Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2017., 10:56   #21
Quote:
lostcase kaže: Pogledaj post
Treba ti poso na kojem ces ekspresno doci do 9k. ( ako ti treba tri godine do toga neces uspijeti )

Treba ti side biznis u kojem ces zaradit jos prosjecno cca 2000 kn mjesecno.

Nesmijes kupovati novi auto. Nesmijes putovati. Nesmijes cesto izlaziti van. Nesmijes bacati lovu na skupu odjecu niti bilo koji drugi skupi luksuz.

Dodatni problem bi ti mogle biti svadbe, pogotovo kumstva. Tu odu pare sam tak.

S druge strane, ako imas bogatu familiju, pa se jos ozenis u takvu svadba bi ti mogla donijeti boost dobar.

Inace jako tezak zadatak, ja sam imo bolje predispozicije od tebe pa sam uspio mozda pola tog iznosa ustedit.
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
1000 kn troška za stanovanje je malo gdje moguće, a da su plaće na razini koju pikiraš.

Radiš, to je dobro, nisi rastrošan, i to je dobro.

Dalje se trebaš oderati od posla i napredovati u karijeri (i znanjima i vještinama), na sve više i više plaće.
Pri tome veće firme obično imaju i veće mogućnosti napredovanja, i više platnih razreda.


-Stipe
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Sa stanovanjem? Teško išta ispod 10 000 kn plaće i brutalne štednje.

Znači, vjerojatno izlasci i kave teški minimum, cigarete zaboraviti i slično. More isto tako, ako si u unutrašnjosti, putovanja također.

Računica je u biti vrlo jednostavna, kako je netko rekao, 6250 kn mjesečno uštedjeti. Ne mora biti non-stop tako, ali... ili odmah na visoku plaću, što je teško, čak i za struke koje se traže i deficitarne su, a druga je opcija, da brzo napreduješ.

Sad, to brzo napredovanje bi značilo plaću otprilike:

1. godina - 6000
2. godina - 8000
3. godina - 10 000
4. godina - 12 000+

itd...

Zapravo, na ovako nešto, jedino garantirano ti je otići vani. U Hrvatskoj će te vjerojatno tjerati na stručno osposobljavanje.

U biti, ako mene pitaš, sa tom strukom, ostati u Hrvatskoj znači potratiti život na ništa.

Znači, otići vani, živjeti sa 1-2 cimera i štedjeti. Mislim da bi za 3 godine mogao dosta daleko stići, još ako si spreman riskirati sa poslovima kao što su naveli - teren, nepoželjne lokacije i slično, čak bi rekao da bi i za 3 godine to mogao uštediti.
Niti pušim,niti trošim na izlaske/alkohol,putovanja niti sada (dobro,nemam baš ni kaj ) tako da to neće biti problem.

Nekako mi se čini da u Hrvatskoj kao zaposlenik je to neostavarivo,s njemačkim sam krenuo tako da bi to mogla biti neka moguća solucija.
undecided is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 10:59   #22
Izmisli neki proizvod.
Fantasist is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 11:06   #23
Quote:
rama6 kaže: Pogledaj post
Mozda da malo zacinis raspravu i kazes za sta trebas tih 50K EUR. Jesu li sami sebi svrha ili planiras nesto?
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Kladim se na stan.
Također, slobodu koju 50k eura pruža


-Stipe
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Isto se kladim na stambeni prostor - stan ili kuća. Ako je kuća, vjerojatno zemljište već posjeduje netko u obitelji.
Da,u prvom redu bi većina prošla na stambeno pitanje,ali ako bi se u tom razdoblju razvio neki biznis,rado bi uložio u to da bude veći prinos.

Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Sve je to stvar mentalnog sklopa. Netko ima poduzetnički sklop i neće se ograničiti na 50K eur. Netko tko ima sklop da radi za druge badava mu sve na svijetu, to je za njega neprirodan cilj i samo će se isfrustrirati. Čini mi se da si i ti među takvima čim sa 25 pitaš takva pitanja.

Svako neka živi u skladu sa svojom prirodom.

