Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2017., 10:02   #21
Hvala Duba.
Ne znam jesmo li se razumijeli do kraja/

Ovdje je stvar u tome kad dodjem na forum.hr onda se automatski napravi redirect na ovu stranicu tako da forum ne postoji vise u tom tabu, a klik na strelicu unazad ne vraca na forum.hr.
Znaci, nije to ona klasicna reklama/spam koja iskoci na ekran pa da je adblocker ubije.
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 11:32   #22
To je problem forum.hr-a, ne tvog uređaja i užasno iritantan. Instaliraj si lijepo Tapatalk i to ti je najjednostavnije rješenje. Ako baš hoćeš kroz browser onda ti nema druge nego isprobavati redom adblockere, ali ako ti nije uređaj rootan nisu pretjerano učinkoviti.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 11:34   #23
Iphone nema rootanje i AD blockeri za safari rade kako treba.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 11:49   #24
Pardon, iPhone ima jailbrake
A ako ne blokiraju sve onda ne rade savršeno, u ovom slučaju ni kako treba.
Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 12:48   #25
@fat_boy_slim jesi li preuzeo koji ad blocker? Ne moraš se bojati virusa, izuzetno agresivne reklame su u pitanju.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 14:17   #26
Nisam jos preuzeo.
Budem prvom prilikom
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 04:26   #27
Virus na telefonu

Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
@fat_boy_slim jesi li preuzeo koji ad blocker? Ne moraš se bojati virusa, izuzetno agresivne reklame su u pitanju.


Nisam imao takvih problema s Forumom zbog koristenja Tapatalka no preuzeo sam app zbog ostalih stranica i odusevljen sam. Nisam znao da postoji takvo sto bez jailbreaka Duba hvala ti.
mezzzzzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 21:26   #28
Question Help

Dobar dan,tj. večer.. evo ovo je prva tema na koju sam naišla da ima veze s virusima, ako nije aktivna molim da me netko uputi dalje. Znači prije par dana ja nešto surfam u vezi ishrane(imam nekih problema i ne smijem pola toga jesti, nebitno) i otvorim neku stranicu na engleskom s receptima ne bi li nešto našla i odjednom mi izbaci obavijest nešto tipa:vaš telefon je zaražen virusom trojan tako nešto u tom stilu. I sad kako sam ja biser i inače ne gledam koliko imam baterije dok mi ne dode obavijest da stavim punjač, nisam u tom trenutku stavila punjač uglavnom hoću reći ugasio mi se mobitel i nisam stigla tu obavijest pogledat kak spada a kasnije kada sam ga upalila nije bilo te obavijesti.. I sad kak imam avg antivirus za xperiu na mobu išla sam scanat i nije ništa našlo kaže samo da sam sigurna. I kako nisam taj dan više stigla oko tog zanemarila sam to mislila sam da je to bila sam neka pop out fejk obavijest za virus no jučer ja na wapu i odjednom dođe obavijest "Aplikacija Facebook je prestala s radom" i sad meni ništa nije jasno, s obzirom da na fb nisam bila u tom trenutku. I dobro zanemarila ja to kad ono još jednom ista obavijest ja odem u fb i radi normalno.Poslije nešto spremam i slušam YouTube kad ono obavijest "Aplikacija AVG antivirus prestala je s radom" ja gledam šta se događa s obzirom da ni avg nisam koristila u tom trenutku i polako me panika hvata i danas pol dana istražujem kako da otkrijem imam li virus. Instalirala sam i malwarebytes i također kaže da sam sigurna, sad skeniram još jednom čekam rezultat.. Išla sam čak pogledat i sve aplikacije ima li šta sumnjivo da deinstaliram i u safe mode sam išla, i gledala administracije uređaja no jedino nekakva xperijina aplikacija to ima , ništa mi ne izgleda sumnjivo ne znam jesam ja slijepa il nemam razloga za brigu.. Jedino kad gledam aplikacije ima i opcija"prikaži i sustav " pa mi uz aplikacije da još nekih 10 ikonica tih nekih sustava Al se u to ne razumijem koliko vidim to su sve sustavi od moba? Uglavnom ako treba screenam sve aplikacije koje imam možda nekom nešto bude sumnjivo ko se više razumije pa da deinstaliram iako ja stvarno ne primjećujem nešto što prije nisam imala. Strah me da mi ne očita ni malwarebytes ni avg virus i da ispadne da ga na kraju imam kad mi sve već uništi, a ionako imam već sto problema nisam svojima to ni pričala dok ne probam sama riješit. Uglavnom ako ima tko se razumije da mi kaže što misli molimm vas. Hvala unaprijed!

