Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2017., 19:01   #5701
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Ukrajinci hrle u Poljsku i rade poslove koje nitko ne želi raditi

https://www.logicno.com/ekonomija/uk...li-raditi.html

Jel to ta europska budućnost za koju se Ukrajina izborila na Majdanu?

Je li ovo cilj zbog kojeg je trebalo da sto civila i i policajaca izgine na Majdanu ?

Jel ovo cilj zbog kojeg je trebalo i rat pokrenuti?

Jel li za ovaj cilj bilo vrijedno da tisuće civila izgubi žeivote u ratu?
Ajde dosta malo s patetikom i lošom argumentacijom. Ukratko da ti odgovorim na ovaj post: ne znam da li si primjetio da Ukrajinci idu raditi kod zapadnog susjeda, tako i Bosanci kod nas, mi kod Slovenaca i Talijana itd. Nema čudne pojave. Današnje geografska pozicija uvelike određuje ekonomsku moć zemlje.

Što se tiče borbe za takvu budućnost, populizam i demagogiju možeš prodavati negdje drugdje. Možeš pitat i kod nas branitelje za šta su se oni borili, ili stanovnike DNR-a gdje caruje mafija da li su se za to borili itd. To nije atgument nikakav.

Što se tiče prijašnjih postova, nadrobio si toga da to nisu istine, stvarno mi se sada neda ići guglati izjave sela oko Donbassa gdje stanovnici izjavljuju o djelovanjima DNR-a.

Za Krim, ja ne znam šta da ti kažem. Tvoja neupućenost je fascinantna, moglo bi se reći da si oštra osuda hrvatskog obrazovnog sistema. Ukratko da ne pišem elaborate:

Krim je izvorno tatarski. Danas Tatari žele da bude dio Ukrajine - što ne čudi poznavajući ruski šovinzam i predrasude prema Krimskim Tatarima kao ljenjivcima i prevarantima. Rusija ga je aneksirala zbog strateške pozicije vojne luke. Krim je ukrajinski, a širi se teza kako ga je ,eto, Hruščov bez veze dao Ukrajincima i sad su samo Rusi uzeli svoje natrag, jer kao - oni nisu niti slutili da bi se sssr mogao raspast. Istina je da su Ukrajinci dobili Krim, a Rusi zauzvrat puno bogatije krajeve poput, ako se ne varam Belgoroda itd. Krim kad je dan Ukrajincima je bio užasno loše razvijen, neplodan, turizma niti na pomolu, a u zamjenu za njega je dana plodna zemlja.

Na ovom forumu se stvara tvornica laži i drkaroša na Moskvu. Meni je to jasno- ljudima je dosta BBC-a, CNN-a, političke korektnosti, SAD-a itd...i onda traže uzore drugdje, u nečem manje poznatom, manje istraženom te se odluče za opoziciju - Rusiju i Putina, pa svim srcem navijaju, obmanjuju i šire lošu propagandu. Nažalost po njih, taj mit o Rusima kao slavenskoj braći, pravedniku, oponentu zloj Americi je čisti kič, ispuhani balon. Amerika je zlo, ali je i putinovska Rusija.
-CP- is offline  
Old 04.05.2017., 19:57   #5702
Quote:
-CP- kaže: Pogledaj post
:



Krim je izvorno tatarski. Danas Tatari žele da bude dio Ukrajine - što ne čudi poznavajući ruski šovinzam i predrasude prema Krimskim Tatarima kao ljenjivcima i prevarantima.