Ja osobno bi radije te kvalitetne godine potrošio na stvari koje se mogu raditi uglavnom u tim godinama. Zato i kažu da su najbolji biznismeni nakon 40-te jer su prije radili druge, tada njima važnije stvari. Novac svakako nije najvažnija stvar iako je svima potreban
Kao prvo,nisam rekao da bi se žalio da zaradim i više od toga

Čitajući tebe,jedan dan zagovaraš da ne radim ništa i da smo lijeni,a ne kao Amerikanci koji odmalena samo rade i ulažu,a drugi dan hvališ naše more,klape i da nidje ništa ne valja

Ti koji kreću s 40 godina,prije toga su sagradili dobru podlogu i iskustvo koje se vani više cijeni i naplaćuje,kao i građenje kontakata...nisu uživali do 40-te,pa se onda sjetili raditi.


Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
Joj vi i vaše svršavanje na te startupove koji su brutalno rizične "investicije". Pazi, investicije. Može propasti, možda bude išlo ok, možda dobro prođe. Možda. Ako je nekome cilj mjesečno zarađivati sigurnih 6000 kuna, startup nije rješenje. Previše filozofirate. A i nije rekao da sad ima novaca da nešto takvo pokrene.
Autoru, ako ti je stvarno stalo da zaradiš taj iznos i izrazito bitno, definitivno najbolje rješenje je nešta vani po terenu. U Hrvatskoj jako teško. I realno, netko tko postavlja ovakva pitanja na forumu i ne može u Hrvatskoj ostvariti takve prihode. Najbolje opcije su ti neki cruiseri, platforme,...
A znam i ljude koji su otišli u Irak raditi za solidne novce, nije najsigurnije mjesto ali zato i plaćaju malo bolje. Ili recimo Južnoafrička Republika.
Na kraju krajeva, sve ovisi o tome koliko si ti spreman sebe žrtvovati. Ja ne bih.
Nisam se ja ograničio na "sigurnih" 6000 kn mjesečno.Volio bi i riskirati,pošto je alternativa učenje još je alternativa učenje još jednog stranog jezika+život s par ljudi ili na sdrugoj strani rad po terenima ili na moru-a svjestan sam da nije baš za svakoga.Imam nekih maks. 30 000 kuna.

Quote:
mako kaže: Pogledaj post
Govorite o 50k € kao da su milijuni. To je sitniš, evo otiđite u ovom trenutku u bilo koju banku i možete dignuti 30k € bez jamaca i uvjeta. Otiđite u drugu i dignite još 20k€ čak s opterećem od ove prve. Postavili ste pravo pitanje - što s njima? Mnogi ljudi imaju i više, često od neke prodane zemlje pa ne znaju što s tim. A možeš i otići vani kako su ti drugi rekli. Skandinavske zemlje imaju standard plaće po par tisuća €, čak i Irskoj dok u Njemačkoj nije više toliko dobar stanard. U teoriji, ako živiš skromno možeš uštedjeti toliko i u kraćem roku. Raditi poslove poput terena, moreplovstva, offshore i onshore su najgora vrst života tj. ubojice života, i to nije za svakog - 50k€ ćeš platit u krvi i znoju.

- Kuću kupiti za 50k €... možda u Lici! U Splitu ne možeš normalnu kuću kupiti ni za 100k€ bez da uložiš još 20-30k€ samo u reparaciju. Ali potrošiti na kuću i nije tako pametan potez koliko se čini. Bio je nedavno članak "kupnja kuće vs podstanarstvo" koji dobro opisuje prednosti i mane obje strane.
- Ako je za biznis, onda jednom poduzetnom čovjeku ne bi trebao biti problem doć ni do prvih 50k €. Tehnički treba zaraditi 60k€ kako bi si isplatio toliko profita na kraju godine. Ima više struka u kojoj se dobro zarađuje, ali veliki iznosi se kreću u građevini ili uhodanom IT. Ali praktički bilo koji uhodani posao bi trebao donositi 6000kn neto kako su forumaši gore napisali.
Može se kupiti čist pristojan stan,40-50 km od Zagreba.Čak i kuća,ali to mi nije želja.Kupnja vs podstanarstvo je ipak druga tema.

Kredit je možda lako podignuti,ali teže vratiti.Na kraju krajeva,to je opcija uz malu bolju plaću i s 30 godina.
undecided is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 12:37   #24
Quote:
Inox 18/10 kaže: Pogledaj post
Start Up inače pokreću biznismeni pred mirovinu.
Prije odgovora treba se ipak malo informirati. Statistički najuspješnije poslove, pa i startupe vode ljudi preko 40, iz više razloga koji nadilaze ovu temu. Statistiku je moguće ignorirati ali ju je nemoguće promijeniti.

