Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2017., 10:17   #121
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
kad opališ porez na zemlju ekipa koja ne radi zemlju brzo će je se riješit.Ako je vlasnik umro ili negdje vani šalješ na zadnju adresu koju znaš pa ako nitko ne plati ovrha i zemlja se prodaje onome tko radi.Riješio si ekipu koja ne radi zemlju i one koji ne žele riješit vlasništvo.
A otkud ti ideja da bi itko kupio takvu zemlju?

Nitko većinu takvih čestica zapuštene zemlje ni sada ne želi kupiti.
Čak i da dobiješ badava, više te košta čišćenje i dovođenje u red takve zemlje. K tome , to su razni manji komadi, razbacani i udaljeni, nepravilnog oblika, nepristupačni, poplavni teren, ili uz šumu gdje ti divljač sav urod uništi.

Svi politički šarlatančići samo lupetaju koliko ima neobrađene i zapuštene zemlje, nitko uopće ne želi razgovarati - ZAŠTO?
Nego, naravno - idemo lupit porez i sve će se samo riješiti.

O, da - svi bi kupili za sitnu paru velike plohe kvalitetne zemlje koja se i sada obrađuje - ali ta nije na prodaju.
thortwins is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 10:26   #122
Quote:
Deere kaže: Pogledaj post
Ja imam obavezu posijati 1/4 prijavljenih površina, sve ostalo (3/4) može biti na ugaru, a ostvarujem poticaj na svu prijavljenu površinu. Da sam manji, imao bi još veća 'prava'. Dapače prošle godine morao sam na ugaru - silom pravilnika ostaviti neke površine - da uopće ostvarim određena prava.Jednostavno puno više mi se isplatilo - jer nisam na tim površinama ništa radio. Da sam sve posijao - bio bih financijski kažnjen, i to dosta solidno (za moje materijalne prilike).
Čini mi se da ću i ja ove godine staviti nešto na ugaru. Uopće ne kužim tu računicu, ali dobro.
Ne znam zašto mi je onda uopće pred dvije-tri godine došao inspektor u kontrolu. Bila je jesen , blata po rubovima oranica ko u priči, a on sa GPS-om hoda po rubu parcela i kontrolira.

Još jedan idiotizam... evo, konačno sam od raznih suvlasnika otkupio svu zemlju na jednom mjestu gdje imam na hrpi skoro 7 hektara. I tražim da svih tih desetak čestica objedinim u jednu česticu da proširim voćnjak i da se pritom ne zafrkavam stalno sa spiskom čestica.
Ali ne. Nedaju. Zašto da bude jednostavno.
thortwins is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 10:52   #123
Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
A otkud ti ideja da bi itko kupio takvu zemlju?

Nitko većinu takvih čestica zapuštene zemlje ni sada ne želi kupiti.
Čak i da dobiješ badava, više te košta čišćenje i dovođenje u red takve zemlje. K tome , to su razni manji komadi, razbacani i udaljeni, nepravilnog oblika, nepristupačni, poplavni teren, ili uz šumu gdje ti divljač sav urod uništi.

Svi politički šarlatančići samo lupetaju koliko ima neobrađene i zapuštene zemlje, nitko uopće ne želi razgovarati - ZAŠTO?
Nego, naravno - idemo lupit porez i sve će se samo riješiti.

O, da - svi bi kupili za sitnu paru velike plohe kvalitetne zemlje koja se i sada obrađuje - ali ta nije na prodaju.
naravno da bi kupli za malu paru i usput na dar očekivali novog John Deerama sutra bi je prodali po tržnoj cijeni jer je eto takav poslovni običaj.

Kupio bi onaj kome treba zbog proširenja.

Prosječna veličina vinograda u RH je 0,5 ha a nemoj mislit i da je to u jednoj parceli ali se narod ipak širi.