Tesko da itko vise mrzi Tatare od Ukrajinaca, pa tamo su politicari javno cijelu naciju u medijima proglasavali lopovima (sjetimo se Jacenjukovih lupetanja).
Sad su si jako dobri do prve prilike.
AndrejX is offline  
Old 05.05.2017., 10:04   #5703
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Tesko da itko vise mrzi Tatare od Ukrajinaca, pa tamo su politicari javno cijelu naciju u medijima proglasavali lopovima (sjetimo se Jacenjukovih lupetanja).
Sad su si jako dobri do prve prilike.
E AndrejX, ja stvarno mislim da ti znaš da to nije istina. Siguran sam da znaš jako dobro ruske stereotipe o njima. Popričajte malo s Rusima, 90% njih govore o njima kao o Ciganima i prevarantima. Svi stereotipi o Ciganima u Hrvatskoj, mogu se komotno poduplat i prebaciti na Tatare iz ruskog kuta. i još dodatno im Rusi zamjeraju političko neslaganje i spregu s Ukrajincima. Kako su oni autohtoni narod Krima, sigurno zaslužuju da se i njihov glas čuje.
-CP- is offline  
Old 05.05.2017., 10:30   #5704
Quote:
-CP- kaže: Pogledaj post
Dakle,ovako. Ja sam napisao da je bio mali broj okupljenih i onda ti odmah zaključuješ da se oni boje javno iskazati svoje mišljenje. Da je kojim slučajem bio veliki broj okupljenih onda bi to bila volja naroda. Realno je da se malo ljudi okupilo, ne zato što ne žale za žrtvama već se tim prosvjedima daje politička konotacija, odnosno u Odesi na navedenom prosvjedu su se okupili proruske grupacije kojih očito nema mnogo.

Strah vlada i Rusijom, Putin masovno na skupovima zatvara ruske nacionaliste koji su mu oporba (koliko god zapadnjaci koji briju na Putina misle da su oni ujedinjeni) pa opet ima puno više ljudi.

Što se tiče legimiteta i legalnosti - u Ukrajini se dogodio puč voljom naroda. Naravno,uz pomoć SAD-a. Ja to ne osporavam, kao što nitko, osim ako nije izrazito naivan ili navijački nastrojen ne može zanemariti još veću ulogu Rusije po pitanju separatista. Tim pučem se narod pobunio to je bila volja naroda Ukrajine protiv korumpirane vlasti. Nakon otimačine Krima, ukrajinskog teritorija pripadnici DNR.a i LNR-a nisu se ni jednom rječju usprotivili i to dovoljno govori o njihovom ukrajinstvu i #strateškom partneru".

DNR-ovci svakodnevno granatiraju ukrajinske položaje i stambene grade, o čemu naravno na ovom forumu nema niti riječi. Ali naravno, čim logično ili neki slični debilni portal izvali nešto odmah počinju proruska orgijanja. Danas je recimo objavljena vijesti da Ukrajina iz humanitarnih razloga ne želi Donbasu isključivati vodu, da se separatisti ubili 1, a ranili 7 vojnika na ukrajinskom teritoriju itd. Ali o tome se ovdje ne piše nego se samo čeka da se nađe neka vijest koja bi se mogla malo i "ukrasiti" pa da se Ukrajince prikaže kao horde fašista. Toliko se puta pričalo na forumu o azovskim fašistima, a nitko nije reagirao da se radi pretežito o Rusima te stanovnicima Donbassa.
ovakvim pametnjakovicima i trolcinama treba odgovarati samo za dnevnicu, kao sto to rade trofrtaljko na drugoj temi ...ili moras biti drug od najveceg bisera ove tema naseg dobrog drugara dobro jutro, koji je neponovljiv
kontrasvijeta is offline  
Received Infraction
Old 05.05.2017., 10:38   #5705
Quote:
-CP- kaže: Pogledaj post


Za Krim, ja ne znam šta da ti kažem. Tvoja neupućenost je fascinantna, moglo bi se reći da si oštra osuda hrvatskog obrazovnog sistema. Ukratko da ne pišem elaborate:

Krim je izvorno tatarski. Danas Tatari žele da bude dio Ukrajine - što ne čudi poznavajući ruski šovinzam i predrasude prema Krimskim Tatarima kao ljenjivcima i prevarantima. Rusija ga je aneksirala zbog strateške pozicije vojne luke. Krim je ukrajinski, a širi se teza kako ga je ,eto, Hruščov bez veze dao Ukrajincima i sad su samo Rusi uzeli svoje natrag, jer kao - oni nisu niti slutili da bi se sssr mogao raspast. Istina je da su Ukrajinci dobili Krim, a Rusi zauzvrat puno bogatije krajeve poput, ako se ne varam Belgoroda itd. Krim kad je dan Ukrajincima je bio užasno loše razvijen, neplodan, turizma niti na pomolu, a u zamjenu za njega je dana plodna zemlja.