Što se tiče startup industrije to je industrija sa daleko najviše promašaja, ali se lažna slika stiče zbog medija kojima je atraktivno napisati da maloljetnik u pauzi između dva partija izmisli svjetski proizvod. To prodaje oglase, a ne 40-godišnjak koji uspješno vodi firmu.

Problem je da je takvih mladaca statistički jako malo. Zašto, pa zato jer niti znaju puno, niti imaju iskustva, niti im je vrlo složeno poslovanje prioritet u mladom životu. Više misle o ženskama i partijima nego o poslu, što je sasvim prirodno unatoč pokušaju medija da stvore drugačiju sliku. Zašto ulagači pristaju na tu igru, zato jer imaju financijski interes podgrijavati takvu medijsku sliku. Današnja startup industrija za razliku od one prije 30 godina ima puno elemenata Hollywooda, prodaja snova naivnima.

Većina neupućenih ne zna da je prosječno svaki sedmi biznis uspješan, dok je u startupima tek svaki tristoti. To dovoljno govori o umjeću mladih osnivača startupa. Pokrenuti uspješan startup ravno je lutriji o čemu i pišu neki vrlo upućeni insideri poput Andressena. Zato mladi osnivači često idu na druge ciljeve, da dobiju lovu koju neće morati vratiti i usput pokušaju uvaliti startup nekom većem ili da sebi osiguraju dobro zaposlenje kasnije kao 'sposobni i talentirani' (vrlo često kod nas).
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 12:46   #25
Quote:
undecided kaže: Pogledaj post

Čitajući tebe,jedan dan zagovaraš da ne radim ništa i da smo lijeni,a ne kao Amerikanci koji odmalena samo rade i ulažu,a drugi dan hvališ naše more,klape i da nidje ništa ne valja

Ti koji kreću s 40 godina,prije toga su sagradili dobru podlogu i iskustvo koje se vani više cijeni i naplaćuje,kao i građenje kontakata...nisu uživali do 40-te,pa se onda sjetili raditi.
Aposlutno stojim iza toga, čovjek sam odlučuje koji mu je prioritet. Pa tako uspješan biznismen uzaludno kuka kako se nije iživio dok je bilo vrijeme, a partijaner koji se voli družiti isto tako se žali kako nije napravio karijeru ili biznis. Stvar je odabira da li ćeš cijeli život raditi kao crnac i na kraju bolestan i star otići na krstarenje ili ćeš uživati ali bez karijere puno novaca, ili ćeš pronaći neku sredinu (koju je sve teže pronaći). Broj nezadovoljnih pokazuje kako ljudi često krivo odabiru svoj put. Moj je put bio osobni odabir i zato se ne žalim. Dosta rada, malo mora i klapa

Svatko ima ono što želi a nitko nema sve. Zato jako treba paziti da se odaberu ciljevi u balansu koji je u skladu sa sobom. Nitko ne kreće sa 40 već sa 40 počinje intenzivnije raditi na biznisu, dok mu je prije fokus bio na drugim stvarima. Kao primjer svijet je pun neudatih žena preko 30 koje su gradile karijeru i odjedom se našle same i bez djece.

Dakle ne možeš i ovce i novce. Ako u nekom poslu želiš konkurirati recimo meni koji radim 12h sa guštom, morat ćeš se odreći svega osim biznisa, jer inače nemaš šanse. Neće ti nitko pokloniti 60.000 EUR bez da ih žestoko platiš na nekom drugom području. Zato je jako bitno da ti je do tih 60.000 stalo više nego do svega drugog. Ja sam teško zadržavao zarađeni novac sve dok mi isti nije postao prioritet. To se desilo naravno nakon 40

Zadnje uređivanje rolandus : 19.04.2017. at 13:00.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 12:48   #26
Quote:
undecided kaže: Pogledaj post
...
Opet se postavlja pitanje, zašto stan u Hrvatskoj, ako ćeš karijeru graditi vani? Taman kad bi trebao postati netko i nešto vani, ti bi se vratio nazad?

