Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2017., 12:11   #1401
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Kakve to ima veze koliko je članova Inicijative u Vijeću, ako su ti članovi izabrani legitimnim i legalnim putem peko svojih odsjeka? Ti bi htjela određivati koga će koji odsjek izabrati u Vijeće i to bi smatrala korektnim? Što je tebi?
Ne, ne bih htjela određivati koga će koji odsjek izabrati u Vijeće niti dovodim u pitanje legalnost ni legitimnost njihova izbora, ali valjda imam pravo izraziti nezadovoljstvo ovakvim sastavom Vijeća. Ili možda nemam?

Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Kako su se to "agresivno prema ostalima" ponašali, konkretno i prema kome to? Zašto izmišljaš?
Kako se uprava FFZG i Sveučilišta ponašala i kako se još uvijek ponaša prema cijelom FFZG (osim prema svojoj oktroiranoj upravi), molim te?
Prema akademiku Ježiću i svima koji su ga podržavali, na primjer. A bilo je još slučajeva i primjera. Ništa ne izmišljam.

Što se ovoga drugoga tiče, rekla sam da ne opravdavam ni Borasove metode.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 12:25   #1402
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Ne, ne bih htjela određivati koga će koji odsjek izabrati u Vijeće niti dovodim u pitanje legalnost ni legitimnost njihova izbora, ali valjda imam pravo izraziti nezadovoljstvo ovakvim sastavom Vijeća. Ili možda nemam?


Prema akademiku Ježiću i svima koji su ga podržavali, na primjer. A bilo je još slučajeva i primjera. Ništa ne izmišljam.

Što se ovoga drugoga tiče, rekla sam da ne opravdavam ni Borasove metode.
Stavljaš u ravan nepoštivanje volje većine i ljutnju koja proizlazi iz tog nepoštivanja. To je žešći spin. Civilizirana rasprava ima smisla kada se poštuje volja većine. U suprotnom, tako ti je svejedno kakav je sastav vijeća i kako se tamo raspravlja, bitno ti je samo tko je "Boras".
theremin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 12:28   #1403
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Ne, ne bih htjela određivati koga će koji odsjek izabrati u Vijeće niti dovodim u pitanje legalnost ni legitimnost njihova izbora, ali valjda imam pravo izraziti nezadovoljstvo ovakvim sastavom Vijeća. Ili možda nemam? :misl:
To što se tebi osobno ne sviđa sadašnji sastav Vijeća FFZG, nije problem tog Vijeća, nego je tvoja osobna stvar. Nije nikakav prekršaj u tome što se tebi ti ljudi ne sviđaju. To se nikoga ne tiče. Time nisi dokazala da je Vijeće "agresivno", što si prvobitno tvrdila niti da bilo što ne štima s tim Vijećem. Članovi tog Vijeća su, kao i članovi svakog Vijeća svake godine izabrani preko svojih odsjeka uobičajenom procedurom. Dakle, promašila si poantu koju si prvobitno ovdje napisala.

Quote:
Prema akademiku Ježiću i svima koji su ga podržavali, na primjer. A bilo je još slučajeva i primjera. Ništa ne izmišljam.
Što je tu bilo "agresivno" prema akademiku Ježiću? Vijeće je tajnim glasanjem odglasalo takvu odluku, dakle legitimnom procedurom. Što ti se tu ne sviđa u toj proceduri? Ako ti imaš pravo na svoje mišljenje, valjda možeš razumjeti da i drugi ljudi imaju pravo na svoje, kao i članovi Vijeća FFZG ili misliš da oni to pravo nemaju?
Zašto onda ne navedeš i te "još slučajeve"?
I što je bilo sa "svima koji su podržavali akademika Ježića"? Što se s njima dogodilo loše?

