Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2010., 15:45   #181
Skoro ću 30, nisam baš više mlada.
housewife is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 18:15   #182
Quote:
housewife kaže: Pogledaj post
Skoro ću 30, nisam baš više mlada.
Postoje varijante za kontrolu ciklusa. Uglavnom tablete...
Neznam drugi prirodni način...osim trudnoće!
lidija84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 18:20   #183
Na trudnoći i radimo, ali uz ovakve cikluse teško je uhvatiti ovulaciju. Tablete sam pila 3 i pol god. i to nije pomoglo u reguliranju. Možda bi vitex pomogao, ali trenutno pijem čajeve protiv mioma pa ne bi još i to.
housewife is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2010., 18:28   #184
pozdrav,
i ja imam nekih dilema sto se tice ovulacije, ja i moj muz planiramo bebu, citala sam dosta o ovulaciji al opet sve me to nekako zbunjuje, ovolucijski kalendar mi je pokazao da sam od danas u fazi ovoluciji, a imam i neke znakove ka o sto su bol u donjem dijelu stomaka i vaginalni isjedak, medzutim uradila sam ovulacijski test i on mi nije pokazao da mi je od danas ovulacija. zato trazim od vas pomoc,dal sam u faz ovulacije il ne, zadnju menustraciju sam imala 13 decembra i trajala je tri dana, a razmak izmedzu menustracija je 28 dana....
adal is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2010., 18:33   #185
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
evo da ne otvaram novu temu, znam sve o računanju plodnih dana, ali mene zanima koji su sve proizvodi dostupni na tržištu za jednostavno provjeravanje dal ti je plodni dan ili ne i koja je cjena tih proizvoda i za koliko je puta to pakiranje te kako se koriste

jer mi koji imamo policistične jajnike nismo te sreće da možemo tek tako pogoditi dane kad nam ciklusi variraju

čula sam za neke trakice, ali nemam pojma o čemu je riječ
ja sam kupila u kruidvatu neke testove slicne testovima za trudnocu i na isti s ei princip rade, znaci pomocu urina, u jednoj kutiji je doslo 6 komada a kostale su oko 15 eura, al sam ja na snizenju kupila za 5 eura ...
adal is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2010., 03:18   #186
Quote:
adal kaže: Pogledaj post
pozdrav,
i ja imam nekih dilema sto se tice ovulacije, ja i moj muz planiramo bebu, citala sam dosta o ovulaciji al opet sve me to nekako zbunjuje, ovolucijski kalendar mi je pokazao da sam od danas u fazi ovoluciji, a imam i neke znakove ka o sto su bol u donjem dijelu stomaka i vaginalni isjedak, medzutim uradila sam ovulacijski test i on mi nije pokazao da mi je od danas ovulacija. zato trazim od vas pomoc,dal sam u faz ovulacije il ne, zadnju menustraciju sam imala 13 decembra i trajala je tri dana, a razmak izmedzu menustracija je 28 dana....
Ovulacija ti se bliži, ako ti je doista uvijek točan ciklus (18 dana). Možda je sada malo uranila, pa će samim time i sljedeća M. Koji si ovulacijski test koristila ?

Ako planirate bebu onda svakako pojačajte aktivnosti sada i kroz sljedeća 3-4 dana.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 16:53   #187
trajanje menstrualnog ciklusa,ovulacija,plodni dani itd itd...

kako da izracunam i znam otprilike trajanje menstrualnog ciklusa i kako da izracunam ovulaciju i sve ostalo,ako mi je ciklus nepravilan svaki put drugaciji.nekad preskoci i po dvapa cak i tri tjedna,nekad bude tocan ,nekad dodje ranije....kako da znam onda sve te stvari? nikad ne znam kada trebam dobiti,jedino po cemu znam da bi trebala uskoro je kada mi pocnu grcevi u stomaku,bolne grudi itd... a trenutno ne bi trebala jos dobiti mjesecnicu a grudi me pocele boljeti,nista strasno samo nesto malo na dodir.jel to do ovulacije ili?kako da izracunam?
*Paprika* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 17:27   #188
Ne možeš se osloniti nikako na računanje kad imaš tako neredovit ciklus. Trebala bi kod gina da ti pregleda jajnike UZV-om i provjerit hormone.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 18:37   #189
Evo za sve korisnike smartphone mobića, jako dobra aplikacija. Naravno da ni kao računane pješke nije pouzdana metoda, ali okvirno daje indiciju kad je ovulacija.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2013., 21:13   #190
curke moje drage...zasto si ne skratite muke?!
tako sam se i ja mucila...em bazalna...em ovo...em ono....
kupila sam ovulacijske trakice i skratila si teske muke i 100kg zivaca
s obzirom da su kod nas ti testovi "skupi" odnosno, neisplativi s obzirom koliku sam kolicinu nasla drugih za iste pare...narucila sam si ove:
http://www.ebay.com/itm/30-OVULATION...item20b98244a4
i mogu pouzdano svima preporuciti i reci da su tocne..
__________________
Alkemičar - ...Kada gledaš stalno iste ljude na koncu se dogodi da oni postanu dijelom tvojeg života, a kako su dio tvojeg života požele mijenjati tvoj život. Ako se ne ponašaš kako bi oni htjeli smeta ih, jer svi ljudi točno znaju kako ti trebaš živjeti, a nikada ne znaju kako bi trebali živjeti svoj vlastiti život...
Yoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 12:20   #191
Slažem se. Trakice su super, ne kužim kak se ikome zamara sa tim "danima" i živcira oko toga jel su mogle ostati trudne ili ne, kad praktički za par kuna mogu sve znati.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2020., 14:02   #192
Quote:
god save the queen kaže: Pogledaj post
nemam baš redovite menstruacije, ciklusi mi u prosjeku traju 30-ak dana. zadnja menga je bila 5.travnja, sad još nisam dobila. bila sam na pregledu i ginekologica mi je rekla da je endometrij zadebljan i da ću uskoro dobiti menstruaciju. to je bilo prije 4 dana. e sad, u međuvremenu, prekjučer, mi je dečko prtljao nešto po meni a na rukama je imao sperme. nije ušao prstima u mene, ali svejedno se užasno bojim. postoji li ikakva mogućnost da su mi sad plodni dani i da sam na neki čudan način trudna bez da sam spavala s njim?? znam da vjerojatno zvuči glupo, ali bojim se.
a menstruacije još nema... što da radim?
Danas su super aplikacije za mobitel: https://www.forum.hr/showthread.php?t=1155127
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:03.