Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2010., 07:50   #1
Bonbon

Hrvatski telekom pokreće novu mobilnu mrežu i to za zahtjevnije korisnike. Kako doznaje Poslovni dnevnik, nova HT-ova mreža nazvana Bonbon počet će s radom u petak 1. listopada, a ciljna skupina su joj mladi, zaposleni i bolje stojeći građani.

Bonbon će dobiti i poseban predbroj 097. Inače, HT je već registrirao internetsku domenu Bonbon.com.hr, na njoj postavio najavu nove mreže te se počeo oglašavati po billboardima. Sve to bez ikakvih informacija o tome tko pokreće novu mrežu. Na naš upit, u HT-u su nam potvrdili da rade na projektu Bonbon, ali više o njemu nisu željeli govoriti. Ističu da bez obzira što je Bonbon novi mobilni brend HT-a sve odluke donosi poseban tim koji je potpuno samostalan od kompanijine postojeće mreže T-Mobilea. Voditelj tog tima je bivši direktor Sektora za marketinške komunikacije T-Mobilea Lordan Kondić. Prema njegovim riječima, mrežu Bonbon vodit će šesteročlani tim unutar HT-a. "T-Mobile je naša konkurencija kao i ostale tri mreže. No, zasad nova mreža neće biti izdvojena u zasebnu tvrtku već je naš tim odvojen od standardne organizacijske strukture i odgovara izravno Upravi HT-a", kaže nam voditelj nove Bonbon mreže Lordan Kondić
__________________
Joj što volim ovaj režim, svi rade a ja ležim!
igor999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 08:09   #2
Ništa drugo nego nova virtualna mreža, powered by T-mobile. Kao Tomato od Vip-a...
DiAbLeRo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 10:35   #3
znaci ciljana skupina su ovce sa više vune....virtualni operater bas kao tomato,ali po ovoj najavi nece im biti konkurencija,zvuci kao da ce vijati pretplatnike a ne prepaid korisnike kao i da ce biti jos skuplji od t-mobilea,bar po najavi. ali to bas i nema logike....bumo videli,ne!?
nadam se da ce ipak promjeniti ciljanu skupinu i prilagoditi se stanju u hrvatskoj.
inace t-mobile je i ranije razmisljao o pokretanju nove mreze zajedno sa todoricem,ali negdje je zapelo...
raky is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 13:07   #4
hrvatskoj baš treba nova mreža
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 16:33   #5
Bonbon

Iz tportal-a:
...'Bonbon će biti kvalitetna mobilna mreža uz cijene prihvatljive ciljanim korisnicima'...
A ciljani korisnici su osobe od 22 do 35 godina života, žive u gradovima iznad 40.000 stanovnika i imaju iznadprosječna primanja.

Super već vidim da niš od niskih cijena nego pucaju na neki elitiziam...
Darth Ranger is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 16:43   #6
Čekaj, tek sada sam skužio da je to za zahtjevnije, a ne elitnije korisnike.

Brišem stari komentar i stavljam novi. I dalje jedva čekam da vidim što su smisili.
__________________
aeon studio design
Um is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 21:24   #7
Teška glupost... kažu da će bonbon nuditi visoku kvalitetu uz niske cijene uz objašnjenje da skupe mreže imaju visoku kvalitetu, jeftine nisku kvalitetu... s čime se apsolutno ne slažem.

VIP je inače najnekvalitetnija mreža, te najsporija. Tele2 je u 2010 najkvalitetnija i naj brža (ukoliko zovemo s tele2>tele2) zbog mogućnosti AMR-a, koju ova dva operatera ne podržavaju...

Inače Tele2 je sada dosta manje konkurentan s obzirom na cijene, ali opet je najisplativiji ako živimo u gradu. Prema tome... mislim da će bonbon biti fail.
__________________
1994 was the worst year! Kurt Cobain died, and Justin Bieber was born... :(
Dare-Devil Inside is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 21:41   #8
Nebi me čudilo da to bude mreža sa nekim novim sadržajima, videopozivi prihvatljive kvalitete, TV preko mobitala, naprednije USIM karice i sl...

Strašno me zanima što će izbacit... moglo bi bit zabavno i kvalitetno ali skupo, a mogao bi bit i teški shit
__________________
Immobilized by my fear
And soon to be blinded by tears...
Nanook is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 21:48   #9
Sumnjam da će biti videopozivi ili tako nešto "naprednije"...
Za to treba posebna infrastruktura.
Infrastruktura koju ima npr. Vip, ali nije polučilo neki uspjehom.

Mislim, mogli bi oni vjerojatno sve to unaprijediti- ali sumnjam da bi "otvorili" novu mrežu ako to još nisu napravili...

A, ništa- vidjet ćemo u ponedjeljak

EDIT: Da, petak- zabunio sam se
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.

Zadnje uređivanje assassin : 28.09.2010. at 07:17.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 00:43   #10
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
A, ništa- vidjet ćemo u ponedjeljak
Misliš u petak (01. 10.)
http://www.bonbon.com.hr/
__________________
Immobilized by my fear
And soon to be blinded by tears...
Nanook is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 13:34   #11
Kaj ovo bonbon ce biti kvalitetna mobilna mreza znaci da je t-mobile nekvalitetna mreza.. ne kuzim na kaj oni ciljaju i koja je to skupina korisnika koji silno zele placat skupe mobilne racune.. al kak je to kod nas krenulo, a vani se "normalizira" cini se da ce uskoro kod nas bit bolje placat roaming slovencima il madarima..
OpticaLL is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 01:14   #12
a da mi je i to vidjet......
Jaranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 09:13   #13
Malo mi nešto nije jasno u toj novoj mreži bonbon cilja na dobrostojeće korisnike, koliko znam dobrostojeći korisnici sve plaćaju jeftinije kako bi održali svoje carstvo na nivou. Sumnjam iskreno da će mreža uspjeti orjentirajući se na bogate, mislim da ključ leži u prosječnim korisnicima kojih je apsolutno više..
zdenko.vukovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 14:00   #14
Bonbon će pokušati ponuditi kvalitetnu uslugu po povoljnoj cijeni. Neće biti jeftin, ali niti će data paketi biti pretjerano skupi. Korisnici će moći s drugim korisnicima Bonbona imati na raspolaganju 1000 besplatnih minuta razgovora svaki mjesec sve do kraja 2020. Bonbon će pokušati biti jednostavan, ali i geeky:

Besplatan pristup Facebook Zero za mobitele;
Možete obnoviti račun već s 10 kuna;
Korisnička podrška putem foruma, Facebooka, Twittera i chata;
Kondić je istaknuo dnevnu opciju kojom korisnik dobiva paket svih usluga dnevno za 7 kuna… dnevno:

300 minuta razgovora unutar mreže;
300 SMS poruka unutar mreže;
300 MB-a internetskog prometa;
10 minuta razgovora prema drugim mrežama;
Ne plaća se uspostava poziva;
10 SMS poruka prema drugim državama.
Svi korisnici koji nadoplate minimalno 40 kuna moći će mjesečno dobiti dodatnih 1000 minuta razgovora s drugim korisnicima Bonbona.
__________________
Joj što volim ovaj režim, svi rade a ja ležim!
igor999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 14:25   #15
Previše mi je to okrenuto sami sebi. Treba vidjeti kako će stajati prema drugim mrežama.
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 19:50   #16
Loše, loše.
I tako su danas svi na nekoj drugoj mreži.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 20:58   #17
Evo dostupne cijene:




i bonovi:



__________________
The closest I ever came to a menage-a-trois was when I dated a schizophrenic.
Deg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 22:54   #18
Tu je negdje u borbi sa tele2. Samo se nadam da će im kvaliteta zvuka ipak biti bolja.
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 23:16   #19
obračunska jedinica, opet 60sec ...zapravo mislim da nije baš nešto. rijetko tko je na osnovnoj tarifi, pa mi nije realno uspoređivanje.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 23:17   #20
Ja sam na osnovnoj tele2 (drugi mob)
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:48.