Na ovom forumu se stvara tvornica laži i drkaroša na Moskvu. Meni je to jasno- ljudima je dosta BBC-a, CNN-a, političke korektnosti, SAD-a itd...i onda traže uzore drugdje, u nečem manje poznatom, manje istraženom te se odluče za opoziciju - Rusiju i Putina, pa svim srcem navijaju, obmanjuju i šire lošu propagandu. Nažalost po njih, taj mit o Rusima kao slavenskoj braći, pravedniku, oponentu zloj Americi je čisti kič, ispuhani balon. Amerika je zlo, ali je i putinovska Rusija.

Tvoj ilometarski post se svidi na etiketiranje, vrijeđanje, i omalovažavanje,.
žTi umjesto da ako misliš da sam iznio neku neistinu pokušaš to ispraviti i potkrijepiti nekim podacima mene zazivaš demagogom, širiteljem propagande i slično.
ETiketiranje i vrijeđanje nijemoj nivo i ne želim niti vratiti istom mjerom, jer nisi niti pokušao dokazati da nešto od onog što sam naveo nije točno.

Jedino ovo za Krim. Mene vrijeđaš da ne znam ništa o Krimu, a ideš tvrditi da oivijest Krimas započinje s Tatarima.
ETo, Bog stvorio Krim s Tatarima na njemu.
Tvrdiš eto da prije Tatara nitko nije živio tamo i da su oni eto autohtoni.
Osim što je to teža glupost, sbvejedno d aje i točno ne znam što želiš time pšostići-
Čak i da je točno da su Rusi tamo neautohtoni i da su došli nakon Tataram što nije točno, ne znam što uopće s tom izmišljoinom žeist postići?
Jedino što i pada na pamet je da pokušava osporiti pravo građanima Krima ruske nacionalnosti pravo na sudjelovanje na referendumu i dozvolio bi samo >Tatarima pravo glasa.
Jer eto, ti bi dozvolio samo da osobe tatarskih krvih zranaca imaju pravo glasa na krimu, a oni ruskih.
Mada, čak da i orihvatimo ovaj izopačen način razmišljanja i u tom slučaju je vrlo upitno kakv b bio ishod refereduma jer ja ne znam odakle uopće tebi da bi Tati radije glasali da je Krim u Ukrjaini nego u Rusiji.
sunshinestar is offline  
Old 05.05.2017., 10:59   #5706
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Jedino što i pada na pamet je da pokušava osporiti pravo građanima Krima ruske nacionalnosti pravo na sudjelovanje na referendumu i dozvolio bi samo >Tatarima pravo glasa.
Jer eto, ti bi dozvolio samo da osobe tatarskih krvih zranaca imaju pravo glasa na krimu, a oni ruskih.
Mada, čak da i orihvatimo ovaj izopačen način razmišljanja i u tom slučaju je vrlo upitno kakv b bio ishod refereduma jer ja ne znam odakle uopće tebi da bi Tati radije glasali da je Krim u Ukrjaini nego u Rusiji.
Pazi, covjek koji kaze da je svjestan da se dogodio PUC, ali da je PUC volja naroda, onda je to u redu

Nek je 100 000 ( a nije ni toliko bilo na Majdanu) protestovalo, i to ogromna vecina zbog korupcije (izmedju ostaloga politicara koji su i danas na vlasti) je li to znacida je to volja naroda Ukrajine ...da 100 000 ljudi predstavlja vecinu naroda tadasnje Ukrajine?

