Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2012., 10:05   #1
Rekreativna gimnastika

Vidio sam da je moguće rekreativno trenirati gimnastiku za odrasle (bez prethodnog iskustva) u GK "Hrvatski sokol". E sad, zanima me da li ima smisla da osoba poput mene ide tamo trenirati (napomena : imam 33 g. i cijeli sam život u sportu - muay thai i mali nogomet, visine 183 cm, 80 kg)? Inače, u zadnje vrijeme treniram par puta tjedno na vratilu i razboju i dogurao sam do 15tak klasničnih zgibova 16tak chin ups-a, 15+ dipsova i tako dalje... i malo po malo sam se skroz zagrijao i palo mi na pamet da idem trenirati gimnastiku... pretpostavljam, naravno, da je moguće vježbati na nekom početničkom nivou, ali svejedno, zanima me mišljenje nekog tko ima više iskustva s time? Unaprijed hvala na svim komentarima...
Joachim is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 16:27   #2
Quote:
Joachim kaže: Pogledaj post
Vidio sam da je moguće rekreativno trenirati gimnastiku za odrasle (bez prethodnog iskustva) u GK "Hrvatski sokol". E sad, zanima me da li ima smisla da osoba poput mene ide tamo trenirati (napomena : imam 33 g. i cijeli sam život u sportu - muay thai i mali nogomet, visine 183 cm, 80 kg)? Inače, u zadnje vrijeme treniram par puta tjedno na vratilu i razboju i dogurao sam do 15tak klasničnih zgibova 16tak chin ups-a, 15+ dipsova i tako dalje... i malo po malo sam se skroz zagrijao i palo mi na pamet da idem trenirati gimnastiku... pretpostavljam, naravno, da je moguće vježbati na nekom početničkom nivou, ali svejedno, zanima me mišljenje nekog tko ima više iskustva s time? Unaprijed hvala na svim komentarima...
Ima čovječe Pođi.

Ima ti na ovom pdf tema Gymnastic Bodies gdje ljudi daju svoja iskustva treninga rekreativne gimnastike prema ovome:

http://gymnasticbodies.com/

a nije ti loše ni ovo

http://gymnasticswod.com/


Svakako pročitaj ovo:

http://www.t-nation.com/free_online_...muscle_no_iron

Iskustva rekreativaca su sjajna:

http://www.gymnasticbodies.com/forum...hp?f=11&t=4773

Što se tiče tvojih godina, nemoj to nikome spominjati, jer na GB forumu ima tip koji ima 71 godinu, rekreativac koji je nakon godinu i po došao do treninga za iron cross

Iz svog ograničenog iskustva mogu potvrditi da kad treniram po GB programu - tada sam najspremniji, a probao sam sve i svašta.

Nadam se uskoro i ja krenuti s novim ciklusom, bit će teško
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 09:26   #3
Puno zanimljivih stvari ima na ovim linkovima koje si stavio.... Moram priznati da sam se ugodno iznenadio, ali i zabrinuo jer sad tek vidim koliko je to posla (treniranja).
Puno, puno zanimljivih stvari... Ma i ja sam trenirao svašta i tek kad sam počeo raditi na vratilu i razboju (mislim da sam točno naveo imena sprava?!) stvarno sam ojačao... baš imam feeling da sam fit... a šta kad tek počneš raditi malo ozbiljnije?

Ti se baviš isto time?
Joachim is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 12:09   #4
Quote:
Joachim kaže: Pogledaj post
Puno zanimljivih stvari ima na ovim linkovima koje si stavio.... Moram priznati da sam se ugodno iznenadio, ali i zabrinuo jer sad tek vidim koliko je to posla (treniranja).
Puno, puno zanimljivih stvari... Ma i ja sam trenirao svašta i tek kad sam počeo raditi na vratilu i razboju (mislim da sam točno naveo imena sprava?!) stvarno sam ojačao... baš imam feeling da sam fit... a šta kad tek počneš raditi malo ozbiljnije?

Ti se baviš isto time?

Ne uzima to uopće puno vremena, uz onu šipku koja ide na vrata i karike možeš i doma trenirati, ali budući da imaš priliku pođi kod pravih trenera, sigurno nećeš ništa loše naučiti.

