Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2017., 21:03   #41
Naše emocije će odlučivati na što se isplati usmjeriti pozornost i što ćemo misliti na svjesnom nivou, a što će ostati potisnuto na dubljoj razini u našem tijelu.

Često čujemo kako ljudi stalno ulaze u iste tipove odnosa, imaju iste argumente, nailaze na iste probleme ... Zašto?

Svaki dan perete zube nekoliko puta, kao i ruke, no mozak mora pričekati noć da bi se odmorio i ispraznio? Pogrešno, mentalna higijena jednako je važna kao i svaka druga, stoga se pozabavite svojim mozgom tijekom dana i bit ćete odmorniji i koncentriraniji za rješavanje problema .
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain
L U N is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 21:20   #42
Te škole sebičnosti, koje s psihologijom i psihijatrijom nemaju baš nikakve veze, i sramote cijelu sturku su se u zadnje vrijeme jako proširile. To nisu nikakvi stručnjaci nego samoprozvani učitelji!!!

Jedna od glavnih postavki koju uče svoje polaznike je da "isključe emocije" u nekim situacijama, a to su uglavnom sve one situacije koje zahtjevaju humanost. Takvim podukama daju podršku osobama u razvijanju vlastite sociopatije, a manipulaciju koju onda takvi ljudi koriste u svakodnevnom životu - opravdavaju normalnom. Često te tehnike korsite i u valstitim obiteljima na vlastite supružnike, a o kolegama da se ne govori.

Definitivno će takva "poduka" pridonijeti propadanju i hvatskog društva, a već uvelike i pridonosi. Jedino što se može učiniti je da čovjek u prisustvu takvih osoba bude što fokusiraniji i svjesniji i da im ne dopusti da na njemu primjenjuju NLP tehnike manipulacije. U osnovi, takva bi govna trebalo izbjegavati i udruživati se sa zdravim i normalnim ljudima i pokušati ih eliminrati iz svoje sredine, no kako su normalni obično neorganizirani jer nemaju zajednički interes mislim da to postaje sve veći problem. Sociopati se, po interesnoj osnovi, sve više međusobno udružuju, čak i oni koji se do jučer nisu mogli međusobno smisliti.

Iskreno, mislim da će prevladati.

Po nekadašnjim zakonima takvi "konzultanti" bi bili u zatvoru zbog nadrilječništva. Ali eto, sad više ne mogu biti ni to. PRije si morao imati neku licencu da bi držao edukacije, sad samo osnuješ obrt ili udrugu i nazoveš sam sebe life coachom i počneš propovjedati. A publike će uvijek biti, jer smo sve nepismeniji.

Što se tiče njihove teze da na što se fokusiraš to raste obično raste samo šefova ili kita sponzora koja im omogućava dobar život jer ju fafaju. Barem kod ovih mojih. Pa to onda objašnjava "emotivni foksu i uspjeh" koji ostvaruju. Oprostite na vulgarnosti.

Tema je definitivno povezana i uz temu manipulacije masom, pa zanima koga zanima da pročita nešto od tih knjiga.

Zadnje uređivanje Zvrka Zvrk : 17.05.2017. at 21:33.
Zvrka Zvrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 21:40   #43
Quote:
MajiFlafi kaže: Pogledaj post
...Sto bi mozda i bila prilika ako ne zivis u Hr gdje trenutno gubitak posla znaci i gubitak egzistencije i ne gledas to kao priliku vec kao nepriliku. Na taj nacin drustvo u cjelini se odrice odgovornosti prema pojedincu i ne mora se mijenjati, nego je sam pojedinac kriv sto mu nije dobro. ?
Vidiš, to ti je čista tehnika manipulacije mase. "Ti si kriv što ti nije dobro" i ne postoji nikakva odgovornost društva tj. mene za to što si ti bolestan a nemaš se gdje liječiti, nezaposlen i slično. Nije ti to prouzrokovala politička elita koja je upropastila državu tj. ja - nego si ti sam kriv! I kad uvjeriš čovjeka da je on kriv, onda je još više pokoran, nema revolucije, skidanja glava bogatima i onima koji su se nakrali i upropastili sve druge...jer sam si kriv, nisu oni

