Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2012., 13:50   #1
Divlji vrtovi na gradskom zemljišu

Želio bih posaditi vrt na gradskom zemljištu, onakav kakvih ima gro po periferiji zagreba pa me zanima legalnost/ileganost toga, moguće kazne, posljedice i sl.
nebih radio ništa građevinsko na toj zemlji već isključivo sadnja voća i povrća te zaštita vrta u obliku sadnje živice. Dio na kojem bih sadio je skroz i totalno zapušten, očito niti pod razno zanimljiv za ikakvo građevinsko iskorištavanje u čak i daljoj budućnosti i na njemu od kad znam za sebe raste šikara

čak me i zanima ideja otkupa tog zemljišta pa su i te informacije dobrodošle
augeN is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 16:57   #2
ne znam za vrt s voćem i povrćem, ali su nas iz zrinjevca pohvalili kak smo napravili super vrtek od cvijeća i borova, sve su poslikali i kad dolaze u obilazak i održavanje provjere, vide da sve štima i niš ne diraju.
još su rekli da bi bilo super kad bi i svi drugi tak delali.
jedino kaj možeš bit 100% siguran da buju ti sve pokrali, jer umjesto da ljudi ostave da cvijeta i fino miriše, nama sve cvijeće pokradu čim propupa.
najviše mi je žal jorgovana, jer od njih sve fino miriši skroz uokolo, al ne izdrži ni dva dana, već prvu večer ih vidiš kak se šmucaju, trgaju i bježe.
__________________
vjeruj samo polovici onoga što vidiš i apsolutno ničemu (od) onoga što čuješ. (bruce lee)
šmokljanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 18:12   #3
ma ovo je toliko zabačeno da to zrinjevac niti ne dira. i ostale parcele uokolo su obrasle divlje ali su u privatnom vlasništvu no ovo je jedina koja je u gradskom
što se tiče krađe, nekako sumnjam da bi se ikome dalo ići krast povrće, pogotovo iz živicom ograđenog vrta u koji neće niti vidjeti kad živica naraste kak spada. u okolici ima i drugih vrtova pa bih se sigurno sprijateljio sa susjedima divljim vrtlarima što bi vjerojatno dalu kakvu-takvu uzajamnu pomoć u vidu zaštite vrtova od lopova
augeN is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 17:23   #4
Mi smo imali tako dva vrta godinama (Slavonski Brod)

Oba su se obradjivala, i onda je preko jedno prosla cesta i ostao je drugi vrt. Kad smo kupili placeve, ovaj sto je ostao samo prepustili drugim ljudima.

Tu gdje smo i mi imali je sigurno nekih 50 basci, svatko obradjuje, iskopana je velika rupa prije 10tak godina i tu je sad kao nekakvo jezerce, od tu se uzima voda i nitko jos nije imao problema u vezi toga...
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 08:26   #5
zatraži koncesiju
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 07:08   #6
to ti je sad trend u USA urban gardening,urban beekeeping....http://en.wikipedia.org/wiki/Urban_horticulture čak na ravnim krovovima uzgajaju zelje i paradajz i da gradske vlasti to podržavaju.

a kod nas još za socijalizma 70tih 80tih cijeli Novi Zagreb je bio pun vrtova. ok to nisu uzgajali mladi yuppies koji zarađuju dobro kroz IT ili financije i željni su svježe organske hrane iz vlastitog uzgoja, nego ruralni doseljenici koji teško čistili zemlju sa svojih cokula kojima je to bio spas za tanku šljakersku plaću u vremenima stabilizacije i par nepar.

Go for it, što ti mogu? poslikaj prije i poslije uređenja pa im nabij na nos ako ti kakav birokrat što prigovori.
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 08:23   #7
Znači, Amerima je trebalo 30 godina da dođu do nečeg što smo mi radili još u trulom socijalizmu?

Dakle, što se tiče tih vrtova, mislim da se ni grad ni država neće buniti, niti po meni trebaju, jer ipak ti održavaš nešto što bi oni trebali i da to ne radiš tu bi rasla ambrozija i korov, što bi bio puno veći problem.

Ovako je pat pozicija, ti si po zakonu povrijedio tuđe vlasništvo i posjed, ali ipak si njih poštedio zakonske obveze održavanja toga, tako da se dobije jedna zanimljiva simbioza.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 09:30   #8
Samo budi spreman da će ti sve pokrasti. Čim sam obratio pažnju, zapanjio me broj ljudi u gradu koji samo skeniraju gdje bi se išta korisno moglo mrknuti.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 09:44   #9
Quote:
Mishko Pishko kaže: Pogledaj post

Go for it, što ti mogu?
Mogu ga tuziti za smetanje posjeda, npr. To je tudje vlasnistvo.

Quote:
Mishko Pishko kaže: Pogledaj post
poslikaj prije i poslije uređenja pa im nabij na nos ako ti kakav birokrat što prigovori.
Taj birokrat ce mu biti najmanji problem.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:30.