Quote:
Što se ovoga drugoga tiče, rekla sam da ne opravdavam ni Borasove metode.
FFZG nema ništa od nečijih pasivnih primjedbi. Nisi ništa rekla za "kompromis" koji zagovaraš. Koji je tvoj konkretni prijedlog "kompromisa" i jesi li ga već nekom prilikom predložila pred zaposlenicima ili članovima Vijeća?

Zadnje uređivanje north wind : 10.05.2017. at 13:47.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 14:27   #1404
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Ne, ne bih htjela određivati koga će koji odsjek izabrati u Vijeće niti dovodim u pitanje legalnost ni legitimnost njihova izbora, ali valjda imam pravo izraziti nezadovoljstvo ovakvim sastavom Vijeća. Ili možda nemam?

Prema akademiku Ježiću i svima koji su ga podržavali, na primjer. A bilo je još slučajeva i primjera. Ništa ne izmišljam.
Poanta je da ne može netko biti nezadovoljan ili zadovoljan sastavom Vijeća jer u FV u najvecem broju po funkciji sjede pročelnici odsjeka i njihovi zamjenici. Dakle, nitko ne bira "sastav Vijeća" kao takav, a veću glupost nisam čuo od toga da je npr. netko s Odsjeka za fonetiku nezadovoljan time koga je npr. Odsjek za germanistiku ili informatologiju izabrao za svog pročelnika pa po dužnosti mora sjedit u FV. A što se tiče Ježića, ja zbilja ne vidim što se njemu loše dogodilo - kao i mnogim drugim 65. godisnjacima na fakultetima nije mu produzen ugovor o radu, čovjek si je našao posao na drugom faksu, a još će usput ubirati pare od FF kao vanjski suradnik u nastavi. I da, koliko je "agresivno" Vijeće FF pokazuje i slučaj malog Ježića (sina) koji je upravo od tog istog Vijeća prošli mjesec ekspresno dobio docenturu nakon samo 3 godine rada na faksu - vjerojatno su to ti "drugi" slučajevi i "grozni" primjeri, uz Polić-Bobić, Franić itd.
frulex is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 14:36   #1405
Quote:
frulex kaže: Pogledaj post
Poanta je da ne može netko biti nezadovoljan ili zadovoljan sastavom Vijeća jer u FV u najvecem broju po funkciji sjede pročelnici odsjeka i njihovi zamjenici. Dakle, nitko ne bira "sastav Vijeća" kao takav, a veću glupost nisam čuo od toga da je npr. netko s Odsjeka za fonetiku nezadovoljan time koga je npr. Odsjek za germanistiku ili informatologiju izabrao za svog pročelnika pa po dužnosti mora sjedit u FV. A što se tiče Ježića, ja zbilja ne vidim što se njemu loše dogodilo - kao i mnogim drugim 65. godisnjacima na fakultetima nije mu produzen ugovor o radu, čovjek si je našao posao na drugom faksu, a još će usput ubirati pare od FF kao vanjski suradnik u nastavi. I da, koliko je "agresivno" Vijeće FF pokazuje i slučaj malog Ježića (sina) koji je upravo od tog istog Vijeća prošli mjesec ekspresno dobio docenturu nakon samo 3 godine rada na faksu - vjerojatno su to ti "drugi" slučajevi i "grozni" primjeri, uz Polić-Bobić, Franić itd.
Katastrofa
theremin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 14:49   #1406
Quote:
frulex kaže: Pogledaj post
Poanta je da ne može netko biti nezadovoljan ili zadovoljan sastavom Vijeća jer u FV u najvecem broju po funkciji sjede pročelnici odsjeka i njihovi zamjenici. Dakle, nitko ne bira "sastav Vijeća" kao takav, a veću glupost nisam čuo od toga da je npr. netko s Odsjeka za fonetiku nezadovoljan time koga je npr. Odsjek za germanistiku ili informatologiju izabrao za svog pročelnika pa po dužnosti mora sjedit u FV. A što se tiče Ježića, ja zbilja ne vidim što se njemu loše dogodilo - kao i mnogim drugim 65. godisnjacima na fakultetima nije mu produzen ugovor o radu, čovjek si je našao posao na drugom faksu, a još će usput ubirati pare od FF kao vanjski suradnik u nastavi. I da, koliko je "agresivno" Vijeće FF pokazuje i slučaj malog Ježića (sina) koji je upravo od tog istog Vijeća prošli mjesec ekspresno dobio docenturu nakon samo 3 godine rada na faksu - vjerojatno su to ti "drugi" slučajevi i "grozni" primjeri, uz Polić-Bobić, Franić itd.
Monumentalna sramota. Jbmti ti kriterije da ti jbm.....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 15:27   #1407
Quote:
frulex kaže: Pogledaj post
Poanta je da ne može netko biti nezadovoljan ili zadovoljan sastavom Vijeća jer u FV u najvecem broju po funkciji sjede pročelnici odsjeka i njihovi zamjenici. Dakle, nitko ne bira "sastav Vijeća" kao takav, a veću glupost nisam čuo od toga da je npr. netko s Odsjeka za fonetiku nezadovoljan time koga je npr. Odsjek za germanistiku ili informatologiju izabrao za svog pročelnika pa po dužnosti mora sjedit u FV. A što se tiče Ježića, ja zbilja ne vidim što se njemu loše dogodilo - kao i mnogim drugim 65. godisnjacima na fakultetima nije mu produzen ugovor o radu, čovjek si je našao posao na drugom faksu, a još će usput ubirati pare od FF kao vanjski suradnik u nastavi. I da, koliko je "agresivno" Vijeće FF pokazuje i slučaj malog Ježića (sina) koji je upravo od tog istog Vijeća prošli mjesec ekspresno dobio docenturu nakon samo 3 godine rada na faksu - vjerojatno su to ti "drugi" slučajevi i "grozni" primjeri, uz Polić-Bobić, Franić itd.
Tako je. Ne vidim što je tu za njega loše u tom boldanom? Moći će čak i dalje nastaviti dugotrajno popovati protiv interesa FFZG na Senatu i u gotovo svim tijelima i odborima SUZG, što mu je specijalnost, za što će se već sigurno brižno pobrinuti "pobratimski" FFDI. A ovo što se tiče zapošljavanja juniora Ježića, također nije čak presedan, nego je prije njega isto zaposlen s docenturom i sin bivšeg dekana Previšića, mislim u još kraćem roku od 3 godine.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 18:19   #1408
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Tako je.. Pa svjestan je rektor debelog kršenja zakona..
Rektor Boras se prije povlačenja bilo kojega poteza konsultira s pravnicima, tako da ne vjerujem da baš krši zakon. Je li ga itko od onih kojima je "očito" da "debelo krši zakon" prijavio zbog toga?

Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Zato i predlaže sad novi "lex Boras" gdje bi htio zacementirati svoju rektorsku poziciju do 75. godine, plus još promjenu izbora v. d. prodekana, da to može raditi Senat lege artis, a ne kao do sada što je radio nezakonito i uzurpirao ovlasti Fakultetskom vijeću. Da je bilo zakonito to što su prethodno radili s izborom v. d. prodekana, onda ne bi niti trebali predlagati te "promjene", koje su, dakle, prethodno već napravili - nezakonito. Inicijativa se zato i okupila, budući da zaposlenici fakulteta kao niti studenti nisu imali nikakvu pravnu zaštitu protiv kršenja njihovih prava od strane pravne službe fakulteta, upravo da se nekako organizirano suprotstavi toj nezakonitosti i institucionalnoj torturi koja se provodi nad FFZG, a osobito nad određenim ljudima koji su se javno oglasili protiv sklapanja ugovora s KBFom. Čak je i dekan Previšić dobio kritike od Odvjetničke komore, recimo, zbog izbacivanja s Vijeća svojedobno odvjetnice (koja je tamo bila jer su već bila prekršena prodekaničina prava) prodekanice koja je javno izrekla svoje sumnje u ispravnost sklapaja ugovora s KBFom, što je bio dovoljan razlog da ju je dotični dekan najprije pokušao "suspendirati", a onda i ekskomunicirati u radu, da bi je konačno Senat "smijenio" u nezakonitom postupku izglasavanja "v. d. prodekana". Pritom je istjerana iz prodekanskog ureda i nije dobila nikakvu pravnu zaštitu na fakultetu, nego tek objašnjenje Sindikata da je to sve nezakonito. Ili jedan od bivših pročelnika odsjeka kojemu je rektor izravno prijetio da ne smije govoriti ništa protiv ugovora s KBFom, jer će mu svašta raditi na poslu... Taj je bio prisiljen otići na slobodnu studijsku godinu.
Nemoj mi Previšića potezati i stavljati u isti koš s Borasom jer je Previšić katastrofa od početka, nije mu trebala proći ni kandidatura za dekana, ne samo zbog godina, nego iz raznih razloga, a zbog godina npr. nije prošla kandidatura Mirjane Polić Bobić. Žao mi je što ga je Boras ikada podržavao, a distancirao se od njega tek kad sam ga molila da to učini kako ga ne bi Previšić povukao za sobom.

Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Prijetnje v. d. dekana nekim članovima inicijative koji su legalno podnosili neke podneske urudžbenim putem prema Fakultetskom vijeću. Pokrenuto je više sudskih postupaka protiv Fakulteta i Sveučilišta pojedinih zaposlenika, od kojih su neki čak i posao izgubili zahvaljujući makinacijama rektora i bivšeg dekana itd. itd.. Toliko je toga bilo da bi se moglo nabrajati do sutra.

Mislim da je osoba koja ovdje piše pod šifrom Martian7 prilično neupućena u zbivanja na FFZGu, makar tamo radi i trebala bi biti puno bolje u sve to upućena.
Ne pišem pod šifrom, nego pod nadimkom, kao i svi ostali ovdje.

Priznajem da nisam upućena onoliko koliko bih voljela biti. Razlog tome je što već dugo nisam članica Fakultetskoga vijeća, pa o tome što se događa na sjednicama Vijeća znam samo ono što mi netko ispriča. Ali čini mi se da mi pripisuješ neupućenost zato što ne možeš pojmiti da bi itko upućen mogao imati mišljenje različito od tvojega. A to nije baš tolerantno prema sugovorniku. Tebi su stvari crno-bijele, a ja vidim i poneku nijansu sive.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 20:50   #1409
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Rektor Boras se prije povlačenja bilo kojega poteza konsultira s pravnicima, tako da ne vjerujem da baš krši zakon. Je li ga itko od onih kojima je "očito" da "debelo krši zakon" prijavio zbog toga?
Ne moraš ti vjerovati da krši zakon i propise. Nitko ti ne brani. No, to nije stvar "vjere", nego činjenica. Inače, ne bi donosio "Lex Boras" i pokušavao naknadno promijeniti zakon da bi si osigurao ono što je već proveo na FFZG mimo zakona. Primjerice, smjene prodekana i imenovanje v. d. prodekana od strane Senata ili oduzimanje ovlasti Fakultetskom vijeću, usprkos "autonomiji Sveučilišta" itd. Pokrenuto je više sudskih postupaka koji su u tijeku.
Ne treba nužno biti član Vijeća da bi se nešto više znalo o svemu. Stvari se mogu pratiti i iz medija, kao i na sastancima koji se povremeno oganiziraju na Fakultetu za zaposlenike, a da si tamo bila, ne bi bila ovako neupućena.

