Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver

Hardver Hardverske teme, sve osim pitanja, problema i oglasa.
Podforumi: Stolna, Prijenosna računala, Periferija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2017., 18:48   #1541
Može pomoć? Iman sličnu matičnu.
1 i 2 su CPU i GPU (sa druge strane), a šta bi moga bit zaokruženi procesor?
http://i66.tinypic.com/2vad24g.jpg

Na njemu je bila mala četvrtana gumica koja je prislonjena na unutrašnju stranu poklopca laptopa obloženog aluminijem. Zaboravia san je vratit nakon čišćenja prašine. Nije valjda da služi za odvod topline? Nije bilo nikakve termalne paste na tom čipu.
Moran li sve ponovo otvarat?
DelmatST is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 19:34   #1542
Da, to je vjerojatno thermal pad, ima istu svrhu kao termalna pasta. Možeš stavit i termalnu pastu umjesto istoga ako postoji kontakt tj. ako nije thermal pad stavljen radi visine. Taj čip je vjerojatno chipset (southbridge, northbridge) ili nešto tako
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 20:45   #1543
Itekako služi za odvod topline, sad ćeš se malo nahebati dok ne nađeš istu...
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 21:59   #1544
@number47

Pusti ove hahare, čekiraj PM.

X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 12:00   #1545
Nisan je izgubia nego mi je ispala dok san ispuhava prašinu i primjetia san da je ostala tek nakon zavidavanja 30ak vida... Mogu vratit istu? Da kombiniran sa termalnon paston?
DelmatST is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 12:01   #1546
Vrati istu, mislim da nema potrebe za pastom
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 12:15   #1547
DelmatST is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 13:54   #1548
Ej ljudi, ne znam dal se sjećate moje štorije o kidanju brisača i stupićima.
Uglavnom, vadalizam se nije ponovio (bio ili ne povezan sa stupićima)

Netko je bio tražio sliku pa evo:



Danas (nedjelja) pola kvarta došlo u dućan preko puta , parkiraju se posvuda , susjeda zablokirali.

No fascinantno je što svakih par dana netko drmne stupić, već ima par nijansi farba na njemu

Pred par tjedana ova scena:

Čujem neku lomljavu i grebanje, izlazim iz kuće i vidim neki momak sa ceste vraća stupić na trotoar. Konobar iz kafića odmah do stoji sa tacnom i gleda.
Pitam što se događa, kaže konobar da se neka žena tu parkirala izašla je PREKO stupića. Pregazila je betonski stupić autom

Nije mi bilo na prvu jasno što i kako, konobar mi je zabezeknute face samo rekao da nije ni njemu jasno da mora da je glupa.


P.S.

Jedan stari koji je bio micao te stupiće mi je srao da ih ne smijem stavljati jer ne mogu proći invalidi (vidi se gore koliko ima mjesta između stupića i ograde)
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 15:35   #1549
Invalidi da nemreju proc? wtf? Pa ne voze se sleperom
Meni se cini da je taj gap izmedju stupica prevelik. No pretpostavljam da je zbog osobnog prilaza kako bi auto mogao izac na cestu.

U kojem je to kvartu u ZG?
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 15:42   #1550
Invalidi ne mogu proći kada se krkani sparkaju na pol metra ili manje od zida. Ovaj frajer je srao vjerojatno jer se ne zna sparkirati lijevo od stupića (do rasvjetnog stupa stane srednji kombi, ali ljudima je teško stati tamo)
Razmak je takav zato da se može ući u jednom potezu u bližu traku kada je gužva (auto mi nije baš okretan 😂 ) i zato što je lijevo taman da jedan auto stane bez problema.


Sent from my E6653 using Tapatalk
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 15:44   #1551
P.s. Gornji Grad-Medvescak. Prometna ruta gdje svi idu u dućan, kiosk, na kavu, a teško im se sparkat 50-100m dalje i prošetati

Sent from my E6653 using Tapatalk
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 16:19   #1552
Naravno da im je tesko. U mom kvartu je bio prije ducan koji je bio lociran drito u sredistu kvarta da bude blizu svima, ali ljudi su svejedno trosili benzin da odu do ducana umjesto pjesice 2 minute
Moja sestra do kioska palila auto do kojeg imamo 50 metara zracne linije

Kaj se GG tice, ha tam je uvijek sjebano i guzva.

