Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2017., 13:56   #7661
Quote:
f@ye kaže: Pogledaj post
Treba napomenut da u prvom postu piše da je kuća rohbau. Pitanje je stupnja dovršenosti i da li bi bez dovršetka mogli dobiti uporabnu dozvolu, odnosno koje sve radove još treba izvesti. Ako kuća nema prozore ni vrata onda piši kući propalo. Ali se onda naprave pametni pa prijave nastavak građenja nakon prekida dužeg od 3 mjeseca, da gospođi referentici bude srce na mjestu

Ostalo potpisujem u potpunosti, neka odbije zahtjev pa se fino žaliti. Baš me zanima na koji bi se članak zakona pozvala u obrazloženju
Pozvala bi se na ovo što 5.56 piše u zadnjem postu - u građevinsku su prepisali odredbu tada važećeg Zakona o gradnji i kako je to sad sastavni dio građevinske, nije važno ako je zakon prestao važiti - to i dalje važi za tu zgradu prema toj građevinskoj. Prema nekim tumačenjima jednako kao i odredba o udaljenosti od međe i slično.
Na istu foru je bilo i prepisivanje odredbe prijašnjeg zakona o tome da se zgrada može početi koristiti nakon što se preda završno izvješće nadzornog inženjera, pa je to korišteno da se izbjegne uporabna dozvola.
Svašta je moguće, ali mene više brine usklađenost sadašnjeg stanja zgrade i dozvole, odnosno da li je dozvola konzumirana u cijelosti. Ako je zgrada u skladu sa dozvolom, a dozvola nije konzumirana u cijelosti, onda bi stvarno prijavio nastavak gradnje, a ispod žita bi se posavjetovao sa nekim na drugom stupnju u MGIPU.

https://www.forum.hr/showthread.php?t=268201

Zadnje uređivanje mack1 : 28.11.2017. at 14:08.
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 09:01   #7662
Quote:
mack1 kaže: Pogledaj post
Pozvala bi se na ovo što 5.56 piše u zadnjem postu - u građevinsku su prepisali odredbu tada važećeg Zakona o gradnji i kako je to sad sastavni dio građevinske, nije važno ako je zakon prestao važiti - to i dalje važi za tu zgradu prema toj građevinskoj. Prema nekim tumačenjima jednako kao i odredba o udaljenosti od međe i slično.
Na istu foru je bilo i prepisivanje odredbe prijašnjeg zakona o tome da se zgrada može početi koristiti nakon što se preda završno izvješće nadzornog inženjera, pa je to korišteno da se izbjegne uporabna dozvola.
Svašta je moguće, ali mene više brine usklađenost sadašnjeg stanja zgrade i dozvole, odnosno da li je dozvola konzumirana u cijelosti. Ako je zgrada u skladu sa dozvolom, a dozvola nije konzumirana u cijelosti, onda bi stvarno prijavio nastavak gradnje, a ispod žita bi se posavjetovao sa nekim na drugom stupnju u MGIPU.

https://www.forum.hr/showthread.php?t=268201
I to bi bilo apsolutno pogrešno, Zakonom je fino propisana dokumentacija koja se predaje za uporabnu do 2007., nije mi poznato da igdje piše prijava početka građenja niti se u postupku izdavanja uporabne dozvole utvrđuje ta činjenica

