Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2009., 14:00   #121
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Može li mi netko preporučiti knjigu iz psihologije koju proučavaju studenti na prvoj godini psihologije? Znam da postoji par udžbenika koji se zovu "uvod u psihologiju", ali ne znam od kojeg autora da posudim. U obzir dolazi i neki autor čiji se udžbenik više ne proučava na studiju, ali da opet nije previše zastario.

studenti prve godine psihologije proucavaju puno toga, ne samo uvod u psihologiju, a koliko sam shvatila to je ono na sto ti mislis...
mozes si malo pogledati po web stranicama fakulteta pa pronaci informacije o literaturi, ali evo dajem ti nekoliko knjiga koje smo mi imali na kolegiju uvod u psihologiju

Rathus, S. A. (2000). Temelji psihologije. Jastrebarsko: Naklada Slap.

Atkinson, R. L., Atkinson, R. C., Smith, E. E., Bem, D. J. (1993). Introduction to Psychology. London: Harcourt Brace College Pub.

Carlson, N. R., Buskist, W. (1997). Psychology. The Science of Behavior. Boston: Allyn and Bacon.

Hartley, J. i Branthwaite, A. (2002). Psiholog u praksi. Jastrebarsko: Naklada Slap.

i naravno, sveprisutni
Petz, B. (2001). Uvod u psihologiju. Jastrebarsko: Naklada Slap.

nadam se da ce ti ovo pomoci...
desi girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2009., 23:30   #122
Postoji li kakva knjiga koja govori kako se nositi s teškim ljudima?

Napose sa kolericima.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2009., 16:08   #123
Od nedavno, živa legenda svetske psihoterapije Artur Džanov, svake nedelje otvara neku temu. Možete se prijaviti da redovno primate njegova razmišljanja i učestvovati u diskusijama sa njim i ostalim učesnicima ovog foruma. Kliknite na temu koja vas interesuje da pročitate ono što je on napisao i pratite diskusiju. A prijavite se sa svojim emailom da biste i vi mogli da učestvujete u diskusiji. Sve to na adresi http://www.arthurja nov.com/ naravno, na engleskom jeziku.
__________________
Seeing beyond the obvious!
vigilanty is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2009., 16:29   #124
PSIHOLOGIJSKI ONLINE ČASOPIS
- na temelju provedene ankete među svojim posjetiteljima, Psihologijski portal (www.psihoportal.com) pokreće prvi hrvatski online psihologijski časopis. Pozivaju se svi zainteresirani da se sa svojim idejama, prijedlozima i upitima jave na [email protected]. Naravno, više obavijesti o ovoj ideji kao i jako puno zanimljivosti potražite na Psihoportalu.
__________________
Seeing beyond the obvious!
vigilanty is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 18:06   #125
PROVENTUS
Proventus je udruga čiji cilj je promicanje transakcijske analize putem radionica, edukacija i savjetodavnog rada za sve zainteresirane. Transakcijska analiza je psihoterapijska škola o kojoj se relativno malo zna u Hrvatskoj, ali je izuzetno primjenjiva u radu sa djecom i odraslima. Ako vas zanima vise o tome, mozete posjetiti web stranicu: www.centarproventus.hr
Nika_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 02:59   #126
Analitička psihologija i C.G. Jung

Vezano uz analitičku psihologiju i psihoterapiju

www.cgjungpage.org
www.junginstitut.ch
free-zg.t-com.hr/individuacija
Red1976 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2009., 16:28   #127
ajd da i ja dadem svoj doprinos:

slijedeće knjige su po meni temelj sveg, određena "psihoemocionalna higijena" koju treba proći svatko tko drži do svog unutrašnjeg zdravlja:
Vaše kompetentno dijete, Jesper Juul
Ovo sam ja ! Tko si ti ?, Jesper Juul
(bilo šta od jespera juula zapravo, iako ćete njega naći pod pedagogijom, knjige su izuzetno korisne upravo kao psihološko štivo)
Drama djetinjstva, Alice Miller
Evino Buđenje, Alice Miller
Emocionalna zrelost, Kosjenka Muk
Verbalna samoobrana, Kosjenka Muk
- sva 3 autora su izuzetno kvalitetni stručnjaci i bilo što od njih je korisno čitati

