Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2017., 08:37   #1
Partner me zeli promijeniti

Ne znam postoji li ovakva tema, trazila sam, ali nisam ju uspjela naci, tako da se ispricavam ako ponavljam U nasoj vezi je sve poprilicno dobro, osim toga - trazi da se mijenjam. Sto god napravila ili rekla, on ce reci da sam ga povrijedila i da se ne mogu tako ponasati, a stvar je u tome da njega "povrijede" i najbanalnije stvari, tipa ako izrazim zelju da bih radila nesto drugacije nego sto obicno radimo, npr. odlazak u kino. Tad ce reci da uvijek imam nekakve zahtjeve i da ne zna kako da tim zahtjevima udovolji. Ako ne odgovara cijeli dan, pa ga ja pitam zasto i kazem da smatram da bi se ljudi u vezi trebali cuti cesce od 2 puta dnevno, kaze da on i ja imamo skroz drugaciju percepciju normalnog i da ocito nismo jedno za drugo. Sto god zeli dobiti, prijeti prekidom. Za ovo vrijeme koliko smo zajedno, dosta sam se promijenila, pazim da ne radim neke stvari za koje znam da ga smetaju, ali ako nesto napravim sto nije po njegovoj volji, kaze da nema veze sto vise ne radim neke stvari, ali sam ih radila prije pa sam potrosila svu njegovu dobru volju. Stvarno ne znam sta da radim jer cijelo vrijeme on mijenja mene, odbija prihvatiti da svi imamo mane, pa tako i on. Na kraju dođe do toga da on kaze da ce traziti neku savrsenu s kojom ce sve uvijek biti super, bez rasprava i problema u vezi. Moje misljenje je da takva ne postoji i da moze naci jedino onu koja ce sto je vise moguce uvazavati njegove zelje, a za sebe mislim da sam vecim dijelom takva. Dovela sam se do toga da konstantno pazim sto cu reci ili napraviti da njega ne zasmetam. Stvarno vise ne znam u kome je ovdje problem..
dobiegirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 08:47   #2
Autorice, u njemu je problem jer je razmažena i sebična guzica koja je naviknula da sve bude po njegovom. U tebi je problem što to trpiš i ne znaš se postavit kako treba. Ako želiš i dalje provodit vrijeme s nekim tko te tako tretira i tko te tjera da se osjećaš kako se osjećaš, samo daj. I ne, u vašoj vezi gotovo ništa nije poprilično dobro. Osim ako ti je to prva veza pa nemaš s čime usporedit.
sljeme1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 08:49   #3
Quote:
dobiegirl kaže: Pogledaj post
Ne znam postoji li ovakva tema, trazila sam, ali nisam ju uspjela naci, tako da se ispricavam ako ponavljam U nasoj vezi je sve poprilicno dobro, osim toga - trazi da se mijenjam. Sto god napravila ili rekla, on ce reci da sam ga povrijedila i da se ne mogu tako ponasati, a stvar je u tome da njega "povrijede" i najbanalnije stvari, tipa ako izrazim zelju da bih radila nesto drugacije nego sto obicno radimo, npr. odlazak u kino. Tad ce reci da uvijek imam nekakve zahtjeve i da ne zna kako da tim zahtjevima udovolji. Ako ne odgovara cijeli dan, pa ga ja pitam zasto i kazem da smatram da bi se ljudi u vezi trebali cuti cesce od 2 puta dnevno, kaze da on i ja imamo skroz drugaciju percepciju normalnog i da ocito nismo jedno za drugo. Sto god zeli dobiti, prijeti prekidom. Za ovo vrijeme koliko smo zajedno, dosta sam se promijenila, pazim da ne radim neke stvari za koje znam da ga smetaju, ali ako nesto napravim sto nije po njegovoj volji, kaze da nema veze sto vise ne radim neke stvari, ali sam ih radila prije pa sam potrosila svu njegovu dobru volju. Stvarno ne znam sta da radim jer cijelo vrijeme on mijenja mene, odbija prihvatiti da svi imamo mane, pa tako i on. Na kraju dođe do toga da on kaze da ce traziti neku savrsenu s kojom ce sve uvijek biti super, bez rasprava i problema u vezi. Moje misljenje je da takva ne postoji i da moze naci jedino onu koja ce sto je vise moguce uvazavati njegove zelje, a za sebe mislim da sam vecim dijelom takva. Dovela sam se do toga da konstantno pazim sto cu reci ili napraviti da njega ne zasmetam. Stvarno vise ne znam u kome je ovdje problem..