Quote:
Nemoj mi Previšića potezati i stavljati u isti koš s Borasom jer je Previšić katastrofa od početka, nije mu trebala proći ni kandidatura za dekana, ne samo zbog godina, nego iz raznih razloga, a zbog godina npr. nije prošla kandidatura Mirjane Polić Bobić. Žao mi je što ga je Boras ikada podržavao, a distancirao se od njega tek kad sam ga molila da to učini kako ga ne bi Previšić povukao za sobom.
Hahahha... ne u isti koš njih dvojicu? Pa, kako to misliš odvojiti, kad je Boras bio taj koji ga je i nagovorio na tu kandidaturu za dekana da bi mu ovaj zauzrvat "progurao" ugovor s KBFom (a crkvenjacima platio glasove za rektora, naravno), što na kraju ipak nije uspio, ali je zbog toga Previšić maltretirao cijeli fakultet više od godine dana, uz osobne obračune prema nekim ljudima koji su to javno obznanili.
Boras se od njega "distancirao" kad je shvatio da ništa od "deala", kad je dobio na kraju frišku figu od ugovora. Osim toga, Previšić je konačno tužio Sveučilište, jer ga je Senat nezakonito "suspendirao" s mjesta dekana, naravno, na rektorov zahtjev i to nakon što mu je istekao zakoniti ugovor o radu. A onaj nezakoniti koji je, pak, prethodo sam sebi napisao i potpisao mu prodekan koji je sada v. d. dekana u travnju 2016. da bi si Previšić produžio još godinu dana posao dekana, u ak. g. 2016/2017. nije mu mogao proći, jer je na njegovu nezakonitost upozorio ministar Šustar i prozvao Borasa zbog toga. Rektor je sigurno imao svoje prste u tome, samo što nije mogao ništa protiv zahtjeva ministra Šustara da spremi Previšića u mirovinu, kamo je trebao ići po zakonu. No, onda je Boras maknuo Previšića tako što ga je "suspenidrao" nezakonito, tj. nekoliko dana nakon isteka zakonitog mu ugovora o radu, a to sve da bi nametnuo svoga v. d. dekana i nezakonite v. d. prodekane, a njih pak samo da bi se riješio one jedne prodekanice koja mu je smetala u vezi planova za potpisivanje ugovora s KBFom. Istodobo je oduzeo ovlasti Fakultetskom vijeću za donošenje odluka isključivanjem studentskih predstavnika s Vijeća. Inače, da to sve rektor nije napravio, nego da je Previšić mirno po sili zakona otišao u mirovinu, FFZG bi sam imao pravo, prema Statutu, predložiti svoga v. d. dekana, a prodekane sigurno Fakultet ne bi mijenjao prema Borasovim kriterijima, pogotovo ne nezakonito i naravno da se ne bi raspuštalo Vijeće. Znači, puno manevara samo zbog vlastitih osobnih interesa i planova, dok mu se pritom živo fućkalo i za FFZG i za njegove studente i profesore.. Da toga nije bilo, FFZG bi već odavno imao legano izabranog novog dekana ili dekanicu, uz potpuno isključenu "krizu upravljanja". Prema tome, ta "kriza upravljanja" je namjerno izazvana kako bi se izmanevrirala uprava koja odgovara rektorovim planovima, a s manipulacijama oko studentskih predstavnika i izbora studenata mislio je preokrenuti sastav Vijeća u svoju korist, no niti to nije uspio.

Quote:
Ne pišem pod šifrom, nego pod nadimkom, kao i svi ostali ovdje.
Pa svejedno je zoveš li to nadimkom ili šifrom ili nickom, no drukčije te ne mogu osloviti nego onako kako ti piše ovdje.