Isto tako, ako skupiš 50-60k eura, poslije ti je pizdarija kupiti stan, pogotovo ako budeš imao dobre prihode.

Stambeni kredit na 8-12 godina i 30-50k eura ti i nije neki bauk.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 13:29   #27
U 5 godina i to kod nas - no way.
Kao što je netko napisao za primanja po firmama, prva godina 5-6 kkn, 2./3. godina do 7-8 kkn, 5 g. 8-10kkn.
Za 10k već kod nas moraš jebeno dobar posao odrađivati, a više od toga jedino kombinacijom više poslova ili neka jebena prodaja sa jebenim rezultatima.

Svaka časti izuzecima.
Preach is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 13:46   #28
Svi koji savjetujete iskljucivo stednju zaboravljate da se trend prelomio i preokrenuo te da su godine nulte inflacije proslo svrseno vrijeme.
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 14:13   #29
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Aposlutno stojim iza toga, čovjek sam odlučuje koji mu je prioritet. Pa tako uspješan biznismen uzaludno kuka kako se nije iživio dok je bilo vrijeme, a partijaner koji se voli družiti isto tako se žali kako nije napravio karijeru ili biznis. Stvar je odabira da li ćeš cijeli život raditi kao crnac i na kraju bolestan i star otići na krstarenje ili ćeš uživati ali bez karijere puno novaca, ili ćeš pronaći neku sredinu (koju je sve teže pronaći). Broj nezadovoljnih pokazuje kako ljudi često krivo odabiru svoj put. Moj je put bio osobni odabir i zato se ne žalim. Dosta rada, malo mora i klapa

Svatko ima ono što želi a nitko nema sve. Zato jako treba paziti da se odaberu ciljevi u balansu koji je u skladu sa sobom. Nitko ne kreće sa 40 već sa 40 počinje intenzivnije raditi na biznisu, dok mu je prije fokus bio na drugim stvarima. Kao primjer svijet je pun neudatih žena preko 30 koje su gradile karijeru i odjedom se našle same i bez djece.

Dakle ne možeš i ovce i novce. Ako u nekom poslu želiš konkurirati recimo meni koji radim 12h sa guštom, morat ćeš se odreći svega osim biznisa, jer inače nemaš šanse. Neće ti nitko pokloniti 60.000 EUR bez da ih žestoko platiš na nekom drugom području. Zato je jako bitno da ti je do tih 60.000 stalo više nego do svega drugog. Ja sam teško zadržavao zarađeni novac sve dok mi isti nije postao prioritet. To se desilo naravno nakon 40
Potpuno si u pravu!

Ali nemamo svi iste uvjete niti imamo sreće u životu.Imam prijateljicu koja je završila ekonomiju,dobila dobar posao u javnoj službi s ne preveliko plaćom,ali ima naslijeđen stan i radno vrijeme od 7-15 i 30 godina.Milina od života...bez stresa,ni nezna kako je život težak.Ali tu sreću su "zaradili" djed i baka ostaveći kosti u Švabiji

Primjera ima koliko hoćeš,ali eto,nisam te sreće.Ali ovo je kukanje,a to nije tema.

Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Opet se postavlja pitanje, zašto stan u Hrvatskoj, ako ćeš karijeru graditi vani? Taman kad bi trebao postati netko i nešto vani, ti bi se vratio nazad?

Isto tako, ako skupiš 50-60k eura, poslije ti je pizdarija kupiti stan, pogotovo ako budeš imao dobre prihode.

Stambeni kredit na 8-12 godina i 30-50k eura ti i nije neki bauk.
Quote:
Preach kaže: Pogledaj post
U 5 godina i to kod nas - no way.
Kao što je netko napisao za primanja po firmama, prva godina 5-6 kkn, 2./3. godina do 7-8 kkn, 5 g. 8-10kkn.
Za 10k već kod nas moraš jebeno dobar posao odrađivati, a više od toga jedino kombinacijom više poslova ili neka jebena prodaja sa jebenim rezultatima.

