Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2013., 15:37   #1
nedostaci u novom stanu

pozdrav svima !
čitao sam letimice teme i ne vidim ništa slično mom pitanju...ako postoji neka se slobodno prebaci gdje pripada.
dakle, od kupnje stana (novogradnja) do danas je prošlo 2 i pol godine.
pojavili su se problemi koji nisu zanemarivi...iz parketa je crvotočina izašla na nekoliko mjesta (rupe), jedan zid vlaži uslijed jakih kiša (poprilično), plus gomila "manjih" nedostataka.
S obzirom da je jamstvo na radove 2 godine (po njihovom) a prošlo je više...što mogu učiniti ?
najviše me muči ta crvotočina iz parketa, saniram sprejem koliko mogu ali to nije nikakvo jamstvo da se neće pojaviti opet. počelo je s malim rupicama prije godinu i pol, sanirao sam i vjerojvao da je riješeno. nije riješeno i pojavile su nove rupe.

ima netko neki prijedlog, s obziorm da me investitor izbjegava ?
tužba ?
ima li veze što je prošlo 2 godine od potpisa ugovora ?

hvala puno unaprijed !
-bobetko- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 08:42   #2
imaš u ugovoru točno specificirano za koje radove i na što se daje kolika garancija. ako je prošla, izvođač je u obvezi davati uslugu popravka\servisa još (ovisno o čemu se radi) neko vrijeme, no to ćeš platiti. nađi majstora sa strane. crvotočina??? ma jesi li siguran u to? ne sanira se sprejem, nego premazom. imaš pravo se tužiti, no sigurno nećeš ništa dobiti time.
Jethro is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 16:09   #3
a

Quote:
Jethro kaže: Pogledaj post
imaš u ugovoru točno specificirano za koje radove i na što se daje kolika garancija. ako je prošla, izvođač je u obvezi davati uslugu popravka\servisa još (ovisno o čemu se radi) neko vrijeme, no to ćeš platiti. nađi majstora sa strane. crvotočina??? ma jesi li siguran u to? ne sanira se sprejem, nego premazom. imaš pravo se tužiti, no sigurno nećeš ništa dobiti time.
evo ovako stoji u ugovoru...
"nekretnina se kupuje u potpunoj završenosti,sa svim pratećim instalacijama. Eventualne nedostatke prodavatelj je dužan otkloniti u roku od 30 dana o svom trošku....
obveza prodavatelja smatra se izvršenom danom primopredaje nekretnine kupcu u posjed"

to je jedino u ugovoru što se tiče nedostataka. Također, navedeno je da će se drugi odnosi koji nisu regulirani ugovorom riješavati sporazumno, u protivnom nadležnost ima Općinski sud xxxxx. Spominje se i Zakon o obveznim odnosima i Zakon o građenju.
Na oglasnoj ploči je obješena obavijest da je garancija na obrtničke radove 2 godine.

Što se tiče crvotočine....to su rupe iz kojih su izašli žohari, vjerojatno su bili crvi ranije. Sirovina je vjerojatno bila vlažna ili falš. Sprej ima "slamku" pa špricaš unutar tih rupa.

Hvala na odgovoru !
-bobetko- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:53.