Da izbori koji su sprovedeni prije toga, nisu prikazali stvarnu volju vecine naroda Ukrajine?
Nije li Janukovic i stranka Regije doslo voljom vecine naroda na vlast ili voljom 100 000 ljudi prostetanata?

Isti taj lik onda prica kako na Krimu ne vaze ova parola volja naroda. Znaci u Kijevu vazi, pa taj puc i nije tako strasan, znaci PUC ...ali zato je referendum kao izraz volje naroda otimanje ...

A najbolje od svega sto se to sve desava u Evropi u 21. vijeku, PUC , gdje reakcija Evrope proje svega trebala biti totalna izolacija zemlje, brisanje zemlje sa evropske mape postojanja ...

jeftin pokusaj pranja PUCA u Evropi u 21. vijeku ...

Vise cjenim dobro jutra koji otvoreno kaze da su mu uzor azovci, banderasi, pravasi i ostali ...pa covjek mora braniti i ono sto je neodbranjivo , ispadne uglavnom dobra sprdacin sa njim ali gura svoje ...
kontrasvijeta is offline  
Old 05.05.2017., 11:02   #5707
PAzi otekli Krim?
A od koga su to Krimljani oteli Krim ako su ga već oteli?
Pa oteli su ga rwežimu u Kijevu i sad je Krim tamo gdje Krimljani žele.

Unatoč tome što neki tu smatraju da se Krimljani nebi smjeli imati pravo glasa na Krimu.

Strašno!
sunshinestar is offline  
Old 05.05.2017., 11:34   #5708
Banditi, koji su napali Alekseja Navaljnog, pripadaju proruskom ukrajinskom pokretu South East Radical Block inace SERB. Pravi su tituske i provokatori, oni su sudjelovali u pokusaju drzavnog udara u Harkivu, a i bili su zajedno sa Strelkovim tijekom pocetka ruske agresije u Donbasu. Nakon sto je ukrajinski MUP raspisao brojne poitjernice, oni su pobjegli u Rusiju, gdje se odmah prikljucili proputinovoj bagri ciji je zadakak provokacije i fizicko nasilje nad oporbenjacima.
__________________
My love is stronger than your
Hate will ever be
Ivan Grozny is offline  
Old 05.05.2017., 11:36   #5709
Quote:
kontrasvijeta kaže: Pogledaj post
Pazi, covjek koji kaze da je svjestan da se dogodio PUC, ali da je PUC volja naroda, onda je to u redu

Nek je 100 000 ( a nije ni toliko bilo na Majdanu) protestovalo, i to ogromna vecina zbog korupcije (izmedju ostaloga politicara koji su i danas na vlasti) je li to znacida je to volja naroda Ukrajine ...da 100 000 ljudi predstavlja vecinu naroda tadasnje Ukrajine?

Da izbori koji su sprovedeni prije toga, nisu prikazali stvarnu volju vecine naroda Ukrajine?
Nije li Janukovic i stranka Regije doslo voljom vecine naroda na vlast ili voljom 100 000 ljudi prostetanata?

Isti taj lik onda prica kako na Krimu ne vaze ova parola volja naroda. Znaci u Kijevu vazi, pa taj puc i nije tako strasan, znaci PUC ...ali zato je referendum kao izraz volje naroda otimanje ...

A najbolje od svega sto se to sve desava u Evropi u 21. vijeku, PUC , gdje reakcija Evrope proje svega trebala biti totalna izolacija zemlje, brisanje zemlje sa evropske mape postojanja ...

jeftin pokusaj pranja PUCA u Evropi u 21. vijeku ...