Zadnje uređivanje 0408 Dora : 15.11.2017. at 21:29. Reason: Krivo napisala
0408 Dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 21:56   #29
Ajde stavi popis aplikacija.

Ako nisi u obavijesti stisnula da želiš očistiti i instalirala aplikaciju (virus), vjerojatno nije ništa.
A zašto se ove ruše- možda se jednostavno nešto zblesirao.

U svakom slučaju, i ako si instalirala- nije to ništa strašno.
U najgorem slučaju se napravi factory reset i sve kao novo.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 22:16   #30
Za početak ukloni s Androida AVG i Malwarebytes jer su beskorisni i samo ti troše resurse i bateriju uređaja.
Vjerojatnost da ćeš surfanjem i normalnim korištenjem na android navuć virus nije vrijedna spomena.
Ono što ti je pisalo u browseru bila je pop up reklama kakvih će ti se otvorit desetke bez problema. Nekad čak i kao novi prozor i još će ti mobitel vibrirati. Postoje i varijante da ti uređaj nije ažuriran na novi softver isl. Potpuno bezopasno i beskorisno, ali dosadno do boli. Cilj je da te zastraši i da instaliraš neku "aplikaciju" koja će te zaštititi (od ničega) i koja se najčešće naravno plaća (vidi čuda).
Dakle te reklame i pop-upove izgasiš i nastaviš dalje.
FB je smeće od aplikacije i na žalost ako ga koristiš nema druge nego se naviknuti na to da se ažurira svaki dan, nekad i dvaput, da stvara cache smeća ko u priči, da radi u pozadini i troši bateriju i kad ne treba, da osim njega moraš imati još i Messenger ako želiš poruke, pa Instagram ako želiš slike, pa još i WhatsApp... Uvalit će oni sigurno još koju aplikaciju za još malo reklama.
Dakle to što se on ruši nije isto ništa strašno. Postoje dva razloga, ili ga mobitel sam ubije ako ti je aktivirano ograničenje pokrenutih procesa (kad izgasiš aplikaciju na srednju tipku, ne izgasiš je stvarno nego je samo baciš u pozadinu, kao minimaze na računalu) ili se sam zblesirao pa se srušio.
To nije ništa neuobičajeno i nemoguće, isto kao kad se sruši Chrome ili neki drugi program na računalu pa ga ponovno pokreneš.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 23:44   #31
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Ajde stavi popis aplikacija.

Ako nisi u obavijesti stisnula da želiš očistiti i instalirala aplikaciju (virus), vjerojatno nije ništa.
A zašto se ove ruše- možda se jednostavno nešto zblesirao.a

U svakom slučaju, i ako si instalirala- nije to ništa strašno.
U najgorem slučaju se napravi factory reset i sve kao novo.