Dakle da rezimiramo, 5.56 treba prvo provjeriti da li su vanjski gabariti (tlocrtno i visinski), namjena (to valjda je), oblik i veličina čestice i smještaj građevine na čestici u skladu sa izdanom dozvolom.
Ako je sve ok, prijavljuje nastavak građenja, ako želi izbjeći zlu referenticu može i poštom sa potrebnim podacima i dvajst kuna biljega.
Ako slučajno nešto nije u skladu sa građevinskom dozvolom, treba ishoditi izmjenu i dopunu iste.
f@ye is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 11:13   #7663
Slažem se ako gledaš da ideš na uporabnu dozvolu za zgrade po građevinskoj do 1.10.2007., a koja se može zatražiti.
Dakle, u osnovi zakona leži standardni postupak uporabne, ali ako stranka želi, može zatražiti i ovu iz čl. 182. Glupo, ali tako je.
Problem je što zgrada nije dovršena na način da može zatražiti uporabnu, tako da ova opcija u ovom slučaju otpada. A zbog nepoštivanja postupka iz građevinske, otpada i opcija promjene građevinske tijekom građenja. Koje formalno nije započelo, odnosno kada referent bude išao utvrđivati da li je građevinska konzumirana u roku, biti će u problemima. Investitor je baš zajebo stvar sa tim neprijavljivanjem gradnje i stvarno je jedina (legalna) opcija prijava nastavka građenja i traženje uporabne za zgrade do 2007. A onda rekonstrukcija i što već.
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 17:37   #7664
Ma što trabunjate, kakve prijave gradnje, neka provjeri smještaj na parceli i gabarite da li su po projektu, ako jesu neka dovrši kuću, preda zahtjev za uporabnu za građ izg. do 2007 i gotovo. Ako neide tako neka legalizira i plati mižernu razliku kubika.
elander is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 13:53   #7665
Molim pomoć

Prilikom legalizacije svog objekta imao sam jednu specifičnu situaciju.Naime prilikom gradnje sam dvije postojeće stare kuće (izgrađene prije 1968-vidljive u snimkama) spojio u jednu sa malo većim gabaritima.Njihova površina je bila cca. 30-40m2 a sad je oko 100m2 sveukupno.

Kako sam papire predao u Trogiru oni su otišli dalje u Zagreb.I zu nastaje problem.Naime oni su meni nakon određenog vremena (2-3 godine) na adresu poslali dopis kako traže neku dopunu od onoga tko je radio papire -geodeta i arhitekta i da imam određeni rok za to kako mi ne bi propali novci od projekta.Došavši u ured kod izvođača njima nije bilo jasno što ovi u Zagrebu hoće od njih,čak su ih pokušavali dobit ispred mene na telefon,ali bezuspješno.
Nakon nekoliko dana javljaju mi se kako je dopis gotov i daju mi sve u kuverti pa neka pošaljem u Zagreb i kako misle da je to to.I ja sam to napravio ne znajući šta su oni i napravili.I tu je priči kraj.
Prije par dana stiže mi da moram platiti Naknadu za zadržavanje zgrade u prostoru i njen izračun.
U tom izračunu mi je upalo u oko kako oni u Zagrebu nisu uračunali u obujam zgrade i postojeće gabarite starih kuća.
Tako,nazvavši ured u Trogiru čovjek mi nakon mog upita kaže kako sam ja taj dopis potpisao(????) i poslao ga nazad u Zagreb.Pa nisam ja znao ni šta taj geodetski ured radi,ja sam samo poslao kuvertu!?!

Moje pitanje glasi.Ima li neki obrazac kojeg mogu iskoristiti kao žalbu koje mogu uputiti Upravnom odjelu za komunalne poslove,komunalnu infrastrukturu i zaštitu okoliša u Splitsko-dalmatinskoj županiji u Splitu (usput jeli to u Banovini?)
Mislite li da će mi oni ovu žalbu prihvatiti s obzirom da mi je u Obujam zgrade uračunato i već postojećih 40m2 površine (znam da se obujam mjeri u m3)

P.S. Zaboravio sam reći da su vjerovatno tražili da umjesto 50 m3 koliko su napisali u startu ,napišu obujam cijele zgrade s obzirom da mi je tu promijenu ,odnosno razliku;rekao i čovjek od kojeg sam dobio rješenje.

puno hvala

Zadnje uređivanje w4life1968 : 03.12.2017. at 14:07. Reason: dopuna
w4life1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 10:12   #7666
Quote:
w4life1968 kaže: Pogledaj post
Prilikom legalizacije svog objekta imao sam jednu specifičnu situaciju.Naime prilikom gradnje sam dvije postojeće stare kuće (izgrađene prije 1968-vidljive u snimkama) spojio u jednu sa malo većim gabaritima.Njihova površina je bila cca. 30-40m2 a sad je oko 100m2 sveukupno.

