Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2007., 14:13   #1
Ovo nije istina

"Uvijek, baš uvijek su oba partnera zaslužna za rastavu. Nikad samo jedan"

ovo sam pročitao u jednoj raspravi i prošlo je prilično nezamijećeno, nitko nije oborio ovu tezu...
naravno, ne slažem se i vjerujem ni većina ovdje prisutnih jer je ovakva generalizacija pogrešna
ili mislite drugačije?
mislim... is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 14:16   #2
Apsolutno se slažem. Uvijek je dvoje u igri ako se nešto s nekim dijeli. Život, krevet, dijete, računi, bolest, zdravlje...štogod.

Nema jednostranog partnerstva, uvijek su dvoje u igri. Možda je jedan veći krivac, ali uvijek su krivci oba.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 14:17   #3
Quote:
mislim... kaže: Pogledaj post
"Uvijek, baš uvijek su oba partnera zaslužna za rastavu. Nikad samo jedan"

ovo sam pročitao u jednoj raspravi i prošlo je prilično nezamijećeno, nitko nije oborio ovu tezu...
naravno, ne slažem se i vjerujem ni većina ovdje prisutnih jer je ovakva generalizacija pogrešna
ili mislite drugačije?
ima situacija kad je samo jedan kriv... doduše, nisu toliko česte kao situacije s obostranom krivnjom...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 14:24   #4
Quote:
mislim... kaže: Pogledaj post
"Uvijek, baš uvijek su oba partnera zaslužna za rastavu. Nikad samo jedan"

ovo sam pročitao u jednoj raspravi i prošlo je prilično nezamijećeno, nitko nije oborio ovu tezu...
naravno, ne slažem se i vjerujem ni većina ovdje prisutnih jer je ovakva generalizacija pogrešna
ili mislite drugačije?
Potpuno se slažem s tom tvrdnjom. No uvijek će svatko vući na svoju stranu. U mojem slučaju ex je kasapio brak, a ja sam ga dokusurila jednim potezom. Smatram da je on kriv za loš brak, a ja za rastavu. Jer, njemu je bilo dobro, a ja sam bila očajna. Sad je on očajan, a meni je predobro. Eto.
dorotea4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 14:24   #5
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
ima situacija kad je samo jedan kriv... doduše, nisu toliko česte kao situacije s obostranom krivnjom...
priznajem jedino ako je bio u nesvijesti ili pod prijetnjom oruzjem kad je pristao na vezu s "krivcem"
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)

Zadnje uređivanje putnica : 11.10.2007. at 16:54.
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 14:27   #6
Quote:
mislim... kaže: Pogledaj post
"Uvijek, baš uvijek su oba partnera zaslužna za rastavu. Nikad samo jedan"

ovo sam pročitao u jednoj raspravi i prošlo je prilično nezamijećeno, nitko nije oborio ovu tezu...
naravno, ne slažem se i vjerujem ni većina ovdje prisutnih jer je ovakva generalizacija pogrešna
ili mislite drugačije?
apsolutno jest istina.
samim time što si odabrao/la zlikovca/ku si kriv. kažu još stari rimljani: neznanje nije opravdanje
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 14:43   #7
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Apsolutno se slažem. Uvijek je dvoje u igri ako se nešto s nekim dijeli. Život, krevet, dijete, računi, bolest, zdravlje...štogod.

Nema jednostranog partnerstva, uvijek su dvoje u igri. Možda je jedan veći krivac, ali uvijek su krivci oba.
i ja se slažem. ali malo si sad kontriraš ovom izjavom
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 14:58   #8
Quote:
plavva kaže: Pogledaj post
apsolutno jest istina.
samim time što si odabrao/la zlikovca/ku si kriv. kažu još stari rimljani: neznanje nije opravdanje


Zato su stari Rimljani i propali.

A sad ozbiljno. Ja se nikad nisam slagala s tom tvrdnjom. Ona se obično koristi kako bi se olakšalo onome tko je zaribao.

Ako je netko psihički i fizički zlostavljač koji se prije braka dobro prikrio, kako druga strana može biti kriva? (Nije joj dovoljna frka nego joj još treba nabijati krivnju za izbor iz neznanja).