Quote:
Priznajem da nisam upućena onoliko koliko bih voljela biti. Razlog tome je što već dugo nisam članica Fakultetskoga vijeća, pa o tome što se događa na sjednicama Vijeća znam samo ono što mi netko ispriča. Ali čini mi se da mi pripisuješ neupućenost zato što ne možeš pojmiti da bi itko upućen mogao imati mišljenje različito od tvojega. A to nije baš tolerantno prema sugovorniku. Tebi su stvari crno-bijele, a ja vidim i poneku nijansu sive.
Ali, ne moraš biti članica Fakultetskog vijeća da bi bila upućena. Mogla si dolaziti na sastanke koji su bili organizirani za zaposlenike, pa bi bila upućena, puno više nego što se vidi iz ovoga.
Kakve veze ima nečija neupućenost sa slaganjem u mišljenju? Nigdje nisam rekla da se moraš sa mnom slagati u mišljenju, nego vidim iz toga što pišeš da nisi upućena u štošta na FF i da zbog toga također možeš imati iskrivljenu sliku stvari. A to što misliš da je meni "crno-bijelo", to je tvoje mišljenje, ali ne znači da je doista tako. No, to "sivo" o čemu pišeš za sebe, bilo bi korektno da konačno napišeš, kakav je to "kompromis" i koji je to "prijedlog" koji ti nudiš kao "kompromis"? O tome još nisi ništa rekla, a nije dovoljno samo napisati da nešto "ne valja" i da bi ti "bolje", ako se ne izjasniš konketno što bi to bilo? Inače ostavljaš dojam potpune nevjerodostojnosti toga o čemu pišeš.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 21:14   #1410
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Rektor Boras se prije povlačenja bilo kojega poteza konsultira s pravnicima, tako da ne vjerujem da baš krši zakon. Je li ga itko od onih kojima je "očito" da "debelo krši zakon" prijavio zbog toga?
:
Hm, da, u tome i je dio problema što se konzultira sa svojim privatnim odvjetnikom umjesto s relevantnim pravnim službama. A pokrenutih procesa i prijava protiv Borasa je već podosta, ali nitko od institucija ne reagira - npr. zatrazen upravni nadzor nad odlukama Senata iz jeseni 2016., do danas nije proveden iako je zakonski rok hio 2 mjeseca. Jedini kojem je nedavno uspjesno riješena tužba protiv Borasa je Previsic...
frulex is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 18:14   #1411
Što se tiče agresivnog ponašanja, evo meni je recimo zanimljivo da je ova "Filozofski je naš" ekipa čak i prije objavljivanja kandidatura za SZ objavila kako imaju protivnike koji su klerikalci iza kojih stoje Boras, Crkva, Željka Markić i mladež HDZ-a - a pri tome nisu iznijeli nikakve dokaze da potkrijepe takve optužbe.
Osobno poznajem neke ljude s druge liste, i koliko ih poznam, to su uglavnom normalni ljudi, nikakvi klerikalci/HDZ-ovci niti imaju veze s Borasom. Sad, da baš i nisu sposobni za funkcije za koje su se kandidirali, to se slažem.

Isto tako, od nekih ljudi (Ježićevih studenata) sam čuo i da prof. Ježić zapravo nije baš toliko blizak Borasu kao što se tvrdi te da nema veze s nekim stvarima za koje ga se tereti. Premda, puno toga mi govori da je ipak suprotno.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 19:00   #1412
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Što se tiče agresivnog ponašanja, evo meni je recimo zanimljivo da je ova "Filozofski je naš" ekipa čak i prije objavljivanja kandidatura za SZ objavila kako imaju protivnike koji su klerikalci iza kojih stoje Boras, Crkva, Željka Markić i mladež HDZ-a - a pri tome nisu iznijeli nikakve dokaze da potkrijepe takve optužbe.
Osobno poznajem neke ljude s druge liste, i koliko ih poznam, to su uglavnom normalni ljudi, nikakvi klerikalci/HDZ-ovci niti imaju veze s Borasom. Sad, da baš i nisu sposobni za funkcije za koje su se kandidirali, to se slažem.

