Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.05.2017., 15:34   #21
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ako ideologiju pogledaš imalo šire od "lijevo/desno, ustaše/partizani", ima: na primjer, po prirodi stvari, oni bi se trebali zalagati za snažnu socijalnu komponentu države (nasuprot "nek se svak' brine sam o sebi" države).
Upravo to, još jedna u nizu etatističkih ljevičarskih stranki, daj mi tuđe jer postojim pa makar crko onaj tko me je prisiljen financirat!

U Hrvatskoj fali barem liberalna stranka, što je očito gledajući današnju situaciju.
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 15:37   #22
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Upravo iz tog razloga ne uspjevaju kod nas prosvjedi. Na svaki pokušaj prosvjeda obično idu pitanja kao šta oni uopće žele, koje su im namjere, nabacuju se etikete poput neradnici, paraziti i sl. Jednostavno takav mentalitet...
Ako prosvjeduju zaposlenici javnog sektora, politički aktivisti, birokrati i kojekakvi sisači proračuna, onda su te etikete itekako na mjestu. Štoviše, obično prosvjeduju za veću preraspodjelu i više tuđeg novca u njihovim džepovima, uvijek pod izlikama nekakvih "stečenih prava".

Da, u kojem slučaju, prosvjeduju porezni obveznici koji su sve te parazite prisiljeni financirati, takva etiketa bi bila krajnja glupost.
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 17:21   #23
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
Ako prosvjeduju zaposlenici javnog sektora, politički aktivisti, birokrati i kojekakvi sisači proračuna, onda su te etikete itekako na mjestu. Štoviše, obično prosvjeduju za veću preraspodjelu i više tuđeg novca u njihovim džepovima, uvijek pod izlikama nekakvih "stečenih prava".

Da, u kojem slučaju, prosvjeduju porezni obveznici koji su sve te parazite prisiljeni financirati, takva etiketa bi bila krajnja glupost.
A što onda za "naše Savske šatoraše"?
Energija X is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 19:42   #24
Thumbs down

Upravo kako sam i mislio, iako sam očekivao bar 10 000 ljudi... No, svejedno, koliko god ih bilo dogodilo se ono što sam prognozirao, kako su došli, tako su i otišli... Najgore od svega, da je ova malobrojna ekipa danas jednostavno odlučila ne otići sa trga, to bi bio dobar početak, no jadni "mali Hrvati" misle da je dovoljno izaći na ulicu, malo vikati, otići kući i sutra kada se probude sve će biti rješeno i svi zahtjevi udovoljeni

Ako sutra planiraju isto na Markovom trgu, ekipa "džabe ste krečili". S tim da oni koji se sutra guraju u vrh prosvjeda baš i ne spadaju u "zajednicu malih ljudi". Npr. Nenad Koljaja je lik koji sve radi isključivo iz vlastitih interesa, propali poduzetnik koji je u zadnjih par godina promijenio nekoliko stranaka, naslikavao se sa Kolindom. Taj će prvi prodati sve oko sebe kad i ako bude mogao i ako bude od toga imao financijske koristi, balkanska inačica poduzetnika, jedan od onih koji ne bi ni trepnuo na ova događanja, da mu je sve ok s biznisom. Takvu sortu ljudi jako jako dobro znam, Pernar je za njega mala beba...

Gordan Stojić se čini nešto iskreniji, ali opet na kraju, pitanje je da li bi bio toliko glasan i angažiran da ima posao i da nije spao na prosjački štap? Sumnjam... Kad gledam te njegove kratke video zapise, ne mogu se oteti dojmu da je sva ta frustracija uzrokovana isključivo povodom toga jer lik nema prebijene lipe niti posla i da ga sad netko uhljebi zašutio bi kao bubica...

Zadnje uređivanje Strepite : 01.05.2017. at 20:13.
Strepite is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 20:23   #25
Quote:
Zoran Oštrić kaže: Pogledaj post
"Zajednica malih ljudi" organizira prosvjed sutra na Jelačić placu. Na fb 5.500 ljudi najavilo dolazak.

Zna li netko više o toj udruzi? Smeta mi što ne vidim nijedno ime; jedino spominju da podržavaju i prosvjed koji 2. svibnja na Markovom trgu organizira "gospodin Neno Koljaja".

Proglas, u ime "naroda", "običnih građana" i "cijele naše zemlje", a "bez političkih boja i ambicija" izgleda mi patetično i isprazno populistički (ne mislim da je "populizam" u načelu negativan). Takvi nastupi moraju imati lidere.

Žele srušiti Ovršni zakon, Zakon o porezu na nekretnine i "lex Todorić"; ok, ali kako to misle postići? Ne postiže se to jednim prosvjedom, treba dugotrajno organizirano djelovanje.