Ako je npr. u braku počeo zlostavljati vlastito dijete, a nije bilo nikakve naznake za tako nešto (rijetko i bude), kako je njegov bračni partner kriv? (Nije mu/joj dovoljno svih frka koje će proći da dijete i sebe pokuša ozdraviti, nego joj/mu još treba nabijati krivnju?)

Ali i jednostavnije stvari, one koje ne podliježu zakonskim sankcijama, poput prevare npr. i kod njih je bedasto baš uvijek i u svim situacijama i sa svim osobama raspoređivati krivnju.

Međutim, u takvim slučajevima druga strana uglavnom rado preuzme dio krivnje jer joj to daje nekakav, pa makar i lažan osjećaj kontrole i zaštite ega.

Posebno kad ne želi rastepsti brak ili vezu. Ne mislim čak ni da je ta vrsta samoobmane (kad jest samoobmana jer ponekad možda i nije) loša jer ima iscjeljujuću svrhu.
vesela sova is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 15:15   #9
Ne slažem se s generalizacijom "uvijek baš uvijek". Ali-često.
Ja tebi sad mogu ispričati svoju stranu medalje i - stat ćeš na moju stranu. Pitanje je i - što je njega navelo na neke postupke? Možda djelomično sam karakter... a možda djelomično i MOJ karakter. I on ima neku svoju priču... Možda se jednostavno naši karakteri nisu bili u stanju uskladiti.
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 15:44   #10
Kd nekome nešto ne paše u vezi, a onaj drugi misli da je sve u redu, ne možeš kriviti oboje... Ali ako to dvoje ne mogu razgovorom doći do normalnog rješenja, i svatko vuče na svoju stranu, onda je definitivno krivnja na oboma, jer ako ne možeš naći kompromis, i misliš da si samo ti u pravu, onda jebeš i takvu vezu, i takve partnere...
Draga i ja imamo i predivnih trenutaka, i trzavica, i nekad se zakačimo ali onako, jebački, ali nikada ne odemo posvađani u krevet, jer razgovor je bit svega...
Tako da, izreka koja kaže "NIKAD NE RECI NIKAD" je dvosjekli mač koji se može upotrijebiti ali sve ovisi o situaciji; u ovoj situaciji ako jedno od njih ne želi, krivnja je njegova, ali ako ne žele oboje, onda se zna...
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 15:46   #11
Quote:
žulaj kaže: Pogledaj post
ali malo si sad kontriraš ovom izjavom
Objasni
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 16:22   #12
Quote:
dorotea4 kaže: Pogledaj post
Potpuno se slažem s tom tvrdnjom. No uvijek će svatko vući na svoju stranu. U mojem slučaju ex je kasapio brak, a ja sam ga dokusurila jednim potezom. Smatram da je on kriv za loš brak, a ja za rastavu. Jer, njemu je bilo dobro, a ja sam bila očajna. Sad je on očajan, a meni je predobro. Eto.
Kako možeš ti biti krivac za nešto što je prouzrokovano tuđim prethodnim djelovanjem, odnosno posljedica je tog djelovanja?

uzrok - posljedica
__________________
Nikada ne raspravljaj sa budalom, ljudi možda neće vidjeti razliku...
- When I came to Makarska I saw Bosance how eat on beach I thought to myself: What the fuck!? I couldn't believe what I was watching. So I called my babo and I said to him: Babo, La Bosanci esta muy locco, What the fuck!?
posmatrač is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 16:48   #13
Quote:
vesela sova kaže: Pogledaj post
Zato su stari Rimljani i propali.

A sad ozbiljno. Ja se nikad nisam slagala s tom tvrdnjom. Ona se obično koristi kako bi se olakšalo onome tko je zaribao.

Ako je netko psihički i fizički zlostavljač koji se prije braka dobro prikrio, kako druga strana može biti kriva? (Nije joj dovoljna frka nego joj još treba nabijati krivnju za izbor iz neznanja).

Ako je npr. u braku počeo zlostavljati vlastito dijete, a nije bilo nikakve naznake za tako nešto (rijetko i bude), kako je njegov bračni partner kriv? (Nije mu/joj dovoljno svih frka koje će proći da dijete i sebe pokuša ozdraviti, nego joj/mu još treba nabijati krivnju?)

Ali i jednostavnije stvari, one koje ne podliježu zakonskim sankcijama, poput prevare npr. i kod njih je bedasto baš uvijek i u svim situacijama i sa svim osobama raspoređivati krivnju.

