Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2016., 03:18   #241
A što sa jutarnjom erekcijom? Malo je neugodno kad umjesto da ti se lijepo digne ujutro u krevetu, digne ti se sat kasnije u tramvaju....
Argentinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 06:11   #242
Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
evo još ljenčina...



...
Vidio bi što je ljenčina, da recimo netko mora spavati kad mu ja kažem da spava i ustati kad mu ja kažem da ustane
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 14:30   #243
Quote:
zgubydan kaže: Pogledaj post
Nakladnici televizije i portala i oglašivačka industrija? Ako mrak padne ranije, a ljudi su još odmorni više će vremena provesti pred televizorom ili u barovima, a ne recimo u prirodi, na plaži, hobijima oko kuće i nakn dužeg dana dana umorni pred televizorom propustiti reklame.
Quote:
Industriji slobodnog vremena (TV, portali, barovi) odgovara da ljudi spavaju duže ujutro pod zastorima, vrućina popusti i mrak padne ranije i mušterije imaju sat više za trošenje/gledanje reklama navečer.
Da, standardno vrijeme, koje, usput receno, postoji odvajkada, jedna je velika zavjera nakladnika televizije, portala i oglasivacke industrije... Nemoj me nasmijavati. Ma radi se o tome da to pomjeranje sata ne odgovara nama, ljudima. Doduse, kako kome, no vecina je ocito protiv toga. Samo sto nam je ta glupost nametnuta i prodana kao nesto korisno za stednju energije ili sto vec, i poput poslusnih ovaca sada to automatski radimo svake godine vec godinama, cak i desetljecima.

Tko ti brani da budes i dalje u prirodi, ne moramo zato pomjerati sat. To je opet ista ona logika jednog pametnjakovica otprije stotinjak godina koji je predlagao britanskome parlamentu pomjeranje kazaljki sata naprijed jer je htio duze vani igrati golf. Mo's mislit.
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 15:21   #244
Quote:
Mr. Beam kaže: Pogledaj post
Tko ti brani da budes i dalje u prirodi, ne moramo zato pomjerati sat. To je opet ista ona logika jednog pametnjakovica otprije stotinjak godina koji je predlagao britanskome parlamentu pomjeranje kazaljki sata naprijed jer je htio duze vani igrati golf. Mo's mislit.

Ovo je krenulo kao ideja da će ljudi biti produktivniji jerbo će zimi raditi sat vremena duže po danu... preokrenulo se u nešto sasvim drugo jer se više ne dižu svi u zoru nego žive kako njima odgovara pa im nije po volji kad je u 4 popodne mrak.
Interes krupnog kapitala koji određuje ljudima kako će živjeti... samo se sad to umjesto industrije prebacilo na uslužne djelatnosti.
Umjesto da firme uvedu zimsko i ljetno radno vrijeme (zimi 7-15 a ljeti 8-16) nametnuli su to cijelom društvu

Zadnje uređivanje Krkimir : 30.03.2016. at 15:50.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 15:27   #245
Da, ukinuti. Kretenluk.

Inače, a zašto ne bismo pomicali vrijeme svakih mjesec dana za 15 minuta?
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 15:40   #246
Neka se odredi da je vrijeme na pola sata između ljetnog i zimskog...
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 15:45   #247
Onda je krajnje rjesenje da se satovi automatski uskladjuju s polozajem Sunca.
Robert Mugabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 15:47   #248
Obavezno ukinuti tu budalaštinu.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 16:46   #249
Quote:
Robert Mugabe kaže: Pogledaj post
Onda je krajnje rjesenje da se satovi automatski uskladjuju s polozajem Sunca.
Zašto ne bismo imali satove koji, osim što su usklađeni s položajem Sunca, svaki dan bi 0,1% žurili ispred položaja Sunca, jer bi to ubrzalo razvoj i povećalo rad i produktivnost ljudi tijekom godine?

Isto kao inflacija i deficit budžeta.

