Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2013., 19:25   #61
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
01/3648022 je broj u Terrakom Voljatel mreži (provjerio na stranici HAKOM-a). Ja bi na tvom mjestu bio jako oprezan (pronjuškaj malo po googleu o pozivima s nepoznatih brojeva, naročito onih s te mreže). Ukratko, ako netko zove s te mreže i traži nekog imenom i prezimenom, nudi medicinske usluge ili nešto slično, samo provjerava da li je netko doma (u tom trenutku ili kasnije, ako pita da li je netko doma u to i to vrijeme). Najvjerojatnije je riječ o provalnicima (provjereno!!) koji provjeravaju da li je stan/kuća prazan
Interesantno

inace mislim da postoji jeftiniji način bar dva načina koja ja znam

Dodas nepoznate osobe u friend listu, i kad u status napises da ides na koncert ili gdje, ajmo recimo da su oni upoznati nekako da sam živis ili da imas djevojku sa kojom budes na koncert isao, to je znak da mogu provaliti kod tebe doma i znaju kad koncert uglavnom završava pa mogu ukrasti sto stignu

druga mogučnost

pošaljes nekoj osobi neku ulaznicu, mora biti nešto sto osoba voli, recimo nogomet, kazalište itd. I kad oni odu na to mjesto provalnici skupljaju plijen i na kraju ostave poruku " Sad znate od koga ste dobili ulaznice"

Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 23:21   #62
Quote:
k@p@k kaže: Pogledaj post
da li je neko dobio pozive s ovoga broja 01/5790139
cijeli dan je zvao na fiksni (srecom nema nikog trenutno doma prijepodne) kad sam dosao s posla opet je zvano s toga broja i cim se javim prekine se linija. na imenik.hr neka podataka o vlasniku.
operater ne zeli blokirat broj bez naloga policije, to mi je sljedeci korak jer imam nultu toleranciju na takva sranja - mada bi vlasnika broja najrade sam posjetio

edit: policija ne moze nista jer nema prijetnji (pitao jednog policajca)
I taj je broj s Voljatel (Terrakom) mreže.
Budi oprezan da ne ostaneš bez stvari
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 23:29   #63
Quote:
Freyr kaže: Pogledaj post
Interesantno

inace mislim da postoji jeftiniji način bar dva načina koja ja znam

Dodas nepoznate osobe u friend listu, i kad u status napises da ides na koncert ili gdje, ajmo recimo da su oni upoznati nekako da sam živis ili da imas djevojku sa kojom budes na koncert isao, to je znak da mogu provaliti kod tebe doma i znaju kad koncert uglavnom završava pa mogu ukrasti sto stignu

druga mogučnost

pošaljes nekoj osobi neku ulaznicu, mora biti nešto sto osoba voli, recimo nogomet, kazalište itd. I kad oni odu na to mjesto provalnici skupljaju plijen i na kraju ostave poruku " Sad znate od koga ste dobili ulaznice"

Za ovaj drugi slučaj sam čak i čuo, ali tako će teško nekoga namamit da ode od doma.
A prvi slučaj je bezveze.. Zašto bi nekoga nepoznatog prihvatio kao prijatelja na nekoj društvenoj mreži? i još pisao ovakav status? Šansa za ovo je jako mala.

a ovakvi pozivi, s nepoznatih brojeva (pogotovo iz Voljatel mreže), su sasvim dovoljni da netko provjeri da li si doma.
E, sad.. pitanje je zašto baš ta mreža? TO ne znam, ali znam da su takvu sumnjivi pozivi redom iz te mreže (a i slučaj kad je provjeravano da li je netko doma da mogu provalit, poziv je bio upravo iz Voljatel mreže)
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2013., 07:13   #64
zato jer je već to viđeno, ima ljudi koji pišu ama baš sve u statuse, što jedu, kamo idu i kako idu itd. Već je bilo slučajeva kada su ti ljudi opljačkani, samo se provalnici moraju potruditi pratiti statuse. Ti možda nebi prihvatio nepoznatog na facebook, ali ima ljudi koji dodajeju druge samo tako, ja zmam neke osobe koje su skupile 1000 frendova a večinu zapravo ni nezna.