Da ja imam o.5 ha neobrađene zemlje i da mi lupe porez odmah bi je prodao.A uostalom i taj porez i na obrađenu ali i još veći na neobrađenu zemlju može se utrošit na poljoprivredne poticaje.Od zemlje uzeo zemlji i dao.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 22:28   #124
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
naravno da bi kupli za malu paru i usput na dar očekivali novog John Deerama sutra bi je prodali po tržnoj cijeni jer je eto takav poslovni običaj.

Kupio bi onaj kome treba zbog proširenja.

Prosječna veličina vinograda u RH je 0,5 ha a nemoj mislit i da je to u jednoj parceli ali se narod ipak širi.

Da ja imam o.5 ha neobrađene zemlje i da mi lupe porez odmah bi je prodao.A uostalom i taj porez i na obrađenu ali i još veći na neobrađenu zemlju može se utrošit na poljoprivredne poticaje.Od zemlje uzeo zemlji i dao.
Uzimala-davala, to bi bilo idealno za administraciju; znači imali bi administraciju koja bi naplaćivala porez, kontrolirala naplatu, izdavala riješenja i uplatnice, pa onda administraciju za obračun, isplatu i kontrolu poticaja (što već postoji) a da ne govorimo da je točno određeno koliki je maksimalni dozvoljeni iznos poticaja (CAP). Sve produktivna radna mjesta koja pršte od stvaranja dodane vrijednosti. Bilo bi zanimljivo napraviti projekciju koliko bi poreza pojela administracija, a koliko bi doplao krajnje korisnike.
__________________
Песков: «Смена власти в Киеве не является целью спецоперации»
Правильно. Цель - смена власти в Москве.
Deere is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 10:01   #125
Administraciju već imaš samo je treba natjerat da radi.Koji neće može na burzu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 21:42   #126
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Administraciju već imaš samo je treba natjerat da radi.Koji neće može na burzu.

Zašto bi samo administracija imala posla?
Može se izmisliti i sličan posao za sve ostale: jedni ručno kopaju rupe, a drugi ručno zatrpavaju. Glavno je da se (novac, u ovom slučaju - zemlja) okreće!
__________________
Песков: «Смена власти в Киеве не является целью спецоперации»
Правильно. Цель - смена власти в Москве.
Deere is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 14:12   #127
Zato jer admistracija već postoji i prima plaću pa neka rade.

Ako ima love za rupe nema problema.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 22:54   #128
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
Par zanimljivih brojeva iznijeto je pred koji dan na panel-diskusiji na temu poljoprivrede i turizma. Na panelu je rečeno kako "ne možemo govoriti da nam stvari štimaju ako je država od 2004. do 2015. dala 36 milijardi kuna potpora, a u tom razdoblju poljoprivredna proizvodnja pala je 27%, dok je u EU-u rasla 7%".

Veselo, nema što. Nakon što je u poljoprivredu ulupano 36 milijardi naših kuna (i to doslovno, fondove EU koristimo tek odnedavno u većem iznosu!), mi imamo pad poljoprivredne proizvodnje za više od četvrtinu!

http://www.index.hr/vijesti/clanak/u...du/958956.aspx

jednostavno ukinuti potpore, jer poploprivreda je ko brodogradnja, ulupali novce, a ništa
Koja je svrha članstva u Uniji poticanih poljoprivrednika, ako ukinemo poticaje poljoprivredi? Nije problem u poticajima, već kome se - i kako - dodjeljuju.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 13:11   #129
je li Tolušić prvi ministar koji je izjavio da neobrađenog poljoprivrednog zemljišta baš i nema puno? dosad je bilo tipa imamo neobrađene zemlje, možemo prehranjivati pola Europe bla, bla

Osvrćući se na temo o neobrađenim zemljištima, Tolušić je kazao da takvog zemljišta u Hrvatskoj baš i nema mnogo. Smatram da država do sada nije bila dobar gospodar kada govorimo o poljoprivrednom zemljištu. Dobro upravljamo vodama, šumama, ali ne i poljoprivrednim zemljištem, kazao je ministar Tolušić.
pearljam is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 21:10   #130
Tocno, kvalitetnog neobradjenog zemljista i nema puno. Ako otvoris google maps i malo prodjes ravnicom vidjet ces stanje. A ovo da Hrvatska moze hraniti pola Europe...