Svaka časti izuzecima.
Tako ćemo krenuti,a onda probati nešto privatno-od plaće neće biti ničega.Izgubiti nemam previše
undecided is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 14:14   #30
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
Svi koji savjetujete iskljucivo stednju zaboravljate da se trend prelomio i preokrenuo te da su godine nulte inflacije proslo svrseno vrijeme.
Nisam ja isključio druge mogućnosti,ali investicije s većim prinosom ipak zahtijevaju bolje ekonomsko znanje.Lako je kupiti neke dionice,ali to je čisti blef.
undecided is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 14:29   #31
Ne kazem da moras ulagati, samo moras biti svjestan cinjenice da 50k€ sada i za pet godina nije isto.

Inflacija je cinjenica koja je zadnjih godina bila zanemariva (ili prije je reci zanemarena). S tim ozbiljno moras voditi racuna prilikom financijskog planiranja.
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 14:38   #32
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
Ne kazem da moras ulagati, samo moras biti svjestan cinjenice da 50k€ sada i za pet godina nije isto.

Inflacija je cinjenica koja je zadnjih godina bila zanemariva (ili prije je reci zanemarena). S tim ozbiljno moras voditi racuna prilikom financijskog planiranja.
Nebitno,da ne ispada da pametujem.

Ali u 1. postu ovdje sam to i napisao.Otprilike sam rekao svoj cilj kroz temu,po onome koliko pratim tržište nekretnina malo,ne vjerujem da će biti nekoga skoka u cijenama.

A koliko će biti skup život...
undecided is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 14:51   #33
Evo kaj ti je inflacija...npr 1992 odem u zg s 15DM cca 55kn i donesem pune dvije vrećice hrane s placa i dućana da mi ruke odpadnu a sad nemreš ni kilu mesa kupit, ali zato stan koji smo platili 1980 60.000DM sad vrijedi isto 37m2 30.000eur tj 60.000DM, kod stana nije bilo inflacije nakon 40g a kod hrane i režija je ,npr tv je kostao 2000 DM 1980g a sad 500DM

Zadnje uređivanje Loui : 19.04.2017. at 15:06.
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 20:22   #34
Quote:
undecided kaže: Pogledaj post
Zanima me vaši savjeta/iskustva glede gore navedenog.Imam 25 godina i volio bi imati do 30-te 50-ak tisuća EUR u kešu,neke današnje protuvrijednosti.

Nešto o meni:

-25 godina
-viša strojarska,inž.stroj
-radim honorarno i tražim nešto bolje
-mogućnost jeftinijeg stanovanja (do 1000kn troška) još 1-2 godine maksimalno,više ni ne želim
-nemam nikakvo zaleđe niti potpore od ikoga
-nisam rastrošna osoba

Znam da je tema možda ...kao da pitam neku ludost ,ali vjerujem da netko ima neko iskustvo neki (legalnih) načina kako zaraditi barem toliko.

Hvala
Nije ti to nikakva posebna ludost i ja znam dosta ljudi koji su to postigli, neki i u Hrvatskoj. Tamo je to naravno facilitirano besplatnim stanovanjem kod roditelja u kombinaciji s iznadprosječnim plaćama koje nisu uopće baš toliko rijetke koliko se na ovom forumu punom paradoksa voli tvrditi (pa tako ako je u jednoj Švedskoj prosječna plaća 2000€, podrazumijeva se da svatko tko tamo živi zapravo zarađuje duplo više jer prosjek smanjuju neki tamo mitski Indijci koji rade za kikiriki, ako je u Hrvatskoj prosječna plaća 6000 kuna, to znači da svi zapravo zarađuju duplo manje jer prosjek napuhuju mitski menadžeri a la onaj Hose Andres i sl.). Vani nije ni neka posebna umjetnost ako si spreman živjeti kao prosječni studoš što ne znam zašto neki 25 godišnjak ne bi bio, posebno neki kojem je cilj uštedit neke pare.
Nađi si neki početnički posao u struci u nekom njemačkom gradu koji nije Minhen, useli se u WG s 2-3 cimera u stanu koji je blizu Aldija i brzo će ti postati jasna računica.
mistylis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 21:18   #35
Ja neznam nijednog koji je izbliza to postigao, doduse krecem se u prosjecnom ZG , ne sa menaderima top banaka/farmacije/ .