Zadnje uređivanje assassin : 03.05.2013. at 11:52. Reason: Maknut nepotreban citat
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2013., 11:35   #65
Ma sve ok. Vjerujem da ima i takvih, ali to je manja mogućnost da budeš opljačkan od ove, nakon što te provjere telefonom.
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2013., 12:08   #66
ajmo se vratit na temu, a to su sumnjivi brojevi, a ne na koji nacin plackasi pripremaju teren za svoj rad
primjera radi, kakve veze ima fejsbuk i statusi sa raznih drustvenih mreza sa MTiT-om!?
__________________
....diplomirani seljak....
backtothesleep is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 13:46   #67
okej, zvao me sad netko iz argentine +54 682 869 01.. wtf svoj tele2 ne dajem apsolutno nikome, ima ga samo 6,7 ljudi, a od svih njih nitko nije u argentini , a imam tu pretplatu od 12 mj....
sto je ovo, osim toga nisam u imeniku, moj broj je tajni...jel nekome poznat ovaj broj?
mislim okej samo jedna osoba bi me mogla nazvati, ali ne vjerujem da bi me on zvao, prije bi se javio na whatsappu...osim tog nisam se sa doticnom osobom cula 3 tjedna, niti ne zelim ne vjerujem da je tip u argentini
Ricarda Gasquet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 13:49   #68
a sta velis na tu ideju da je netko pogrijesio broj

nemoguce, jelde
anati is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 13:54   #69
pa random mi je tele2 izbacio broj kada sam birala, kaj ja znam dal ima tko slican ili nema...
uglavnom evo 682 code, nije nikakva mobilna mreza...ma okej kog briga, ovo je neka off net kartica- call argentina for free, valjda nesto sa jeftinijim pozivima, kaj onda zovu RH
mislim dosta mi je cudnih i privatnih brojeva uvijek netko zove kad ne vidim bas na tele zwei....wtf? ono...di me nadju!
mislim briga me nek zove tko hoce, ali meni je taj broj tajan i svima kome dam kazem da je to moj privatan broj koji ima uski broj ljudi koji me fakat ne zovu sa privatnih ili cudnih brojeva!

Zadnje uređivanje tomisličak : 07.05.2013. at 14:23. Reason: nepotrebno Quote
Ricarda Gasquet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 16:16   #70
A gle, netko je možda slučajno otipkao tvoj broj - npr. ti imaš 2234235, a taj drugi broj, kojeg je netko htio birat ima 2342351, ali je greškom otipkao 22342351 pa mu zadnji broj nije registrirao (odbacio ga je).
problem je kad te netko s nepoznatog broja nazove i traži imenom i prezimenom, a onda poklopi ili počne nuditi neke usluge.
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 23:38   #71
Pa znam to na drugi broj me non stop traze nekog Primorca jel Zoran ili bivsi ministar

Pa onda znas ako te tako zovu, a broj ti je tajni, ili da su ti frendovi jadni ili da netko odaje tajne podatke na poslu, sto drugo.