Isto tako, od nekih ljudi (Ježićevih studenata) sam čuo i da prof. Ježić zapravo nije baš toliko blizak Borasu kao što se tvrdi te da nema veze s nekim stvarima za koje ga se tereti. Premda, puno toga mi govori da je ipak suprotno.
Po istoj logici po kojoj su upravo akademik Ježić, v. d. dekana i jos neki drugi tvrdili da iza Plenuma i Inicijative stoji Ostojić i SDP, a to nema veze s vezom. Bilo je takvih izjava dosta.
Ali problem i dalje ostaje taj sto rektor ne saziva sjednicu Senata, nego ju odgađa, ne poziva nove legalno izabrane predstavnike FFZG u Senatu i prolongira bez ikakvogazloga i objašnjenja postupak izbora dekanice FFZG. Dakle, i dalje opstruira autonomiju odlučivanja te sastavnice... pri cemu jos dodatno traži i promjenu zakona da bi ozakonio svoje dosadašnje nezakonite radnje.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 13:23   #1413
Podsjetio me na Jandrokovićevo odgađanje sjednice Sabora iza lokalnih izbora s tim.
Rekao bih da ovime pokušava spriječiti štrajk, jer računa da studenti baš i neće biti solidarni s profesorima ako im uvale štrajk usred rokova, ili da će pak profesori iz tog razloga i odustati od cijelog štrajka, odnosno odgoditi ga za jesen.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 08:32   #1414
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Podsjetio me na Jandrokovićevo odgađanje sjednice Sabora iza lokalnih izbora s tim.
Rekao bih da ovime pokušava spriječiti štrajk, jer računa da studenti baš i neće biti solidarni s profesorima ako im uvale štrajk usred rokova, ili da će pak profesori iz tog razloga i odustati od cijelog štrajka, odnosno odgoditi ga za jesen.
Pa time može samo potencirati štrajk, a ne spriječiti ga... No, ne bih znala, jer nisam upućena u Borasove namjere, za razliku od nekih drugih koji to dobro znaju.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 14:40   #1415
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Pa time može samo potencirati štrajk, a ne spriječiti ga... No, ne bih znala, jer nisam upućena u Borasove namjere, za razliku od nekih drugih koji to dobro znaju.
Ja sam rektora Borasa danas vidjela, ali nisam ga stigla ništa ispitivati o namjerama.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 16:43   #1416
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Ja sam rektora Borasa danas vidjela, ali nisam ga stigla ništa ispitivati o namjerama.
Stigneš već to, ima vremena. No, zato možeš u međuvremenu objaviti taj "kompromis" koji si svečano napominjala, konačno da čujemo i to čudo... ili je to bila samo farsa?

Veliki naš "dobrica" od rektora koji nam je svima obećao "vratiti biblijske vrijednosti na Sveučilište" čim je stupio na dužnost.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 22:55   #1417
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Stigneš već to, ima vremena. No, zato možeš u međuvremenu objaviti taj "kompromis" koji si svečano napominjala, konačno da čujemo i to čudo... ili je to bila samo farsa?

Veliki naš "dobrica" od rektora koji nam je svima obećao "vratiti biblijske vrijednosti na Sveučilište" čim je stupio na dužnost.
Predmijevam one iz starog zavjeta.....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 08:33   #1418
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Predmijevam one iz starog zavjeta.....
Pa krenuo je s takvima.. Zakon je ono što vrhovno božanstvo kaže i pred time se ruši sve što se tome suprotstavlja, makar bilo utemeljeno na 2000 kasnijoj civilizaciji i njezinim procedurama.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 23:55   #1419
Konačno je stavljena točka dnevnoga reda o prihvaćanju dekanskog programa VVŠ sa Filozoskog na iduću sjednicu Senata, a uključeni su i novoizabrani senatori sa FFZG u rad Senata te dobili pozive za sjednicu. Ipak je najava štrajka na FFZG profunkcionirala.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 15:23   #1420
Evo senatori potvrđeni, Vlahović-Štetić izabrana za dekanicu.
Sad ostaje za vidjeti kakav će biti odnos između uprave Sveučilišta i nove uprave FFZG.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:33.