Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2016., 22:24   #261
Quote:
Focal84 kaže: Pogledaj post
Da je moja gospođa "mogla biti kod kuce" umjesto da skita s djecom svaki dan, mogla je i ona usisat popodne.
Jel' ti nas zezaš? Ha? Ovo nije stvarnost, reci da nije

Uostalom, nisi li rekao da se više ne misliš vraćati na temu?

Inače, kada sam pročitala tvoj prvi post, bila sam ti sklona. Nakon što si razvezao priču, što reći?
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 22:44   #262
Ovo je kao prometna...ne možeš skrenuti pogled.

Focal, ako zatražiš djecu službenim kanalima, dobronamjeran savjet: obvezno uzmi odvjetnika i pitaj ga što i kako nastupiti.

Ti si sam sebi tolika antireklama da to nisu istine.

Gadiš ženu radi gluposti koje su relativno nebitne za skrb o djeci, težak si, tvrdoglav, ne djeluješ iskreno u toj odjednom probuđenoj izrazitoj skrbi za djecu koju si do jučer velikom većinom prepuštao ženi, imaš zadrte patrijarhalne stavove...rastrgati će te na CZSS-u.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 22:59   #263
Baš je tvrdoglav...
Nijedan savjet gdje s djetetom da ne bude samo mu ne odgovara.
Nijedan savjet kako da vrati ženu...

Nekad ljudi moraju radit neke stvari koje ne vole za one koje vole.
Već sam rekla da se svaki dan dižem u 5 (dok je škola naravno) da stariju vozim u školu iz koje se nije htjela ispisat.
I stalno idemo u park jer djeca to žele.
Mene to isto živcira.I najrađe bi bila doma.
Al ih vodim ipak.
I ko voli radit kućanske poslove? Mislim ko to voli?
Svi zajedno trebate funkcionirat kao obitelj.
A ne da sve padne na jednog.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 23:12   #264
Quote:
starakrpa kaže: Pogledaj post
Baš je tvrdoglav...
Nijedan savjet gdje s djetetom da ne bude samo mu ne odgovara.
Nijedan savjet kako da vrati ženu...

Nekad ljudi moraju radit neke stvari koje ne vole za one koje vole.
Već sam rekla da se svaki dan dižem u 5 (dok je škola naravno) da stariju vozim u školu iz koje se nije htjela ispisat.
I stalno idemo u park jer djeca to žele.
Mene to isto živcira.I najrađe bi bila doma.
Al ih vodim ipak.
I ko voli radit kućanske poslove? Mislim ko to voli?
Svi zajedno trebate funkcionirat kao obitelj.
A ne da sve padne na jednog.
Vjerujem da zelja za ostankom u skoli gdje je upisana ima veze s nadom u pomirbu. Vjerovatno ima.
Ali, da gospođa ponudi da angažira "tetu čuvalicu" koja ce biti placena da bude s malom, koja ce ju otpremiti u skolu, tj raditi sve ono sto bi baka radila, ne bih se protivio! Medjutim, ne moze nepoznata osoba biti u njihovoj kuci. Niti bi se kcer slozila s tim da ju netko nepoznat cuva na taj nacin. Da ne postoje te dvije prepreke, ja bih progutao i prihvatio to.
Ova njena "rijesenja" nisu rijesenja.
To je izdrkavanje bez plana. Ruku u vatru dam da ce kcer mnogo puta presjediti jutro kod zene na poslu jer kva nece moc izac, ili ce sasvim slucajno ostati sama kod kuce.
Focal84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 23:17   #265
Gospodja? ...

U "najgorem" slućaju -majka...
...Tvoje djece...
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 23:25   #266
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Ovo je kao prometna...ne možeš skrenuti pogled.

Focal, ako zatražiš djecu službenim kanalima, dobronamjeran savjet: obvezno uzmi odvjetnika i pitaj ga što i kako nastupiti.

Ti si sam sebi tolika antireklama da to nisu istine.

Gadiš ženu radi gluposti koje su relativno nebitne za skrb o djeci, težak si, tvrdoglav, ne djeluješ iskreno u toj odjednom probuđenoj izrazitoj skrbi za djecu koju si do jučer velikom većinom prepuštao ženi, imaš zadrte patrijarhalne stavove...rastrgati će te na CZSS-u.
Nije mi namjera traziti djecu,
najprije jer je njihova zelja da zive s majkom (iako mjenjaju "iskaz", rijedje kazu da bi zivjeli kod mene) Kceri je zanimljiva ideja preselenja, da zivi blizu one druge bake. Drugi razlog je sto u tome naumu nemam nikakve sanse, da sam najnajbolji tata, zbog hr sudstva i sl.
Ona ima svojih mana u majčinstvu, neću blatit detaljima, no globalno je bila dobra majka. U zadnje vrijeme iznenađuje slabom komunikacijom s djecom (dok je bila na moru nazvala 2x u 4 dana), kao sto sam rekao djeca su vise s njenom mamom nego s njom, ali nadam se da joj je to prolazna faza.
Problem je jako losa komunikacija sa mnom, nedostatak plana i prepustanje slucaju. Svaki moj prijedlog automatizmom je NE, sto se vidi iz spomenutog kad sam predlozio da danas dovezem djecu u 6. Najprije ne, a onda ona meni ponudi to sto sam od nje zapravo ja trazio.
Odlucila je preselit dijete u skolu, a bit ce kako bude, to joj nije bitno kako ce bit. Zacrtano, ni ljevo ni desno.
Sto kad mi dijete ode u pidjami u skolu, zamazana od cokolade, ne napravi domacu zadacu, ili uopce ne ode u skolu jer je gledala crtani? Kome onda da se obratim!?
Focal84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 23:27   #267
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Gospodja? ...

U "najgorem" slućaju -majka...
...Tvoje djece...
Mos mislit

Mislio sam napisat majka, al onda bi zamjenila za moju majku pa bi mislila da o njoj pricam.
Da, ona je gospodja, a jos uvijek i supruga i zena.
Bez obzira sto je (tek) nakon mj dana sto je otisla skinula burnu.
Focal84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 23:41   #268
i onda se moja majka cudi kad ja kazem da se ne mislim udavat, ikada....

ova tema je fakat ko prometna nesreca kako je netko rekao. nemozes skrenut pogled i kad hoces. sto vise autor pise i otkriva, to vidim sve vise slicnosti sa svojim ocem.. svaka cast toj zeni kaj se odlucila na razvod, da je barem moja mama to napravila prije 30 godina.. ma i 20 bi bilo dovoljno.. ovaj razvod nema sanse da prodje glatko i po djecu bezbolno i to iskljucivo radi autora njemu ne odgovara niti jedno rijesenje, nema kompromisa, nema nicega, bas mora biti onako kako on hoce.. a ovo za landranje sa djecom po vani, umjesto usisavanja. pa svaka budala zna da djeca trebaju provesti barem sat vremena svaki dan vani, na igralistim au travi, pijesku, na ljuljackama, u interakciji sa drugom djecom, djecu se ne vodi na igralista da bi mama i tata se bavili tamo s njima, tamo se djecu pusti da budu djeca i da se igraju sa drugom djecom, roditelji su tamo smao da pripaze da se ne ozlijede, ne odlutaju ili da neka budala perverzna se ne nadje. ali gospodin autor ocito nije puno bio po djecjim igralistima sa vlastitom djecom, ne on je doma grijao dupe, da bi nedjeljom mogao iskapcati usisavac, umjesto vec kad mu je lijeno bilo izvesti djecu van, pa da zena moze usisat, nije se sjetio dok je zena vani s djecom da bi on mogao usisati, to je preteska aktivnost kucanska za jednog truta..

fakat se skidam s ove teme, jos cu ban popusit... stvarno mi zao te djece. posebno curice, jer ako ju mama ne nauci drukcije, vrlo vjerojatno ce jednog dana zavrsiti sa istim takvim trutom ili jos gorim, koji joj nece iskapcat usisavac nedjeljom, nego ce joj priljepit samar jer se eto usudila usisavat nedjeljom, jer eto to je normalno, tako treba biti, jer i njen tata nis nije radio, osim iskapcao usisavac mami nedjeljom.
placebo effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 06:16   #269
Quote:
placebo effect kaže: Pogledaj post
i onda se moja majka cudi kad ja kazem da se ne mislim udavat, ikada....