Čime misle te zakone zamijeniti? Institucija ovrhe mislim da se ne može naprosto ukinuti. Porez na nekretnine sam po sebi svakako nije nešto loše - postoji koliko znam u skoro svim zemljama.

"Lex Todorić", kako li se već točno zove, je sam po sebi loš jer je "ad hoc" i samim tim ruši ideju "vladavine prava"; ali istina je, da država ne smije pustiti da golema poduzeća naprosto propadnu; sumnjam da čak i Singapur tako postupa.

https://www.zagreb.info/aktualno/zg/...a-ulice/124892

I mene zanima tko je organizator prosvjeda. Zašto nisu transparentni... Sa facebook stranice to nije razvidno, a nisu ni googable .... Kad je nešto obskurno a izvikuje zahtjeve u ime malog čovjeka uvik mislim da je crkva ili Markićka ili ovako nešto bolesno ....
__________________
Cherie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 20:34   #26
Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
I mene zanima tko je organizator prosvjeda. Zašto nisu transparentni... Sa facebook stranice to nije razvidno, a nisu ni googable .... Kad je nešto obskurno a izvikuje zahtjeve u ime malog čovjeka uvik mislim da je crkva ili Markićka ili ovako nešto bolesno ....
Mislim da je na kraju ispalo da se radi o nekim klincima u ranim dvadesetima, čini se da je namjera bila iskrena. No radije se pitaj tko sutra organizira i gura se u prve redove na Markovom trgu i pročitaj moj post malo ranije o tome...
Strepite is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 21:02   #27
Quote:
Strepite kaže: Pogledaj post
Mislim da je na kraju ispalo da se radi o nekim klincima u ranim dvadesetima, čini se da je namjera bila iskrena. No radije se pitaj tko sutra organizira i gura se u prve redove na Markovom trgu i pročitaj moj post malo ranije o tome...
ma bezveze .... Ako je u pitanju neka iskrena mlađarija onda ljudi gube vrijeme, jer to će se (kao što smo danas svjedočili) razvodniti i prije nego što se rasplamsa. Unatoč Indexovom anarhijskom besramnom huškanju na nerede sa naslovom izvještaja sa skupa: VIDEO S TRGA "Majku im jebem lopovsku, sutra svi na Markov trg! Ostajemo do kraja, do krvi ako treba"

Masa je amorfna i bezlična i brzo potroši energiju nakon par sati urlanja parola i pljeskanja govoricima ako ne postoje:

a) pravi snažni lideri i prave ideje vodilje kao alternative onome što se ruši ili
b) ako nema besramnka i moćnika sa svojom huškačkom mašinerijom, strategijom poticanja na ljutnju i bijes naroda i parama s kojima sprovode svoje agende uz pomoć tih istih malih ljudi.

Ako nije doista pokretač naivna iskrenost mladih ljudi u pitanju, nego ovo pod a) ili b) - pitanje je tko profitira sa ovim neredima.



Tko onda to sutra organizira? Propali nervozni poduzetnik i nezaposleni novinar?
__________________
Cherie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 21:33   #28
Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
Tko onda to sutra organizira? Propali nervozni poduzetnik i nezaposleni novinar?
Onda udruga protiv RBA i Koljaja kojeg je ta RBA isto ovršila za onu zgradu što je napravio. Naravno Koljaja se gura u prvi plan.

Meni je lik od samog početka potpuno antipatičan, ako netko ne zna, on je u javnost dospio nakon one glupe "afere" da je dao neki stari Jaguar auto Sinčiću da se voza u predizbornoj kampanji. Onda je "dao" onu ovršenu zgradu sa stanovima i Živi Zid je tamo uselio mlade obitelji bez doma, ne znam da li su još uvijek tamo. U međuvremenu je ušao u Živi Zid, kasnije se posvađao sa njima, mislim da je bio jedan od onih koji su htjeli "preoteti" stranku. Kada mu to nije uspjelo mislim da se učlanio u "Gospodarsku stranku" pa se valjda s njima naslikavao s Kolindom, a onda se učlanio u "Slobodnu Hrvatsku" koju su osnovali otpadnici Živog Zida. Nisam 100% siguran za vremenski tok, ali tako nekako je išlo... U zadnje vrijeme paradira s nekim transparentom svaki dan po Zagrebu...

Znači to je ta, kao što rekoh, balkanska inačica poduzetnika, oni da uzmu milion eura i daju sirotinji nebi im vjerovao apsolutno ništa jer takvi poslovično imaju pozadinsku agendu za vlastitu korist i guzicu i poprilično sam uvjeren da je ista stvar sa Koljajom.

Novinar Stojić vjerujem nije loš čovjek, ali je samo jadan jer je u teškoj financijskoj situaciji i isključivo ta osobna frustracija ga čini nabrijanim revolucionarom, nikakav altruizam i briga za narod. Ovako mi odokativno izgleda kao osoba kojom se vrlo lako da manipulirati i koju se da kupiti nekom sićom ili uhljebljenjem.

