Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2017., 17:40   #81
Napokon pogledao. Očito je da je serijal gotov. Ostavljena je neka polu-naznaka da bi netko drugi mogao nastaviti ako baš želi ali nadam se da će radije krenuti s rebootom. Poslijednji nastavak se čini čak nešto maštovitiji od zadnja dva filma, izmislili su priču kako je sve počelo i doveli ju do kraja. Nema više.

Film je toliko natrpan akcijom da u biti svi likovi izgledaju skroz nebitni, osim glavnog negativca dr. Isaacsa i Alice. Cliffhanger s kraja prošlog nastavka je ignoriran, izgleda kao da još jedan čitav film nedostaje između petice i šestice. Većim dijelom Alice je toliko superiorna u odnosu na neprijatelje, nema nikakvog uzbuđenja, tek kad stignu u Košnicu stvari postaju malo nepredvidljivije.

Bez imalo srama opet se krade iz drugih filmova, prije im je izvor bio Matrix, ovaj put distrakcija prilikom nanošenja bola i predviđanje postupaka suparnika iz Guy Ritchijevog nastavka Sherlocka Holmesa. Nasmijalo me kako su sredili Weskera, tip je bio i ostao comic relief od početka do kraja serijala.

Ajmo reboot uskoro.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 19:41   #82
mene je najviše iživiciralo mjenjanje kuta kamere svakih 3 sekunde,da se dobije na brzini.
demetrius is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 11:03   #83
Sa svakim nastavkom sve lošije, potvrdilo se to i ovaj puta.
Film je retardacija.
Nečovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 18:43   #84
Film mi je u kompu i bacio pogled na minut-dva iz prvih pola sata filma i samo sam jos vise izgubio olju za gledanjem te mislim da cu ga izbrisati i mozda nekad pogledati kada budem bio tolerantniji na glupozu.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 00:48   #85
Majko mila, koji krs od filma. Prica se vec dosta dugo da je los, ali ovo...
Assassins Creed je remek djelo za ovaj. Nadam se da neće biti Final Chapter: Part II

Sve resetirati za koju godinu.
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 21:36   #86
Trebalo bi uraditi reboot.

Ali da se toga dohvate ozbiljni ljudi i da RE film bude horror s elementima akcije a ne akcija s elementima horrora.

Ko je igrao igru RE Revelations 2 e tako nesto ili kao RE 0 i RE7 znaci da bude atmosfericno a jezivo.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 19:58   #87
P.W.S. Anderson se ulijenio

Ja samo ne razumijem zašto je Anderson to tako prek kurca napravio. Sve filmove je dakle on pisao, cijeli projekt je njegov. OK možda ga je sjebalo što nije mogao režirati dvojku i trojku, jer je već dogovorio projekte u ulozi režisera na filmovima Alien vs. Predator i kasnije Death Race, ali da su opet zadnja tri koje je kompletno on napravio - toliko loša u usporedbi s prvim, to mi nije jasno!

Da se razumijemo, Resident Evil jedinica nije filmska krema, ali meni osobno u SciFi žanru spada među bolje filmove uopće. Jako zabavan, dosta originalan, uzmemo li u obzir da je Anderson s Capcoomom pri potpisivanju ugovora obećao koristiti ime igrice i isplatiti im dio zarade. Dakle to je sve što je stajalo na ugovoru, Anderson je uzeo ideju - ime i zombije, i napravio svoju priču, koja je bila misteriozna, mračna, a opet akcijska i vrlo zabavna. Jako je doprinio i soundtrack koji su skupa pisali Beltrami i M. Manson (https://www.youtube.com/watch?v=ZUNNXecb6nA https://www.youtube.com/watch?v=9L7mZH2u3Qc ) ali film je generalno gledano bio dobar.

Dakle, Andersone, što se kasnije dogodilo?? Gdje je neka pamtljiva scena poput one u hodniku sa smrtonosnim laserima, ili penjanje po cijevima, ili bijeg s vlakom? Neka dublja priča, tipa detalj u kojem se Alice ni Spence ničega ne sjećaju pa se priča počinje povezivati kako se njima vraća sjećanje. Možda i razrada nekog lika, davanje prostora da se svidi gledateljima, poput Kaplana i Rain??

