Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2012., 11:19   #661
Ako ih pričvrstiš sa obje strane nećeš imati gibanje podnica gore-dolje što im je i osnovna namjena. Pričvrsti s obje strane samo drugu ili treću odozgo i drugu ili treću odozdo da ti drže fiksnu širinu kreveta. Ostale ušarafi samo na jednoj strani
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2012., 11:46   #662
E, ovo je konkretan savjet......hvala!
KenParker is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2012., 19:58   #663
Quote:
KenParker kaže: Pogledaj post
Ne bih htio biti dosadan, ali.....

Radi se i podnici od letvica,
škodi li ako svaku pričvrstim vijkom?
ako su to one stare "podnice" koje su zapravo samo letvice koje su spojene gurtnom i jednostavno se razmotaju ko roleta unutar kreveta a debele su cca 2 cm bilo bi pametno prvu i zadnju zašarafiti jer bi ti mogle sa vremenom propast sa vodilice-uzdužne letvice, madrac se miče dok ležiš.

isto tako te se letvice nesavijaju tako da ih možeš slobodno sve zašarafiti.
zormazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 07:45   #664
Pozdrav
Jedno pitanjce , gdje bi mogao pronaći samoljepljive PVC lajsne 10-15 mm široke i 2-3 mm debele . Završna obrada može biti alu ili inox. SCH ih ima ali su 'bolesno' skupe .Pa ako netko zna , bilježim se sa štovanjem .
__________________
Always look on light side of life...
Žile is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 10:10   #665
Quote:
Žile kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Jedno pitanjce , gdje bi mogao pronaći samoljepljive PVC lajsne 10-15 mm široke i 2-3 mm debele . Završna obrada može biti alu ili inox. SCH ih ima ali su 'bolesno' skupe .Pa ako netko zna , bilježim se sa štovanjem .
Probaj u BLAŽIĆ trgovini Sveta Nedelja kraj HOTO ulaza.
To je naravno ako si to negdje ...
Postoje i natične rubne trake za 18mm iverale kod Aqua cor -a ,sa raznim bojama i metalizirane.
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...

Zadnje uređivanje Old fart : 29.11.2012. at 10:19.
Old fart is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 10:53   #666
Quote:
Old fart kaže: Pogledaj post
Probaj u BLAŽIĆ trgovini Sveta Nedelja kraj HOTO ulaza.
To je naravno ako si to negdje ...
Postoje i natične rubne trake za 18mm iverale kod Aqua cor -a ,sa raznim bojama i metalizirane.
Pozdrav
Hvala Old fart , Sveta Nedelja mi nije baš , kako bi se reklo u 'dvorištu' ali nije ni na kraj svijeta , cca 80-ak km. Ove utisne lajsne nabavljam na drugom mjestu (ALU i Inox) i nemaju tako velik izbor ali u nekim situacijama su mi ove samoljepljive bolji ili točnije rečeno lakši izbor. Hvala još jednom.
__________________
Always look on light side of life...
Žile is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 10:05   #667
Quote:
Žile kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Hvala Old fart , Sveta Nedelja mi nije baš , kako bi se reklo u 'dvorištu' ali nije ni na kraj svijeta , cca 80-ak km. Ove utisne lajsne nabavljam na drugom mjestu (ALU i Inox) i nemaju tako velik izbor ali u nekim situacijama su mi ove samoljepljive bolji ili točnije rečeno lakši izbor. Hvala još jednom.
Mislim da me nisi razumio ,NATIČNE kao "nataknuti" a ne "utisnuti".

__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 10:36   #668
Quote:
Old fart kaže: Pogledaj post
Mislim da me nisi razumio ,NATIČNE kao "nataknuti" a ne "utisnuti".
[
Baš si mogao i lakirati ovu ukrasnu letvicu
__________________
Neću više nkad spominjat ćevape kao offtopic...
sibi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 10:42   #669
Nego baš si nešto kontam oko ovih ugradbenih mikrovalnih pećnica...

Ili ja ne mogu naći ili ne postoje baš modeli koji bi bili dovoljno kompaktni da se uvaljaju u gornje elemente dubine 30-ak cm.

OK, našao sam Candy koja je 32 cm dubine...

Al svejedno: Kakva su vaša iskustva s tim uređajima?
__________________
Neću više nkad spominjat ćevape kao offtopic...
sibi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 11:23   #670
Quote:
sibi kaže: Pogledaj post
Baš si mogao i lakirati ovu ukrasnu letvicu
Krajnje nepotrebno za skladišni ormar
Inaće , glede mikrovalki , kakvog smisla ima mala dubina ,širina je već nešto drugo.Moj izbor je Whirpool MAX 38 WH ,jer je jedina uska.