Po sportovima kojima si se bavio i brojevima koje si dao, izgleda da si u finoj formi. I ja sam svakakve treninge probao, ali kad sam se sreo s gimnastikom ispao sam na početku skroz smiješan

Nije baš da se bavim time, napravio sam 2 kraća ciklusa takvog treninga koja su potrajala po 3 mjeseca i namjeravam opet uskoro.

Za početak probaj ovo da znaš gdje si:

http://www.youtube.com/watch?v=8tDg8iZGSrM

http://www.youtube.com/watch?v=Iog0Q1S_OL4

http://www.youtube.com/watch?v=gc0-uVMGCSM

http://www.youtube.com/watch?v=sMAZ3Tt1mYI

http://www.youtube.com/watch?v=FaHvo4Ek1uo

To su neke osnovne stvari, ali daleko od toga da su sve iste težine. Odmah zaboravi da trebaš držati ovoliko sekundi, to ti je samo test, pa koliko možeš.. Neke su dosta teške, neke uopće nisu. Recimo Arch i Hollow hold i handstand su puno teži plankova...Na početku to uopće nije stvar mišića, nego živčanog sustava. Kad prvi put staneš u support na karike, treseš se kao list na vjetru, sve da imaš ne znam kakve mišiće

Dosta toga ti piše u Sommerovoj knjizi Building Gymnastic bodies, ima dosta i na ovom našem forumu pod temom Gymnastic bodies, a i na GB forumu.

Uglavnom, nećeš pogriješiti ako probaš i taj trening.

Edit: Ovdje je sve osnovno sažeto

http://www.youtube.com/watch?v=lvQGnvwMYNU

Zadnje uređivanje wand_1 : 29.08.2012. at 12:23.
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 14:11   #5
A gle... doma bih mogao stvari koje ne zahtjevaju šipku i karike, znači samo vježbe s tijelom... Zato bih i išao u klub jer sam vidio da ne moraš imati neko gimnastičko iskustvo... mene zanima snaga, a ne toliko da izgledam kao momak s reklame + kao što si rekao tamo imaš i trenera i sprave gimnastičke + na zatvorenom je što znači da mogu i preko zime trenirati (obično treniram vani u parkovima)...

Fina forma? paaa... ne smatram da sam u dobroj formi... prije bih rekao da sam solidan rekreativac... + mislim da mi core nije na nivou gornjeg dijela tijela... a sviđa mi se što bih ovakvim treningom i to ojačao... Jedina briga su mi noge koje pak su tanje i žilave, a volio bih i njih malo ojačati, a ne znam koliko će to biti moguće s ovakvom vrstom treninga (makar , mišljenja sam da su tanke noge plus jer ne predstavljaju opterećenje kod vježbanja kao što bi bile da su jače)...

Drage mi je što si stavio komentare i stavio ove korisne linkove... već sam se pobojao da nitko neće... hvala!
Svakako ću nabaviti i knjigu od Sommera...
Joachim is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 14:30   #6
Quote:
Joachim kaže: Pogledaj post
A gle... doma bih mogao stvari koje ne zahtjevaju šipku i karike, znači samo vježbe s tijelom..
Šipka za vrata 100 kn, karike 300-njak...napraviše neke paralette ako budeš imao potrebu trenirati doma.


Quote:
Zato bih i išao u klub jer sam vidio da ne moraš imati neko gimnastičko iskustvo...
U klub svakako idi ako možeš..

Quote:
mene zanima snaga, a ne toliko da izgledam kao momak s reklame
A znamo da će izgled uglavnom ovisiti o prehrani i genetici. a manje o vrsti treninga.


Quote:
Jedina briga su mi noge koje pak su tanje i žilave, a volio bih i njih malo ojačati, a ne znam koliko će to biti moguće s ovakvom vrstom treninga (makar , mišljenja sam da su tanke noge plus jer ne predstavljaju opterećenje kod vježbanja kao što bi bile da su jače)...

Ojačat ćeš ih prilično, ima tu dosta pliometrije i zeznutih vježbi za noge.



Quote:
Drage mi je što si stavio komentare i stavio ove korisne linkove... već sam se pobojao da nitko neće... hvala!
Svakako ću nabaviti i knjigu od Sommera...
Ma nema na čemu, nije se lako snaći na početku s tim. Odeš na GB forum i od silnih skraćenica nemaš pojma o čemu se radi...
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 15:00   #7
A razmišljao sam i da doma stavim šipku i karike, ali neću neko vrijeme još...