Veza je neki kompromis i tu radimo nešto što ne želimo,a promjene su jedno od toga.

Međutim,sve ima svoju granicu,a bojim se da je kod tebe (po ovome opisanom) odavno prijeđena.

Koliko vidim,ovdje je više jednostrana ljubav i on to koristi.

Postavio bi jedno pitanje (a mislim da ga i ti trebaš sebi i njemu postaviti).

Što je to njega privuklo na tebi ?
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 08:57   #4
Imala sam jednu vezu prije 2 godine koja je zavrsila tako da me prevario, svega je tu bilo, nakon te veze uopce nisam htjela ni cut za nesto novo, u pocetku nisam s ovim ni htjela vezu jer nisam htjela opet prolazit kroz isto, al zaljubila sam se i eto.

Privukao ga je izgled vjerojatno, a uz to i kako on kaze "podsjecas me na mene kakav sam bio prije 2 godine", kroz dopisivanje na pocetku je govorio da mu se cini da smo dosta slicni, pa je valjda i to jedna od stvari koje su ga privukle
dobiegirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 08:57   #5
Quote:
dobiegirl kaže: Pogledaj post
Ne znam postoji li ovakva tema, trazila sam, ali nisam ju uspjela naci, tako da se ispricavam ako ponavljam U nasoj vezi je sve poprilicno dobro, osim toga - trazi da se mijenjam. Sto god napravila ili rekla, on ce reci da sam ga povrijedila i da se ne mogu tako ponasati, a stvar je u tome da njega "povrijede" i najbanalnije stvari, tipa ako izrazim zelju da bih radila nesto drugacije nego sto obicno radimo, npr. odlazak u kino. Tad ce reci da uvijek imam nekakve zahtjeve i da ne zna kako da tim zahtjevima udovolji. Ako ne odgovara cijeli dan, pa ga ja pitam zasto i kazem da smatram da bi se ljudi u vezi trebali cuti cesce od 2 puta dnevno, kaze da on i ja imamo skroz drugaciju percepciju normalnog i da ocito nismo jedno za drugo. Sto god zeli dobiti, prijeti prekidom. Za ovo vrijeme koliko smo zajedno, dosta sam se promijenila, pazim da ne radim neke stvari za koje znam da ga smetaju, ali ako nesto napravim sto nije po njegovoj volji, kaze da nema veze sto vise ne radim neke stvari, ali sam ih radila prije pa sam potrosila svu njegovu dobru volju. Stvarno ne znam sta da radim jer cijelo vrijeme on mijenja mene, odbija prihvatiti da svi imamo mane, pa tako i on. Na kraju dođe do toga da on kaze da ce traziti neku savrsenu s kojom ce sve uvijek biti super, bez rasprava i problema u vezi. Moje misljenje je da takva ne postoji i da moze naci jedino onu koja ce sto je vise moguce uvazavati njegove zelje, a za sebe mislim da sam vecim dijelom takva. Dovela sam se do toga da konstantno pazim sto cu reci ili napraviti da njega ne zasmetam. Stvarno vise ne znam u kome je ovdje problem..
Zasto ti se da biti u takvom odnosu?
Sto ti dobijas iz toga?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 09:00   #6
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Zasto ti se da biti u takvom odnosu?
Sto ti dobijas iz toga?
A ne dobivam nista, odnosno jako malo, mozda bi prekinula to odavno, ali tu je i strah od samoce plus to sto ne zelim prolaziti kroz ono kroz sta sam prolazila prije 2 godine, a znam da zapravo samo odgađam to
dobiegirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 09:02   #7
Ne bih rekla da on koristi njezine emocije.
Žene su takve. Uvijek su emotivnije od muškaraca i žele kontrolu, žele se više vezati, vole osječaj sigurnosti, traže dokaze ljubavi.
Sve u suprotnom je mogućnost izdaje i prevara, pogotovo kada je tip tajnovit i nešto skriva ili je nedorečen.
Muškarac mora znati da, ako je u paru, mora raditi sitne kompromise inače nema ništa od veze. Ako je to nekome teško, neka se makne i bude sam ili sa nekom drugom.Obično to ljudi rade spontano jer im je stalo do nekoga.
Ako mu nije stalo, ostavit će te ili zamjenit drugom.
Nije ona ništa povrijeđena jer je on ne uključuje u svoj muški svijet. Ona je samo nešto naslutila.