Svaka čast čast na otvaranju i razumijevanju ove teme, vidi se da si vrlo pametna i iznad prosječna osoba. Šteta što takvih nemamo više!
Zvrka Zvrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 23:06   #44
Quote:
Zvrka Zvrk kaže: Pogledaj post
Vidiš, to ti je čista tehnika manipulacije mase. "Ti si kriv što ti nije dobro" i ne postoji nikakva odgovornost društva tj. mene za to što si ti bolestan a nemaš se gdje liječiti, nezaposlen i slično. Nije ti to prouzrokovala politička elita koja je upropastila državu tj. ja - nego si ti sam kriv! I kad uvjeriš čovjeka da je on kriv, onda je još više pokoran, nema revolucije, skidanja glava bogatima i onima koji su se nakrali i upropastili sve druge...jer sam si kriv, nisu oni

Svaka čast čast na otvaranju i razumijevanju ove teme, vidi se da si vrlo pametna i iznad prosječna osoba. Šteta što takvih nemamo više!
svaka cast i tebi .. iskreno osvjezenje .. dobro dosao u ovu kolektivnu (ne)odgovornost
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 23:14   #45
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Realnost koju možeš promijeniti nije realnost. Nju možeš napustiti jedino s nogama naprijed.
Propovjednica sa štiklama kaže da se može stvarnost mijenjati ako se potrudiš:
http://www.slobodnadalmacija.hr/novo...itivnom-smjeru
Borna Rajić: Masa uvijek tapka u mraku dok ju osviješteni pojedinci ne usmjere u pozitivnom smjeru

Normalno, prvi uvjet ti je da upecaš nekog bogatuna i onda ga za par godina nogiraš. I da ti ostane pola njegove imovine
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 09:31   #46
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Propovjednica sa štiklama kaže da se može stvarnost mijenjati ako se potrudiš:
http://www.slobodnadalmacija.hr/novo...itivnom-smjeru
Borna Rajić: Masa uvijek tapka u mraku dok ju osviješteni pojedinci ne usmjere u pozitivnom smjeru

Normalno, prvi uvjet ti je da upecaš nekog bogatuna i onda ga za par godina nogiraš. I da ti ostane pola njegove imovine
Misliš li da je propovjednica upecala bogatuna nekom hugabuga tehnikom emotivnog fokusa ili...?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 10:21   #47
Eto, odličan primjer još jedne koja se "emotivno fokusirala i onda je to raslo", a to je kita Luke Rajića.

@faq, ja sma žensko. ima i pametnih žena
Zvrka Zvrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 11:25   #48
Quote:
Zvrka Zvrk kaže: Pogledaj post
Eto, odličan primjer još jedne koja se "emotivno fokusirala i onda je to raslo", a to je kita Luke Rajića


Ona je također odličan primjer toga kako su lajfkauči izmiksani s njuejđerima tako da je te stvari teško razgraničiti.

Među prvima u našim krajevima bila je Jadranka Škarica, (navodno) psihijatrica koja je još u devedesetima držala tečaj autogenog treninga gdje je valjala te gluposti koje danas iskaču iz paštete. U međuvremenu je odgojila nekoliko generacija sociopata (ili što već ti ljudi jesu). Naravno, uz neizdavanje računa.

U isto doba došlo je i do uspona multi-level marketinga. Amwayevci i slični funkcionirali su poput sekti, u svakom slobodnom trenutku preslušavali motivacijske vrpce i fokusirali se na to da jednog dana postanu bogati.