Ne, nakon što je pošteno zaradio, počelo je izgledati kao da si klincu dao računalo kameru i specijalne efekte da se igra. Nigdje priče, divljanje, eksplozije, ubijanje zombija iz auta, s motora, svim mogućim oruđima i oružjima, nikakve živosti u likovima, divljanje scenarija, scena i glume. Najgore je mijenjanje kakti utvrđenih činjenica. U dvojci je rečeno da je T-virus izumio onaj Ashford u kolicima za kćer, u Final Chapter to je sad neki drugi lik. U Afterlifeu raketom raznesu helikopter u kojem je Wesker, u Final Chapteru ga ubiju - vrata?! Zašto je u petici (Retributionu) on uz Alice, a onda u šestici otkriju da je on ubiti cijelo vrijeme uz Isaacsa i Umbrellu. Ako je tako, zašto uopće Retribution postoji, u Retribution je Wesker poslao ekipu koja je kao spašavala Alice i izvlačila je na površinu. Poanta filma? Sve je smiješno nepovezano i kontradiktornosti je na pregršt. Ali da ne idem preduboko.

Šestica ipak jest, i to znatno, bolji film od četvorke i petice. Ima par scena koje jednostavno izgledaju sjajno, ima malo veći taj suspense, iščekivanje. Ima tog osjećaja da je kraj, da, onako jeftinog i traljavog, kao što je i većina nastavaka serijala, ali ipak ima osjećaja da priča završava, i to kroz cijeli film. Malo su scene borbe snimane čudnom kamerom, jako brzo se mijenjaju kadrovi i ono, to ne izgleda baš dobro. A i ponekad je osvijetljenje slabo. Ali sve u svemu, nakon što sam vidio scene borbe Alice i Claire protiv onog stvora sa sjekirom pod tušem u slo-mo, ne znaš što očekivati. Nadao sam se da će se oko zadnjeg, iako su sve usrali, potruditi napraviti pristojan film. I ok, pristojan je, ali očekivao sam dosta više.

Sve u svemu, jebem ti sve Paul W.S. Anderson! Zbog jedinice sam i dogurao do kraja serijala, zbog neke nostalgije. Što se kasnije dogodilo? Loše, loše. Šteta, jer stvarno moglo je puno bolje! Sad kad sam ovo napisao izgleda kao moja recenzcija cijelog serijala :klap:

Zadnje uređivanje Rogan : 07.02.2018. at 20:01. Reason: zaboravio sam nešto
Rogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2018., 20:57   #88
Reboot Resident Evil-a je u razvoju. Sa skroz novom glumačkom postavom, James Wan-om kao producentom i Greg Russom kao scenaristom. Za sada se ne zna tko će biti redatelj.

https://deadline.com/2017/05/residen...pt-1202100081/
Paperlight is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2019., 19:14   #89
Da ne otvaram novu temu u Neprikazano - serije jer je još prerano za to, pišem u ovoj temi.

U pripremi je serija Resident Evil za Netflix.

Quote:
Here’s Everything You Need To Know About Netflix’s Resident Evil TV Series

Following a nasty rough patch pockmarked by poorly-received games and spinoff media, Resident Evil is back and better than ever. The franchise’s return to form began back in 2017 with the experimental but no less fantastic Resident Evil 7, which ditched the series’ traditional over-the-shoulder gameplay for a first-person perspective. To date, it remains one of (if not the) best games playable in virtual reality and, were it not for this year’s Resident Evil 2 remake, would likely be considered the best modern entry.

But what’s next for Capcom’s storied and globally recognized brand? In its native medium, a remake of Resident Evil 3: Nemesis seems to be the most likely next step and there is, of course, still the mysterious Netflix TV series currently in development. The latter’s existence has been known for quite some time but what of specifics? Leaks and rumors are slim; confirmed details even rarer, but there are some notable revelations to discuss at this early stage.

For starters, we know that rights holders to the Resident Evil film series, Constantin Film, is once again involved. Whether you consider that a promising or worrying sign largely comes down to your own personal view of Paul W.S. Anderson’s six-part movie series. Speaking of which, it’s worth noting that the director is unlikely to return for this reimagining, which, according to Deadline, will “expand the Resident Evil universe and deepen the existing mythology.”

A frequent criticism of Anderson’s films from fans of the source material was their relative lack of adherence to the core games, which only loosely adapted plot details and characters. Whether the Netflix series will stick more rigidly to Capcom’s original synopsis remains to be seen, though early signs are reassuring. “The drama series will explore the dark inner workings of the Umbrella Corporation and the new world order caused by the outbreak of the T-Virus,” continues Deadline, adding that the inclusion of all of the series’ ‘signature’ elements has also been mandated.

Whether that encompasses the realm of characters, settings and narrative is not yet known, though the premise provided above at least implies a heavy focus on Umbrella, the series’ overarching main antagonist.

As far as a release date is concerned, not even the slightest of hints has been provided by Netflix or the production company for Resident Evil‘s TV debut, but we’ll be staying all ears over the next few months. Stay tuned.
https://wegotthiscovered.com/tv/resi...v-series-2019/
Paperlight is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2019., 22:30   #90
Bolje riješenje je serija nego filmski serijal rastegnut godinama. Gledat ću.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2020., 05:27   #91
Quote:
Resident Evil Fans Freaking Out Over The Cast For The Reboot

We may have already seen six Resident Evil movies between 2002 and 2016, but you can never keep a bankable franchise down for too long, especially when the series is the highest-grossing string of video game adaptations ever made after raking in over $1.2 billion at the box office. Critics might never have gotten much satisfaction from the horror-tinged actioners, with the best reviewed installment only holding a 37% score on Rotten Tomatoes, but based on the numbers alone, you can’t deny there’s a huge fanbase out there.

Not only are Netflix diving headfirst into the Resident Evil business with a live-action TV show and the animated Infinite Darkness, but there’s also a new big screen outing on the way. The cast was recently announced and the roster is stacked with rising talents like Kaya Scodelario, Hannah John-Kamen, Robbie Amell and Tom Hopper, while the always reliable Neal McDonough is on board as well.

47 Meters Down director Johannes Roberts will be at the helm for the all new Resident Evil, which is shaping up to be much closer to the video games than the previous efforts spearheaded by Paul W.S. Anderson and Milla Jovovich. There are no plot details available yet, but it’s said to take inspiration from Capcom’s original outing in the series and its sequel, and fans are already won over by the cast that’s been assembled.

You could make the argument that we don’t really need another Resident Evil movie, and it’s yet another case of a marketable brand being rebooted far too soon, but that’s an undeniably impressive ensemble that Roberts has got in place. If the script can match the quality of the cast, then we might be looking at the best adaptation of the long-running video game series yet.
Izvor: ComicBook.com
Nevan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2020., 14:53   #92
Samo da i to ne rastegnu unedogled kao TWD.

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk
-skyfall- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2020., 20:03   #93
Quote:
-skyfall- kaže: Pogledaj post
Samo da i to ne rastegnu unedogled kao TWD.

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk
A TWD nije unedogled jer je strip gotov znači imaš kraj a ovaj TWD World Beyond bi bio nastavak nakon tog stripa
Resident Evil bi trebalo napraviti po igrici ali od prvog dijela a ne da pomiješaju par nastavaka
Davorček is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2020., 20:22   #94
Ček, zar nije James Wan preuzeo RE reboot?
Gledao sam cast i samo su pogodili za Claire i Chris Redfield,
Inače, RE ima dobru mitologiju, zanimljive likove prije svega mislim na Leon S.Keneddy, Raccon city, uz solidan budžet mogu vjerno dočarati atmosferu i svijet RE iz igrica, inace falice mi Mila Jovović l
SuperSy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2020., 23:04   #95
Quote:
SuperSy kaže: Pogledaj post
Ček, zar nije James Wan preuzeo RE reboot?
Gledao sam cast i samo su pogodili za Claire i Chris Redfield,
Inače, RE ima dobru mitologiju, zanimljive likove prije svega mislim na Leon S.Keneddy, Raccon city, uz solidan budžet mogu vjerno dočarati atmosferu i svijet RE iz igrica, inace falice mi Mila Jovović l
možda Mila bude cameo
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2021., 02:14   #96
Resident Evil: Welcome to Raccoon City je naziv reboota koji u kina dolazi 3.9.2021.

https://wegotthiscovered.com/wp-cont...69521664-0.jpg

https://wegotthiscovered.com/movies/...encer-mansion/
Paperlight is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2021., 02:05   #97
pogledao danas zadnji nastavak, nabijen akcijom, ali vidi se da je scenaristima ponestalo ideja

a kraj je simbolično ostavljen donekle otvoren
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2021., 02:06   #98
Quote:
Paperlight kaže: Pogledaj post
Resident Evil: Welcome to Raccoon City je naziv reboota koji u kina dolazi 3.9.2021.
prikazivanje krajem studenog
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2021., 07:34   #99
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
prikazivanje krajem studenog
A trailer kakav?

Poslano sa mog JNY-LX1 koristeći Tapatalk
-skyfall- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2022., 01:55   #100
IMDb

Ništa sjajno, ali solidan završetak franšize. Pogledao sam prije 3-4 godine sve nastavke osim ovog, tako da sam malo zaboravio priču. Dobro da su sve ukomponirali da ima smisla.
Ovdje mi je šaka u oko logika akcijskih scena.
Kad na početku pričepi autom šišmiša od četiri metra pa on lupa kanžama po autu, a ona izmiče...
__________________
Filmovi i serije
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:03.