Zašto kažeš da idem u klub ako mogu? Vidio sam da imaju dve grupe odraslih rekreativnih gimnastičara - početnu i napredn grupu... Pričao sam telefonski i s trenerom i kaže da dođem i probam.... i ako mi se svidi da je trening 2xtjedno (cijena je 250kn/mj.).

Ti nisi iz Zagreba?

Da... prehrana i genetika + odmor su od iznimne važnosti za izgled mišića i tijela...

Ma meni je samo da imam vodstvo od kud ću dobiti kvalitetno znanje i info o tome kako treba raditi... hvala Bogu, za fokus i disciplinu nemam brige, to mi je jača strana...
Joachim is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 15:47   #8
Quote:
Joachim kaže: Pogledaj post
A razmišljao sam i da doma stavim šipku i karike, ali neću neko vrijeme još...
Ako ti se svidi, stavit ćeš

Quote:
Zašto kažeš da idem u klub ako mogu?
Jer je gimnastika vrlo specifična i puno je toga u detaljima koje ti nema tko pokazati, a koji se ne vide kad samo gledaš sa strane..

Čak i kad učiš od Sommera, on dosta tih ključnih detalja čuva za semiare koji se posebno naplaćuju.

Quote:
Vidio sam da imaju dve grupe odraslih rekreativnih gimnastičara - početnu i napredn grupu... Pričao sam telefonski i s trenerom i kaže da dođem i probam.... i ako mi se svidi da je trening 2xtjedno (cijena je 250kn/mj.).
Nije mu baš ni jeftino za 2 put tjedno Sve ovisi kako i koliko dobro objasni. Ako su to treninzi od sat vremena, cijena mu je slična kao privatni sat tenisa....

Na tvom mjestu ja bi sigurno otišao po koji mjesec, čisto da te ispravlja malo...

S tim da bi bilo dobro da paralelno radiš malo i doma i proučiš ove osnove..


Quote:
Ti nisi iz Zagreba?

Nisam..


Quote:
Ma meni je samo da imam vodstvo od kud ću dobiti kvalitetno znanje i info o tome kako treba raditi... hvala Bogu, za fokus i disciplinu nemam brige, to mi je jača strana...
To je dobitna kombinacija. U klubu ćeš sigurno dosta naučiti, kao i kod Sommera i na gimnasticwod, a dalje ostaje samo rad..
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 10:27   #9
Zato i želim ići tamo jer želim imati stručno vodstvo i da me netko ispravlja i ukazuje na finese...

A gle... ne znam da li lova ide njemu ili klubu,ali službeno je to u okviru gimnastičkog kluba... pa mislim da i nije skupo... 250 kn mjesečno za cca 8 treninga po sat i pol... kad igraš npr. mali nogomet rekreativno svaki termin od sat vremena platiš cca 30-40 kn po osobi... dakle ovdje ispada da je po treningu cijena cca 31,5 kn što mislim da i nije puno...

Meni je problem što nemam kvalitetan program treninga i sve radim, onako , iz glave, a to ne volim... želim raditi sustavno po nekom kvalitetnom programu, u kvalitetnim uvjetima s kvalitetnim vodstvom kako bi mogao što više napredovati... jbga... takav sam, u stvarima koje me zanimaju idem pedantno do boli

Misliš da ću moći kvalitetno trenirati više od 3 puta tjedno uz posao?
Joachim is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 13:28   #10
Quote:
Joachim kaže: Pogledaj post
Zato i želim ići tamo jer želim imati stručno vodstvo i da me netko ispravlja i ukazuje na finese...

A gle... ne znam da li lova ide njemu ili klubu,ali službeno je to u okviru gimnastičkog kluba... pa mislim da i nije skupo... 250 kn mjesečno za cca 8 treninga po sat i pol... kad igraš npr. mali nogomet rekreativno svaki termin od sat vremena platiš cca 30-40 kn po osobi... dakle ovdje ispada da je po treningu cijena cca 31,5 kn što mislim da i nije puno...

Ako čovjek dobro objasni ništa nije skupo..


Quote:
Meni je problem što nemam kvalitetan program treninga i sve radim, onako , iz glave, a to ne volim... želim raditi sustavno po nekom kvalitetnom programu, u kvalitetnim uvjetima s kvalitetnim vodstvom kako bi mogao što više napredovati... jbga... takav sam, u stvarima koje me zanimaju idem pedantno do boli

Ne znam, kakvi su programi od tog trenera, ali su bolji nego tvoji i moji.

