Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2008., 20:51   #21
Ono sto je meni "cudno" kod njih, je to da nase proizvode treba traziti. Sve neki uvozni skart, izbor je nikakav, atmosfera kako i kazete - hladna, i uvijek imam osjecaj da bi nesto kupio, a tamo ne mogu naci. Sto u drugim centrima nije slucaj. Oni valjda ne drze nista za sto nemaju racunicu. Da nema Lidla, osim zaposlenih, ne znam kome bi ista falilo.
husky is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 18:09   #22
Krasno....
A ja se taman poveselio jer se u mojoj blizini otvara jedan Lidl, da ću napokon u jedan trgovački centar moći otići pješice, onak po sitnice. Kaj je stvarno tak loše?
JackBauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 18:34   #23
meni je super što se ovakve teme pojave uvijek kada lidl krene u kampanju
da se čovjek malo zamisli, ha?
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 21:44   #24
Kužim kaj misliš. Ma uvjerit ću se ja sam kakav je...
JackBauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 23:34   #25
Quote:
JackBauer kaže: Pogledaj post
Kužim kaj misliš. Ma uvjerit ću se ja sam kakav je...
Nikad bila u Lidl-u,ali moram rec da mi se ni Konzum ne svidja.Police krcate bocama.bocama,bocama,..ne mozes naci neku najobicniju stvar,sve smijesaju,hranu i deterdjente.I cijene su netocne.Na etiketi pise manja cijena a na blagajni veca..
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 19:00   #26
O dogodovštinama u Konzumu, molim, ovdje
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 19:04   #27
vidim da je tema mrtva već godinama, ali ako ipak netko navrati...kažem mi poznanik sa špedicije da mu je sanitarni inspektor rekao da u lidlu ni hranu za psa ne kupuje jer nema ni V od vitamina ni P od proteina. a o drugim stvarima da i ne govorimo. dakle, to je trgovina za one ljude kojima kvalitea hrane nije bitna.
__________________
Lakše mi je kada plačem u porschu, nego na autobusnoj stanici...
vakas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 19:45   #28
Quote:
vakas kaže: Pogledaj post
kaže mi .......... da mu je rekao da.........
Nema što, vrlo egzaktni podaci.

Inače moja glavna zamjerka Lidlu je to što kod nas ima cijene istih proizvoda 70-80% više nego u Njemačkoj. Drugi je par opanaka što je i sa takvim pljačkaškim cijenama nerijetko jeftiniji od domaćih lopina.
Frasier is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 21:25   #29
zivim vani i ne kupujem u u lancima LIDL i ALDI
kod nas (NL) je po novinama svojedobno bili pun kufer o oba lanca (koji su ko jaje jajetu nalik jedan drugome)

Evo zasto:
1.) zato sto imaju vrlo rabijatnu, izrabljivacku politiku prema vlastitim zaposlenicima i cesto narusavaju ljudska prava

2.) zato sto u njihovim drzavama imaju drugacije zakone o GMO (genetski modificiranom) ratarstvu i proizvodnji mesa (veca tolerancija nego u nl), a toga se bojim

3.) zato sto su mi kucne marke nekih drugih lanaca po kvakliteti bolje od Lidla ili Aldija. a cijena im je ista ili tu negdje. pa ako vec mogu birat onda ne kupujem u firmi koja maltretira svoje ljude

eto
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 21:37   #30
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
zivim vani i ne kupujem u u lancima LIDL i ALDI
kod nas (NL) je po novinama svojedobno bili pun kufer o oba lanca (koji su ko jaje jajetu nalik jedan drugome)

Evo zasto:
1.) zato sto imaju vrlo rabijatnu, izrabljivacku politiku prema vlastitim zaposlenicima i cesto narusavaju ljudska prava
Kod nas u HR izrabljivanje djelatnika je nacionalni sport, a koliko mogu primjetiti upravo se o Lidlu najmanje prica u tom kontekstu.

Quote:
2.) zato sto u njihovim drzavama imaju drugacije zakone o GMO (genetski modificiranom) ratarstvu i proizvodnji mesa (veca tolerancija nego u nl), a toga se bojim
U nasu drzavu se po pitanju hrane uvozi bilo sto i bez nekakvih bitnih kontorola. Najveci lanac koji se jako trudi sakriti iza "kupujom domace" ima najmanje upravo HR proizvoda, a isto tako unistava sve oko sebe neplacanjem.


Quote:
3.) zato sto su mi kucne marke nekih drugih lanaca po kvakliteti bolje od Lidla ili Aldija. a cijena im je ista ili tu negdje. pa ako vec mogu birat onda ne kupujem u firmi koja maltretira svoje ljude
Kod nas u HR kad kupujes kvalitetno gotovo uvijek znaci da kupujes isto smece samo te vise oderu. Kod nas u HR cak i eminentni brandovi distribuiraju drugu klasu svojih proizvoda po visim cijenema nego u EU. I ne, ne mozes birati jer svi rade jednako.


Quote:
eto
Hvala na poduci, dodite opet.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 00:37   #31
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
zivim vani i ne kupujem u u lancima LIDL i ALDI
kod nas (NL) je po novinama svojedobno bili pun kufer o oba lanca (koji su ko jaje jajetu nalik jedan drugome)

Evo zasto:
1.) zato sto imaju vrlo rabijatnu, izrabljivacku politiku prema vlastitim zaposlenicima i cesto narusavaju ljudska prava
što se prve stavke tiče mogu posvjedočiti iz prve ruke da što se tiče poštivanja radnočkih prava lidl svoje radnike plaća u minutu(što se nebi moglo reći za mnoge domaće lance), istina radna disciplina je izrazito stroga, al ne vidim kako bi to bio razlog "rabijatnosti".

kupujem u navedenom dućanu većinu svakodnevnih potrepština(meso rijetko, al ne zato jer mislim da ne valja nego jer mi je preskupo-nema u rinfuzi nego je isključivo već pakirano)

kupujem zato jer im je 100g čokolada s lješnjacima jeftinija i bolja od svih drugih iste klase.

zato jer imaju solidnu pivu od 0.5L u limenci za 5 kuna.

zato jer iimaju 1l odličnog jogurt po cijeni 1 euro.

itd.itd.

ja inače imam relativno mali broj proizvoda koje koristim(ne kupujem đinđe, uvijek iste stvari i nije me briga ako dućan izgleda ko skladište) tako da to možda i nije dućan koji će svakome odgovarati.
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 14:53   #32
Meni su oni u odnosu na druge skroz ok jer:
- u pravilu imaju niže cijene
- non-stop neke akcije i ponude atipičnog asortimana i najvažnije
- kupnju od 500 kn obavim u 15 min od toga 2 min na blagajni
Tamo ne uzimam jedino meso (u čevapu jedanput naletio na nešto nemesno!), a za sve ostalo sam otvoren (od toga slatkiši ).
ententini1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 15:17   #33
Quote:
vakas kaže: Pogledaj post
vidim da je tema mrtva već godinama, ali ako ipak netko navrati...kažem mi poznanik sa špedicije da mu je sanitarni inspektor rekao da u lidlu ni hranu za psa ne kupuje jer nema ni V od vitamina ni P od proteina. a o drugim stvarima da i ne govorimo. dakle, to je trgovina za one ljude kojima kvalitea hrane nije bitna.
Pogledaj na test.de kako prolaze njihovi proizvodi na analizama, umjesto što prepričavaš pizdarije i urbane legende.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 15:23   #34
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Kod nas u HR izrabljivanje djelatnika je nacionalni sport, a koliko mogu primjetiti upravo se o Lidlu najmanje prica u tom kontekstu.
...a ona afera s trakama oko ruke?
__________________
morning chaos...noon chaos...midnight chaos...eternity chaos
firestarter_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 16:37   #35
Quote:
firestarter_17 kaže: Pogledaj post
...a ona afera s trakama oko ruke?
Koliko se sjecam ta afera se kod nas razvlacila po medijima i prepricavala od strane sindikalista prije nego sto je Lidl uopce otvorio svoje poslovnice u HR.

Zanimljivo da svi ti mediji niti celnici sindikata nikad nisu imali potrebe komentirati izrabljivanje u Konzumu ili kod Peveca - cisto sumnjam da bi ta trakica vise pogodila ljude od neplacenih prekovremenih i mizernih placa.

Ovdje nisam cesto po ducanima ali zato znam ici u shoping po Austriji i Sloveniji pa moram primjetiti da kod njih razvikani lanci sve vise gube utrku sa diskonterima i evidentna je sve manja raznolikost asortimana te sve veca zastupljenost trgovackih marki. Sve ono sto su godinama isticali kao svoju prednost pokleknulo je sa promjenama navika kupaca koji ocito svugdje vise ne puse brandove iza kojih ne stoji kvaliteta proporcionalna cijeni.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 17:08   #36
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Koliko se sjecam ta afera se kod nas razvlacila po medijima i prepricavala od strane sindikalista prije nego sto je Lidl uopce otvorio svoje poslovnice u HR.
Ovako je to bilo prije 5-6 godina:

"SINDIKAT trgovine Hrvatske predstavio je hrvatski prijevod knjige "Crna knjiga LIDL-a jeftini na štetu zaposlenika" njemačkih novinara Andreasa Hamanna i Gudrun Giese, koja govori o šikaniranju radnika njemačkog trgovačkog lanca LIDL koji uskoro stiže u Hrvatsku. Predsjednica sindikata Ana Knežević istaknula je .................."
http://www.index.hr/vijesti/clanak/s...ke/291219.aspx

5 godina kasnije:
"Ana Knežević, bivša predsjednica Saveza samostalnih sindikata Hrvatske, od početka listopada zaposlena je kao voditeljica Sektora za odnose s potrošačima u Agrokoru."
http://www.poslovni.hr/vijesti/ana-k...a--164727.aspx
Frasier is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 19:41   #37
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
što se prve stavke tiče mogu posvjedočiti iz prve ruke da što se tiče poštivanja radnočkih prava lidl svoje radnike plaća u minutu(što se nebi moglo reći za mnoge domaće lance), istina radna disciplina je izrazito stroga, al ne vidim kako bi to bio razlog "rabijatnosti".

kupujem u navedenom dućanu većinu svakodnevnih potrepština(meso rijetko, al ne zato jer mislim da ne valja nego jer mi je preskupo-nema u rinfuzi nego je isključivo već pakirano)

kupujem zato jer im je 100g čokolada s lješnjacima jeftinija i bolja od svih drugih iste klase.

zato jer imaju solidnu pivu od 0.5L u limenci za 5 kuna.

zato jer iimaju 1l odličnog jogurt po cijeni 1 euro.

itd.itd.

ja inače imam relativno mali broj proizvoda koje koristim(ne kupujem đinđe, uvijek iste stvari i nije me briga ako dućan izgleda ko skladište) tako da to možda i nije dućan koji će svakome odgovarati.
strogost i radna etika nije problem

no zalosno je ako radnici imaju jedno jedino pravo a to jeisplata place na vrijeme. (jbt. dokle smo dogurali ako nam je to alfa i omega samovrijednovanja ) .
ako su "isporucili" taj rad, onda isplata (mizerije) nije samo pravo radnika, nego prvenstveno duznost poslodavca.

kod nas je ako se dobro sjecam bilo problema oko neisplacivanja prekovremenih (manje nego odradjeno), neporduzavanja ugovora iako ljudi imaju pravo na isto, zaposljavanja dosta zenskih lica ali neimanja osjecaja za probleme majki (bolesna djeca itd), asocijalniog rasporeda smjena, promjene smjena u roku par sekundi bez obavjestavanja djelatnika, problemi s dobijanjem godisnjeg kad treba, a najvise netolaeriranja ikakvog suprotstavljanja koje je pocesto zavrsavalo otkazima, smjestanjem otkaza tj neproduzavanjem ugovora. to je bilo prije par godina. vec dugo istina nisam cula nista slicno, niti mi poznata tamo vise radi pa da cujem traceve. mozda su se i popravili, tko zna. nije u svakom slucaju vise bilo negativnog press-a.
ali svejedno ostalo mi u podsvijesti

btw. nije ni da je sve najlosije
prasak za ves tj "punjenje" koje lidl ima u NL je testirano kao najbolji prasak za ves, po performansi ispred maraka tipa ariel, persil omo etc...

i netko je spomenuo cokoladu
to i ja priznam: ona mala zelena s ljesnjacima je izvrsna
no tko jos ide tamo samo po cokoladu

Zadnje uređivanje Marica Carica : 30.01.2011. at 19:47.
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 21:12   #38
Quote:
vakas kaže: Pogledaj post
vidim da je tema mrtva već godinama, ali ako ipak netko navrati...kažem mi poznanik sa špedicije da mu je sanitarni inspektor rekao da u lidlu ni hranu za psa ne kupuje jer nema ni V od vitamina ni P od proteina. a o drugim stvarima da i ne govorimo. dakle, to je trgovina za one ljude kojima kvalitea hrane nije bitna.
ovo jednostavno nije točno
postoje podaci i testovi i hrana u lidlu nije nekvalitetna, dapače imaju dobre rezultate na analizama u njemačkoj
na naše proizvode koje prodaju, a kojih ima posebice povrća nemam zamjerki
što se odnosa prema radniku tiče , moja susjeda je prije radila u plodinama , sada radi u lidlu, kaže isto sranje, jedino da je u lidlu daleko čišće

ono što ja volim neovisno o proizvodima u lidlu je odsustvo muzike i brzima, nikada se ne čeka puno na kasama ma koliko puno ljudi bilo
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 21:34   #39
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
ovo jednostavno nije točno
postoje podaci i testovi i hrana u lidlu nije nekvalitetna, dapače imaju dobre rezultate na analizama u njemačkoj
na naše proizvode koje prodaju, a kojih ima posebice povrća nemam zamjerki
što se odnosa prema radniku tiče , moja susjeda je prije radila u plodinama , sada radi u lidlu, kaže isto sranje, jedino da je u lidlu daleko čišće

ono što ja volim neovisno o proizvodima u lidlu je odsustvo muzike i brzima, nikada se ne čeka puno na kasama ma koliko puno ljudi bilo
tko zna mozda lidl jos uvijek placa cijenu negativne poslovne politike iz tog loseg perioda?


o kvaliteti lidlove hrane iskreno nemam pojma
jedina razlika sto NL ne dozvoljava bas pretjerano upotrebu GMO prilikom proizvodnje hrane, a njemacka je tu punoslobodnija. i to me smeta.

tako da nevezano bio lidl ili ne, preferiram tu u NL uzgojenu i proizvedenu hranu (mada ni ona nije savrsena, isto je masovno uzgojena). i rajcice bez npr gena tune i slicne pizdarije (no to je skroz vec druga tema)
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 22:46   #40
Prije mjesec dva, kada su bile na akcijima u svim trg. lancima mandarine i narandže... Ne pamtim cijene, sve su bile u kunu, ali proizvodi su bili sljedeći:
Konzum - 2 klasa iz Hrvatske
Interspar -2 klasa iz Španjolska
Lidl - 1 klasa iz Hrvatske!

Slično je bilo s jabukama i još nekim povrčem... Lidl sezonsko voće i povrče ima obično 1 klasu iz Hrvatske... dok izvan sezone dolaze obično iz Španjolske, Italije ili Grčke kao i ostalim lancima!

Druga stvar...
U Intersparu, Konzumu i Billi redovito su jogurti kojima sutra ili prekosutra ističe rok trajanja prvi na policama i nekoliko sam se puta zahebo i uzeo pakiranje x4 a rok trajanja istiće sutradan.
U lidlu, cca 10 dana prije isteka roka trajanja cijena -25%, cca 7 dana prije isteka -33% na svakom jogurtu! I po tako nižim cijenama se odmah da zaključiti zašto je proizvod na akciji!
U lidlu mi se nikad nije dogodilo da sam uzeo proizvod pred istek roka trajanja...

Ono što se tamo ne kupuje je meso (jako sumljivo i smrdi, jednom kupio i bacio ga koliko je usmrdilo hladnjak) i prejeftine stvari tipa sokovi 2l za 4kn i sl...
Francisco is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:59.