To je jedna od vecih gluposti, a svatko sa matematikom iz osnovne i kalkulatorom moze lako pokazati kolika je to glupost. Ali dobro, to se prepricava po birtijama.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 22:05   #131
Quote:
somied kaže: Pogledaj post
Tocno, kvalitetnog neobradjenog zemljista i nema puno. Ako otvoris google maps i malo prodjes ravnicom vidjet ces stanje. A ovo da Hrvatska moze hraniti pola Europe...

To je jedna od vecih gluposti, a svatko sa matematikom iz osnovne i kalkulatorom moze lako pokazati kolika je to glupost. Ali dobro, to se prepricava po birtijama.
Što se tiče neobrađenog zemljišta, barem u mom kraju, već su kombinati počeli napuštati ono što ne valja i to je odavno zaraslo u šikaru i šumu. Jednostavno rečeno oni su morali po direktivi obrađivati parcele, kada te obaveze prestalo onda su prvo otišli sa njih - jer se (čak i njima) nije isplatilo to raditi. Onda je drugi val neobrađenog zemljišta nastao kada se država (vlasnik) nije adekvatno skrbila o zemljištu - za kojeg nije bilo privatnih interesenata koji bi ju obrađivali (prije 20-ak godina, poslije propasti kombinata a prije poticaja), onda ima nešto privatnog zemljišta koje je obraslo jer su ljudi odustali od proizvodnje (starost stanovništva, nagibi, podvodna tla, blizina šume, enormne štete od divljači koje se nisu mogle naplatiti - to je najviše na malim parcelama koje su negdje zasebno izdvojene). Na kraju dana i ta šuma je nekakva proizvodnja, i bolje je imati bilo kakvu šumu (koju će jednom, netko, posjeći) nego stvarati gubitak u proizvodnji. Ako cijene narastu - to zemljište se teoretski može iskrčiti i biti ponovno upotrebljeno kao poljoprivredno zemljište. Sada se jednostavno ne isplati.
__________________
Песков: «Смена власти в Киеве не является целью спецоперации»
Правильно. Цель - смена власти в Москве.
Deere is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 22:07   #132
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Zato jer admistracija već postoji i prima plaću pa neka rade.

Ako ima love za rupe nema problema.
Osim što ta rupa ne stvara vrijednost nego ju crpi i baca upravo u rupu.
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 22:34   #133
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
Osim što ta rupa ne stvara vrijednost nego ju crpi i baca upravo u rupu.
Poduzetniku racionalno i ekonomično razmišljanje glavne su vodilje u svakodnevnom životu (okolnosti ga prisiljavaju na takav način razmišljanja). Administrativcima, sa druge strane, to mogu biti veoma apstraktni pojmovi (jer su životne okolnosti za njih drugačije).
__________________
Песков: «Смена власти в Киеве не является целью спецоперации»
Правильно. Цель - смена власти в Москве.
Deere is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 09:48   #134
Pozdrav,