Kako sam papire predao u Trogiru oni su otišli dalje u Zagreb.I zu nastaje problem.Naime oni su meni nakon određenog vremena (2-3 godine) na adresu poslali dopis kako traže neku dopunu od onoga tko je radio papire -geodeta i arhitekta i da imam određeni rok za to kako mi ne bi propali novci od projekta.Došavši u ured kod izvođača njima nije bilo jasno što ovi u Zagrebu hoće od njih,čak su ih pokušavali dobit ispred mene na telefon,ali bezuspješno.
Nakon nekoliko dana javljaju mi se kako je dopis gotov i daju mi sve u kuverti pa neka pošaljem u Zagreb i kako misle da je to to.I ja sam to napravio ne znajući šta su oni i napravili.I tu je priči kraj.
Prije par dana stiže mi da moram platiti Naknadu za zadržavanje zgrade u prostoru i njen izračun.
U tom izračunu mi je upalo u oko kako oni u Zagrebu nisu uračunali u obujam zgrade i postojeće gabarite starih kuća.
Tako,nazvavši ured u Trogiru čovjek mi nakon mog upita kaže kako sam ja taj dopis potpisao(????) i poslao ga nazad u Zagreb.Pa nisam ja znao ni šta taj geodetski ured radi,ja sam samo poslao kuvertu!?!

Moje pitanje glasi.Ima li neki obrazac kojeg mogu iskoristiti kao žalbu koje mogu uputiti Upravnom odjelu za komunalne poslove,komunalnu infrastrukturu i zaštitu okoliša u Splitsko-dalmatinskoj županiji u Splitu (usput jeli to u Banovini?)
Mislite li da će mi oni ovu žalbu prihvatiti s obzirom da mi je u Obujam zgrade uračunato i već postojećih 40m2 površine (znam da se obujam mjeri u m3)

P.S. Zaboravio sam reći da su vjerovatno tražili da umjesto 50 m3 koliko su napisali u startu ,napišu obujam cijele zgrade s obzirom da mi je tu promijenu ,odnosno razliku;rekao i čovjek od kojeg sam dobio rješenje.

puno hvala
Dobiti nekoga u Agenciji u Zagrebu, bilo telefonom, bilo osobno, skoro pa nemoguća misija. Baš su "user friendly". I još imaju svoja tumačenja zakona koja baš ne drže vodu. To referent ako želi nekog zajebat, onda pošalje njegov predmet u ZG na rješavanje pa se ti ......
Prvo, sve podatke za izračun daje tvoj ovlašteni arhitekt. Dakle, konzultiraj se sa njime i vidi što je poslao.
Dalje, ako se ne slažeš sa izračunom, moraš znati da prijedlog rješenja priprema Agencija i šalje ga u Grad na donošenje rješenja i da ti ga uruči. Dakle, sve počinje od tvoje dokumentacije koju si predao, a u ovom slučaju Grad ti je ograničen u svome donošenju rješenja. Naravno, možeš se žaliti, ali je pitanje gdje ćeš doći.
Možda bi ti bilo najbolje prekinuti postupak koji vodiš, predati novi zahtjev za legalizaciju sa tom dokumentacijom (u Trogir), gdje će se rješavati, naravno, da ovaj puta znaš što si poslao, odnosno na koju ćeš kubaturu platiti i naknadu i doprinose. Možeš iskoristiti svu projektnu i geodetsku dokumentaciju koju si predao i prvi puta. I naravno, osigurati dokaze legalnosti tih dviju zgrada od prije. Mada je to sada pitanje, jer ako si izvodio znatne radove na tim zgradama dok si ih spajao (dizanje, promjena krova?), pitanje je što je od te legalnosti ostalo, pa je možda rješenje stvarno temeljeno na činjenici da su te zgrade u tom obliku nelegalne. Ali opet, ponavljam, pogledaj kako ti je projektant to prikazao.
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 12:48   #7667
Quote:
mack1 kaže: Pogledaj post
Dobiti nekoga u Agenciji u Zagrebu, bilo telefonom, bilo osobno, skoro pa nemoguća misija. Baš su "user friendly". I još imaju svoja tumačenja zakona koja baš ne drže vodu. To referent ako želi nekog zajebat, onda pošalje njegov predmet u ZG na rješavanje pa se ti ......
Prvo, sve podatke za izračun daje tvoj ovlašteni arhitekt. Dakle, konzultiraj se sa njime i vidi što je poslao.
Dalje, ako se ne slažeš sa izračunom, moraš znati da prijedlog rješenja priprema Agencija i šalje ga u Grad na donošenje rješenja i da ti ga uruči. Dakle, sve počinje od tvoje dokumentacije koju si predao, a u ovom slučaju Grad ti je ograničen u svome donošenju rješenja. Naravno, možeš se žaliti, ali je pitanje gdje ćeš doći.
Možda bi ti bilo najbolje prekinuti postupak koji vodiš, predati novi zahtjev za legalizaciju sa tom dokumentacijom (u Trogir), gdje će se rješavati, naravno, da ovaj puta znaš što si poslao, odnosno na koju ćeš kubaturu platiti i naknadu i doprinose. Možeš iskoristiti svu projektnu i geodetsku dokumentaciju koju si predao i prvi puta. I naravno, osigurati dokaze legalnosti tih dviju zgrada od prije. Mada je to sada pitanje, jer ako si izvodio znatne radove na tim zgradama dok si ih spajao (dizanje, promjena krova?), pitanje je što je od te legalnosti ostalo, pa je možda rješenje stvarno temeljeno na činjenici da su te zgrade u tom obliku nelegalne. Ali opet, ponavljam, pogledaj kako ti je projektant to prikazao.
Evo kopajući po kući pronašao sam dotični spis u kojoj traže dopunu:

"Uvidom u spis predmeta utvrđeno je da je pogrešno iskazan obujam za obračun naknade za zadržavanje zgrade u prosturu.Naime izgrađena je odstupljena od priloženog uvjerenja o vremenu evidentiranja zgrade prije 15.02.1968.g.
Sukladno gore navedenom,naknadu za zadržavanje zgrade u prostoru potrebno je obračunati na obujam "CIJELE ZGRADE"."

Pa geodet mi je izračunao obujam,pretpostavljam: ukupni obujam-stari obujam=obujam za naknadu,a oni time nisu bili zadovoljni.

Jeli me to pokušavaju zajebat i zašto mi to nije bio naveo geodet kad sam mu pokazao dopis?

Zadnje uređivanje w4life1968 : 04.12.2017. at 13:21.
w4life1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 13:38   #7668
Dakle, dopuna je jasna. Ne slažu se sa obračunom koji je u prvom obliku vjerojatno bio ovo što ti misliš ukupni obujam - obujam starih građevina, već zbog odstupanja od onoga što piše u uvjerenju za te zgrade iz 1968. traže da se plati kazna za cijeli volumen, jer zbog odstupanja smatraju da su obje zgrade u cijelosti nezakonito izgrađene.
Razliku volumena ćeš platiti u komunalnom i vodnom doprinosu, odnosno prava iz starog volumena ćeš vjerojatno zadržati (kao da ishodiš novu građevinsku), ali ako su zgrade u cijelosti nelegalne, tada se plaća naknada na zgradu u cijelosti.
Geodeta ti je izračunao obujam. Stvarno? A što ti je arhitekta ili građevinac radio? Ako je to točno, onda je dobro da su ti priznali dokumentaciju.
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 15:48   #7669
Quote:
mack1 kaže: Pogledaj post
Dakle, dopuna je jasna. Ne slažu se sa obračunom koji je u prvom obliku vjerojatno bio ovo što ti misliš ukupni obujam - obujam starih građevina, već zbog odstupanja od onoga što piše u uvjerenju za te zgrade iz 1968. traže da se plati kazna za cijeli volumen, jer zbog odstupanja smatraju da su obje zgrade u cijelosti nezakonito izgrađene.
Razliku volumena ćeš platiti u komunalnom i vodnom doprinosu, odnosno prava iz starog volumena ćeš vjerojatno zadržati (kao da ishodiš novu građevinsku), ali ako su zgrade u cijelosti nelegalne, tada se plaća naknada na zgradu u cijelosti.
Geodeta ti je izračunao obujam. Stvarno? A što ti je arhitekta ili građevinac radio? Ako je to točno, onda je dobro da su ti priznali dokumentaciju.
Ja mislim da je u prvom obliku bio razlika novog i starog obujma.To mi je i logično jer su dobili i potvrde o postojećim objektima iz katastra.
Na žalost nisam ja ni geodet ni arhitekt koji je obavio taj posao već ured koji se time bavi.Sve je uredno plaćeno i nadao sam se da će sistemom "ključ u ruke" sve biti gotovo što se tiče dokumentacije.Ali sam se zajeba.Nije bilo gotovo.I sad mogu papat .ovna.
Upravo sam se vratio sa mjesta gdje imaju ured a njih tamo nema,ne da su isparili već su se raspali na,kako kažu,dvije firme.
Nije mi jasno ovo što kažeš nelegalne građevine.Zanemarimo činjenicu da se radi o dvije zgrade.Zamislimo da je u pitanju jedna,koja je povećana sa 260m3 na 300m3.Šta mi ulazi u obračun za naknadu?
Da li svih 300m3 ili druga opcija 300-260=40m3.Ako je druga opcija onda sam ja u pravu a ako je prva gdje moram platiti za obračun svih 300m3 onda nemam šta tražiti.Šta ti kažeš?
Moje obje zgrade su legalne jer su napravljene PRIJE 1968g a to što sam ih povećao,pa normalno da to moram platiti,ali ako zakon kaže da moram platiti za ukupni obujam ,i staro i novo onda ja nisam u pravu.
w4life1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 16:02   #7670
Ma gledaj, oni su to ispravili jer su iz AZONIZ-a to tako tražili. Možda ti to nisu dobro objasnili, ali vidiš da u dopisu to piše čisto jasno - traže da se priloži obračun na sve m3. Ured koji ti je radio papire je išao s tebi povoljnijom varijantom metodom APP, a kad nije prošlo morali su mijenjati.

