispod stolaca i stolova (cak sam im to mislio kupit i ubacit u sanducic). Sad od neki dan imaju i neki kamion ili veci auto kojim struzu po podu.

Jedino imamo srece sto nam se dijete ne budi na buku, ali nas dvoje nemozemo normalno zivjeti jer se mi nemozemo odmoriti kad napokon imamo i nadjemo vremena za odmor.

Eto bas me zanima sto ste vi na kraju uspjeli napraviti po tom pitanju.
Beghor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 19:37   #1634
Molila bi savjet u vezi 2 situacije - živim u obiteljskoj kući u jednom manjem gradiću, i to u kvartu gdje su siključivo obiteljske kuće.
Prvi problem je što je susjeda dio svoje kuće iznajmila za uređenje nekakvog puba koji to, ustvari, i nije, nego se pretvara u noćni klub. Radi isključivo vikendima od 23 do 6 ujutro. Buku neću ni spominjati, na to nemamo utjecaja jer imaju dozvolu Grada za takvo radno vrijeme. Problem je što svako jutro nakon cjelonoćnog derneka oko tog prostora na ulici bude hrpa stakla od razbijenih boca i čaša. To nitko ne čisti jer se nalazi na ulici, a mi tuda svaki dan prolazimo s automobilima. Tako da dragi ili ja, kad prolazimo, usput i malo poguramo dio većih komada stakala u stranu, međutim ostane još dosta manjih komadića, a i nije naše da to čistimo. Kome se obratiti, jer apeli prema vlasniku ne rezultiraju?
Drugi problem je kuća do naše gdje susjeda ima neke radnike za podstanare koji se griju na klimu i vanjska jedinica toliko buči cijelu noć da ne možemo ni malo otvoriti vrata sobe preko noći jer se ne može spavati od buke. Poznavajući susjedu, ukazivanje na problem bi izazvalo kontraefekt, pa me zanima da je se tako nešto može prijaviti i kome.
Zubicaljubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 00:46   #1635
Quote:
tome kaže: Pogledaj post
U kućnom redu koji obično stoji izviješen u zgradama u Zagrebu se zapravo radi o predlošku kućnog reda koji daje GSKG:

- http://www.gskg.hr/default.asp?ru=1&...2&sid=&jezik=1

U stvarnosti, barem koliko ja znam, ne postoji nekakav posebni zakon o kućnom redu. Zakon samo propisuje da suvlasnici trebaju donijeti kućni red, ali ne propisuje točno kakav će on biti (v. čl. 85, 86 Zakona o vlasništvu i drugim stvarnim pravima). To se i čini logičnim, jer vlasnik kuće ili suvlasnici zgrade trebaju sami postići dogovor o svome vlastitome kućnom redu. Tako bi, primjerice, zgrada u kojoj žive sve sami glazbenici poput tebe mogla donijeti kućni red u kojem se svirati može svaki dan barem 8 sati. (Što nas možda navodi na koncept "kvartova" ka kojima migriraju pojedine skupine ljudi u velegradovima... možda.)

Napominjem da nisam odvjetnik, a za pravni savjet možeš probati i na Legalis.hr.

Pretpostavljam da je u tvome slučaju prvo pitanje jesu li suvlasnici uopće donijeli kućni red (kada, gdje su potpisi?). Ako jesu, što kaže, a ako nisu, nemam pojma.

Ako je vaš kućni red taj od GSKG-a, onda uoči da čl. 9 navodi da se mir ne smije narušavati, a da se posebno ne smije narušavati u periodu od 14 do 17 i od 22 do 6. Dakle: ne smije se narušavati uopće, a posebno se ne smije narušavati u tom periodu. Držim da to znači da u vremenu izvan doznačenog smiješ mir narušavati u prigodnim situacijama (radovi, proslava i sl.), ali ne i konstatno, redovito i svakodnevno. U doznačenom periodu ne smiješ uopće narušavati mir.

Stoga mislim da ti ne bi smio imati dobitni slučaj "po deafultu" štono se kaže hrvatski.