Factory reset je vraćanje na tvornički jel?
Hvala ti puno. Evo aplikacija:alatni komplet za sim, album, ažuriranje softvera, avg, Amazon, chrome, disk, dodatni efekti(za fotic), dokumenti, duo, e pošta, fb, fb App manager, fb App instaler, radio, fotoaparat, glazba, Gmail, fotografije, Google, Google play glazba i filmovi,Google play services for instant Apps, Google pretvarac teksta u govor, instasize, kalendar, kalkulator, karte, kontakti, lounge, malwarebytes, messenger, moj kalendar, movie creator, news suite, playstation App, play auto installs configuration(ne znam sto je ovo ali mislim nesto sto je bilo na mobitelu?), podrška, poruke, postavke, prezentacije, sat, sketch, Skype, snapchat, spotify, SwiftKey tipkovnica, tablice, talk Black, telefon, trgovina, usluge za Google play, vrijeme, viber, videozapisi, video i slide show, whats New, whatsap, xperia actions i savjeti, xperia transfer mobile, YouTube.
Znači sad imam jos gore tri tockice i opciju za prikazati sustav, da li ti trebam i to napisati ima toga dosta Al ako treba budem..
A pod administratori uređaja imam samo aplikaciju-zaštita putem my xperia i malwarebytes..
0408 Dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 23:47   #32
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Za početak ukloni s Androida AVG i Malwarebytes jer su beskorisni i samo ti troše resurse i bateriju uređaja.
Vjerojatnost da ćeš surfanjem i normalnim korištenjem na android navuć virus nije vrijedna spomena.
Ono što ti je pisalo u browseru bila je pop up reklama kakvih će ti se otvorit desetke bez problema. Nekad čak i kao novi prozor i još će ti mobitel vibrirati. Postoje i varijante da ti uređaj nije ažuriran na novi softver isl. Potpuno bezopasno i beskorisno, ali dosadno do boli. Cilj je da te zastraši i da instaliraš neku "aplikaciju" koja će te zaštititi (od ničega) i koja se najčešće naravno plaća (vidi čuda).
Dakle te reklame i pop-upove izgasiš i nastaviš dalje.
FB je smeće od aplikacije i na žalost ako ga koristiš nema druge nego se naviknuti na to da se ažurira svaki dan, nekad i dvaput, da stvara cache smeća ko u priči, da radi u pozadini i troši bateriju i kad ne treba, da osim njega moraš imati još i Messenger ako želiš poruke, pa Instagram ako želiš slike, pa još i WhatsApp... Uvalit će oni sigurno još koju aplikaciju za još malo reklama.
Dakle to što se on ruši nije isto ništa strašno. Postoje dva razloga, ili ga mobitel sam ubije ako ti je aktivirano ograničenje pokrenutih procesa (kad izgasiš aplikaciju na srednju tipku, ne izgasiš je stvarno nego je samo baciš u pozadinu, kao minimaze na računalu) ili se sam zblesirao pa se srušio.
To nije ništa neuobičajeno i nemoguće, isto kao kad se sruši Chrome ili neki drugi program na računalu pa ga ponovno pokreneš.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk



Ajme stvarno misliš da nije ništa na kraju? Hvala ti puno. Taman sam sutra planirala napraviti instalaciju softvera preko kompa jer kad se spojim na komp dođe mi obavijest na mobu da je dostupan novi softver. S obzirom da nisam to nikada sama radila već sam čekala da se automatski ažurira, ne znam hoće li mi se vratiti na tvorničke? Pitam zbog slika i tih gluposti..
Onda se sigurno ne trebam brinuti? Moram li još nekako provjeriti da nije ništa, pomaže li koji drugi antivirus?
0408 Dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 03:11   #33
Prakticki 100% je sigurno da nemas virus. Ono je sigurno bila samo reklama.


We’ve all been programmed by PC malware, which can sneak onto your system simply because you visited the wrong website with a vulnerable browser. These “drive-by downloads” aren’t feasible on Android without a pre-existing infection. On Android, you have to physically tap on a notification to install an APK downloaded from a source outside the Play Store. Even then there are security settings that need to be manually bypassed.
Anonimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 07:10   #34
Ažurirati softver možeš bez straha, ali što se tiče virusa stvarno se ne moraš za to brinuti. I najozbiljnije, ne zezam te, AVG i MWB slobodno pobriši jer ti samo smetaju. Takve aplikacije na Androidu ne rade ništa korisno.

Nemoj instalirati nikakve čudne nepoznate aplikacija i nemaš brige za viruse.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 12:03   #35
Quote:
Anonimi kaže: Pogledaj post
Prakticki 100% je sigurno da nemas virus. Ono je sigurno bila samo reklama.


We’ve all been programmed by PC malware, which can sneak onto your system simply because you visited the wrong website with a vulnerable browser. These “drive-by downloads” aren’t feasible on Android without a pre-existing infection. On Android, you have to physically tap on a notification to install an APK downloaded from a source outside the Play Store. Even then there are security settings that need to be manually bypassed.


Joj thanks god haha. Jedino me još muči što ni se danas kad sam upalila mob trgovina play srušila tj došla mi obavijest da je prestala s radom Al moguće da mi smetaju te silne aplikacije još sad imam i malwarebytes i avg i avg cleaner.. Jedino što mi je nekako u sijećanju kao da je na toj obavijesti pisalo da mogu kliknuti samo"u redu" pa mi je čudno ako je to pisalo kako nije bilo ponuđeno da nešto insraliram.. Al' nebi' dala ruku u vatru s obzirom da se ispraznio mob nisam stigla skroz proučiti tu obavijest. Da je bila prava obavijest valjda bi mi se još jednom poslije pojavila, iako mislim da mobitel ne izbacuje takve obavijesti sam od sebe već putem nekog antivirusa?... Znači ništa od onih aplikacija što sam nabrojala ne izgleda sumnjivo, i ne moram instalirati više nikakve antiviruse? Hh hvala još jednom svima...
0408 Dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 12:07   #36
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Ažurirati softver možeš bez straha, ali što se tiče virusa stvarno se ne moraš za to brinuti. I najozbiljnije, ne zezam te, AVG i MWB slobodno pobriši jer ti samo smetaju. Takve aplikacije na Androidu ne rade ništa korisno.