Iskustva sa mojim gorenjem su takva da je koristim samo JA jer kuhanje kave ,čaja , podgrijavanje ostanjaka klope od jučer , odmrzavanja šnicleka i slično je MUŠKI posao ,jer je prelijen prati suđe poslije.
Ne sjećam se kad je žena gurnula ruku unutra , pogotovo nakon što sam joj stavio indukciju u mikro kuhinju ...
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 11:28   #671
Quote:
Old fart kaže: Pogledaj post
Krajnje nepotrebno za skladišni ormar
Inaće , glede mikrovalki , kakvog smisla ima mala dubina ,širina je već nešto drugo.Moj izbor je Whirpool MAX 38 WH ,jer je jedina uska.
Pa ima smisla jer oćem ugradit u viseći ormarić, a oni su mi ok jedino do 30-ak cm dubine...
Htio bih izbjeći ormar s pećnicom i mikrovalnom kao što prikazuju na gorenju i ostalima...
__________________
Neću više nkad spominjat ćevape kao offtopic...
sibi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 11:34   #672
Quote:
sibi kaže: Pogledaj post
Pa ima smisla jer oćem ugradit u viseći ormarić, a oni su mi ok jedino do 30-ak cm dubine...
Htio bih izbjeći ormar s pećnicom i mikrovalnom kao što prikazuju na gorenju i ostalima...
ugradbene pečnice imaju standard od 32 centimetra ,jer korpus u standardu za viseće elemente između 30 i 35 cm ,a fronta korpusa treba biti u ravnini sa pečnicom ,30+18 + luft = 32 cm
npr.
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 11:48   #673
Quote:
Old fart kaže: Pogledaj post
ugradbene pečnice imaju standard od 32 centimetra ,jer korpus u standardu za viseće elemente između 30 i 35 cm ,a fronta korpusa treba biti u ravnini sa pečnicom ,30+18 + luft = 32 cm
npr.
ma ku...rac mikrovalne pećnice imaju standard pogledaj samo da gorenje ima dvije različite dubine na tri modela i još moraš odozada ostavit lufta za uparkirat omanji TAMić... (Jebla ih takva ugradbena)


al dobro... AEG ima 31 cm dubine.

Nego iskustva u pogledu montiranja: Ako ne želim odozada ostavit lufta, jel pali ako omogućim ventiliranje sa strane ili sve imaju ventilatore odozada?
__________________
Neću više nkad spominjat ćevape kao offtopic...
sibi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 12:02   #674
Quote:
sibi kaže: Pogledaj post
ma ku...rac mikrovalne pećnice imaju standard pogledaj samo da gorenje ima dvije različite dubine na tri modela i još moraš odozada ostavit lufta za uparkirat omanji TAMić... (Jebla ih takva ugradbena)


al dobro... AEG ima 31 cm dubine.

Nego iskustva u pogledu montiranja: Ako ne želim odozada ostavit lufta, jel pali ako omogućim ventiliranje sa strane ili sve imaju ventilatore odozada?
JBG. ne znam , to su detalji koje nisam nikada proučavao ,ali znam tipa koji će za koji dan znati SVE o tome ...mislim , ono SiiiiiBiiiii
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 12:21   #675
Quote:
Old fart kaže: Pogledaj post
JBG. ne znam , to su detalji koje nisam nikada proučavao ,ali znam tipa koji će za koji dan znati SVE o tome ...mislim , ono SiiiiiBiiiii
__________________
Neću više nkad spominjat ćevape kao offtopic...
sibi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 19:23   #676
[QUOTE=Old fart;42437566]Mislim da me nisi razumio ,NATIČNE kao "nataknuti" a ne "utisnuti".

Pozdrav
Da ali meni ne trebaju natične lajsne da s njima zatvorim 'čelo' iverala nego samoljepljiva lajsna koja se ljepi na 'lice' iverala tipa onih lajsni na kliznim vratima
__________________
Always look on light side of life...
Žile is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 21:55   #677
Pozdrav


Meni trebaju lajsne poput ovih na krevetu samo da budu samoljepljive a ove na krevetu su utisne
__________________
Always look on light side of life...

Zadnje uređivanje Žile : 30.11.2012. at 22:00.
Žile is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 13:19   #678
A kaj ti je preskupo kupiti Alu trake (ako uzmeš industrijski standard od 6m, fakat nisu skupe, a daju ti struju pa si poneseš pilu i odrežeš za lakši transport) + kvalitetnija obostrano ljepiva traka ili neko ljepilo?

Bar iveral nije prezahtjevan za ljepljenje na njega...
morrak is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 13:09   #679
pozdrav..

imam problem oko kuhinje srušili smo zid i sada bi šank kojeg treba napraviti od nule.. zamislio sam si ovakav s rupom kao na slici.. e sad koje su vase preporuke da ga napravim.. mozda u ELGRADU ili negdje kod domacih majstora sta je najbolje a da nije preskupo?



nešto ovakvo samo napola da je uže

Zadnje uređivanje sony44 : 02.12.2012. at 13:44.
sony44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 13:58   #680
Ovo drugo ti je puno lamelirano drvo koje je nosivo, a samo je složeno po principu stola - jedan par nogu glumi vertiklna ploha, a drugu zid (na koji je obješena ploča).
Noga bi ti u toj debljini izdržala i od iverala (nekoliko ljepljenih), no za gornju ploču ovisi koliko je dugačka zbog uvijanja. Ako ne ideš previše široko, pogledaj si u Bauhausu lamelirane ploče koje prodaju raznih materijala, dimenzija i cijena, pa ti to tamo mogu i razrezati na mjeru i onda ti ostane samo sastavljanje - kutnici ili stolarski ljepljeni spoj i nekakav držač za zid (npr. čelični L profil tiplan/šerafljen)
morrak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:40.