Za Sommerove WOD-ove kažu da su vrh gimnastičkog treninga i čak fizičke spreme općenito.

Oni su dizajnirani za profesionalce, pa ih treba znati skalirati na našu razinu.

Tu znatno pomaže forum.


Quote:
Misliš da ću moći kvalitetno trenirati više od 3 puta tjedno uz posao?

Možeš 3-4 sigurno. Nema tu prženja kao u bodybuildingu..Ne ide se do otkaza, nego se samo sve radi maksimalnom kontrakcijom, jer se drukčije gimnastičke vježbe ne daju niti izvesti.

Meni je osobno bio problem, a i danas je dobrim dijelom - fleksibilnost. O tome će Sommer navodno u svojoj novoj knjizi koja će izaći ko zna kad.

Zaboravio sam ti reći, imaš neka posebna zagrijavanja za zglobove, kod gimnastike nemaš samo stres na mišiće, nego i na vezivno tkivo i kosti..
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 15:12   #11
A nadam se da su dobri treninzi i da čovjek ima znanje...

Vezano za skaliranje, kad sam letimice čitao na forumu vidio sam da ljudi to spominju... to bi bilo nešto kao prilagodba navedenih vježbi početnicima da ih i oni mogu izvesti i da krenu od toga?

Ovaj vikend ću probati skinuti knjigu i početi proučavati... Iskreno, ne znam što me čeka na tim treninzima... nadam se samo da neću tamo biti matora konjina koja se ne može pomaknuti

Fleksibilnost? U kojem smislu?

Gdje mogu vidjeti ta zagrijavanja za zglobove i ligamente? U navedenoj knjizi?
Joachim is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 12:13   #12
Quote:
Joachim kaže: Pogledaj post
Vezano za skaliranje, kad sam letimice čitao na forumu vidio sam da ljudi to spominju... to bi bilo nešto kao prilagodba navedenih vježbi početnicima da ih i oni mogu izvesti i da krenu od toga?
Tako je, vježbe koje on tamo navodi većina nas nema šanse da izvede u zadanoj formi, broju ponavljanja itd, pa mi to prilagodimo sebi. Bitno je da vježba bude iz iste 'obitelji' vježbi i da broj ponavljanja prilagodimo sebi.

Zato na GB forumu treba pratiti temu WOD i vježbati prema njima, ali s nekih 2-3 tjedna 'zakašnjenja' kako bi mogao vidjeti kako su ostali skalirali zadane vježbe. Svaki novi thread otvori Sommer i onda ljudi dodaju odgovore kako su oni to odvježbali, neki se i snimaju. Većina vježbača jesu napredni, ali ima i onih koje možeš pratiti.

Npr. osoba koja ne može držati pravi L-sit 30 sekundi, držat će tuck L-sit 30 sekundi jer je to lakše...a vježba je ista. Osoba koja ne može raditi planche psuhups (a ne može nijedan rekreativac ) radit će pseudo planche pushups..itd..


Quote:
Ovaj vikend ću probati skinuti knjigu i početi proučavati... Iskreno, ne znam što me čeka na tim treninzima... nadam se samo da neću tamo biti matora konjina koja se ne može pomaknuti
Nema šanse da bude tako. Na prvim treninzima gimnastike svi ispadaju smiješni, ali posebno šokirani će biti oni koji se do sada nisu susreli ni sa kakvim treningom. Tako da ćeš ti biti ok, vjerojatno ćeš za mjesec dana preći u naprednu grupu rekreativaca. Vjerujem da su ovoj početničkoj oni koji ne mogu nijedan zgib i koji mogu 5 sklekova..


Quote:
Fleksibilnost? U kojem smislu?
U ovom smislu :

http://www.youtube.com/watch?v=vqTUHn42zW4

Dobro, ne baš opseg pokreta kao ove curice, ali shvatio si. Ne mogu niti kilometar blizu toga.


