Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2017., 18:44   #61
ovo dođe kao hrvatska inačica dobrog vojaka švejka?

#svismomišvejk
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 00:18   #62
Quote:
SpoBob kaže: Pogledaj post
Hvala ti na linku.
U prvom pokušaju me odbilo jer je previše ljudi skinulo taj dan, al sad izgleda
da bi moglo proći skidanje.
Premda i dalje mislim da se film ubrzo može očekivati na HTV-u, sad kad je priča pukla na sve strane (zato valjda sad niko ni ne blokira link).
Možda sa nekom drugom ekipom jer pismo je poslano i ćorak
__________________
O,čuješ li to,sveznajući,vidiš li? Zašto dopuštaš zloći da vlada dobrima? Zašto me je bacio u takvu nesreću? Možeš li to gledati,ako si uistinu gore?
Marija Jurić - Zagorka
fajterina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 00:26   #63
Quote:
manaus kaže: Pogledaj post
Ipak je redatelj zagrizao malo više nego što može progutat.
Nije film loš, samo kad se pumpa u javnosti onda se očukuje spektakl.
Vidi se nakon 10 min da je falilo para za film, da je budžet stisnut.
Zanimljiviji mi je dio iz SFRJ nego ovaj iz HR koji je više manje poznat (Kumlerovi dvori).
Ima tu i nekih stvari kojih se redatelj (očito) nije htio dotaknuti.
Npr. koja to banka stoji iza Todorića od samog početka i koja mu daje kredite?
Ali najveća mi je zamjerka što NIJE USPIO nagovoriti nijednog drugog HR poduzetnika da govori o Todoriću.
Da je redatelj poznatiji skupio bi više love i na račun imena bi mogao još dosta ljudi privuć da se pojave u filmu.

Pogledajte film pa ocjenite.
PBZ neznam kako ti je to promaklo da bi se s vremenom uvukla Zagrebačka banka.
__________________
O,čuješ li to,sveznajući,vidiš li? Zašto dopuštaš zloći da vlada dobrima? Zašto me je bacio u takvu nesreću? Možeš li to gledati,ako si uistinu gore?
Marija Jurić - Zagorka
fajterina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 13:54   #64
Index kaže da će prenositi film preko facebook stranice isto kad i Al Jazeera Balkans.

Oni emitiraju danas.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/z...xu/959732.aspx
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 22:10   #65
http://balkans.aljazeera.net/video/regioskop-gazda
Pretpostavljam da su ovu verziju emitirali. Traje 50 minuta, odn. pola sata kraće od kino verzije. Nisam detaljno uspoređivao verzije, samo sam brzinskim premotavanjem primijetio da nedostaje onaj dio s Jamnicom.
__________________
Pustim si Simple Mindse, zatvorim oči i zamišljam da sam ja njihov pjevač na velikom koncertu. Odjeven sam u bijelo odijelo i dugi bijeli lagani kaput, imam roza košulju. Oko vrata imam lanac, prstenje na svakoj ruci, a našminkan sam kao Boy George.
iprskal9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 02:06   #66
Može se gledat na FB-u,al preko Google Drive-a nikako
__________________
O,čuješ li to,sveznajući,vidiš li? Zašto dopuštaš zloći da vlada dobrima? Zašto me je bacio u takvu nesreću? Možeš li to gledati,ako si uistinu gore?
Marija Jurić - Zagorka
fajterina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 16:33   #67
ide preko Google Drivea, samo moraš potrefiti pravi trenutak
SpoBob is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 18:55   #68
ja na fb nalazim samo link uz plaćanje. ima li još neki?
mokidomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 01:18   #69
Quote:
iprskal9 kaže: Pogledaj post
http://balkans.aljazeera.net/video/regioskop-gazda
Pretpostavljam da su ovu verziju emitirali. Traje 50 minuta, odn. pola sata kraće od kino verzije. Nisam detaljno uspoređivao verzije, samo sam brzinskim premotavanjem primijetio da nedostaje onaj dio s Jamnicom.
nisam ga pogledala u kinu, ovo je dostatno.
ekaliopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 17:21   #70
Gazda: početak

Uskoro je premijera nastavka, drugog filma sada već serijala Gazda, koji ovaj put (ne) priča o Miroslavu Kutli.