Nemoj instalirati nikakve čudne nepoznate aplikacija i nemaš brige za viruse.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk


Hvala ti, znači ažuriranjem softvera mi se ništa ne briše?
Deinstalirat ću danas malwarebytes, avg sam dobila na mobu pa neka ga za svaki slučaj..znaš li možda kakav bolji antivirus samo tako preventivno da meni bude duša mirna što imam nešto da me "štiti" na mobu? 😂
0408 Dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 12:12   #37
Nema dobrog antivirusnog programa ni za windowse kamo li za android. To ti jednostavno ne treba. Nemoj ništa instalirati, a čudne stranice koje se otvore i oglase odmah gasi i to je sve. To što je on došao na mobitelu samo znači da je AVG platio neku lovu Sonyju da u softver ubaci njihov bloatware (obično stave neku licencu besplatno pa ti nudi da kupiš full uslugu isl). Slobodno pobriši MWB i cleanere i ništa ti od toga ne treba.

Ažuriranje softvera ti ne briše ništa, povrat na tvorničke postavke da i on ti vraća sve onako kako je bilo kad si mobitel prvi put upalila. Čisto da znaš ako ti nekad bude trebao ili budeš htjela osvježiti uređaj, pa prije sve što ti bude važno spremi na cloud ili računalo.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 13:16   #38
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Nema dobrog antivirusnog programa ni za windowse kamo li za android. To ti jednostavno ne treba. Nemoj ništa instalirati, a čudne stranice koje se otvore i oglase odmah gasi i to je sve. To što je on došao na mobitelu samo znači da je AVG platio neku lovu Sonyju da u softver ubaci njihov bloatware (obično stave neku licencu besplatno pa ti nudi da kupiš full uslugu isl). Slobodno pobriši MWB i cleanere i ništa ti od toga ne treba.


Ažuriranje softvera ti ne briše ništa, povrat na tvorničke postavke da i on ti vraća sve onako kako je bilo kad si mobitel prvi put upalila. Čisto da znaš ako ti nekad bude trebao ili budeš htjela osvježiti uređaj, pa prije sve što ti bude važno spremi na cloud ili računalo.




Šteta za antivieuse, budem pobrisala danas i ažurirala softver. Znam za tvorničke ali nisam nikad softver sama updatala pa zato pitam. Dobro važno da nemam brige za viruse iako će me to još tj dana mučit u podsvjesti hahaha. Hvala puno
0408 Dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 14:50   #39
Quote:
0408 Dora kaže: Pogledaj post

Šteta za antivieuse,
Nije nikakva šteta Nije da nema antivirusnih aplikacija, ima ih na bacanje poput avg-a. Poanta je u tome što Android nije kao windows nego više kao Linux i nije podložan virusima kojima je stolno računalo podložno. Ima tih "zaštitnih" programa, ali mogućnost da se virus "instalira" na Android sustav je mala i osim ako ga fizički ne instraliraš kroz "zaraženu" datoteku-aplikaciju ili putem računala, teško da ćeš ugroziti svoj telefon. Zato koristi uređaj bezbrižno i ako naletiš na nešto slično ovome, znaj da se radi o lažnim reklamama i obavijestima
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 14:56   #40
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Nije nikakva šteta Nije da nema antivirusnih aplikacija, ima ih na bacanje poput avg-a. Poanta je u tome što Android nije kao windows nego više kao Linux i nije podložan virusima kojima je stolno računalo podložno. Ima tih "zaštitnih" programa, ali mogućnost da se virus "instalira" na Android sustav je mala i osim ako ga fizički ne instraliraš kroz "zaraženu" datoteku-aplikaciju ili putem računala, teško da ćeš ugroziti svoj telefon. Zato koristi uređaj bezbrižno i ako naletiš na nešto slično ovome, znaj da se radi o lažnim reklamama i obavijestima
U redu, hvala hvala!
0408 Dora is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:42.