Neka takodjer potraži odgovor što to on ima a da je nju privuklo ( a da drugi nemaju)?
ayca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 09:04   #8
Quote:
dobiegirl kaže: Pogledaj post
A ne dobivam nista, odnosno jako malo, mozda bi prekinula to odavno, ali tu je i strah od samoce plus to sto ne zelim prolaziti kroz ono kroz sta sam prolazila prije 2 godine, a znam da zapravo samo odgađam to
Znas li da bi mogla biti u vezi u kojoj se ne bi tako osjecala?
Ne bi vjerovala koliko divnih osoba ima
Sto se za ovog tvog ne bi moglo nikako reci... Frajer je katastrofa. Koliko imate godina?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 09:06   #9
Dobie, prekini s njim.
Gotovo nikad ne napišem ovako nešto, ali odnos koji ti imaš s njim je uistinu nefer s njegove strane. Čovjek te maltretira, a tebe je strah samoće. Riješi se prvo njega jer te truje a onda s vremenom i svojih strahova, vidjet ćeš da će ti to u konačnici biti divno oslobođenje.
pipi21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 09:07   #10
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Znas li da bi mogla biti u vezi u kojoj se ne bi tako osjecala?
Ne bi vjerovala koliko divnih osoba ima
Sto se za ovog tvog ne bi moglo nikako reci... Frajer je katastrofa. Koliko imate godina?
Sta je najtuznije, nakon ove 2 veze sve manje imam vjere u to da postoji veza u kojoj moze bit lijepo. Nakon prve mi se stvorila odbojnost prema vezama, sve me strah sta ce nakon ovog bit.. On 22, ja 20
dobiegirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 09:12   #11
Quote:
dobiegirl kaže: Pogledaj post
Sta je najtuznije, nakon ove 2 veze sve manje imam vjere u to da postoji veza u kojoj moze bit lijepo. Nakon prve mi se stvorila odbojnost prema vezama, sve me strah sta ce nakon ovog bit.. On 22, ja 20
Nakon ove veze ćeš propast, imaš već 20 godina i nemaš potencijalnog bračnog partnera ni na vidiku
sljeme1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 09:15   #12
Možda je problem u njoj jer nije tip za veze.

Takve osobe najbolje prolaze ako često mjenjaju partnere i iz svakog izvlače nešto.
Nema potrebe za ogorčenošću.Samo treba naići prava osoba, koje je možda već na vidiku!
ayca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 09:27   #13
Quote:
ayca kaže: Pogledaj post
Možda je problem u njoj jer nije tip za veze.
Tu istu stvar ja bih više rekla za njega - da nije tip za veze.