ova tema je fakat ko prometna nesreca kako je netko rekao. nemozes skrenut pogled i kad hoces. sto vise autor pise i otkriva, to vidim sve vise slicnosti sa svojim ocem.. svaka cast toj zeni kaj se odlucila na razvod, da je barem moja mama to napravila prije 30 godina.. ma i 20 bi bilo dovoljno.. ovaj razvod nema sanse da prodje glatko i po djecu bezbolno i to iskljucivo radi autora njemu ne odgovara niti jedno rijesenje, nema kompromisa, nema nicega, bas mora biti onako kako on hoce.. a ovo za landranje sa djecom po vani, umjesto usisavanja. pa svaka budala zna da djeca trebaju provesti barem sat vremena svaki dan vani, na igralistim au travi, pijesku, na ljuljackama, u interakciji sa drugom djecom, djecu se ne vodi na igralista da bi mama i tata se bavili tamo s njima, tamo se djecu pusti da budu djeca i da se igraju sa drugom djecom, roditelji su tamo smao da pripaze da se ne ozlijede, ne odlutaju ili da neka budala perverzna se ne nadje. ali gospodin autor ocito nije puno bio po djecjim igralistima sa vlastitom djecom, ne on je doma grijao dupe, da bi nedjeljom mogao iskapcati usisavac, umjesto vec kad mu je lijeno bilo izvesti djecu van, pa da zena moze usisat, nije se sjetio dok je zena vani s djecom da bi on mogao usisati, to je preteska aktivnost kucanska za jednog truta..

fakat se skidam s ove teme, jos cu ban popusit... stvarno mi zao te djece. posebno curice, jer ako ju mama ne nauci drukcije, vrlo vjerojatno ce jednog dana zavrsiti sa istim takvim trutom ili jos gorim, koji joj nece iskapcat usisavac nedjeljom, nego ce joj priljepit samar jer se eto usudila usisavat nedjeljom, jer eto to je normalno, tako treba biti, jer i njen tata nis nije radio, osim iskapcao usisavac mami nedjeljom.
Jedan sat. Ja negovorim o jednom satu.
S majkom u lajsanju od 16-20h, skoro pa svaki dan.
Od 7-15 bili u vrticu
Od toga kod kuce, koliko ako spavaju u 9
Focal84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 06:20   #270
Brisanje teme

Želim obrisati ovu temu sa foruma.
Focal84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 07:04   #271
Quote:
Focal84 kaže: Pogledaj post
Da je moja gospođa "mogla biti kod kuce" umjesto da skita s djecom svaki dan, mogla je i ona usisat popodne.

a mogao si i ti usisat dok je ona "skitala" s djecom??????ili si uživao u miru i tišini i baš ti je bilo super?
vodainebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 07:09   #272
Nakon cijelodnevnog za mene mukotrpnog pokusaja dogovora o tome da kcer ne seli u drugu skolu, bezuspjesno naravno, zena meni salje dvije poruke koje sam tek sada procitao:
18:10 Moram prespavat javit cu ti sutra za skolu, mislim da ce ostat u (ovoj u koju je upisana)

21:04 (IME) je jako uzbudjena i htjela te cuti. Kupila je torbu i stavili smo knjige, naljepila je naljepnice.