Nakotilo se i raznih duhovnjačkih metoda. Sjećam se likova koji su vodili tečajeve Excalibura i imali stančinu na Trgu Bana Republike. Dotepla se i neka riba koju su protjerali iz Kine pa je ovdje prodavala zrak. (Zapravo enerđiju neku, ne mogu se sjetiti kako se to točno zvalo, ali poznavala sam epileptičarku koja je na to istresla čitavo bogatstvo). I oni intenzivi prosvjetljenja su krenuli negdje tada, čini mi se. Pa sajmovi alternative, snimanja aure, zmijska ulja svih vrsta. Objavljivale su se razne motivacijske knjige tipa "Moć podsvijesti". Divlji zapad, ukratko.

Sve se to nekako izmiksalo, a s pojavom interneta skroz podivljalo. Sad svaki kurac može voditi tečajeve i privatne seanse te sasvim legalno to pisati kao "savjetovanje". Zaštita potrošača u tom sektoru ne postoji. Zato budimo pametni i fokusirajmo se na kitu. Cvijeća, naravno.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 14:06   #49
I onda će ono na što se fokusiramo rasti samo pozitivno prosim!

Dao si odličan prikaz situacije
Zvrka Zvrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 15:02   #50
Quote:
Zvrka Zvrk kaže: Pogledaj post
I onda će ono na što se fokusiramo rasti samo pozitivno prosim!

Dao si odličan prikaz situacije
I ja sam žensko. Fokusiraj se!
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 15:46   #51
Quote:
MajiFlafi kaže: Pogledaj post
@ekaliopa nemam nista protiv osobnog razvoja, dapace mislim da mi uopce ne bi skodilo. Ali, ovo dosad sto sam ja susrela ne slici na osobni razvoj (mada ne znam sta je to, ali vjerujem da bi prepoznala kad bi osoba napredovala) vec na razvoj ega.

@MajiFlafi, meni se tvoja tema jako svidjela i mislim da si pogodila bit - do kraja! Svaka čast!

Da, slažem se s tobom, to što se sad radi nema veze s osobnim razvojem nego s promicanjem sebičnosti i gaženja drugih radi ostvarivanja vlastitih interesa. Meni osobno izgleda kao uzgajanje sociopatije! I to čiste!

Tu je jako puno pitanja etike i morala i čula sam dosta psihijatara i psiholog akoji su isto protiv takvih jer im uništavaju reputaciju struke - a često puta i nisu PSIHOLOZI ILI PSIHIJATRI, nego kojekakve druge struke!!! Samoprozvani lifecoachevi! Gdje je fakultet za taj lifecoaching???

Znam za jednu firmu koja se bavi takvim "konzultantsvom" i sad ide po većim kompanijama u ZG i prodaje im takve "seminare". S tim da zaposlenici koji tome moraju pristvovati prije toga moraju ispuniti on-line upitnik te kompanije. Temeljem toga se napravi psihoprofil svakog zaposlenika, koji se isprinta i onda podijeli cijelom odjelu. Detaljan. S objašnjenjem - da bi mogli lakše utjecati na druge ljude i da vidite što ih motivira...

To je kao da netko liječnički karton fotokopira i podijeli svima u firmi. Bez da zaposlenike itko pita žele li sudjelovati u tome, za što će to služiti, da će se to printati i dijeliti po firmi i slično, stavlja ih se pred gotov čin. Sigurna sam da bi se neki pobunili da su znali o čem se radi, ali kad su ispunjavali upitnik bilo je da je to "samo načelno nešto" i za "bolji timski rad" ...uglavnom, svatko s imenom i prezimenom je dobio profil, a taj profil su dobili SVI isprintan...

Pa vi meni recite gdje je tu profesilanost i etika?

Jel bi vam blio drago da netko vaš liječnički karton iskopira i podijeli svima u firmi? Da vas bolje upoznaju S popisom spolnih bolosti, abortusa, viroza i svega što ste imali i imate?
Zvrka Zvrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 16:57   #52
Zanimljivo je da polaznici takvih tečajeva stvarno sebi u glavi isfuraju film da su ubermensch iliti "neka nadvrsta" vrijednija od drugih ljudi. Najgore je što oni stvarno vjeruju u to i jako se teško riješiti takvih sociopatskih likova...