Baš sam nedavno pročitao i knjigu Gazda koji prati i dopunjuje prvi film i moram priznati da, osim već poznatog otvorenog kriticizma prema načinu na koji je Mr. T došao do pozicije Gazde, sam iznenađen i dojmom koji je ostavio u smislu da ipak nije sve tako crno u cijeloj toj priči.

Dakle, ipak se ne radi o plaču nad nekim starim vremenima kad tvornice i firme nisu propadale, već se samo ističu trendovi koji su vladali 90-ih, od doslovnog poklanjanja do namjerno pogodovanih nepravilnosti u radu ministarstava. Ističe se puno novinskih članaka i intervjua koji ustvari bacaju dosta objektivnog svjetla u smislu dijagnoze procesa koji je doveo do trenutnog stanja. Čak se dobiva dojam da je možda na području cijele Hrvatske trebalo biti više Todorića koji bi se regionalno raspodijelili i time vodili decentraliziranu politiku, umjesto jednog monopolista koji je želio u jedan centar uzeti sve.

Ali ipak, u cijeloj toj priči možda je najvažnije da se pad Agrokora može zabilježiti kao simboličan početak kraja tranzicije i povratak relevantnosti novinarstva u svojoj ulozi razotkrivanja postepenih procesa koji su se odvijali kroz uspon i pad Agrokora za neki budući daljnji rad.

Tim će bit zanimljivije vidjet koliko su dogurali s pričom o još većoj enigmi u obliku Miroslava Kutle.

Premijera je 16.1. u kinu Europa.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 14:52   #71
Samo jedan je Gazda:
Predrag Vusevic Predjo
Eartwormjim is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2018., 19:07   #72
Gazda: Početak
Privatizacija na hrvatski način...
https://drive.google.com/open?id=1iJ...0R7YPjlGW0ZIXK
plankin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2018., 19:35   #73
Pogled'o.

Tehnički dotjeraniji, ljepši vizualno s boljim razmacima između priča nego kod Gazde oriđinal. Veći je naglasak na ironične momente gdje se argumenti intervjuiranih međusobno pobijaju (npr. Pašalić - Karamarko) i više vrvi takvim suptilnijim momentima.

Sad sama priča... puno tog se manje našlo nego kod priče s Todorićom, ovo se više-manje sve znalo, samo se sabilo na jedno mjesto, zbog čega su intervjui s političarima i ljudima oko Kutle još najbolji dio filma. Ovdje čak Ljubo Ćesić Rojs u razgovoru ispada vrlo nenametljivo, smireno i pristojno

U konačnici, jedina poruka koja se šalje jest da je Kutle bio tip koji je samo koristio situaciju, kupovao sve te firme i iza kojeg je uglavnom sve propadalo, a kojemu nikad nije ni bilo u interesu da bilo što od toga opstane i vječna tuga što događaji oko privatizacije 90-ih nikad neće biti razjašnjeni do kraja...

Still, gledljivo, informativno, zanimljivo.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2019., 18:30   #74
Nastavak Gazda serijala - Kumek.

Milan Bandić snima film o - Milanu Bandiću.

Juričan je ovdje krenuo korak dalje i službeno si promijenio ime u - Milan Bandić. Napravio novu osobnu u trajanju od pet godina. Započela crowdfunding kampanja.

Baš slušao sve na radiju kad sam se vraćao kući putem, pa evo našao ukratko o svemu:

http://hr.n1info.com/Vijesti/a407186...u-bjezali.html
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2020., 16:30   #75
Našao sam na Al Jazeera linkove i pogledao sam film o Kutli i jako mi se svidio, odličan film, zatim sam pogledao film o Todoriću, i on mi je malo lošiji ali isto je gledljiv, sve skupa vrlo zanimljivo.
mfranic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:21.