Quote:
Gdje mogu vidjeti ta zagrijavanja za zglobove i ligamente? U navedenoj knjizi?
Ima i u knjizi nešto, ali stavi ove linkove negdje:

http://www.youtube.com/watch?v=-hlWgH3_0NU

Ovo izgleda bezveze, ali je ekstremno važno, inače užasno bole zglobovi, koji nisu navikli na frog stand, plank ili handstand, support hold itd...

http://www.youtube.com/watch?v=c2w1PeSR8G4

http://www.youtube.com/watch?v=1YHIV4a81Os

http://www.youtube.com/watch?v=y4Wo0...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=d6V2E...eature=related
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 14:43   #13
hm... da... nadam se da će biti tako kako si rekao i da ću relativno brzo se priviknuti na režim treniranja...

slična fleksibilnost mi je poznata jer sam se bavio s tajlandskim boksom i tamo je isto dosta naglasak bio na treniranju fleksibilnosti... dosta slično onome što su te curice s linka radile... doduše već dugo nisam u treningu i zahrđao sam pa će i meni biti problem...

Koliko sam shvatio, kad ti mišići ojačaju puno toga ovisi poslije o tome koliko su ti jaki zglobovi, tetive i ligamenti?

Jao, jedva čekam da krenem ozbiljnije trenirati...
Joachim is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 17:30   #14
Quote:
Joachim kaže: Pogledaj post
slična fleksibilnost mi je poznata jer sam se bavio s tajlandskim boksom i tamo je isto dosta naglasak bio na treniranju fleksibilnosti... dosta slično onome što su te curice s linka radile... doduše već dugo nisam u treningu i zahrđao sam pa će i meni biti problem...
A neće tebi toliko. Živčani sustav ima kakvu takvu memoriju. Ja NIKAD nisam imao takvu fleksibilnost..

Pavel Tsasouline ti dobro objasni tu fleksibilnost. Ono, kao...mišići su ti već dovoljno dugi, samo to ne znaju Nisu oni od djetinjstva ili kad si već trenirao nigdje pobjegli ni skratili se. Ključno je 'uvjeriti' CNS da ih ne steže toliko prilikom nekog pokreta.

Quote:
Koliko sam shvatio, kad ti mišići ojačaju puno toga ovisi poslije o tome koliko su ti jaki zglobovi, tetive i ligamenti?
To jačanje ide paralelno. Tetive, ligamenti i kosti se isto jačaju tim treningom.

Zato je ključ pažljivo se zagrijavati i postupno dizati opterećanja. Teško da bi mogao pretjerati, jer dobro osjetiš. Bole zglobovi ko vrag ako preskačeš..recimo da od danas počneš raditi u serijama ukupno 10 min dnevno handstand uz zid osjetio bi to najviše u ručnim zglobovima i ramenima, u tetivama...više nego u mišićima...

Zato je važno pratiti progresije...
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 15:30   #15
Ja idem na rekreativnu gimnastiku u "Sokol" 2x tjedno..uz to treniram i doma (3-4 x tjedno)..treninzi u "Sokolu" traju 1,5h i počinju u 21h..ako si u Zg, rekao bi da ti se svakako isplati ići..ako zbog ničeg drugog, a ono zbog toga što ćeš moći koristiti opremu koju inače teško da možeš sam improvizirati..voditelj je ok, otvoren za pitanja i komunikaciju..osobnog sam mišljenja da ti je uz odlazak u "Sokol" potreban i specifičan trening snage koji ćeš provoditi doma..tu ti je izvrstan izvor GB zajednica, Ido Portal ili pak pitaj u klubu za neki program..iskreno, trening gimnastike za odrasle je bitno drugačiji od onog za djecu (jer su djeca visoko adaptivni organizmi, da tako velim) te smatram da je nužna ekstra edukacija svih uključenih u gimnastičku poduku odraslih..umjetnost je dovesti čovjeka koji je prevalio 30 god i nema nikakvog gimnastičkog "backgrounda" do zadnje i prednje vage recimo, bez ozljeda..kao pojedinac sam unazad 2 god potpuno fokusiran upravo na to područje za koje smatram da ima ogromni potencijal za razvoj..gimnastika je predivna i šteta bi bilo ostane rezervirana za ljude koji su se njome počeli baviti s 4 god..
ivan 30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 22:53   #16
Quote:
ivan 30 kaže: Pogledaj post
Ja idem na rekreativnu gimnastiku u "Sokol" 2x tjedno..uz to treniram i doma (3-4 x tjedno)..treninzi u "Sokolu" traju 1,5h i počinju u 21h..ako si u Zg, rekao bi da ti se svakako isplati ići..ako zbog ničeg drugog, a ono zbog toga što ćeš moći koristiti opremu koju inače teško da možeš sam improvizirati..voditelj je ok, otvoren za pitanja i komunikaciju..osobnog sam mišljenja da ti je uz odlazak u "Sokol" potreban i specifičan trening snage koji ćeš provoditi doma..tu ti je izvrstan izvor GB zajednica, Ido Portal ili pak pitaj u klubu za neki program..iskreno, trening gimnastike za odrasle je bitno drugačiji od onog za djecu (jer su djeca visoko adaptivni organizmi, da tako velim) te smatram da je nužna ekstra edukacija svih uključenih u gimnastičku poduku odraslih..umjetnost je dovesti čovjeka koji je prevalio 30 god i nema nikakvog gimnastičkog "backgrounda" do zadnje i prednje vage recimo, bez ozljeda..kao pojedinac sam unazad 2 god potpuno fokusiran upravo na to područje za koje smatram da ima ogromni potencijal za razvoj..gimnastika je predivna i šteta bi bilo ostane rezervirana za ljude koji su se njome počeli baviti s 4 god..
Kako ide Ivane? Treniraš li kontinuirano ? Idu li WOD-ovi? Jesi dogurao do čega značajnog?