Nego, kaj se tice mojih sranja s T Srotom od neki dan, danas ponovo zovem da prijavim smetnju (jer se sranje vratilo niti 24h kasnije), i onda mi tip veli da uopce nema u evidenciji poziva da sam ja razgovarao prije 3 dana s njegovom kolegicom, niti da je resetirala modem.
Kakvim to curicama daju da im rade u takvim centrima, djeezus

U utorrent sam nabaco neke stvari da se skidaju na novi WD BLue disk, i pise mi dolje ''disk overloaded 100%''. Jel neko od vas to primjecivao prije kod sebe?
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 16:28   #1553
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Naravno da im je tesko. U mom kvartu je bio prije ducan koji je bio lociran drito u sredistu kvarta da bude blizu svima, ali ljudi su svejedno trosili benzin da odu do ducana umjesto pjesice 2 minute
Moja sestra do kioska palila auto do kojeg imamo 50 metara zracne linije

Kaj se GG tice, ha tam je uvijek sjebano i guzva.

Nego, kaj se tice mojih sranja s T Srotom od neki dan, danas ponovo zovem da prijavim smetnju (jer se sranje vratilo niti 24h kasnije), i onda mi tip veli da uopce nema u evidenciji poziva da sam ja razgovarao prije 3 dana s njegovom kolegicom, niti da je resetirala modem.
Kakvim to curicama daju da im rade u takvim centrima, djeezus

Ma još kužim što su ljudi lijeni, ja sam riješio svoj problem. No ne shvaćam koliko moraš biti glup da drmneš stupić prilikom parkiranja, i to više puta tako da je bio odguran po metar-dva



Zapošljavaju studentice, kao i mnoge korisničke podrške. Neke (neki) znaju biti ok, ali često priučena radna snaga i rade preko kurca.

Jednom sam bio na telefonu preko pola sata da mi resetiraju router (nije bio prvi put da je to bilo potrebno) i frajer mi objašnjava da mi ne radi internet ZATO ŠTO mi ne svijetli lampica na routeru i da će mi se morati javiti tehničari.
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 16:52   #1554
Jedini profil vozaca za koji sam siguran da je sposoban udarat autom stupice jer su lijeni hodat do ducana su zenske koje jednom rukom voze a drugom drkaju po mobitelu.

Znam da ima gomila studenata po tim centrima, i zalosno je da njima daju takve poslove. Nije ni cudo da su svi ti centri na losem glasu kad im u strucnom smislu posvuda radi balavurdija.
''Zato sto ne svijetli lampica''...pravi Sherlock te naso Stvarno treba snimat te razgovore, da se imas kasnije cemu smijat s ekipom kakvih se bisera nadje Pol sata cekat na resetiranje, lol.

Ovaj zadnji s kojim sam danas razgovarao mi se cini da zna znanje, kuzi posao. Tip je reko da je ovaj put doslovno obavljen reset da se linija procisti i jos me sam nazvo pol sata kasnije da provjeri jel sve ok. Takva usluga se postuje. A ne ono kad imas dojam da curica neka lista po uputama jer ne zna kaj bi rekla.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 17:05   #1555
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Jedini profil vozaca za koji sam siguran da je sposoban udarat autom stupice jer su lijeni hodat do ducana su zenske koje jednom rukom voze a drugom drkaju po mobitelu.

Znam da ima gomila studenata po tim centrima, i zalosno je da njima daju takve poslove.
''Zato sto ne svijetli lampica''...pravi Sherlock te naso Stvarno treba snimat te razgovore, da se imas kasnije cemu smijat s ekipom kakvih se bisera nadje Pol sata cekat na resetiranje, lol.

Ovaj zadnji s kojim sam danas razgovarao mi se cini da zna znanje, kuzi posao. Tip je reko da je ovaj put doslovno obavljen reset da se linija procisti i jos me sam nazvo pol sata kasnije da provjeri jel sve ok. Takva usluga se postuje. A ne ono kad imas dojam da curica neka lista po uputama jer ne zna kaj bi rekla.
Da, ova koja je PREGAZILA stup je vjerojatno tog profila. Razmišljam da stavim negdje kameru za rubriku "vjerovali ili ne".