Da li otići na prosvjed ili ne? Ne znam, neka svatko odlučuje po vlastitom nahođenju, ja osobno nema šanse da sudjelujem više u prosvjedima gdje se ekipa skupi doma sat i pol nakon dernjave...
Strepite is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 21:40   #29
Quote:
Strepite kaže: Pogledaj post
...
Gordan Stojić se čini nešto iskreniji, ali opet na kraju, pitanje je da li bi bio toliko glasan i angažiran da ima posao i da nije spao na prosjački štap? Sumnjam... Kad gledam te njegove kratke video zapise, ne mogu se oteti dojmu da je sva ta frustracija uzrokovana isključivo povodom toga jer lik nema prebijene lipe niti posla i da ga sad netko uhljebi zašutio bi kao bubica...
Onako ljudski, ne bi zamjerio Stojiću da kad bi ga neko uhljebio, da bi zašutio, jerbo ima još pun kurac takvih koji nema prebijene lipe, ali neće doć na prosvjed, doći će na skup jedino podržati vladajuće elite, ali ne i za svoja prava.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 21:47   #30
Quote:
Strepite kaže: Pogledaj post
U zadnje vrijeme paradira s nekim transparentom svaki dan po Zagrebu...
oukej ... ovo je smiješno

Quote:
Da li otići na prosvjed ili ne? Ne znam, neka svatko odlučuje po vlastitom nahođenju, ja osobno nema šanse da sudjelujem više u prosvjedima gdje se ekipa skupi doma sat i pol nakon dernjave...
Netko mora biti kao jaje u torti, da poveže sastojke. Nažalost taj, očigledno neuravnoteženi Koljaja, nije dorastao tom zadatku.

Ako je tako, i ako isključimo nekoga doista jakog sa dobrim namjerama ili ako nema nikoga tko se potaja iz sijene i pušta neuravnotežene likove da za njega potpiruju nered, onda ništa od toga. Gubljenje vremena ....
__________________
Cherie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 21:53   #31
Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
Nažalost taj, očigledno neuravnoteženi Koljaja, nije dorastao tom zadatku.
Koljaja je miljama daleko od neuravnoteženog lika, on točno zna za šta se "bori", a to je njegova guzica... Nešta slično kao i masa njih 90ih koji se danas kunu u Hrvatstvo, a kaos rata su iskoristili i pokrali sve da bi od nepismenih opančara danas glumili elitu. Koljaja, ako mu se pruži prilika, neće biti niti malo drugačiji od dotičnih, to je taj isti soj ljudi...
Strepite is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 22:00   #32
Quote:
Strepite kaže: Pogledaj post
Koljaja je miljama daleko od neuravnoteženog lika, on točno zna za šta se "bori", a to je njegova guzica... Nešta slično kao i masa njih 90ih koji se danas kunu u Hrvatstvo, a kaos rata su iskoristili i pokrali sve da bi od nepismenih opančara danas glumili elitu. Koljaja, ako mu se pruži prilika, neće biti niti malo drugačiji od dotičnih, to je taj isti soj ljudi...
Ne ide mu baš, jer mijenja stranke brže nego čarape. Vidi što si napisao ...

Quote:
U međuvremenu je ušao u Živi Zid, kasnije se posvađao sa njima, mislim da je bio jedan od onih koji su htjeli "preoteti" stranku. Kada mu to nije uspjelo mislim da se učlanio u "Gospodarsku stranku" pa se valjda s njima naslikavao s Kolindom, a onda se učlanio u "Slobodnu Hrvatsku" koju su osnovali otpadnici Živog Zida. Nisam 100% siguran za vremenski tok, ali tako nekako je išlo... U zadnje vrijeme paradira s nekim transparentom svaki dan po Zagrebu...
Index je našao i izvjesnu Renatu Burić koja je organizator prosvjeda, konobarica iz Zagreba, koja kaže da radi u Americi u Miamiju, ali obično se cure znaju zezati sa lokacijom gdje žive ..... Evo što je poručila svojim prijateljima (kojih ima oko 500) sa fecabooka:

PORUKA MOJOM FEJZBUK PRIJATELJIMA
Od svih ljudi koji su mi prijatelji, pojavilo se svega desetak ljudi i ovim putem im se iskreno želim zahvaliti i reći im- PONOSNA SAM NA VAS, jer ste se došli boriti za bolje sutra. Sad vas sve pitam koji niste došli, vama vaša budućnost nije važna? Hoće li vam današnji roštilj maknuti ovrhu? Hoće li vam današnje pive maknuti porez na nekretnine?? Hoće te li i dalje licemjerno pljuvati po državi a sjedite doma u udobnosti svojih fotelja?? Mogu vam samo reći, sutra imate priliku za popravni od 10h na Markovom trgu, pa sve dok ne ispune naše zahtjeve. Dignite jebene guzice i nemojte biti uhljebi kao što su oni, jer nikada necete imati novaca kao i oni. Izađite, nemate opravdanja- tamo smo dok god treba.