Je li zaista ta ista zgrada (ili te iste zgrade) samo dograđena ili je rušeno sve, šireno tlocrtno i u visinu? Očito je na temelju nečega referent procijenio da se to ne može smatrati dogradnjom legalne zgrade.

Ako tvoja JLS (poput nekih (!!!)) nije spustila komunalni doprinos za legalizaciju 2013., pa ga opet digla na redovne ili više cijene onda razmotri mackov prijedlog da predaš novi zahtjev s tim papirima i da ga obrade u tvom lokalnom urbanizmu. Prije toga odi u tvoj lokalni urbanizam i pitaj kako bi oni odlučili u tvom slučaju.
Fitz is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 16:11   #7671
Quote:
Fitz kaže: Pogledaj post
Je li zaista ta ista zgrada (ili te iste zgrade) samo dograđena ili je rušeno sve, šireno tlocrtno i u visinu? Očito je na temelju nečega referent procijenio da se to ne može smatrati dogradnjom legalne zgrade.
To je točno,jedna je kućica bila upotrebljiva i zadržani su svi zidovi,a druga je bila diškvarana i u rasulu (pao krov,zidovi polusrušeni)ali sam ostavija vanjski zid da se vidi dokle je bila.

Nije mi do ove kazne,nije neka naknada ali me brine koliko bi mogao očekivati s obzirom da mi je izračunato 329m3.
Ako ko zna,hvala
w4life1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 16:31   #7672
Nije ti došao iznos? Ukupno imaš samo 329m3?

329m3 za stambenu zgradu iznosi:
1.117,50kn jednokratno ako je unutar građevinske zone
3.352,50kn jednokratno ako je izvan građevinske zone
5.587,50kn jednokratnoako je u području gospodarske i zaštitne šume s posebnom namjenom ili na vodnom dobru
7.822,50kn jednokratno ako je u zaštićenom opalnom području mora u pojasu do 100m izvan građevinskog područja (zone)
Fitz is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 18:03   #7673
Quote:
Fitz kaže: Pogledaj post
Nije ti došao iznos? Ukupno imaš samo 329m3?