Vise cjenim dobro jutra koji otvoreno kaze da su mu uzor azovci, banderasi, pravasi i ostali ...pa covjek mora braniti i ono sto je neodbranjivo , ispadne uglavnom dobra sprdacin sa njim ali gura svoje ...
Ja sam ti rekao - Krim je ukrajinski. Ne slučajno, ne zato jer im ga je Hruščov poklonio ili nešto slično, već je dobiven u zamijeni teritorija s Rusijom. Uspoređivat situaciju Krima s pučem u Kijevu je neusporedivo. U Ukrajini se dogodila revolucija.
Ako ćeš povlačit paralele, onda bi ti to lakše bilo uspoređivat s Kosovom. Ali to nekad zna bit nezahvalna tema jer se puno njih, eto, ne slaže po tom pitanju ako se govori o Kosovu, a kad se govori o Krimu - onda brate samo uzmi. Rusi uzimaju, a ne Amerikanci, pa kao sve je ok. Ja sam, inače za to da Kosovo bude srpsko, a Krim ukrajinski - da ne bi bilo zabune.


I da, ako misliš da sam trol - slobodno misli.
-CP- is offline  
Old 05.05.2017., 11:37   #5710
JA misli da bi tebi bolje prisajao nick Poirt.
Smao za razlkiku od tebe Poirotu je bio sposoban vršiti istrage na vrlo ograničenom prostoru, knekoj kući, u vlaku, na brodu.

Vidim da ti vršišš istrage i otkrivaš "ubojicu" na udaljenostima od stotina, ako ne tisuća kilometara

I za razliku od Poirota koji na kraju otkiva kako je našao krivca, ti svoja znanja i vještine škrto skrivaš od ostalih
sunshinestar is offline  
Old 05.05.2017., 11:58   #5711
Quote:
-CP- kaže: Pogledaj post
Ja sam ti rekao - Krim je ukrajinski. Ne slučajno, ne zato jer im ga je Hruščov poklonio ili nešto slično, već je dobiven u zamijeni teritorija s Rusijom. Uspoređivat situaciju Krima s pučem u Kijevu je neusporedivo. U Ukrajini se dogodila revolucija.
Ako ćeš povlačit paralele, onda bi ti to lakše bilo uspoređivat s Kosovom. Ali to nekad zna bit nezahvalna tema jer se puno njih, eto, ne slaže po tom pitanju ako se govori o Kosovu, a kad se govori o Krimu - onda brate samo uzmi. Rusi uzimaju, a ne Amerikanci, pa kao sve je ok. Ja sam, inače za to da Kosovo bude srpsko, a Krim ukrajinski - da ne bi bilo zabune.


I da, ako misliš da sam trol - slobodno misli.
Naravno da se ne može uspoređivat Kreim i Kijev.

U Kijevu se dogodio puč, nasilno preuzimanje vlasti od strane pobunjenika.
U Kijevu je vlast preuzela šačica koja je od naroda odbačena na izborima, a protjerani su oni koji su od naroda izabrani kao predstavnici.

Na Krimu je bilo obrnuto. Tamo je narod svojom voljom odlučio o sudbini.
Kad su već izgubili pravo glasa u Ukrajini , iskoristili su svoje pravo koje je iskoristila i Ukrjaina kad se otcjelipla od SSR-a.
Da, paralela su Krim i Ukrjaina, ne Krim i Kosovo.
Kosovo nije bilo republika, kao što Krim i Ukrjaina jesu u većim zajednicama.

I to Kosovo je pokrajinom postalo tek prije nekoliko desetljeća, a Krim kao kao politički entitet postoji stoljećima.

A i povjets je bitno drugačija.
Kosovo je bilo uvijek ne smao dio Srbije, nego središnji dio Srbije.
Povijesno, Više je Kosovo Srbija nego Beograd.
Priština je bila glavni grad Srbije.
Na Krimu ne samo da nikad nije bio glavni grad Ukrajine, niti centar Ukrajine, nego Krim nikad nije bio u sastavu Ukrajine sve do sredine prošlog stoljeća.
Dakle, ni povijenso, ni etničko Krim ne spada u Ukrjainu.

No, poviejsno i etničko nije bitno.
Bitno je da je Krim u Ukrjaini ono šo je Ukrajina bila u Sovjetskom Savezu,
Krajnje je licemjerno da neko zastupa pravo Hrvatske i Ukrajine na cijepanje od Jugoslavije, ondnosno SSSR-a, a Krimu to ne dozvoljava.