Otrovni roditelji, Sarah Forward --- o verbalnim, fizičkim i seksualnim zlostavljačima

Očima i ušima, rukama i nogama, Carla Hannaford --- o lateralizaciji mozga i dijelova tijela, spada više pod neuroznanost

Uravnoteženi razvoj, Sally Goddard Blythe --- o osjetilima, osobito osjetilu ravnoteže i njegovom utjecaju na razvoj djeteta (ali korisno je pročitati i kao odrastao da se možemo bolje razumjeti)
__________________
Na obodu su kruga početak i svršetak zajedno.
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 01:16   #128
Evo imam jednu ideju pa da vidim i mišljenje ostalih. Naime bilo bi ok da se mozda otvori tema sa naslovima razno raznih knjiga iz razno raznih područja psihologije sa kojima ste se susreli pa da se sve stavi ne jedno mjesto, gdje nebi bilo bas previše komentara o smislu života već samo o dotičnim knjigama. Meni je, neznam kako drugima uvijek draže pročitati neku knjigu na temu koja me zanima nego buljiti u ekran 2-3 sata mada naravno pozdravljam i ovu temu. Ako postoji već takva neka tema ispričavam se nov sam pa se ne snalazim baš najbolje. Pozdrav
Roker is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 13:37   #129
Ima netko kakav link za mind mapping, možda neka e-knjiga ili sl. po mogućnosti na hrvatskom.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 10:28   #130
Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
Ima netko kakav link za mind mapping, možda neka e-knjiga ili sl. po mogućnosti na hrvatskom.
Tony Buzan - Mentalne mape. Cijena 55kn. Možda bi se gdje i dalo downloadat, međutim ja je planiram kupiti pošto mi je teško učiti s kompa i onda primjenjivati to znanje. Nekako se osjećam naujudobnije ako mogu sticati neko složeno znanje pod uvjetom da držim knjigu u ruci. A ovo smatram za složenim. Dok npr. mogu proučvati znanja s bilo kojeg podruja bez da imam knjigu. Al dok je riječ o umu, o radu na sebi i stvarnoj spoznaji (vlastitog) uma, to već ne mogu.

Knjigu možeš kupiti u algoritmu.

Što mislite, o knjizi Laura Day - Praktična Induicija?
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 23:00   #131
PSIHONAUTI - preko maila postavite psihićima pitanje - radi se o renomiranim psihićima.....među najboljima u državi. Meni su osobno pomogli oko jednog problema....
__________________
baš me briga što misliš, bitno da misliš.....
Grof_Drkula is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 23:37   #132
Blog koji održava Journal of European Psychology Students. Govori o pisanju znanstvenih radova i objavljivanju istih u području psihologije.
__________________
What do you despise? By this are you truly known.
—Frank Herbert
Dune, 1965
bakho is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 09:36   #133
Moj blog: Psihologija na malo drugačiji način.
__________________
Psihologija na drugačiji način!
slavenh is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 12:00   #134
neka knjiga / psihologija kako pricat s ljudima? nacin , shvacanje druge osobe i tome slicno ? ? 8|
ciruss is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2012., 23:42   #135
Quote:
Roker kaže: Pogledaj post
Evo imam jednu ideju pa da vidim i mišljenje ostalih. Naime bilo bi ok da se mozda otvori tema sa naslovima razno raznih knjiga iz razno raznih područja psihologije sa kojima ste se susreli pa da se sve stavi ne jedno mjesto, gdje nebi bilo bas previše komentara o smislu života već samo o dotičnim knjigama. Meni je, neznam kako drugima uvijek draže pročitati neku knjigu na temu koja me zanima nego buljiti u ekran 2-3 sata mada naravno pozdravljam i ovu temu. Ako postoji već takva neka tema ispričavam se nov sam pa se ne snalazim baš najbolje. Pozdrav
Pozdravljam ovaj stari apel za boljom čitalačkom kulturom. Iako za sad nećemo otvarati novu temu, ovu temu opet aktiviramo kao top-temu, s izmijenjenim naslovom, za prvobitnu svrhu linkanja, ali i, podvučeno, za preporuke za čitanje (preporuke stranica, novinskih ili znanstvenih članaka) i preporuke knjiga koje smo čitali ili znamo za njih, s (obavezno) vlastitim komentarom, sa ili bez linkovlja na mjesta na netu gdje su prikazane. Ne i na mjesta gdje ih se nudi za ilegalan download (vidjeti Pravila podforuma), osim u slučaju onih koje su u javnoj domeni i onih koje nisu dostupne drugačije, a važne su u edukativne svrhe.