editirao zbog privatnosti, jel

I sto se dogodilo da mijenja misljenje? Ja nisam to je sigurno
Focal84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 07:11   #273
Quote:
vodainebo kaže: Pogledaj post
a mogao si i ti usisat dok je ona "skitala" s djecom??????ili si uživao u miru i tišini i baš ti je bilo super?
Mogao sam. Ali nisam.
Nisam niti uzivao, nisam volio biti sam.
Dosađivao sam se. Ne pratim tv. Ne izlazim s prijateljima na pivo, ne gledam nogomet. To je ranije neka spomenula pa da odgovorim..
Ako nisam imao kakve popravke za odradit po kuci i igrackama, dosada
Focal84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 07:23   #274
Quote:
Focal84 kaže: Pogledaj post
Mogao sam. Ali nisam.
Nisam niti uzivao, nisam volio biti sam.
Dosađivao sam se. Ne pratim tv. Ne izlazim s prijateljima na pivo, ne gledam nogomet. To je ranije neka spomenula pa da odgovorim..
Ako nisam imao kakve popravke za odradit po kuci i igrackama, dosada
Hm. Ja volim biti doma. I volim biti sama. Ali mi nikad, ali nikad nije - dosadno. Kako jednoj odrasloj osobi, koja u životu ima, ako ništa drugo obaveze, može uopće biti dosadno?
Dakle, nisu ti se dali raditi kućanski poslovi, ali nemaš niti nekih interesa? Što te zanima u životu? Naveo si da radiš od 7 do 15, dakle nije neka karijera vjerojatno pa da se možeš na to izvlačiti. Provođenje vremena s djecom također ti nije bio interes.
Ajde sada razmisli, što ti nudiš djeci, ne samo sada kada su mali pa im je najbitnija neka osnovna briga, nego dalje?
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 07:35   #275
A i ti svoju ženu uopće ne voliš. Bar budi iskren pa to priznaj. To se vidi iz svake rečenice. Ti samo ne želiš poremetiti svoje dosadašnje životarenje.

Dosadno ti je?? To je ono što ćeš naučiti djecu ako ostanu kod tebe? Ne da ti se nigdje ići, a doma je dosadno. Krasan primjer, nema šta.
AnaDeVill is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 09:07   #276
Quote:
AnaDeVill kaže: Pogledaj post
A i ti svoju ženu uopće ne voliš. Bar budi iskren pa to priznaj. To se vidi iz svake rečenice. Ti samo ne želiš poremetiti svoje dosadašnje životarenje.

Dosadno ti je?? To je ono što ćeš naučiti djecu ako ostanu kod tebe? Ne da ti se nigdje ići, a doma je dosadno. Krasan primjer, nema šta.
NE. Upravo o tim i slicnim promjenama govorim.
Sada odlazim ja s njima na igralista, parkove i slicno.
Ali budemo vani sat - dva, ovisno o vremenu. Ostatak smo u dvoristu ili u kuci, nismo "u gradu".
Focal84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 09:21   #277
Quote:
Focal84 kaže: Pogledaj post
Sto kad mi dijete ode u pidjami u skolu, zamazana od cokolade, ne napravi domacu zadacu, ili uopce ne ode u skolu jer je gledala crtani?
Ako tvoje dijete koje za par dana kreće u školu misli da je ijedno od ovog nabrojenog prihvatljiva opcija, onda mogu reći samo jedno: super si ju odgojio.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 09:23   #278
Quote:
Focal84 kaže: Pogledaj post
Želim obrisati ovu temu sa foruma.
Ne može. Postovi i teme se ne brišu na zahtjev.


(Ne odgovaraj na ovaj post.)
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 09:29   #279
Quote:
Focal84 kaže: Pogledaj post
NE. Upravo o tim i slicnim promjenama govorim.
Sada odlazim ja s njima na igralista, parkove i slicno.
Ali budemo vani sat - dva, ovisno o vremenu. Ostatak smo u dvoristu ili u kuci, nismo "u gradu".
30 godina si žuljao kauč i dosađivao se. Nisi se promijenio u mjesec dana. To samo misliš. I to vide svi na ovoj temi osim tebe.

Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Ako tvoje dijete koje za par dana kreće u školu misli da je ijedno od ovog nabrojenog prihvatljiva opcija, onda mogu reći samo jedno: super si ju odgojio.
Istina. I ako je dijete uz oca, majku i baku (djed s kojim je do sada živjela je izgleda isto agilan kao i otac) tako pripremljeno za školu, onda je i najbolje da bude sama prijepodne jer će se vjerojatno tako i prije osamostaliti.
AnaDeVill is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 09:51   #280
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Ako tvoje dijete koje za par dana kreće u školu misli da je ijedno od ovog nabrojenog prihvatljiva opcija, onda mogu reći samo jedno: super si ju odgojio.
Aha.
Znaci bez obzira sto sam ja bio "PASIVAN" sto nisam "NIKAD" bio sa svojom djecom, nego su vrijeme provodili vani sa zenom,
JA sam kriv sto je tako odgojena a ne MI.
Krasno i divno.
Dovoljno mi je.
Pozdravljam vas!
Focal84 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:42.