Osim toga, SImferopolj nije ni bio u sastavu Krimu, tj Ukrajine.
sunshinestar is offline  
Old 05.05.2017., 12:15   #5712
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Naravno da se ne može uspoređivat Kreim i Kijev.

U Kijevu se dogodio puč, nasilno preuzimanje vlasti od strane pobunjenika.
U Kijevu je vlast preuzela šačica koja je od naroda odbačena na izborima, a protjerani su oni koji su od naroda izabrani kao predstavnici.

Na Krimu je bilo obrnuto. Tamo je narod svojom voljom odlučio o sudbini.
Kad su već izgubili pravo glasa u Ukrajini , iskoristili su svoje pravo koje je iskoristila i Ukrjaina kad se otcjelipla od SSR-a.
Da, paralela su Krim i Ukrjaina, ne Krim i Kosovo.
Kosovo nije bilo republika, kao što Krim i Ukrjaina jesu u većim zajednicama.

I to Kosovo je pokrajinom postalo tek prije nekoliko desetljeća, a Krim kao kao politički entitet postoji stoljećima.

A i povjets je bitno drugačija.
Kosovo je bilo uvijek ne smao dio Srbije, nego središnji dio Srbije.
Povijesno, Više je Kosovo Srbija nego Beograd.
Priština je bila glavni grad Srbije.
Na Krimu ne samo da nikad nije bio glavni grad Ukrajine, niti centar Ukrajine, nego Krim nikad nije bio u sastavu Ukrajine sve do sredine prošlog stoljeća.
Dakle, ni povijenso, ni etničko Krim ne spada u Ukrjainu.

No, poviejsno i etničko nije bitno.
Bitno je da je Krim u Ukrjaini ono šo je Ukrajina bila u Sovjetskom Savezu,
Krajnje je licemjerno da neko zastupa pravo Hrvatske i Ukrajine na cijepanje od Jugoslavije, ondnosno SSSR-a, a Krimu to ne dozvoljava.

Osim toga, SImferopolj nije ni bio u sastavu Krimu, tj Ukrajine.


Krim je okupiran. Ukrajinci i Tatari s krima su da bude u sastavu Ukrajine, ne Rusije. Ali ne da mi se sada pisat elaborate o Krimu.
Ali od kuda ti ovo? Simferopilj je bio u sastavu Ukrajine, štoviše sjedište Krima.
-CP- is offline  
Old 05.05.2017., 12:40   #5713
Quote:
-CP- kaže: Pogledaj post
[/B]

Krim je okupiran. Ukrajinci i Tatari s krima su da bude u sastavu Ukrajine, ne Rusije. Ali ne da mi se sada pisat elaborate o Krimu.
Ali od kuda ti ovo? Simferopilj je bio u sastavu Ukrajine, štoviše sjedište Krima.
Mozda je mislio na Sevastopolj ????
Salibor is offline  
Old 05.05.2017., 12:48   #5714
Quote:
Salibor kaže: Pogledaj post
Mozda je mislio na Sevastopolj ????
Da, Sevastopolj.
sunshinestar is offline  
Old 05.05.2017., 12:53   #5715
Quote:
-CP- kaže: Pogledaj post
[/B]