U prilog tome, navela bih ono što je malo iznad podebljano iz njezinoga posta. On je izgubio dobru volju i prijeti prekidom kad god nije po njegovom. I sada ona mora paziti što radi. A ono što je navela da radi meni se ne čini kao nešto zahtjevno (mislim ono, poželjela je za promjenu otići u kino).
CaptainProton is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 09:33   #14
Quote:
dobiegirl kaže: Pogledaj post
Imala sam jednu vezu prije 2 godine koja je zavrsila tako da me prevario, svega je tu bilo, nakon te veze uopce nisam htjela ni cut za nesto novo, u pocetku nisam s ovim ni htjela vezu jer nisam htjela opet prolazit kroz isto, al zaljubila sam se i eto.

Privukao ga je izgled vjerojatno, a uz to i kako on kaze "podsjecas me na mene kakav sam bio prije 2 godine", kroz dopisivanje na pocetku je govorio da mu se cini da smo dosta slicni, pa je valjda i to jedna od stvari koje su ga privukle
Ako ćemo malo filozofirati,onda ne voli ni sebe ?

Jer je ovo kontradiktorno.S jedne strane govoriti da ste dosta slični,a s druge sve kod tebe želi mijenjati.

Kao što kažu ljudi,premlada si.Ako te sad preodgoji po svojoj mjeri,neznam što ćeš imati od života 5 godina.
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 09:34   #15
Quote:
CaptainProton kaže: Pogledaj post
Tu istu stvar ja bih više rekla za njega - da nije tip za veze.

U prilog tome, navela bih ono što je malo iznad podebljano iz njezinoga posta. On je izgubio dobru volju i prijeti prekidom kad god nije po njegovom. I sada ona mora paziti što radi.
A na pocetku sam ja njemu govorila da mislim da to nece ici jer sam bila uvjerena da jos nisam spremna za nesto novo jer uopce nisam vjerovala nikom. On tad nije odustajao, govorio je kako je veza lijepa stvar, da se u njoj daje i prima, prikazivao mi je vezu kao lijepu stvar, s cim me nekako i osvojio, a i veza je bila lijepa na pocetku. A sad kad kaze da ga neki moj postupak smeta, koji se meni cini kao skroz normalan i prirodan, govori da njemu ne treba osoba koja ce se iscuđavat cinjenici da njega nesto smeta. Npr kad ga nesto muci, on meni ne mora rec jer zeli nesto zadrzati za sebe, a kad ja ne zelim rec neki svoj problem onda mu nije jasno kak ja to mogu njemu ne rec. I naravno da se onda cudim jer to su dupli standardi i tad dolazi do tog da ga ne razumijem i da mu se vjecito iscuđavam i da imamo skroz razlicita razmisljanja.
dobiegirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 09:41   #16
Možda misli da si labilna osoba koju se neke stvari ne tiču jer se ne znaš sa njima nosit.
Dok za druge stvari,nema smisla da ti govori jer te se opet ne tiču jer je priroda stvari takva da to rješavaju npr. samo žene!

Naravno da ljudi imaju suprotna mišljenja i da kao takva potiču raspravu. Najbitnije je da se složite. Ako iz svega nastaju žustre svađe, rasprave bez kompromisa, možda niste osobe koje se trebaju vezati.

Pitaj ti tog svoga, pošto on nije voljan raditi kompromise da tebi udovolji, bi li on pristao da ti nadjes prijatelja ili prijateljicu koji će njega zamjeniti u tim nekim "prirodnim "stvarima?
ayca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 09:45   #17
Koliko ti njega zelis promijeniti?

