Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2017., 00:41   #121
Film je nedavno dobio Oscara, ali je svejedno u kinu bilo mjesta ko u priči. Postigao je najmanju zaradu od većine dosadašnjih pobjednika - publika možda ne prepoznaje kvalitetu ali svakako prepoznaje zabavu. Ovo je jedan od onih filmova gdje sam svako malo pogledavao na sat i pitao se "kad će više...". Vjerojatno je što se tiče Oscara presudilo to što u njemu glume isključivo pripadnici manjine i što se bavi LGBT tematikom pa je u duhu otpora Trumpu dobio mnogo više bodova nego što je realno trebao. Spor, dosadan, ispodprosječan film. Ako je Moonlight 5, Manchester je sigurno bliže 8-ci po mojem mišljenju.
metilj is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 03:33   #122
Quote:
ellaria kaže: Pogledaj post
omar

ako je la la 10, a ovo 5, onda preskacem la la je kod mene 6-7
Pa to je samo moje misljenje, mozda se tebi vise svidi.
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 09:42   #123
Quote:
metilj kaže: Pogledaj post
Spor, dosadan, ispodprosječan film.
Potpis.
trifrtaljac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 15:39   #124
Koliko je na Oskarima dodato bodova, ovdje na forumu mu je dva puta više oteto, baš zbog te LGBT tematike
__________________
i wanted the whole world or nothing.
Psychedelik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 18:46   #125
Quote:
jobbrecht kaže: Pogledaj post
Pa to je samo moje misljenje, mozda se tebi vise svidi.
ma jasno nije bila kritika tvog misljenja, nego sam uzela tvoje ocjene filmova u usporedbu sa svojima
mozda mi se i svidi, tko zna
__________________
This time next year, we'll be Millionaires

Zadnje uređivanje ellaria : 08.03.2017. at 19:01.
ellaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 23:57   #126
Prestao sam gledat kad je počela ona gej scena, a i do tada nije baš bilo nešto
atoni is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 19:15   #127
Meni ovdje ništa nije bilo jasno. Zašto ta tri čina, zašto pratimo to što pratimo, a nešto drugo preskačemo... sve do pred kraj trećeg čina koji otkriva što je ovaj film u suštini: romantična wishfulfilment limunada. Onda mi je bilo malo jasnije zašto je to sve tako kako je, što su sastojci limunade, a što je tu radi pravdanja, korektnosti i ispunjavanja kvota likova i ekspozicije da bi se to moglo nazvati ozbiljnim ili čak angažiranim filmom.
stumper is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 19:37   #128
Quote:
metilj kaže: Pogledaj post
Film je nedavno dobio Oscara, ali je svejedno u kinu bilo mjesta ko u priči. Postigao je najmanju zaradu od većine dosadašnjih pobjednika - publika možda ne prepoznaje kvalitetu ali svakako prepoznaje zabavu. Ovo je jedan od onih filmova gdje sam svako malo pogledavao na sat i pitao se "kad će više...". Vjerojatno je što se tiče Oscara presudilo to što u njemu glume isključivo pripadnici manjine i što se bavi LGBT tematikom pa je u duhu otpora Trumpu dobio mnogo više bodova nego što je realno trebao. Spor, dosadan, ispodprosječan film. Ako je Moonlight 5, Manchester je sigurno bliže 8-ci po mojem mišljenju.
a Brokeback Mountain nije gay film?

onda je ta planina ipak bio bolji film, ali 12 godina prerano
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 19:48   #129
Planina je daleko bolji film.
stumper is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 22:36   #130
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
a Brokeback Mountain nije gay film?

onda je ta planina ipak bio bolji film, ali 12 godina prerano
brokeback je legend, film za kojeg ti je svejedno je li ili nije gay.
moonlight slici terenceu stovanom malicku i to iz najgore faze.
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 23:40   #131
film baš mi se svidio. Dobar scenarij, tempo je spor ali na kraju se priča dobro zaokruži. Dobra i uvjerljiva gluma pogotovo u 3 dijelu kao i Mahershala Ali-ja, izvrsna fotografija i glazba. Mislim da je zaslužio Oscara. Nije mi jasno zašto se ljudi opterećuju s time da je glavni lik crnac i gay i čemu toliko hejtanje. Valjda se ne mogu pomiriti s činjenicom da lalaland popušio
__________________

Heroji ne trebaju nam ni puške ni pištolji
Samo čisto srce i ničeg se ne boj
Zookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 23:46   #132
film baš mi se svidio. Dobar scenarij, tempo je spor ali na kraju se priča dobro zaokruži. Dobra i uvjerljiva gluma pogotovo u 3 dijelu kao i Mahershala Ali-ja, izvrsna fotografija i glazba. Mislim da je zaslužio Oscara. Nije mi jasno zašto se ljudi opterećuju s time da je glavni lik crnac i gay i čemu toliko hejtanje. Valjda se ne mogu pomiriti s činjenicom da lalaland popušio
__________________

Heroji ne trebaju nam ni puške ni pištolji
Samo čisto srce i ničeg se ne boj
Zookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 00:28   #133
Tebi se toliko svidio film da si ga pogledao čak dva puta?

Quote:
Zookey kaže: Pogledaj post
film baš mi se svidio. Dobar scenarij, tempo je spor ali na kraju se priča dobro zaokruži. Dobra i uvjerljiva gluma pogotovo u 3 dijelu kao i Mahershala Ali-ja, izvrsna fotografija i glazba. Mislim da je zaslužio Oscara. Nije mi jasno zašto se ljudi opterećuju s time da je glavni lik crnac i gay i čemu toliko hejtanje. Valjda se ne mogu pomiriti s činjenicom da lalaland popušio
Bumboslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 10:48   #134
Quote:
Zookey kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno zašto se ljudi opterećuju s time da je glavni lik crnac i gay i čemu toliko hejtanje. Valjda se ne mogu pomiriti s činjenicom da lalaland popušio
ma kakvo hejtanje, volim i gay i crnacke filmove, jednostavno je spor, dosadan, rijecju - los.

nije barry snimao film s referencom na la la land, nit je prvi ni zadnji oscarovac nagradjen za sranje.
mozbit iduci bude bolji
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 17:36   #135
Jednostavan, spor, suptilan i kvalitetan. Rijetko kada takav ''tempo'' ima takav emotivan utjecaj na gledatelja. Apsolutno oduševljen.
Ja,Lucifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 23:03   #136
Odbijao sam ga pogledat zbog pretpostavljenih kriterija za pobjedu prošle godine, i sad kad sam pogledao, imam osjećaj da nisam ništa ni propustio

Čak nije problem LGBT tema i ostalo kaj igra ulogu kod politički korektne ideologije koja se stalno gura... Ko što i piše u nekim od zadnjih postova, Brokeback mountain je kvalitetan film te tematike. Ovo je igralo više na neku patetiku.

I nikako nije više od prosjeka. Solidan film, ali ne više od toga. Da nije bio za Oscare, čini mi se da uopće ne bi bio primijećen. Dok mi je početak i dio drugog dijela stvorio neku empatiju, treći dio s odraslim Chironom mi je potpuno nezanimljiv. A i taj prvi dio filma me nije previše emotivno povukao.

A imam osjećaj da je trebao...
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 23:51   #137
treći dio je meni prekrasan! toliko topline i čežnje u toj mini-drami u restoranu, oba glumca su to fantastično odradila. a cinematography i soundtrack su prekrasni. pogledaj još jednom tih zadnjih 20 minuta, taj dio je jednostavno subliman.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 23:59   #138
Ne osporavam da se to nekome sviđa, ali mene nije jednostavno dotaknulo. Niti tehnički dio ne osporavam, lijepo je snimljen i uloge su dobre i glazba je prikladna, ali jednostavno... ne uspijeva doprijeti do mene.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:23.