Pohvali se s nečim, moram se nekako motivirati za još jedan GB ciklus...ovim da nikad neću do vage, to mi nije motivacija? Hoću li bar do flat tuck planche?
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 10:00   #17
Quote:
ako si u Zg, rekao bi da ti se svakako isplati ići..ako zbog ničeg drugog, a ono zbog toga što ćeš moći koristiti opremu koju inače teško da možeš sam improvizirati..voditelj je ok, otvoren za pitanja i komunikaciju
Jesam, iz Zagreba sam... pa to mi i je cilj, da mogu koristiti opremu koju inače ne bih mogao i da imam voditelja kojeg mogu pitati...

Quote:
osobnog sam mišljenja da ti je uz odlazak u "Sokol" potreban i specifičan trening snage koji ćeš provoditi doma.
To sam i ja mislio, samo ne znam da li će mi uz posao biti to prenaporno (3-4 puta + 2 treninga u Sokolu)? Uostalom, što radiš individualno tj. kako to otprilike izgleda?

Otkad sam počeo s tom cijelom pričom sve više i više uranjam u to i sve više se oduševljavam... e... gdje mi je bila pamet, da sam barem kao klinac počeo vježbati...
Joachim is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 13:20   #18
Bio na prvom treningu... i... oduševljen sam... doduše, malo mi je bio bed, tamo sam među najstarijima, ali nema veze... trener super, ekipa isto ok... dvorana savršena...

sve u svemu, zadovoljan sam jako... samo, što sam danas razbijen...

trebati će dosta treninga i truda... tek sam tamo vidio koliko sam nikakav, a kao, mislio sam si da sam fit...
Joachim is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 13:50   #19
Quote:
Joachim kaže: Pogledaj post
Bio na prvom treningu... i... oduševljen sam... doduše, malo mi je bio bed, tamo sam među najstarijima, ali nema veze... trener super, ekipa isto ok... dvorana savršena...

sve u svemu, zadovoljan sam jako... samo, što sam danas razbijen...

trebati će dosta treninga i truda... tek sam tamo vidio koliko sam nikakav, a kao, mislio sam si da sam fit...
To je sasvim normalno, čovjek se uvijek osjeća nemoćno kad se prvi put sretne s gimnastikom

Što si radio taj prvi trening? Neki fit test, osnovna statika ili što?
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 14:13   #20
O da... osjećao sam se skroz zbunjeno i nemoćno... no, ipak, mislio sam da će biti još i gore... tako da sam poprilično zadovoljan kako je prošlo...

pa.. radili smo na početku neke vježbe za zagrijavanje (skokovi iz gležnja, statičke neke vježbe za core i tako nešto) pa razgibavanje i istezanje, pa nakon toga smo malo na trampolinu radili neke osnove skokova sa zaletom, pa nakon toga neke vježbe za ramena i nakon toga stojevi na rukama s trbuhom uz zid... pa malo na karike (par vježbi - pakleno teško, ali mi se jako svidjelo) pa na razboj, penjanje po konopu i nakon toga trbušnjaci dok visiš sa švedskih ljestvi... i tako... malo smo prolazili dvoranu, sprave i vježbe.. onako, osnove neke...

trener je fora lik... i tak... zadovoljan sam...
Joachim is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:34.