Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2008., 13:58   #1
'postar uvijek zvoni dvaput' na vise nacina

svi filmovi radjeni prema knjizi 'postman always rings twice' james m. caina.

radi se o tom da neki tip bez posla dodje radit u birtiju samo zato sto vlasnik birtije ima dobru zenu. svidi se zena njemu, on se svidi zeni, i onda skuze da im gazda jako smeta. dalje pogodite

pogledala juce verziju iz '46. ima nekih glupih stvari u njemu, npr. patetika, neuvjerljiva zadnja scena voznje i los pokusaj scenarista da ugura ime romana u recenice glavnog lika. sve u svemu, dobar. 7 od 10.

nakon toga pogledala film 'ossessione', kojeg je '43 snimio luchino visconti (to mu je 1. film)...nasto prema istoj knjizi, ali prilagodjen italiji. kak sad razmisljam o filmu, ne postoji nijedna stvar po kojoj je americka verzija iz '46 bolja (osim ak racunas di je ljepsa glavna glumica). bilo je zanimljivo usporedjivat ta 2 filma dok sam gledala drugi, npr. visconti je ubacio 1 lika, i njegov film traje 135min, dok ovaj iz '46 traje 113min. dok je ovaj iz '46 drama/film noir/triler, a ima tu i dijelova u sudnici, ossessione je drama. u ossessione ima manje dogadjaja, ali vise toga dobijes iz filma. 8 od 10.

americku verziju iz '81 nisam gledala, al po svemu sudeci, najslabija je od ove 3.

el ima ko da je gledo sva 3 komada?
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 14:08   #2
nisam gledao nijednu, al samo da dodam da koliko znam postoji i neka mađaronska, oko 00-ih, verzija koja je doma pokupila sve moguće nagrade. pa već kad ruješ, pošteno ruj.
Pacificist is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 14:29   #3
Quote:
Pacificist kaže: Pogledaj post
nisam gledao nijednu, al samo da dodam da koliko znam postoji i neka mađaronska, oko 00-ih, verzija koja je doma pokupila sve moguće nagrade. pa već kad ruješ, pošteno ruj.
da, sad vidim da postoji madjarska verzija iz '98. al to je nenabavljivo (sto se tice torrenata) i nitko ju ovdje nije gledo, tak da ono...

al svejedno, hvala na informaciji.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2008., 20:04   #4
hehe, skoro pa isto
pogledao sam ossessione i prvog američkog poštara, remake nisam gledao
ossessione bolji
Svemoguci Patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 17:35   #5
Nikako mi nije jasno zašto se film uopće zove "Poštar uvijek zvoni dvaput?

Neka mi netko to objasni nekim dobrim argumentom.
lotusmon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 17:58   #6
https://en.wikipedia.org/wiki/The_Po...s_Twice_(novel)

Explanation of title

Gledala sam sve tri verzije, bome Rafelsonova nimalo ne zaostaje za ovom iz '46 kao i Viscontijevom.
dalal is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 19:27   #7
Quote:
lotusmon kaže: Pogledaj post
Nikako mi nije jasno zašto se film uopće zove "Poštar uvijek zvoni dvaput?

Neka mi netko to objasni nekim dobrim argumentom.
To je u neku ruku "uzrečica" u kojoj riječ poštar ne treba shvatiti doslovno, već kao "onog koji isporučuje". Odnosno ta uzrečica se odnosi na "kozmičku pravdu" koja uvijek kraju sustiže počinitelja kaznenog djela, čak i ako on nije bio kažnjen za izvorno djelo (prvi put).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 11:43   #8
Ima smisla i logike ovo tvoje obrazloženje. Fish, hvala na odgovoru. :klap:
lotusmon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 14:47   #9
rafelsonov film mi je bio prvi i odlican, original iz 46 nisam gledao, a za ossessione uopce nisam ubrao da je to to.
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:04.