Ipak, pošto imam sličnu situaciju i sam - tj. svakodnevno sam prisiljen slušati sat ili dva upravo basova koji dolaze o glasnog audio-sustava dva kata iznad mene, mislim da ti mogu dati kakvo viđenje iz te perspektive.

a) Mogu ti posvjedočiti da je ritmičan, konstantan zvuk, čak i ako nije glasan, zvuk koji NE MOŽEŠ ignorirati, koji mozak neće "filtrirati" kao pozadinsku buku. Pokušaj uvažiti tu činjenicu. Nakon mjesec ili dva prisilnog slušanja toga, uistinu imaš osjećaj da ti "krv ide iz ušiju" i spreman si podivljati. Ovdje se ne radi čak niti o buci - to je sličnije onom kineskom mučenju s kapanjem po čelu.

b) Razlog zašto ti susjedi šalju policiju jest to što im je mučno da se sučeljavaju s tobom osobno. Ljudi a-priori misle da su drugi ljudi neljubazni i nerazumni.

c) U tvome slučaju, gdje si glazbenik, ja bih pristao da definiraš neki period u danu, ne dulji od sat ili dva - najbolje u vrijeme kada su odrasli na poslu, a djeca ne moraju pisati zadaću, recimo između 12 i 14 sati.

Bi li i tvoji susjedi pristali, ne znam, ali možeš im, npr. ubaciti pismo u sandučić ili tražiti od predstavnika suvlasnika da organizira sastanak.

d) Više od toga ne bi kod mene došlo u obzir uz moje obrazloženje da se za svako bavljenje nekim poslom mora imati odgovarajuće prostorije. Tako se za bavljenje muzikom mora imati prikladna izolacija, koja bi u slučaju sviranja identičnog onome iz muzičkog studija, morala biti identična onoj u muzičkom studiju. Dakle predložio bih da kupiš električne bubnjeve i koristiš slušalice ili da jednu sobu u svome stanu zvučno izoliraš korištenjem cca. 40 cm izolacije (piramidasta pjena, stiropor, šperploča) po zidovima, dignutog poda i spuštenog stropa. Naravno, dobro izoliranje, koje će funkcionirati kako za visoko- tako i za niskotonce je stvar za profiće i sve je samo ne jeftino. Uoči da nije neuobičajeno da ljudi zvučno izoliraju sobu, npr. ako im djeca sviraju glasovir, pogledaj diskusiju recimo ovdje: http://slo-tech.com/forum/t67644

e) Također uoči koncept smanjene kvalitete življenja i smanjene vrijednosti nekretnine (tko će kupiti stan ako moram reći da svaki dan jedan ili dva sata budu bubnjevi?)

Kakva su moja prava ako živim u specifičnoj zgradi koja nema predstavnika stanara niti kućni red, a problem su susjedi koji su profesionalni glazbenici.
Jesu li glazbenici u stambenoj zgradi dužni imati posebno izoliranu prostoriju za vježbanje ili mogu vježbati neovisno o ne/postojanju kućnog reda od 8 do 22 sata??

Nevezano uz glazbenike, što učiniti:
1.) sa susjedima koji se noću glasno seksaju?
2.) ako se noću čuje plač/vrištanje malo djeteta?
Izlazi li policija na takve prijave? Je li u redu napomenuti u tome slučaju da su susjedi podstanari (nemaju prijavljeno boravište, tj. vlasnik stana iznajmljuje stan na crno)?
mattteja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 11:08   #1636
Quote:
Beghor kaže: Pogledaj post
Pozdrav, znaci zena i ja imamo skoro identican problem. Dosli smo u stan u kojem nikog nije bilo nekih 7 godina (tu i tamo je moj brat imao jednom mjescno neki tulum jer je stan bio prazan) i ocito se nitko nije zalio susjedima iznad. U medjuvremenu smo dobili prinovu, a iznad nas zivi obitelj s troje djece (3 decka) (kupili su i psa nedavno).

