Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2017., 00:02   #3981
Pozdrav!
Imam printer koji je povezan sa starim racunarom koji koristi Office 2010 i imam laptop koji koristi Office 2013. Sad mene zanima postoji li neko cudo da dokumente sa laptopa printam direktno preko printera uz posredstvo kompjutera

Inace radim tako sto sebi dokumente posaljem na Dropbox pa odatle ih skidam i printam,al eto da provjerim i za mozda neki drugi nacin
mrBin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 01:49   #3982
Quote:
mrBin kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Imam printer koji je povezan sa starim racunarom koji koristi Office 2010 i imam laptop koji koristi Office 2013. Sad mene zanima postoji li neko cudo da dokumente sa laptopa printam direktno preko printera uz posredstvo kompjutera

Inace radim tako sto sebi dokumente posaljem na Dropbox pa odatle ih skidam i printam,al eto da provjerim i za mozda neki drugi nacin
Ako su ti stari komp i laptop umrezeni onda share-aj printer na kompu i dodaj "mrezni" printer (taj share-ani) na laptopu.
Onda printas direktno s laptopa s tim da naravno stari komp bude pri tome ukljucen. Ne smije biti ugasen.

Sent from my XT1635-02 using Tapatalk
__________________
Human
Human1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 22:05   #3983
Printanje preko drugog računala

Quote:
mrBin kaže: Pogledaj post
mene zanima postoji li neko cudo da dokumente sa laptopa printam direktno preko printera uz posredstvo kompjutera
Vidi može li ti pomoći ovaj tutorijal

- Kako spojiti dva PC-a na jedan printer
Ivan_C is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 23:46   #3984
Quote:
Ivan_C kaže: Pogledaj post
Vidi može li ti pomoći ovaj tutorijal

- Kako spojiti dva PC-a na jedan printer
Nah, previse mi je to komplikovano
Quote:
Human1 kaže: Pogledaj post
Ako su ti stari komp i laptop umrezeni onda share-aj printer na kompu i dodaj "mrezni" printer (taj share-ani) na laptopu.
Onda printas direktno s laptopa s tim da naravno stari komp bude pri tome ukljucen. Ne smije biti ugasen.

Sent from my XT1635-02 using Tapatalk
Ima li neki laksi nacin da ovo troje povezem/umrezim? Komp je winXP, laptop win10, a printer HP LaserJet 2200d.
mrBin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 00:48   #3985
ne.

ovo s cloudom je najjednostavnije rješenje ako se nećeš malo pomučiti s postavljanjem toga.
__________________
I’m a carbie girl in a carbie world.
Danielle is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 00:59   #3986
Quote:
mrBin kaže: Pogledaj post
Nah, previse mi je to komplikovano


Ima li neki laksi nacin da ovo troje povezem/umrezim? Komp je winXP, laptop win10, a printer HP LaserJet 2200d.
Ima. Plati pivu nekom da napravi tih par klikova misem.

Sent from my XT1635-02 using Tapatalk
__________________
Human
Human1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 07:26   #3987
ili printer uštekaj u konpijuktor sa kojeg želiš nešto ispisati
Zizo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 11:11   #3988
Thumbs down Printanje sa laptopa preko desktop računala

Quote:
mrBin kaže: Pogledaj post
Nah, previse mi je to komplikovano
Hmmmm ???
Onda umreži bežično laptop na desktop računalo.
Ili jednostavno priključi kabal iz printera u laptop.
Ili kao što je kolega rekao iznad, plati nekome da ti to odradi.
Ivan_C is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 19:30   #3989
Eh ovako. Na kompjuteru, winXP, sam podesio ono printer i file sharing i ta cuda i prebacio sam se na laptop.

Ovo gore sto je markirano je skinuto sa HP stranice i trebalo bi da su driveri za moj printer, kako sam skonto to odgovara svim printerima.
I kao sto vidite, uspio mi je prepoznati racunar-valjda to znaci da smo umrezeni- i kada pritisnem next pojavi se taj prozorcic da se azuriraju driveri. Kada to ne uspije, ne znam zbog cega, pojavi mi se ovo:

tad ja dodam te drivere iz gore markirane mape, tj. oznacim mapu, a imam ponudjeno

ali ocigledno da nijedna odgovara, i pojavi se ovo


What to dooooooo?
mrBin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 11:52   #3990
Quote:
mrBin kaže: Pogledaj post
Eh ovako. Na kompjuteru, winXP, sam podesio ono printer i file sharing i ta cuda i prebacio sam se na laptop.