Dobro je rolandus napisao, nebudes dobio i ovce i novce, ili ces se ubijati od posla ili ces zivjeti opustenije, neku sredinu je tesko pogoditi ( a ak ju i pogodis bit ces blize 50 000kn u 5 godina nego €)

Ono sto bih ja dodao, nekom ludom kombinacijom srece, truda, nasljedstva, nagradne igre i ogromnih bonusa (bez dana iskustva, right) dodes do 50k €, i tu stane, nema vise bonusa, nema vise da ti padne neka lova neocekivano.
Kaj ces s tim novcima ? Nisu sad to novci da se ne mogu spickati, u ZG to nije ni za pola boljeg stana.Sad da ne govorim svoje iskustvo ali recimo samo, u daleko boljoj poziciji ce biti netko sa stanom u vlasnistvu od 60kvadrata u Zagrebu u tramvajskoj zoni i prosjecnim poslom , od tebe sa 50k€ .
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 22:54   #36
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
Svi koji savjetujete iskljucivo stednju zaboravljate da se trend prelomio i preokrenuo te da su godine nulte inflacije proslo svrseno vrijeme.
Naravno, ali za biznis mu treba kliker, koji, koliko vidim, još nije proradio u tom smjeru.

Imao sam sličan cilj, međutim, kad sam postigao određenu zaradu, htio sam opet duplo. Pa opet duplo.

Sad je pitanje, tko šta želi. Jer, da sam lud totalno za poslom i da radim 350 sati mjesečno kao i na početku, vjerojatno bi već postigao prije pola godine, što mi realno možda dođe za godinu/dvije.

No, prioriteti su se malo promijenili, pa malo miksam.

Quote:
undecided kaže: Pogledaj post
Potpuno si u pravu!

Ali nemamo svi iste uvjete niti imamo sreće u životu.Imam prijateljicu koja je završila ekonomiju,dobila dobar posao u javnoj službi s ne preveliko plaćom,ali ima naslijeđen stan i radno vrijeme od 7-15 i 30 godina.Milina od života...bez stresa,ni nezna kako je život težak.Ali tu sreću su "zaradili" djed i baka ostaveći kosti u Švabiji

Primjera ima koliko hoćeš,ali eto,nisam te sreće.Ali ovo je kukanje,a to nije tema.
Ovisi što je tebi lagodan život. Stan i plaća od 6-7000 kn, za mene i nije lagodan život. Potratio bi svoj talent za usran posao, sa usranim kolegama, za usranu plaću.

Ali koga to veseli i to mu je vrh, tko sam ja da sudim. Mene to nikako ne zadovoljava. Nisam tip za "nit' brige, nit' pameti" poslove.

Quote:
Tako ćemo krenuti,a onda probati nešto privatno-od plaće neće biti ničega.Izgubiti nemam previše
Ako želiš biti poduzetnik, to ne možeš istrenirati. Prvo napraviti kuću ili kupiti stan... mislim da je prevelik gubitak vremena i resursa za nešto, što ti možda već za godinu predstavlja više teret i problem, nego zadovoljstvo.

Zato razmisli što želiš, a u međuvremenu zarađuj.

Quote:
undecided kaže: Pogledaj post
Nisam ja isključio druge mogućnosti,ali investicije s većim prinosom ipak zahtijevaju bolje ekonomsko znanje.Lako je kupiti neke dionice,ali to je čisti blef.
Čim netko na spomen investiranja odmah i samo pomisli na dionice - ostavi se ćorava posla.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 23:22   #37
Jbg, mozda si trebao umjesto strojarstva na pomorski(visa je sasvim dovoljna) i ako imas malo afiniteta prema tom zanimanju sa 23-24 na brod i realno se da do tridesete skupit taj iznos.
water strider is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 10:03   #38
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Ja neznam nijednog koji je izbliza to postigao, doduse krecem se u prosjecnom ZG , ne sa menaderima top banaka/farmacije/ .

Dobro je rolandus napisao, nebudes dobio i ovce i novce, ili ces se ubijati od posla ili ces zivjeti opustenije, neku sredinu je tesko pogoditi ( a ak ju i pogodis bit ces blize 50 000kn u 5 godina nego €)

Ono sto bih ja dodao, nekom ludom kombinacijom srece, truda, nasljedstva, nagradne igre i ogromnih bonusa (bez dana iskustva, right) dodes do 50k €, i tu stane, nema vise bonusa, nema vise da ti padne neka lova neocekivano.
Kaj ces s tim novcima ? Nisu sad to novci da se ne mogu spickati, u ZG to nije ni za pola boljeg stana.Sad da ne govorim svoje iskustvo ali recimo samo, u daleko boljoj poziciji ce biti netko sa stanom u vlasnistvu od 60kvadrata u Zagrebu u tramvajskoj zoni i prosjecnim poslom , od tebe sa 50k€ .
Nisam nigdje ni rekao da nebi radio,nemam ni sad nekog života i svjestan sam da moram dobro zapeti.