Osim toga, a zašto uopće bi 1 sat trajao 3600 sekundi tijekom cijele godine. Zašto se svaka sekunda ne bi mogla kumulativno malo odužiti ili skratiti ovisno o danu u godini?
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 08:22   #250
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Slazem se. Ako bi ista trebalo "ukinuti", onda je to zimsko a ne ljetno racunanje vremena. Inace nije zimsko "prirodno" a ljetno neprirodno, vec su oba dva nacina racunanja vremena konstrukt ljudske domisljatosti. Moglo se isto tako odrediti da dan ima 30 sati, umjesto 24, pa bi onda i sat krace trajao, minuta krace trajala i tako dalje...dakle sve je to covjek izmislio. Jedino sto jest prirodno, je izmjena godisnjih doba. A koliko ce dan imati sati, a godina dana, to je sve covjek odredio. Meni se osobno svidja da u proljece i po ljeti imam jedan sat duze danjeg svjetla. Potpuno mi je svejedno da li sunce izlazi u 4 ili 5 ujutro, ali mi itekako mnogo znaci da je dan do 8 navecer, umjesto do 7.
nije se moglo odrediti - jer je to vezano uz još neke prirodne zakone a koji postoje otkako je "uspostavljen" svemir
i neki pametniji od nas je to tako postavio

i, da , meni smeta to pomicanje sata, i ne, ne mogu koristiti "jet lag" kak neko ovdje piše i, da i inače sam noćni tip iako jako volim zore (kad se uspijem probuditi )

No, recimo ti problemi sa "kratkim" danom su se pojavili otkako su se ljudi - ulijenili

Naravno da je kratki dan kada je početak radnog vremena u 8 ili čak 9 ujutro.

Nekada se radilo i to popriličan broj ljudi, em oni u privredi em oni u poljoprivredi - od 06 ujutro ili od 07.

Vrati natrag to radno vrijeme a ne ovo što uvađaju europsko i pa i američko :facepalm. - od 09 ujutro

Ustani u 5 ujutro, radi od 06 do 14 i niš te nebu bio kratak dan

a prirodno?
da, ptičice sigurno znaju koliko je sati
A i krave znaju kad je vrijeme doručka po "ljetnom" vremenu
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 09:35   #251
Quote:
Mr. Beam kaže: Pogledaj post
Da, standardno vrijeme, koje, usput receno, postoji odvajkada, jedna je velika zavjera nakladnika televizije, portala i oglasivacke industrije...
Nije zavjera nego kampanja i zagovaranje, nije oko sata i vremena nego vlastitih interesa.
Quote:
Ma radi se o tome da to pomjeranje sata ne odgovara nama, ljudima.
Uvijek možeš namjestiti svoj sat na UTC i nikad ga ne pomicati, pa vidi kako izgleda. Zašto bi se drugi prilagođavali tebi?

Quote:
Doduse, kako kome, no vecina je ocito protiv toga.
Medijska "većina" je vrlo varljiv pojam, kao što je referendum o braku pokazao (mediji 26:1, narod 2:3).
Quote:
Samo sto nam je ta glupost nametnuta i prodana kao nesto korisno za stednju energije ili sto vec, i poput poslusnih ovaca sada to automatski radimo svake godine vec godinama, cak i desetljecima.
Zbrka koja bi nastala uvođenjem samo jedne stvari - ljetnog i zimskog radnog vremena bi bila veći pain-in-the-ass nego jednokratno pomicanje koje osjetljivi mogu sami sebi kompenzirati kao i jet-lag.