Ovo gore sto je markirano je skinuto sa HP stranice i trebalo bi da su driveri za moj printer, kako sam skonto to odgovara svim printerima.
I kao sto vidite, uspio mi je prepoznati racunar-valjda to znaci da smo umrezeni- i kada pritisnem next pojavi se taj prozorcic da se azuriraju driveri. Kada to ne uspije, ne znam zbog cega, pojavi mi se ovo:

tad ja dodam te drivere iz gore markirane mape, tj. oznacim mapu, a imam ponudjeno

ali ocigledno da nijedna odgovara, i pojavi se ovo


What to dooooooo?
Pa pise ti. Kontaktiraj svog administratora.

Sent from my XT1635-02 using Tapatalk
__________________
Human
Human1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 12:23   #3991
pozz!


kako bih mogao tekst iz Worda razlomiti na pojedine riječi, tako da u Excelu mogu biti poslagane u koloni jedna ispod druge

jedna
ispod
druge

?
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 13:47   #3992
Thumbs up

Uspio sam nekako podesiti printer! Hvala svima na pomoci
mrBin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 14:13   #3993
Quote:
cici mici kaže: Pogledaj post
pozz!


kako bih mogao tekst iz Worda razlomiti na pojedine riječi, tako da u Excelu mogu biti poslagane u koloni jedna ispod druge

jedna
ispod
druge

?
npr. u wordu sa 'convert text to table' pretvoriš u tablicu (izabereš row 1 i column 1), pa onda taj jedan red iskopiraš u excel i onda u excelu sa 'transponse' pretvoriš red u stupac
Zizo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 23:57   #3994
Prebacivanje riječi jedna ispod druge u tekstu Worda

Quote:
cici mici kaže: Pogledaj post
jedna ispod druge

jedna
ispod
druge
1. Klikni Home => Find/Replace
2. U polju "Find What" pritisni razmaknicu
3. U polju "Replace with" pritisni kombinaciju AltGR+3 (broj iznad slova W) da dobiješ oznaku za "Paragraph Mark" (to izgleda ovako "^p" bez navodnika. Ili izaberi sa izbornika "Special" odmah na početku prvi pojam.
4. Pritisni "Replace All" button.
Ivan_C is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 23:03   #3995
hvala, Ivane !
fercera otprve

Quote:
Zizo kaže: Pogledaj post
npr. u wordu sa 'convert text to table' pretvoriš u tablicu (izabereš row 1 i column 1), pa onda taj jedan red iskopiraš u excel i onda u excelu sa 'transponse' pretvoriš red u stupac
nije mi uspjelo, iako kaže da može i okomito i vodravno, vjerojatno je do formata :/
hvala ti na savjetu !
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 10:21   #3996
Koji bi mi office preporucili ( godina ). U srednjoj skoli sam ucio na 2003. Pa koji je najnoviji office a da je najslicniji 2013.. ili je to sve novoje isto. Gledao sam 2007 i 2010 i izgledaju 99% isto. Bar za mene prosjecnog znanja za office. Vrlo malo ga koristim

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
kos24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 21:48   #3997
Office 2007

Quote:
kos24 kaže: Pogledaj post
Koji bi mi office preporucili ..... Vrlo malo ga koristim
Pa kad je već tako probaj onaj do kojeg možeš doći, probaj vidjeti neke radnje pa sam odluči, sve u svemu ti dođe na isto (uz sitne iznimke).

- Office 2007
Ivan_C is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 15:32   #3998
Pozdrav,

trebao bi malo pomoći oko Excela. Radim neka računanja u Excelu, a brojke vučem iz Femapa copy paste metodom. Kad pejstam brojeve koji mi trebaju u Excel oni se svi ubace u jedan cell, ali to pomoću data->text to columns opcijom rješim i onda se svaki broj fino poreda u svoju ćeliju. Ono što me muči je sljedeće: brojevi su mi u Femapu zapisani obliku 2.54724e+02 (formula bar: 254.724), a kad ih ubacim u Excel budu zapisani u obliku 2.54724e+08 (formula bar: 254724000) tj. digne ih na osmu potenciju. Da li ja to mogu nekako spustit na drugu potenciju ili namjestit da prilikom pejstanja ostanu onako kako sam iz uzeo iz Femapa osim da za svaki broj, svaku ćeliju u formula baru pišem ručno zarez nakon prve tri znamenke?
soap is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 11:36   #3999
Find/Replace in Notepad

Quote:
soap kaže: Pogledaj post
brojke vučem iz Femapa copy paste metodom.
Probaj prvo zalijepiti sve u Notepad => Find/Replace (Ctrl+H) metodom zamjeni 'točku' u 'zarez' pa sve copy/paste u Excel
Ivan_C is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 19:09   #4000
Quote:
Ivan_C kaže: Pogledaj post
Probaj prvo zalijepiti sve u Notepad => Find/Replace (Ctrl+H) metodom zamjeni 'točku' u 'zarez' pa sve copy/paste u Excel
hvala
soap is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:33.