Krim je okupiran. Ukrajinci i Tatari s krima su da bude u sastavu Ukrajine, ne Rusije. Ali ne da mi se sada pisat elaborate o Krimu.
Ali od kuda ti ovo? Simferopilj je bio u sastavu Ukrajine, štoviše sjedište Krima.
KAo prvo, nemaš pojma kako je ko glasao.
GFlasanje je biulko tajno.
No, svejedno Ukrajiani i Tatari su izrazita manjina.
Na referendumu je svaki građanin imao jednako pravo glasa, bez obzirana nacionalnu pripadnost.
Ja znam da to bbi sjako smeta i da smatraš da je nepravedno da svi građani bez obzira na krvna izrnca imaju jednako pravo glasa.
Kako god okreneš, 94% njih bez obzira na nacionalnu pripadnost je bilo da se izdvoje iz Ukrajine i sjedine s Rusiijom, kaku god ti teoriju krvnih zrnaca pokušao progurati.
sunshinestar is offline  
Old 05.05.2017., 13:58   #5716
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
KAo prvo, nemaš pojma kako je ko glasao.
GFlasanje je biulko tajno.
No, svejedno Ukrajiani i Tatari su izrazita manjina.
Na referendumu je svaki građanin imao jednako pravo glasa, bez obzirana nacionalnu pripadnost.
Ja znam da to bbi sjako smeta i da smatraš da je nepravedno da svi građani bez obzira na krvna izrnca imaju jednako pravo glasa.
Kako god okreneš, 94% njih bez obzira na nacionalnu pripadnost je bilo da se izdvoje iz Ukrajine i sjedine s Rusiijom, kaku god ti teoriju krvnih zrnaca pokušao progurati.
94% su imali jer su Ukrajinci i Tatari bojkotirali referendum jer su znali da će ih Rusi nadglasati. To što ih je većina ne daje im za pravo da se otcjepe. Baš me zanima kako bi prošao npr. referendum u Čečeniji o njenoj neovisnosti. Normalna stvar da bi više glasova bilo za, a Rusi bi ga sigurno i bojkotirali jer bi držali da nije legalan. Isto kao što su Ukrajinci za krimski referendum smatrali.

Druga stvar, ok nisi mislio na Simeropilj nego na Sevastopolj. od kuda ti informacija da nije bio u Ukrajini?
-CP- is offline  
Old 05.05.2017., 14:32   #5717
Quote:
-CP- kaže: Pogledaj post
94% su imali jer su Ukrajinci i Tatari bojkotirali referendum jer su znali da će ih Rusi nadglasati. To što ih je većina ne daje im za pravo da se otcjepe. Baš me zanima kako bi prošao npr. referendum u Čečeniji o njenoj neovisnosti. Normalna stvar da bi više glasova bilo za, a Rusi bi ga sigurno i bojkotirali jer bi držali da nije legalan. Isto kao što su Ukrajinci za krimski referendum smatrali.
znaci ti opravdavas "revoluciju" (PUC, teroristicki udar na zemlju) koja ju povela manjina krseci ukrajinski Ustav, a istovremeno kazes da vecina naroda nema pravo na svoje odluke na Krimu?!

Referenduma u Cecenije nema i nece ga biti, ili mozda hoce, kada se u Rusiji desi ono sto se desilo u Ukrajini.

Ukri su srusili Ukrajinu i ukrajinski Ustav (a zacementirali USA sa evropskim prostitukmaa i sateliima) a ne Rusi.
Ameri su srusili medjunarodno pravo slucajem Kosovo, a ne Rusi sa slucajem Krima.

Krim bi bio i dan danas Ukrajinski da su se Ukri drzali Ustava, a ne krsili Ustav naoruzanim pucem , a istovremeno se pozivali na taj isti Ustav kojim je Krim Ukrajinski.
Ne ide to tako.

Htjeli su biti topovsko meso Amera, samo su se preracunali, kada su mislili da je jos uvijek Jelcin na vlasti , a da Rusi nije spreman na igranku.
Uzeli su im Krim DEMOKRATSKIM PUTEM. bez ispaljenog metka, voljim vecina stanovnika Krima.

Za razliku od njih, Ameri su morali PUCEM da smjene vlast koja je dosla DEMOKRATSKIM PUTEM voljom vecine gradjana Ukrajine na vlast (a pri tome su prije te vlasti imali na vlastu svoje demokratske pulene koji nisu bili u stanju da pobjede Janukovica na izborima), morali su stvoriti gradjanski rat u zemlji,natjerati krvolocone horde radikalnih idiota da udare na svoje sugradjane, dovesti zemlju u tototni haos, da bi na kraju opet izvukli deblji kraj.

pametnom dosta ....
kontrasvijeta is offline  
Old 05.05.2017., 14:53   #5718
Quote:
-CP- kaže: Pogledaj post
94% su imali jer su Ukrajinci i Tatari bojkotirali referendum jer su znali da će ih Rusi nadglasati. To što ih je većina ne daje im za pravo da se otcjepe. Baš me zanima kako bi prošao npr. referendum u Čečeniji o njenoj neovisnosti. Normalna stvar da bi više glasova bilo za, a Rusi bi ga sigurno i bojkotirali jer bi držali da nije legalan. Isto kao što su Ukrajinci za krimski referendum smatrali.