Prvo su imali kos za kosarku u sobi (imaju ga jos al ga vjerojatno ne koriste vise tako cesto).
Jednom prilikom kad smo im rekli da se jako cuje zena nam je rekla da klinci igraju kosarku jer je juzina i nisu mogli ici van. Halooooo?!?!?!
Drugi put kad sam dosao gore lijepo zamoliti da se stisaju zena mi je pozvala djecu koja su igrala kosarku kao da to njima kazem. Cekaj malo, pa jesi im ti roditelj ili ja, pa necu im ja govoriti da se stisaju.
U ovih skoro 2 godine sto zivimo otisli smo eto samo 2 puta gore makar trpimo to, jer nam je zao djece, ali neznam kolko cemo jos moci istrpit (mislim da je zapravo i najveca pogreska sto se nismo odmah zalili).

E sad, jos da je to neko normalno vrijeme, ali navecer su najglasniji. I to zna nekada tek poceti oko 21.30 i zna trajati do ponoci. Nekad se djeca idu i kupati tek oko 23h (nemoram reci koliko buce dok se kupaju).

I jos sto je najfascinantnije, ta se ista zena, dok su njena djeca bila manja, dolazila dolje zaliti mome bratu koji je jednom mjesecno znao napravit tulum (ok mozda je to nekad bilo i opravdano, ne branim ja njega). Npr i ja sam jednom pozvao mozda 10ak ljudi da proslavim neku diplomu i dosla mi je u 22.30h da joj djeca spavaju. Mom bratu je znala dolaziti s djecom dolje da mu pokaze da ih je probudio i zvala mu je policiju par puta. Ne razumijem kako moze biti tako licemjerna.

I normalno da nemaju tepihe ni one mekane podloske ispod stolaca i stolova (cak sam im to mislio kupit i ubacit u sanducic). Sad od neki dan imaju i neki kamion ili veci auto kojim struzu po podu.

Jedino imamo srece sto nam se dijete ne budi na buku, ali nas dvoje nemozemo normalno zivjeti jer se mi nemozemo odmoriti kad napokon imamo i nadjemo vremena za odmor.

Eto bas me zanima sto ste vi na kraju uspjeli napraviti po tom pitanju.
Imamo papka od predstavnika stanara koji se ne želi petljat.. Probao sam saznati da li se isplati tužiti ih, zvao centar za socijalnu skrb, zvao gradsko stambeno komunalno poduzeće, policiju.. i pogodi na kraju.. nitko nije nadležan, odnosno u ovoj usranoj državi ako si normalan čovjek koji želi živjeti u miru, nemaš nikakvih prava.. Danas su i psi bolje zaštićeni nego ljudi, jer barem postoji mali milijun udruga koji ih štite..

Pokušaj im lupat, ali neprekidno jedno 10 dana.. Ja bi napravio isto, ali nažalost ne mogu jer imam malo djete i nema mgdje s njim. Kad dijete dođe u neki novi prostor unervozi se i teško ga je smiriti.. Čak sam razmišljao da iznajmim drugi stan, a ovdje da dolazim samo pravit nered i puštat glasnu glazbu..

Ne znam i ja sam na rubu..Radim od kuće, a danas im je derište ostalo kući, nije otišlo u vrtić.. Taj lik je stalno kući, vani jebe** sunce a oni gore opet skaču.. i što da napravim?

Išao sam, pričao i ništa.. A i ova krava odozgor se žalila prije kad se njenoj djeci smetalo..tj. kad je prijašnja stanarka glasno pričala i gledala tv..a njena dječica nisu mogla spavat.. asd kad ona smeta, to nikom ništa.. Ljudi su najveća stoka..Eto i sad dok ovo pišem mala nabija, i vuče neki k*** po parketu.. i to reći.. Ne znam ali treba osnovat neku udrugu, i onda da nas dođe 50 i da svi udaramo takvim ljudima po glavi, dok ne shvate da su stoka..samo teško je idiotu shvatiti da je idiot.

Nažalost jedino dugoročno riješenje je otići negdje, jer njihovu djeu preodgojit ne možeš kad su roditelji stoka..7
i ja sam im odnjeo te podloške za namještaj, ali ništa.. stoka je stoka..
Najgore što se u doba naših roditelja točno znalo, kako se treba ponašati..danas svi imaju sva prava.. a najveća djeca..jer svačija očito smiju raditi što god žele, jer njihovi anđeli su to zaslužili...