Meni je ovo sto si opisala uzas, ali cini se da niste jedno za drugo pa mozda poticete najgore jedno u drugom.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 09:49   #18
Koliko problema s 20 godina. Uživaj, izlazi, druži se, imaš vremena za veze. Gubiš živce bezveze s 20 godina. Premlada si. Poslije će ti biti žao što si uopće trpila neku totalnu glupost. Jasno da možeš imati lijepu vezu.
pipi21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 09:51   #19
Quote:
dobiegirl kaže: Pogledaj post
Ne znam postoji li ovakva tema, trazila sam, ali nisam ju uspjela naci, tako da se ispricavam ako ponavljam U nasoj vezi je sve poprilicno dobro, osim toga - trazi da se mijenjam. Sto god napravila ili rekla, on ce reci da sam ga povrijedila i da se ne mogu tako ponasati, a stvar je u tome da njega "povrijede" i najbanalnije stvari, tipa ako izrazim zelju da bih radila nesto drugacije nego sto obicno radimo, npr. odlazak u kino. Tad ce reci da uvijek imam nekakve zahtjeve i da ne zna kako da tim zahtjevima udovolji. Ako ne odgovara cijeli dan, pa ga ja pitam zasto i kazem da smatram da bi se ljudi u vezi trebali cuti cesce od 2 puta dnevno, kaze da on i ja imamo skroz drugaciju percepciju normalnog i da ocito nismo jedno za drugo. Sto god zeli dobiti, prijeti prekidom. Za ovo vrijeme koliko smo zajedno, dosta sam se promijenila, pazim da ne radim neke stvari za koje znam da ga smetaju, ali ako nesto napravim sto nije po njegovoj volji, kaze da nema veze sto vise ne radim neke stvari, ali sam ih radila prije pa sam potrosila svu njegovu dobru volju. Stvarno ne znam sta da radim jer cijelo vrijeme on mijenja mene, odbija prihvatiti da svi imamo mane, pa tako i on. Na kraju dođe do toga da on kaze da ce traziti neku savrsenu s kojom ce sve uvijek biti super, bez rasprava i problema u vezi. Moje misljenje je da takva ne postoji i da moze naci jedino onu koja ce sto je vise moguce uvazavati njegove zelje, a za sebe mislim da sam vecim dijelom takva. Dovela sam se do toga da konstantno pazim sto cu reci ili napraviti da njega ne zasmetam. Stvarno vise ne znam u kome je ovdje problem..
Ovo boldano...meni bi bilo zadnje sto bi uspio reci prije nego ga napucam. Mozda sam ja samo dispetna dalmatinka, ali kad bi mi ovo rekao..."siroko ti polje".

Od svega procitanog, pocevsi od tog da ste ispocetka bili jako slicni, da bi sad ispalo da ne valjas nista, meni se namece dojam da on ustvari zeli isprovocirati prekid. Kao da nema muda da sam prekine.

Znam da dispet nije bas vrlina, ali nekad ga je dobro imati. Sprijeci te da ne padas prenisko u ovakvim situacijama. A sad si bas nisko. Otirac za gospodareve noge. Uzgoji malo ponosa, i otarasi se otrova. Zasto dopustas da te truje?
dare to imagine is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 09:52   #20
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Koliko ti njega zelis promijeniti?

Meni je ovo sto si opisala uzas, ali cini se da niste jedno za drugo pa mozda poticete najgore jedno u drugom.
Jedino sta meni kod njega ne pase je upravo to sta misli da ce nac osobu s kojom ce se slagat oko 100% stvari, s kojom nece imat razilazenja u razmisljanjima. Upoznala sam stvarno dosta ljudi, s velikim brojem njih sam i dalje u kontaktu, bio to povremeni kontakt ili prijateljstva u kojima se svakodnevno vidimo i cujemo, ali s NIJEDNOM osobom se ne slazem u svemu, uvijek se nađe tema oko koje ja mislim jedno, a ta osoba drugo i mislim da je nemoguce naci osobu s identicnim razmisljanjima. A on je u tom nekom svojem svijetu i ne mogu mu dokazat da treba prihvacat i ljudske mane jer ih svi imamo, a ne ih pokusavat promijenit i zudit za stvaranjem savrsene osobe.
dobiegirl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:23.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger