Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2015., 10:07   #1
Preporuka mobilne mreže u Njemačkoj

Stari mi ide 6mj u Njemačku pa mu tražim neku najpovoljniju mobilnu mrežu - T-mobile, O2, Vodafone...- te tri ne nude ništa posebno...
Možete mi neku tarifu na bonove preporučit...kad uspoređujem s tarifama u HR - naše tarife su miljama daleko povoljnije.
Treba mu flat internet a sms i pozivi mu nisu toliko bitni?
Da li znate još neku mobilnu mrežu u Njemačkoj osim ove tri?
fabricio1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 12:21   #2
Probaj ovdje nešto izabrati.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 21:08   #3
congstar najjaca pa blau.de

ja imam blau.de

ako stari nece koristiti net moze i lebara uzet
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 21:14   #4
Hvala.,daj mi samo reci ova blua.de - jer se kartica može kupit na kiosku kao i kod nas ili imaju svoja prodajna mjesta??
fabricio1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 23:54   #5
moze na kiosku,u dm.u,benzinskoj......

svaku moras aktivirati pozivom ili emailom ili odes na stranicu od operatera
u njemackoj svi brojevi moraju biti registrirani
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 14:51   #6
Hvala

Zadnje uređivanje akoj : 22.01.2015. at 18:10. Reason: Maknut nepotreban citat
fabricio1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 15:31   #7
Mobilne mreže u Njemačkoj su živa koma, strava i užas. Ne znam gdje ti stari ide, ali ako je izvan većih gradova, najbolje će biti da uzme mrežu na T-mobile signalu jer ostali imaju ne očajan, nego preočajan signal, pogotovo za 3G internet.
Congstar je dobra opcija, ali najiritantnije je da sve sim kartice s povoljnijim tarifama moraš naručiti na kućnu adresu i platiti dodatnih 25 eura (ne znam točno za što!?) jer prepaid kartice koje kupiš u dućanima nude samo onu najosnovniju tarifu (nema onog kao kod nas da pošalješ sms i promijeniš tarifu).
Uglavnom, T-mobile ima najbolji signal, nakon toga Vodafone (i njihovi virtualni operateri). Ostale ne preporučam. Base pogotovo ima očajan signal! Uđeš u restoran u centru grada i nema signala.. wtf...
beryozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 00:00   #8
sorry al nisi bas upucena.....

netreba uzimati ove kvazi anbietere...danas svaki ducan ima svoju mrezu...tj koristi infrastrukturu od jacih mreza...tmob,vodafoen o2 i eplus.....isto kao sto bonbon kod nas koristi tmob ...i tele2 isto....

svaki anbieter ima milion raznih opcija koje se mogu aktivirati pozivom,smsom,mailom,kratkim kodom...itd itd....
treba samo se dobro informirati prije nego skocis u ledenu vodu.....


najbolji je constar(d-netz infrastruktura citaj tmobile)
pa onda blau.de (eplus infrastruktura)

imas preisvergleich i ostale usporedjivace....pa provjeris ....

najgori je o2 po meni....


Ps...ovo pisem sa laptopa koji je spojen na android telefon i uredno lovim H+ signal i to u jednom malom mjestu 30km daleko od Karlsruhe...a broj ..blau.de kupio na benzinskoj za 9,90 i sa 10eu na racunu.....dakle.....

jedino sto se moras registrirati tj "otkljucati" karticu preko net-a ili nazvati....
sto je ok jer kad je kupis je bezvrijedna....
to su extra napravili zbog kradje....nema u dojclandu kupis karticu na kiosku..odradis "posao" i bacis karticu u rijeku....


a o tih 25eu o kojima pricas je prijenos broja....
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 13:14   #9
Tko, ja? Sorry, ja živim u Njemačkoj, i to u jednom od većih gradova. Ista iskustva imaju i moji kolege i prijatelji. Živjela sam jedno vrijeme i u Švedskoj pa mogu usporediti kvalitetu u više zemalja. Hrvatska ima bolje mobilne mreže od Hrvatskih, a Švedska i Skandinavija općenito je u Europi bar top 1.
Njemačka je jedina zemlja u kojoj sam vidjela nebulozne opcije od internet paketa od 300 MB?? Pa to nije bilo ni u Hrvatskoj prije 5 godina! Za to vrijeme Švedska nudi prepaid korisnicima 4G mrežu kao normalnu uslugu i pakete od 3 GB interneta (pogledaj teliu i comviq).
Blau je užas, E-base mreža je jedna od najgorih... moj kolega je ima i ne hvata signal kad uđe npr. u restoran ili u zatvoreni prostor... presmiješno... u centru grada.. Ja imam Lycamobile radi poziva u Hrvatsku, promijenila bih mrežu da znam neku bolju prepaid ponudu (ne želim se obvezati na 2 godine)...
beryozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 19:46   #10
da Hrvatska ima kvalitetniju mobilnu infrastrukturu to stoji....
i ja zivim u De i zato stojim iza toga sto sam napisao....

a isto tako ima mobilnih mreza koji nude 300mb mjesecno,1gb,3gb i 5 gb mjesecno za solidne novce....
tj tih 300mb sto ti spominjes su uglavnom u kombinaciji sa razgovorom i sms u paketu za 10eu mjesecno....
blau npr ima 1gb za 10eu ili 3 gb za 15 eu ( to ja koristim) i kao i sad sam spojen preko wifi hotspota i surfam sasvim normalno---

za base i eplus se slazem da nije najbajnija mreza ali ja sam sa blau full zadovoljan...
blau i congstar su najjace prepaid ponude...procitaj u connectu ili odi na preisvergleich und waehle aus:Prepaidanbieter des jahres dann wirst du auch sehen welcher der beste ist....
http://www.prepaidvergleich.com/

jeder hat seine Meinung zu sagen...ich rede nur aus der Erfahrung...

asto se tice cijena svi imaju iste..9ct za sms,9ct za Festnetz,19ct za mobitel,29ct za pozive u eurozonu 1, itd itd....
stavimo na stranu sad lebaru i one sto se reklamiraju ca 1ct i 3 ct...al redovno zaborave da imaju uspostavu poziva....

po mom skromnom znanju o mobilnoj tehnologiji( koje mozes i nemoras prihvatiti) najbolje ti je da uzmes prepaidpaket od anbietera koji koristi infrastrukturu njemackog tmobile-a.

samo isto pazi ista je situacija kao i kod nas(u HR) tmobile ide prvi pa onda ostalima od signala sto ostane...citaj tmobile HR i bonbon i prepaid nacinalni roaming t2....

osobno iskustvo:
zasto sam se ja odlucio na blau.de a ne congstar(on koristi t-mobile infrastrukturu)
-zato sto kad potrosim net(najvecu brzinu) jednostavno preko sms-a nadoplatim jos 3 eura i produzim surfanje po najvecoj brzini do isteka datuma...
kod congstar-a moras cekat do isteka 30 dana da produzis opciju...
oba imaju smanjenu brzinu do isteka datuma tj tih 30 dana ali posto ja koristim net tj sheram ga treba mi veca brzinma...
kao sto rekoh pozivi su isto
itd itd....

moja preporuka je:
1. congstar(zbog tmobile infrastrukture)
2.blau.de (eplus infrastruktura) i meni malo bolji paketi....

dalje ne gledam jer mjest OD 1 DO 3 gledam ostalo me ne zanima....
jer postoje sad razne vrste komunikacije(viber,skype i ostali),tako ako i moram nekog nazvati tih 9ct/ min ili 19/ct po minuti me nece ubiti...
istop tako doma zovem sa bonbonbroja jer isto vise nije skupo kao prije....
cak me frendovi zovu na hrvatski broj jer placaju kao da sam ja u hr...a ja placam samo 66 lipa/min za dolazni poziv...

itd itd...da ne duljim....
lp iz Karlsruhe i okolice
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 22:01   #11
Izgubio sam se na ovom linku što je netko postao ranije...

Idem uskoro u Berlin na duže i trebam pre-paid karicu jer ne želim potpisivati ugovor.

Bitan mi je flat-rate internet promet do 3 GB na max brzini, određeni broj minuta i SMS-ova u nekoj tarifi. Svejedno je koja je mreža i kakav joj je signal. Bitno mi je da operater ne blokira VOIP i da karticu mogu kupiti na javnom mjestu.

Ako mi još netko može odgovriti na pitanje da li se plaća uspostavljanje poziva u tarifama na pre-paid karticama koje imaju određen broj minuta uključene u cijenu?
ivan_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2015., 22:06   #12
Dobro jel ima tko preporuciti kakvu karticu za njem? Uzeo sam neki dan t mobile i pozivi prema hr na mob su 2ojra omg....znaci uzeo bih neku al da se aktivira net, netrebaju mi pozivi(a i mogli bi) gledao sam druhe operaterr imaju po 0,29cent po min prema hr...sad mezanimasamo najvise ovo za net....

Poslano sa mog LG-D802 koristeći Tapatalk
__________________
https://t.me/pump_upp
DIO$ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 22:22   #13
Dios preporuci blau...
Sad imas iskustva
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 20:53   #14
Uzeo sam blau,dobra mreza nije skupa,ima odlicnih opcija. Samo ovdje di sam ja,net mi je na E...tako da je spor,al sta je tu je....

LG G2//Tapatalk
__________________
https://t.me/pump_upp
DIO$ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 11:53   #15
Cudi me da ti je net na E...jer blau koristi po novom sad dvije mreze...e plus i 02....to je po novom...nacionslni roaming bas zbog toga da se pokriju rupe pojedinih mreza...
Nacionalni roaming kod nas ima tele2....slepa se uz t,mobile mrezu
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 16:19   #16
Jebiga,ja sam tu u Bernau, malo prije Bernau jedno selo, ali cim odem u neki gradic odmah mi je na H+ i zna mi nestati signala dok se furam po tim selima do nekih gradića....

LG G2//Tapatalk
__________________
https://t.me/pump_upp
DIO$ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 21:12   #17
Koliko kosta ovaj congstar?

Recimo da ima barem gigu neta..to mi je dosta za mjesec dana
Arya211 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 22:17   #18
Ako ti ne trebaju minute i poruke, onda 13 EUR mjesečno (p2p i VoiP su blokirani).
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 22:20   #19
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Ako ti ne trebaju minute i poruke, onda 13 EUR mjesečno (p2p i VoiP su blokirani).
Cek onda nemogu pricat preko vibera?
E jbg to mi ne odgovara nikako...
Arya211 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 22:21   #20
Mislim da je kod dosta njemačkih mobilnih operatora voip blokiran.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:19.