Quote:
Tko ti brani da budes i dalje u prirodi, ne moramo zato pomjerati sat.
Priroda je u nama, nismo mi u njoj.
Quote:
To je opet ista ona logika jednog pametnjakovica otprije stotinjak godina koji je predlagao britanskome parlamentu pomjeranje kazaljki sata naprijed jer je htio duze vani igrati golf. Mo's mislit.
Ima logike, pomicanjem kazaljke unaprijed dnevne aktivnosti počinju bliže svitanju pa i mogu trajati duže ako su ograničene smrkavanjem. TV i portali ga žele pred ekranom, a ne na golfterenu pa se zalažu za ukidanje pomicanja kazaljki.
zgubydan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 13:38   #252
Ajde neka mi oni koji su za to micanje objasne zbog čega postoji ljetno i zimsko radno vrijeme?
Pošta ljeti radi sat vremena duže, mali Konzumi također... čemu to kad smo već pomaknuli kazaljke da dan traje jedan sat više?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 20:47   #253
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
Ajde neka mi oni koji su za to micanje objasne zbog čega postoji ljetno i zimsko radno vrijeme?
Pošta ljeti radi sat vremena duže, mali Konzumi također... čemu to kad smo već pomaknuli kazaljke da dan traje jedan sat više?
Da se bolje iskoristi danje svjetlo ljeti (i u proljeće i jesen). Ponovljeno na ovoj temi više od par desetaka puta.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 22:47   #254
kvotam sam sebe:
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
Ovo je krenulo kao ideja da će ljudi biti produktivniji jerbo će zimi raditi sat vremena duže po danu... preokrenulo se u nešto sasvim drugo jer se više ne dižu svi u zoru nego žive kako njima odgovara pa im nije po volji kad je u 4 popodne mrak.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 23:26   #255
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post

Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
Ajde neka mi oni koji su za to micanje objasne zbog čega postoji ljetno i zimsko radno vrijeme?
Pošta ljeti radi sat vremena duže, mali Konzumi također... čemu to kad smo već pomaknuli kazaljke da dan traje jedan sat više?
Da se bolje iskoristi danje svjetlo ljeti (i u proljeće i jesen). Ponovljeno na ovoj temi više od par desetaka puta.
zašto ako je sat već pomaknut?
Onda treba dva sata pomaknuti pa da ne mijenjaju ljetno i zimsko radno vrijeme
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 02:55   #256
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
kvotam sam sebe:
Žali Bože odgovora što sam ti ga dao....
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 12:19   #257
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Da se bolje iskoristi danje svjetlo ljeti (i u proljeće i jesen). Ponovljeno na ovoj temi više od par desetaka puta.


Ma pusti taj mit, u to vise ni mala djeca ne vjeruju.

Ljeti ima vise dnevnog svjetla bez pomjeranja sata.
A sto se jeseni tice... pa jesen je. Normalno da je manje svjetla. Ne bismo ni zimi dobili nista vise svjetla sve i da pomjerimo kazaljke za 3 sata. Samo bismo imali iluziju o vise svjetla, kao sto je sad imamo.
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 12:50   #258
vidim da mnogi ne shvaćaju u čemu je zapravo problem, kad se to uvelo prvi put to je bilo zbog kvaziideje da će ljudi biti produktivniji jer će raditi sat vremena više po danu, u vrijeme industrije i velikih tvornica pa da se uštedi na rasvjeti i da ljudi imaju više volje za raditi po danu... danas se ne radi samo po danu, dosta toga je automatizirano i sve više ljudi može birati kad će što raditi...
opet pitam, ako neki poslodavac još ima takve ideje zašto ne uvede zimsko radno vrijeme 7-15 i ljetno 8-16 ?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 13:12   #259
Definitivno sam za ukidanje tog pomjeranja kazaljki jer ne vidim neki dovoljno dobar razlog da se to održi na životu. Rusi, Kinezi, Indijci već neko vrijeme ne koriste to, ne vidim zašto bi i mi. Jedini protuargument jest onaj da zimi Sunce dosta kasno izlazi, al kog briga za to.
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 13:22   #260
u Španjolskoj je u 9 ujutro još mrak pa nikom ne pada na pamet raditi gluposti, ljudi kasnije ustaju i čak idu po restoranima iza ponoći
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:10.