Međutim, u takvim slučajevima druga strana uglavnom rado preuzme dio krivnje jer joj to daje nekakav, pa makar i lažan osjećaj kontrole i zaštite ega.

Posebno kad ne želi rastepsti brak ili vezu. Ne mislim čak ni da je ta vrsta samoobmane (kad jest samoobmana jer ponekad možda i nije) loša jer ima iscjeljujuću svrhu.
čuj, ajmo ne pričat o zlostavljanju jer tu nećemo daleko doć. većina brakova puca zbog nerazumijevanja, neslaganja, upliva roditelja, financija, prijevara.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 16:49   #14
Quote:
posmatrač kaže: Pogledaj post
Kako možeš ti biti krivac za nešto što je prouzrokovano tuđim prethodnim djelovanjem, odnosno posljedica je tog djelovanja?

uzrok - posljedica
znači, ti misliš da postoje krivci i žrtve? u međuljudskim odnosima k tome?
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 16:54   #15
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Objasni
joj ne da mi se zachatavat. ak kužiš ok, ak ne opet ok
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 16:59   #16
Quote:
dorotea4 kaže: Pogledaj post
Potpuno se slažem s tom tvrdnjom. No uvijek će svatko vući na svoju stranu. U mojem slučaju ex je kasapio brak, a ja sam ga dokusurila jednim potezom. Smatram da je on kriv za loš brak, a ja za rastavu. Jer, njemu je bilo dobro, a ja sam bila očajna. Sad je on očajan, a meni je predobro. Eto.
ovo je genijalno! skoro sam si to htjela isprintat... bas ono ko da sam ja napisala...ok...meni jos uvijek nije genijalno jer znam da je on ocajan pa mi ni ne moze bit i ne mogu uzivat u ...hm...novim pothvatima.

da...i ja se slazem s tvrdnjom iz prvog posta...oba partnera su kriva...evo on jer je bio slijep i nije vidio problem, a ona... pa valjda jer je pobjegla iz toga... kladim se da on misli da je za sve kriva ona... but no!
bo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 17:43   #17
Quote:
žulaj kaže: Pogledaj post
joj ne da mi se zachatavat. ak kužiš ok, ak ne opet ok
Ne kužim zakaj je to začetavanje, jer bi trebalo biti ontopik. Nisam shvatila zašto sam u kontradikciji tom izjavom, pa mi objasni, lijepo te molim.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 17:52   #18
Wink

Quote:
plavva kaže: Pogledaj post
čuj, ajmo ne pričat o zlostavljanju jer tu nećemo daleko doć. većina brakova puca zbog nerazumijevanja, neslaganja, upliva roditelja, financija, prijevara.


Ako je generalizacija iz uvodnog posta glasila "uvijek, baš uvijek", onda to pokriva sve situacije. Došli mi daleko ili ne.
vesela sova is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 17:53   #19
Quote:
vesela sova kaže: Pogledaj post
Zato su stari Rimljani i propali.

A sad ozbiljno. Ja se nikad nisam slagala s tom tvrdnjom. Ona se obično koristi kako bi se olakšalo onome tko je zaribao.

Ako je netko psihički i fizički zlostavljač koji se prije braka dobro prikrio, kako druga strana može biti kriva? (Nije joj dovoljna frka nego joj još treba nabijati krivnju za izbor iz neznanja).
npr. zato sto zlostavljac nikad ne zadaje odmah konacan udarac, nego malo po malo pritisce, a zrtva trpi ponasanje koje joj ne odgovara trazeci izgovore.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 17:57   #20
Quote:
vesela sova kaže: Pogledaj post

Ako je netko psihički i fizički zlostavljač koji se prije braka dobro prikrio, kako druga strana može biti kriva? (Nije joj dovoljna frka nego joj još treba nabijati krivnju za izbor iz neznanja).
Nitko time ne nabija osjećaj krivnje, ali žrtva bi morala, kad razmisli hladne glave o toj rečenici, shvatiti što je ona poduzela (ili ne poduzela) da dođe do takve situacije.

Nije point raditi i smijati se krivici, nego razumjeti zašto je došlo do toga.

A igru uvijek igraju dva igrača, ne samo jedan, i to je činjenica, makar to nekome možda ne odgovara.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:36.