Dobrodošle su i preporuke videa, dokumentaraca i drugih materijala koji obrađuju teme iz psihologije. Pravila linkanja jednaka kao za knjige. Poželjna korekcija u odnosu na dosadašnji izgled teme: tema nije namijenjena za "sirovu" reklamu portala i rada udruga. Za pomoć oko seminara i radova i dalje postoji posebna tema.
Whereabout is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 17:33   #136
Ako nije spomenuto preporučam ..Carstvo opsjena: kraj pismenosti, trijumf spektakla - Chris Hedges ''
gđica Ljutica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2012., 22:06   #137
Molio bih da predložite par naslova Sigmunda Freuda, ali nešto što je baš opće uvriježeno kao doprinos psihologiji. Znam da je napisao hrpetinu knjiga i da je veliki dio toga sranje.

Također, nešto od Junga, po mogućnosti ono gdje se objašnjava teroija kolektivne podsvijesti; ako ima boljih stvari, slobodno napišite.

Zahvaljujem
Icaros22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2012., 10:04   #138
Quote:
Icaros22 kaže: Pogledaj post
Molio bih da predložite par naslova Sigmunda Freuda, ali nešto što je baš opće uvriježeno kao doprinos psihologiji. Znam da je napisao hrpetinu knjiga i da je veliki dio toga sranje.

Također, nešto od Junga, po mogućnosti ono gdje se objašnjava teroija kolektivne podsvijesti; ako ima boljih stvari, slobodno napišite.

Zahvaljujem
Imaš Freudova predavanja za laičku publiku u knjizi "Uvod u psihoanalizu", Stari grad, Zagreb, 2000.
Sigmund is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 06:58   #139
ola narode,

zanima me di psiholozi objavljuju svoje radove. Idete preko faulteta, nekih casopisa (kojih), pisete knjigu ili nekaj cetvrto?. Jel se moze na tome zaraditi novce, u kojem vremenu i slicno..

..ili svi radite samo za placu i to je to, pa ne zna nitko nis o tome..
mirko77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 17:19   #140
Quote:
mirko77 kaže: Pogledaj post
ola narode,

zanima me di psiholozi objavljuju svoje radove. Idete preko faulteta, nekih casopisa (kojih), pisete knjigu ili nekaj cetvrto?. Jel se moze na tome zaraditi novce, u kojem vremenu i slicno..

..ili svi radite samo za placu i to je to, pa ne zna nitko nis o tome..
Pa kad napišeš rad pošalješ ga u časopis u kojem bi volio da ti bude objavljen. Obično su ti na poleđini napisani uvjeti/ kriteriji prijave rada. Tada mora proći recenziju (obično dva recenzenta), vraća ti se na korekciju i tek onda bude objavljen.
Od samih članaka (preglednih,stručnih, izvorno znanstvenih nema zarade).
Ako napišeš knjigu, naravno da kao autor dobivaš dio od svake prodane.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:57.