Al jebiga..imaš lošu sreću..kao i ja..ali najgore je šutit..udaraj, viči radi bilo što jer stoka kad se ne reagira misli da je sve ok.
nikal1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2018., 15:07   #1637
Surfam po forumima dok moja draga susjeda iznad obavlja vojnički marš na petama. Živim u novim zgradama na Jaruščici. Iznad nas na 3. katu je stan u kojem se svakih cca 6 mjeseci izmjenjuju podstanari, tako da imamo zaista bogato iskustvo.

1. Prvo je živio mladi par koji se glasno seksao. Djevojka je stenjala nemoguće glasno i stanari u zgradi prekoputa su znali izlaziti na prozore pa bih i ja izašao i čudio se čisto da znaju da nisam ja . Oni su odselili nakon 18 mjeseci.

2. Zatim je stan bio prazan i to je razdoblje blagoslova, nakon čega je doselio muški student koji bi okupljao ekipu vikendom navečer da se zagriju za izlazak. Doslovno bih čuo o čemu razgovaraju, čuo bih naglasak pa bih znao otkud je tko, kada gasi svjetlo, kada se baca na krevet umoran, kada spušta mobitel ili ga uštekava u struju. Išao sam mu na vrata ali mi nikad nije otvorio jer izgledam dosta zastrašujuće. No, i on se srećom odselio.

3. Doseljava mlada dama koja trenutno tu živi i hoda na petama. Tu ne pomažu ni čepići koje nosim kad god spavam po danu ili navečer. Ne pomažu jer se vibracije prenose kroz zidove na krevet i jastuk. Čujem je kad urinira, kada se tušira, usisava, kada odlazi iz stana, kada ustaje. Užas.

Niti jedan susjed nije kriv, jer osim studenta i seks djevojke, nema incidenata i ovo su stvari koje se jednostavno ne bi trebale čuti. Djevojka hoda na petama i to je njezina stvar, ali zbog loše izolacije i traljave izvedbe, njezinhod zagorčava život osobama koje žive oko nje. Razmišljamo o prodaji stana i kupnji novog u starogradnji. Kako izbjeći ovakve situacije? Kako znati kakva je izolacija?
Bazarov is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2018., 11:06   #1638
Dakle, živim u zajedničkoj kući sa susjedima. Njihovo je prizemlje a moj je prvi kat. Počinjem raditi novi krov o svom trošku a susjed radi probleme oko parkinga za radnike i građe koja je u dvorištu i smeta mu. Krov je u poluraspadnom stanju i potrebna je hitna sanacija.

Mogu li uz pomoć policije (dakle, bez povlačenja po sudovima) osigurati da se prema planu izvrše građevinski radovi ako i dalje bude pravio probleme?
Poubelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2018., 13:43   #1639
Zaključak o dozvoli izvršenja:

Biti će ti najbolje
-podnesi zahtijev građevinskoj inspekciji da ti izdaju Zaključak o dozvoli izvršenja o vlastitom trošku zbog hitnosti, ruševnosti i potrebne sanacije krova, bez promjene gabarita i priloži slike
-Nakon ovog postupka mislim da neće biti primjedbi čak i pomoć policije
Budući da za ovaj zahvat nije potrebna građevinska dozvola i nije potreban uvid dobit ćeš predmetni Zaključak
A prema Zakonu o općem upravnom postupku, na Zaključak nije dozvoljena žalba

Zadnje uređivanje kanjar : 26.06.2018. at 13:55. Reason: gramatika
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2018., 13:02   #1640
To je jedan dio puta koji mi se čini brži. Drugi dio puta je obraćanje općinskom odjelu za graditeljstvo stambene i komunalne poslove (barem 144 naziva i nadležnosti i općina) za utvrđivanje ruševnosti krova ali to oduzima više vremena i postoji žalbeni postupak. U tom slučaju će izaći komisija i izdati rješenje na koje je dozvoljeno pravo žalbe
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:54.