Sorry kaj smetam a jel bi se mogli vratiti na osnovnu temu?
Zvrka Zvrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 16:58   #53
Sofisti ?

Ne znam, meni to izgleda kao krah sustava.
Svijet je objektivan, subjektivan je njegov doživljaj.
Osoba može preko dojmova promijeniti neke nijanse događaja, ali je malo vjerojatno da će nešto od crnog postati bijelo samo zato što netko vjeruje u to.

Vjera i motivacija su moćne stvari (vjera može pomicati planine ), ali uvijek treba imati zrnce razuma. Osoba koja misli samo na sebe je, jbg, govno i mala je vjerojatnost da će kao takva biti dugoročno sretna u životu.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 01:18   #54
Quote:
Zvrka Zvrk kaže: Pogledaj post
Pa vi meni recite gdje je tu profesilanost i etika?
nebi bilo toga da ima profesionalnosti a o etici nema ni govora

Quote:
Jel bi vam blio drago da netko vaš liječnički karton iskopira i podijeli svima u firmi? Da vas bolje upoznaju S popisom spolnih bolosti, abortusa, viroza i svega što ste imali i imate?
osobno nebi imao nista protiv ako nema cenzure .. apsolutna iskrenost .. poogtovo kad jebem mater svih parazitskim licemjerima koj ejebu sve oko sebe u mozak .. nesposobnima/nesamostalnima pa samo gledaju di ce se ogrebat za bilo sto .. ju juj pisi pritnaj kopiraj stavi me na bilbord!

p.s. svi su na internetu musko dok se ne dokaze suprotno!

p.s.s. zene svaka cast kapa dole glava gore
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 06:47   #55
Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
Naše emocije će odlučivati na što se isplati usmjeriti pozornost i što ćemo misliti na svjesnom nivou, a što će ostati potisnuto na dubljoj razini u našem tijelu.

Često čujemo kako ljudi stalno ulaze u iste tipove odnosa, imaju iste argumente, nailaze na iste probleme ... Zašto?

Svaki dan perete zube nekoliko puta, kao i ruke, no mozak mora pričekati noć da bi se odmorio i ispraznio? Pogrešno, mentalna higijena jednako je važna kao i svaka druga, stoga se pozabavite svojim mozgom tijekom dana i bit ćete odmorniji i koncentriraniji za rješavanje problema .
Na koje postupke se odnosi mentalna higijena? Kako se ona odrzava? Kakao se postigne cisto mentalno stanje da bi se ono onda i odrzavalo? Kako se moze reci na nekom da dobro odrzava svoju mentalnu higijenu? Elaborat molim
__________________
Tko nije jeo, nije živio.
Tko nije griješio, nije živio.
Tko nije pio, nije jeo. Dakle, pij da bi živio, nemoj griješit.
MajiFlafi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 21:49   #56
Quote:
MajiFlafi kaže: Pogledaj post
Na koje postupke se odnosi mentalna higijena? Kako se ona odrzava? Kakao se postigne cisto mentalno stanje da bi se ono onda i odrzavalo? Kako se moze reci na nekom da dobro odrzava svoju mentalnu higijenu? Elaborat molim

Probaj meditacijom .

Isto tako i loša mentalna prehrana može naštetiti tvom zdravlju !

Loše prehrambene navike, kako što već znamo, plodna su podloga za razne bolesti.

Međutim, što znaš o mentalnoj prehrani? Jeste li ikada razmišljala o tome da su sadržaji koje čitaš, sve ono što čuješ i gledaš zapravo također na neki način " namirnice " koje postaju dio tvoje svijesti. Ružne misli i negativne emocije poput mržnje ne mogu ti donijeti ništa dobro .

Kako bi se zaštitila od zagađenja vlastite svijesti, pokušaj odabirati samo one informacije koje ti odgovaraju .
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain

Zadnje uređivanje L U N : 19.05.2017. at 22:09.
L U N is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 23:25   #57
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Misliš li da je propovjednica upecala bogatuna nekom hugabuga tehnikom emotivnog fokusa ili...?
Ona je postala propovjednica tek onda kada je muža otkantala, te je zadržala veliki dio njegove imovine.
Prije toga je bila obična sponzoruša
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 23:55   #58
pazi gif svih gifova na temu
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 23:55   #59
Quote:
MajiFlafi kaže: Pogledaj post
Upoznala sam dosta ljudi koji su prošli nekakve edukacije i koji sad za sebe tvrde da su se izdigli na višu frekvenciju i da su oni tako super sad i nikad im nije bilo bolje. Da, ostali su bez prijatelja, ali to je zato što drugi ljude ne žele da oni budu tako super i jednostavno više nisu njihov nivo.
Ne šalim se, stvarno sam čula da su oni sad bolji kao osobe i samim time bolji od otatka smrtnika koji se bave prizemnim stvarima kao što su preživljavanje.
Cim netko tako govori o sebi puca ga ego trip. Takvi ljudi koji su procitali par knjiga ili prosli par seminara sad misle da su uhvatili Boga za bradu i da su spoznali nekakve "tajne" koje obicni smrtnici ne poznaju.

Quote:
Govorim o školama all level healing tipa. Ljude sam poznavala prije "edukacije", ono što su postali nakon tih "edukacija" ne želim poznavati. Sebični, isključivo ja, ja, ja i ja i još malo o meni; primjena NLP tehnika na meni, u čemu su loši ako ja to skužim, proučavanje mene i određivanje mog psiho profila, energetsko čišćenje mog stana od negativne energije kako bi dotična osoba mogla u njemu boravit, ako spomenem da je osoba izjavila da može sve što poželi, pa i ako se koncentrira izazvati kišu i slične stvari. Da ne govorim o nedostatku bilo kakvog kompromisa u odnosima sa bilo kim osim sa samim sobom. Ljudi koji tvrde da dati 300 kuna za sat vremena treninga mentalnog razvoja je stvar osobne higijene bez obzira na primanja, da je hodanje kod invalidne osobe stanje uma, a ne recimo nedostatka noge. Jest, znam da se danas puno moze s tehnologijom i voljom, ali za to treba i puno novca. O tom ne govore. Valjda novac izmantras uz kisu i ručak.
Cim netko brije na nekakve "energije", "ciscenja" znaj da taj nista nije spoznao, a uvjeren je da jest. Takva osoba je u furci, vjerojatno ugodnoj furci po njega... Neki se pucaju drogom, a neki se pucaju ovakvim furkama "energijama".

Quote:
I sad, što je po meni najgore, te iste osobe su završile tečajeve koji koštaju poprilično, glume trenere osobnog razvoja i petljali bi sa ljudskom psihom i praktično govore ljudima kako da žive, a bez ikakvog pokrića i po meni, ono što ja znam, ikakvog releventnog životnog iskustva s kojim ti kao trener možeš nekom prenijeti svoje znanje iz date situacije. Pa ne studiraju ljudi bezveze psihlogiju i medicinu kako bi se bavili ljudskom psihom. Da, na drugačije načine, ali hoću reći da je potrebno neko znanje kad se petljaš s psihom.
Zanima me što struka kaže na te škole i na te nove trenere i što vi općenito mislite o tom?
Nisam nit psihijatar, nit znam sto misli struka. Ali znam da je jako opasno ako se naivna osoba upusti u to i vjeruje takvom "strucnajku" za psihu i ostala znanja. Isto ti je kao da balavcima koji misle da su mehanicari das Mercedes da servisiraju. Zapravo Mercedes mozes popravit nakon sto su po njemu prckali razni samozvani "strucnjaci", a unistenu psihu jako tesko.
Sergio80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 02:00   #60
Društvo i je kreirano na način da beskrupulozni pragmatičari dospiju na vrh.
S obzirom na tu činjenicu nije neobična pojava takvih učenja.

Postoji termin "makrosocijalnog zla" koje je toliko veliko da ovladava cijelim nacijama i društvima.
Uvjeti za metastaziranje su postavljeni...
afos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:57.