Edit mod:
- Nepotrebno citiranje posta ispred svoga

Zadnje uređivanje tomisličak : 08.05.2013. at 00:08.
Ricarda Gasquet is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 06:33   #72
Brojevi se "recikliraju", pa je moguće da si dobila bivši broj nekog Primorca (ili ljudi pogriješe broj jer je sličan Primorčevom).
A ovo za Argentinu mi je malo vjerojatno da znaš nekog tamo i baš te netko drugi iz Argentine nazvao.
Ali, moguće da su i oni fulali.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 09:32   #73
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
I taj je broj s Voljatel (Terrakom) mreže.
Budi oprezan da ne ostaneš bez stvari
Mene su zvali sa tog broja 01/5790139, ali na mobitel!!! A kad pokušam nazvati natrag, izbacuje me. Znate li možda o čemu je riječ?
harleen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 10:19   #74
Možda neka anketa ili tako neka glupost- oni znaju imati blokirane dolazne pozive.
No, ako nisi očekivao poziv s tog broja- jednostavno zanemari
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 11:42   #75
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Brojevi se "recikliraju", pa je moguće da si dobila bivši broj nekog Primorca (ili ljudi pogriješe broj jer je sličan Primorčevom).
A ovo za Argentinu mi je malo vjerojatno da znaš nekog tamo i baš te netko drugi iz Argentine nazvao.
Ali, moguće da su i oni fulali.
Nije bitno jel tko fulao ili nije ja sam tu stavila broj da vidim jel to nesto sto se ponavlja ili ako je netko dobio slican poziv, rekla sam da je moj tele2 tajan i ne zelim uopce inozemne pozive ili pozive sa skrivenim brojem vidjeti na svom mobitelu jer to tako zelim
Ricarda Gasquet is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 12:23   #76
Onda se u temi o svom mobitelu ili podforumu aplikacije raspitaj o načinima blokiranja poziva pa si sigurna.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 12:58   #77
Dobro, dobro... ne želiš da te itko zove osim onog kome dopustiš. Evo ti je Assassin sve rekao:
Instaliraj neku aplikaciju koja ima mogućnost kreiranja white i black liste. Na white listu staviš svojih 7 brojeva i amen.

Koliko puta te taj "argentinac" zvao? 20 - 30?
1x? Već ti je Amati rekao gore sve.
Mislim, čemu tolika galama kroz cijelu stranu teme? Nisi jedina. Barem 3/4 forumaša se susrelo sa nekom oblikom maltretiranja putem telefona. Ni ja nemam javan broj, niti puno osoba zna isti. Kad nešto stavljam u prodaju na njuškalu koristim drugi broj pa svjedno ponekad netko nazove. Ponekad se netko stvarno zabuni (kao što se i meni zna dogoditi) a imaš i klinaca koji nemaju život pa tipkaju do besvjesti i kad se javiš onda pitaju: "Koga sam dobio? Prodajete livadu u Pekmezićima Donjim?" I što? Pjenio bih se radi klinaca? Ide broj na crnu listu kao i oni koji su skriveni.
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 14:23   #78
Quote:
harleen kaže: Pogledaj post
Mene su zvali sa tog broja 01/5790139, ali na mobitel!!! A kad pokušam nazvati natrag, izbacuje me. Znate li možda o čemu je riječ?
Zanimljivo. I taj broj je na Voljatel mreži. Tko zna što je u pitanju, ali, s obzirom na ono što znam, pozivi iz te mreže su mi automatski sumnjivi.

Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Možda neka anketa ili tako neka glupost- oni znaju imati blokirane dolazne pozive.
No, ako nisi očekivao poziv s tog broja- jednostavno zanemari
I neka bude oprezan... mogu i na pp zbog čega treba biti oprezan.

Neka za početak baci oko na ovo:
http://www.xvii-online.org/2012/07/n...-sa-fejsa.html
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 15:02   #79
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
01/3648022 je broj u Terrakom Voljatel mreži (provjerio na stranici HAKOM-a). Ja bi na tvom mjestu bio jako oprezan (pronjuškaj malo po googleu o pozivima s nepoznatih brojeva, naročito onih s te mreže). Ukratko, ako netko zove s te mreže i traži nekog imenom i prezimenom, nudi medicinske usluge ili nešto slično, samo provjerava da li je netko doma (u tom trenutku ili kasnije, ako pita da li je netko doma u to i to vrijeme). Najvjerojatnije je riječ o provalnicima (provjereno!!) koji provjeravaju da li je stan/kuća prazan
kak to provjeris? moze neki link ili nesto
Anonimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 15:18   #80
Link, makar si mogao malo proguglati
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.

Zadnje uređivanje assassin : 11.05.2013. at 15:29.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:37.