Druga stvar, ok nisi mislio na Simeropilj nego na Sevastopolj. od kuda ti informacija da nije bio u Ukrajini?
NIje bitno dal su bojkotirali ili ne.
ILi si u pravo, ako i jesu bojkotirali većina bi bila za otcjepljenje.
Ako većina ne rferendumu ne daje pravo na otcjhepljenje, na tenelju čega s eonda Ukrajina otcjepila od SSR-a i Hrvatska od Jugosavije?
Čečeni ni ne žele referendum o neovisnosti, kamo tek da bi izglasali neovosnot.
Sevastopolj je bio pod direktnom upravravom SOvjetskog saveza nio bio dio AUtonomne rRepublike Krim u vrijeme SOvjestkog savzea.
I u Ukrjaini je bio kao samostalni subjekt, i nije se samo Krim odvojio, nego i Sevastopolj, kao dva entiteta i kao dva entitea su ušla u sastav RF.
sunshinestar is offline  
Old 05.05.2017., 17:13   #5719
Quote:
-CP- kaže: Pogledaj post
Ja sam ti rekao - Krim je ukrajinski. Ne slučajno, ne zato jer im ga je Hruščov poklonio ili nešto slično, već je dobiven u zamijeni teritorija s Rusijom. Uspoređivat situaciju Krima s pučem u Kijevu je neusporedivo. U Ukrajini se dogodila revolucija.
Ako ćeš povlačit paralele, onda bi ti to lakše bilo uspoređivat s Kosovom. Ali to nekad zna bit nezahvalna tema jer se puno njih, eto, ne slaže po tom pitanju ako se govori o Kosovu, a kad se govori o Krimu - onda brate samo uzmi. Rusi uzimaju, a ne Amerikanci, pa kao sve je ok. Ja sam, inače za to da Kosovo bude srpsko, a Krim ukrajinski - da ne bi bilo zabune.


I da, ako misliš da sam trol - slobodno misli.
uz dodatak da je "referendum" proveden uz nadzor dugih cijevi koje su nosili maskirani, a ko fol promatrači su bili izmeđ uostalog i Šešeljevci.

brzo će te učtivi bizantski "komšije" i gosti na hrvatskom forumu staviti na mjesto uz obavezan ad hominem.
DobroJutro is offline  
Old 05.05.2017., 17:19   #5720
Quote:
DobroJutro kaže: Pogledaj post
uz dodatak da je "referendum" proveden uz nadzor dugih cijevi koje su nosili maskirani, a ko fol promatrači su bili izmeđ uostalog i Šešeljevci.

brzo će te učtivi bizantski "komšije" i gosti na hrvatskom forumu staviti na mjesto uz obavezan ad hominem.
Ma "referendum" općenito nije proveden u slobodnim i fer uvjetima, ne znam tko bi se priseban uopće mogao pozivati na tu lakrdiju. Nešto kao onaj krajiški referendum o kulturnoj autonomiji pred rat u nas, sa 120% ili koliko već glasova za.

Jedino relevantno demokratsko izjašnjavanje Krima je bilo 91 na referendumu za nezavisnost Ukrajine, koja je na Krimu prošla s tijesnom većinom. Kijevske vlasti bile su trezvene, korektne i svjesne osjetljivosti situacije pa su Krimu nakon toga dodijelile status autonomne republike koji on u SSSR-u nije uživao. I to bi trebalo biti to.
rustaveli is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:38.