pošto se moja obitelj umjesto hobija (zaposleni smo u drugim djelatnostima primarno, a to je u našim krajevima i tradicija takav način života) bavi poljoprivredom (zapadna Slovenija, nadmorska visina 700 metara) moram vam reći, da pogrešno razmišljate o subvencijama. Kod nas je država shvatila, da je potrebno ljude zadržati u ruralnim područjima još za vrijeme SFRJ, pa su tako gradili infrastrukturu i tvornice pa su na taj način tada zadržali ljude na selu, to rade još danas (izgradnja kanalizacije i optike) mislim, da u SLO trenutačno živi 51% svih državljana na selu a 49% u gradovima. Sa ulaskom u EU je politika shvatila, da je potrebno poljoprivredu staviti i u funkciju javnog dobra, pa je tako sa subvencijama praktično poljoprivrednik plačen i za održavanje kulturne krajine, jer inaće neko ko radi u otežanim uslovima konkurentan na trgu, sa tim se zadržava izgled krajine, zadržava se poseljenu krajinu, zadržava se nivo samoopskrbe sa domaćom hranom, potencionira se proizvodnja zdrave hrane, zadržava se radna mijesta u granama povezanim sa poljoprivredom. Praktički subvencije kod nas su jako visoke, oko 500 eura na hektar, do 45000 eura za preuzem imanja, od 20 do 80 procenata nepovratna sredstva za investicije i diverzifikaciju, ali si obavezan na obrazovanje i strogo pridržavanje direktiva i propisa, te držanje minimalno još 5 godina poljoprivrede i povećanje po programu na osnovu kojega si dobio subvencije. Tako imate ogromno prerade u konačne produkte i seoskih turizma, kako i iskoriščavanje mehanizacije za komunalnu islužbu i šumarstvo. Iskreno, blizina Italije napravi isto svoje pa tako dvaput tjedno nama dolazi Italijan iz Udina (100 km) po jaja i sireve a seoski turizmi imaju vikendom dosta italijana.
linch is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 10:48   #135
Ukinuti poticaje u poljoprivredi i dopustiti da se cijene formiraju na tržištu. Pa da kruh košta cca 25,00 kn/0,5 kg , a mlijeko cca 30,00 kn/l. Pošteno i najpoštenije, da se cijena proizvođača formira prihodi+ marža (neka normalna da se zaradi plaća) - troškovi. A ne troškovi rastu, poticaje zakidaju, otkupljivači i trgovci moraju zaraditi, cijene ostaju iste ili uz neznatan rast i (ne smiju rasti, jer se radi o egzistencijalnim namirnicama i pod na neki način kontrolom države).
vannia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2018., 21:57   #136
Quote:
vannia kaže: Pogledaj post
Ukinuti poticaje u poljoprivredi i dopustiti da se cijene formiraju na tržištu. Pa da kruh košta cca 25,00 kn/0,5 kg , a mlijeko cca 30,00 kn/l. Pošteno i najpoštenije, da se cijena proizvođača formira prihodi+ marža (neka normalna da se zaradi plaća) - troškovi. A ne troškovi rastu, poticaje zakidaju, otkupljivači i trgovci moraju zaraditi, cijene ostaju iste ili uz neznatan rast i (ne smiju rasti, jer se radi o egzistencijalnim namirnicama i pod na neki način kontrolom države).
Zašto bi ti ukinula ono što ti EU daje u iznosu od 85 % !!??

https://agrobiz.vecernji.hr/agrovije...u-fondova-6555

Potpora se dodjeljuje u obliku bespovratnih novčanih sredstava (odnos sufinanciranja je 85% sredstava Europske unije i 15% sredstava državnog proračuna RH), a intenzitet javne potpore iznosi 100 % ukupno prihvatljivih troškova, odnosno najviše do 3.000 eura godišnje, u iznosu najviše do 15.000 eura u razdoblju do pet godina.

Da se ne bojiš Danajaca

Bojim se Danajaca i kad darove nose
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2018., 23:10   #137
da poticaji idu u prave ruke ne bi prooizvodnja hrane u HR bila u padu
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2018., 23:37   #138
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
da poticaji idu u prave ruke ne bi prooizvodnja hrane u HR bila u padu
ili da mi iskoristimo poticaje... do sada smo iskoristili oko 10% odobrenih sredstava
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2018., 00:44   #139
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Koja je svrha članstva u Uniji poticanih poljoprivrednika, ako ukinemo poticaje poljoprivredi? Nije problem u poticajima, već kome se - i kako - dodjeljuju.
a zašto nisu kontrolirali kud je lova otišla???? nema ih dosta, što su uopće radili?

Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
da poticaji idu u prave ruke ne bi prooizvodnja hrane u HR bila u padu
...a to ide na ruku onima od kojih uvozimo hranu
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2018., 07:12   #140
Novi Zeland je dobar pr. zemlje koja je ukinula tzv. poticaje
Canis Felix is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:48.