Nema tu prave snage.
Iako su simpatični i entuzijastični
https://www.facebook.com/ukimlj/videos/731723847008630/
__________________

Zadnje uređivanje Cherie : 01.05.2017. at 22:16.
Cherie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 22:20   #33
Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
Ne ide mu baš, jer mijenja stranke brže nego čarape. Vidi što si napisao ...



Index je našao i izvjesnu Renatu Burić koja je organizator prosvjeda, konobarica iz Zagreba, koja kaže da radi u Americi u Miamiju, ali obično se cure znaju zezati sa lokacijom gdje žive ..... Evo što je poručila svojim prijateljima (kojih ima oko 500) sa fecabooka:

PORUKA MOJOM FEJZBUK PRIJATELJIMA
Od svih ljudi koji su mi prijatelji, pojavilo se svega desetak ljudi i ovim putem im se iskreno želim zahvaliti i reći im- PONOSNA SAM NA VAS, jer ste se došli boriti za bolje sutra. Sad vas sve pitam koji niste došli, vama vaša budućnost nije važna? Hoće li vam današnji roštilj maknuti ovrhu? Hoće li vam današnje pive maknuti porez na nekretnine?? Hoće te li i dalje licemjerno pljuvati po državi a sjedite doma u udobnosti svojih fotelja?? Mogu vam samo reći, sutra imate priliku za popravni od 10h na Markovom trgu, pa sve dok ne ispune naše zahtjeve. Dignite jebene guzice i nemojte biti uhljebi kao što su oni, jer nikada necete imati novaca kao i oni. Izađite, nemate opravdanja- tamo smo dok god treba.


Nema tu prave snage.
Ma vidjelo se odavno da iza prosvjeda stoje neiskusni ljudi, nema ništa lošeg u tome. Na žalost nisu dovoljno nabrijani da pozovu ljude na permanentni izlazak na ulice, nema doma dok se ne ostvari "to i to". Tako se, oko krucijalnih stvari, prosvjeduje svugdje. Očito stvari još nisu došle do grla, da izlazak na ulicu bez uzmicanja bude jedino rješenje. No, doći će i do toga bez brige...

Nisu problem ni Koljaja i slični, takvih ljudi je uvijek bilo i bit će, svugdje u svijetu. Problem je, što smo vidjeli x puta do sada, običan narod koji umjesto da takve anomalije u društvu po kratkom postupku rješava, oni ih slave, biraju, neki čak postaju i dio pop kulture (Mamić i ekipa). To je samo znak da smo svi mi kao društvo bolesni, a to ovakvi prosvjedići, a možda i veliki prosvjedi ne mogu promjeniti. Potrebno je dotaknuti dno dna, da svatko od nas okusi bijedu nad bijedom pa se možda desi kolektivna transformacija svijesti društva prema nečem boljem od ovoga...
Strepite is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 22:24   #34
Quote:
Strepite kaže: Pogledaj post
Ma vidjelo se odavno da iza prosvjeda stoje neiskusni ljudi, nema ništa lošeg u tome. Na žalost nisu dovoljno nabrijani da pozovu ljude na permanentni izlazak na ulice, nema doma dok se ne ostvari "to i to". Tako se, oko krucijalnih stvari, prosvjeduje svugdje. Očito stvari još nisu došle do grla, da izlazak na ulicu bez uzmicanja bude jedino rješenje. No, doći će i do toga bez brige...

Nisu problem ni Koljaja i slični, takvih ljudi je uvijek bilo i bit će, svugdje u svijetu. Problem je, što smo vidjeli x puta do sada, običan narod koji umjesto da takve anomalije u društvu po kratkom postupku rješava, oni ih slave, biraju, neki čak postaju i dio pop kulture (Mamić i ekipa). To je samo znak da smo svi mi kao društvo bolesni, a to ovakvi prosvjedići, a možda i veliki prosvjedi ne mogu promjeniti. Potrebno je dotaknuti dno dna, da svatko od nas okusi bijedu nad bijedom pa se možda desi kolektivna transformacija svijesti društva prema nečem boljem od ovoga...
Nažalost tako je odkako je svijeta i vijeka, uvijek i oduvijek postojao je jedan mali sloj mega bogatih i moćnih, a svi ostali, mala raja je tavorila. Kad i gdje je to narod prosvjedima nešto bitno promjenio. Promjene na bolje i lijep standard malog čovjeka kojeg država ne zakida previše i štiti izgleda da se dešavaju evolucijski kad vrijeme sazrije i kad se kolektivna svijest promjeni.....
__________________
Cherie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:27.