329m3 za stambenu zgradu iznosi:
1.117,50kn jednokratno ako je unutar građevinske zone
3.352,50kn jednokratno ako je izvan građevinske zone
5.587,50kn jednokratnoako je u području gospodarske i zaštitne šume s posebnom namjenom ili na vodnom dobru
7.822,50kn jednokratno ako je u zaštićenom opalnom području mora u pojasu do 100m izvan građevinskog područja (zone)
sorry,glupo sam postavio pitanje.
Naknada mi je 1494kn,ako je jednokratno onda je 1120kn.To je riješeno.
Ali kolika davanja me još očekuju?To sam htio pitati,hvala.
w4life1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 20:54   #7674
To bi ti trebalo/moralo ići na razliku, a ne znamo kolika je razlika izražena u projektu.

Vodni doprinos je 11,25 kn/m3 ako si u zaštićnom obalnom pojasu ili 7,50kn/m3 ako nisi.
Za komunalni doprinos moraš malo potražiti na stranici tvoje jedinice lokalne samouprave.
Fitz is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 21:28   #7675
Quote:
Fitz kaže: Pogledaj post
To bi ti trebalo/moralo ići na razliku, a ne znamo kolika je razlika izražena u projektu.

Vodni doprinos je 11,25 kn/m3 ako si u zaštićnom obalnom pojasu ili 7,50kn/m3 ako nisi.
Za komunalni doprinos moraš malo potražiti na stranici tvoje jedinice lokalne samouprave.
hvala ti
w4life1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 12:09   #7676
Quote:
Fitz kaže: Pogledaj post
Nije ti došao iznos? Ukupno imaš samo 329m3?

329m3 za stambenu zgradu iznosi:
1.117,50kn jednokratno ako je unutar građevinske zone
3.352,50kn jednokratno ako je izvan građevinske zone
5.587,50kn jednokratnoako je u području gospodarske i zaštitne šume s posebnom namjenom ili na vodnom dobru
7.822,50kn jednokratno ako je u zaštićenom opalnom području mora u pojasu do 100m izvan građevinskog područja (zone)
Dobar dan!
Može li mi neko odgovoriti koliko se plaća kazna unutar građevinske zone , imam 1113m3?
Hvala unaprijed!
lena 000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 15:36   #7677
Odgovoreno na PM...

Računa se prema formuli iz Odluke o naknadi, a MGIPU je izdao "službenu" excel tablicu u koju se samo upiše kubikaža i podatak o vrsti zgrade i zoni u kojoj se nalazi.
Fitz is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 18:37   #7678
Quote:
Fitz kaže: Pogledaj post
Odgovoreno na PM...

Računa se prema formuli iz Odluke o naknadi, a MGIPU je izdao "službenu" excel tablicu u koju se samo upiše kubikaža i podatak o vrsti zgrade i zoni u kojoj se nalazi.
Hvala puno na odgovoru!!!
lena 000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 13:11   #7679
Quote:
Lea Sun kaže: Pogledaj post
Mi smo nadogradili u visinu. Rješenje je obustaviti postupak za ozkonjenje. Građevinska dozvola ne dolazi u obzir. Jer treba lažirati sve papire kao da objekta nema i kao da se sad počinje s gradnjom. I nas je sj..google auto.
Tek kad sad uspoređujem dof 2011 i dof14/16 sa ZK po selima po kojima nije prošao google auto vidim koliko je ljudi legaliziralo postojeće pa su nakon legalizacije gradili bez dozvole ali u zk im piše rješenje o izvedenom stanju.
Zar potvrda o vidljivosti od DGU ne vrijedi ništa? Mi je nismo iskoristili nego smo obustavili predmet. Planiramo ponovno predati zahtjev pa što bude, vjerojatno ćemo ići na žalbu a u njoj bi iskoristili tu potvrdu o vidljivosti? Ima neko nekih saznanja o pobijanju potvrde?
hotos is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 15:56   #7680
Ovisi ti o slučaju. Ako je jasno vidljivo da nešto nedostaje (što u ovom slučaju je) onda ne možeš ništa s tom potvrdom. Mislim, možeš se žalit na 2. stup, ali što ako to pođe po zlu pa obavijest dobije građ. inspekcija? To je više igra s vatrom nego tjeranje neke svoje pravde.
Fitz is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:41.