Ovo boldano jedino,u teoriji,igra ali s obzirom na dosadašnje iskustvo,sreća mi nije baš naklonjena

Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Naravno, ali za biznis mu treba kliker, koji, koliko vidim, još nije proradio u tom smjeru.

Imao sam sličan cilj, međutim, kad sam postigao određenu zaradu, htio sam opet duplo. Pa opet duplo.

Sad je pitanje, tko šta želi. Jer, da sam lud totalno za poslom i da radim 350 sati mjesečno kao i na početku, vjerojatno bi već postigao prije pola godine, što mi realno možda dođe za godinu/dvije.

No, prioriteti su se malo promijenili, pa malo miksam.



Ovisi što je tebi lagodan život. Stan i plaća od 6-7000 kn, za mene i nije lagodan život. Potratio bi svoj talent za usran posao, sa usranim kolegama, za usranu plaću.

Ali koga to veseli i to mu je vrh, tko sam ja da sudim. Mene to nikako ne zadovoljava. Nisam tip za "nit' brige, nit' pameti" poslove.


Ako želiš biti poduzetnik, to ne možeš istrenirati. Prvo napraviti kuću ili kupiti stan... mislim da je prevelik gubitak vremena i resursa za nešto, što ti možda već za godinu predstavlja više teret i problem, nego zadovoljstvo.

Zato razmisli što želiš, a u međuvremenu zarađuj.


Čim netko na spomen investiranja odmah i samo pomisli na dionice - ostavi se ćorava posla.
Što se tiče biznisa,volio bi s nekime u to ući,nekako bi mi bilo lakše i sigurnije s partnerom da svaki pokriva svoje područje,nije da ne radim u tom smjeru,ali ne računam previše s time jer je dogovor dosta daleko oko toga.

Što se tiče primjera,samo sam htio reći da netko ima više sreće i bolji start.A onda je na njemu jel želi imati lošiji stan,auto a trošiti na putovanja ili želi više raditi pa imati manje vremena i (vrlo vjerovatno) zdravlja ali više novaca.Nisam ni ja tip osobe koja voli biti na jednom mjestu,tj. raditi neki monoton posao,ali složiti ćemo se da bi lagodnije razmišljao da imam stan i neku potporu (koja recimo da osoba ima).
undecided is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 12:00   #39
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
Evo kaj ti je inflacija...npr 1992 odem u zg s 15DM cca 55kn i donesem pune dvije vrećice hrane s placa i dućana da mi ruke odpadnu a sad nemreš ni kilu mesa kupit, ali zato stan koji smo platili 1980 60.000DM sad vrijedi isto 37m2 30.000eur tj 60.000DM, kod stana nije bilo inflacije nakon 40g a kod hrane i režija je ,npr tv je kostao 2000 DM 1980g a sad 500DM
Pricas o inflaciji u vrijeme komunizma u SFRJ. Jesi li svjestan da to nema smisla

I.
igorl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 12:36   #40
Quote:
water strider kaže: Pogledaj post
Jbg, mozda si trebao umjesto strojarstva na pomorski(visa je sasvim dovoljna) i ako imas malo afiniteta prema tom zanimanju sa 23-24 na brod i realno se da do tridesete skupit taj iznos.
Na brod ce otic da zbog para malo morgen.
Otic ce zbog para ali na brodu se ostaje zbog
Dobrog drustva a ne zbog para.
Ko nije naucio na brodski zivot ne moze ni
Zgrnit pare.

Ne znam ko je vise proklet ovaj sto zaradjuje
Malo pa zeli ustedit ono sto nogometas zaradi u
Tjedan dana.
Ili nogometas koji na cajkasi potrosi ono sto je
Radnik zaradio u godinu dana.
Eh Kapitalismus je to
neobuzdan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:29.