T-Com se dosta trudi poboljšati uslugu, ali nekad naprosto imaju amatere na liniji. Čekao sam pola sata do operatera i onda još 5-10 min na liniji s tim likom i on zaključi da je problem u lampici

No T-Com je još dobar kakvih korisničkih ima u razno raznim branšama.
Iskon sačuvaj Bože.

Sa Vipom već godinama nemam posla, ali sam nedavno išao dekodirati mobitel u Vipnet poslovnicu i imao sam dojam da sam u nekoj distopijskoj alternativnoj realnosti.
U ZGu imaju svega nekoliko Vip Centara, i tom jednom u centru rade 3 pulta od jedno 5-6. i čekao sam sat-sat i pol (obavio šoping zbog besplatnog parkiranja, vratio se, otišao ponovno u Billu kupiti mandarine za besplatni parking, vratio se i čekao još pola sata.

Najjače mi je što su uveli svoj "SMS redomat" koji je funkcionalan koliko i frižider eskimima.
Naime T-Com ima SMS redomat gdje preko SMSa odabereš poslovnicu i dobiješ broj još dok nisi došao u poslovnicu, jasna logika.

U Vipu moraš DOĆI u poslovnicu i ukucati na njihovom ekranu svoj broj mobitela i onda ti na mobitel dođe broj. Čak ne piše niti otprilike vrijeme čekanja i broj ljudi ispred tebe. Dakle potpuno beskorisno a ljudi pizde jer se čeka preko sat vremena (poslije mene je bila još veća gužva).
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 17:27   #1556
Mislim da bi ti ta skrivena kamera bila korisna
Ja se kladim da je danasnji uzrok prometnih nesreca i prekrsaja u vecini slucajeva mobitel. Ljudi su previse ovisni o njima, i ne mogu ih ispustit iz ruke ni da im zivot o tome ovisi.
S jednim frendom sam prije znao njegovim autom putovat na cuge ili klopu do Samobora, Jaruna, grad itd, i non stop je drkao po mobitelu dok vozi. Ne telefoniranje nego bas pisanje poruka sto je jos sjebanije, a auto po mracnoj cesti tetura lijevo-desno samo kaj ne uleti u suprotnu traku.
Pa daj me nemoj jebat s takvim ponasanjem u prometu Radi to vec godinama svakodnevno, i dan danas. A najsmijesnije je kaj jos uvijek nije pobrao kaznu za to.
Da sam ja murjak i njemu i takvima bih oduzo vozacke na minimum 20 godina.

T Com i njemu slicni centri su ocito ocajni kada za radnike traze cak i amatere. Sjecam se onih vremena kada je T Com cak imao ljudi koji znaju taj posao, tj educirani.
Ja sam kratko vrijeme radio kao pozivni agent za Iskon, ono kad moras maltretirat ljude telefonom nudeci im povoljnije usluge. Za taj posao ti treba doza normabela jer se svaki zivcani ljudi javljaju.

Mislim da je to sa redomatom prek mobitela jos manje stresno u odnosu na banke. Ja nedavno isao u ZaBu radi orocene stednje da obnovim ugovor, a redomat meni izbaci broj za ciji salter uopce ne postoji red pa sam svejedno ceko jedno 45 min dok me zenska sa pulta s informacijama ubacila negde.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 17:37   #1557
ima policija pametnijeg posla, neće se krofne i prasad sama pojesti!

Inače, T-Com je outsourceao većinu terenaca i to funkcionira manje više OK, a korisnička im nije loša ako dođeš do dobrog agenta ili ako je jednostavan problem, osim kada se baš nađe neka budala.

Sa Iskonom sam imao problema na sve strane. I oko računa (dobro tu je T-Com glavna osovina zla) i oko tehničke podrške. Iskon je imao zadnji šrot od opreme - Encom routere koji su nek zadnje kinesko sranje i kvare se konstantno, i WLAN i DSL. Dakle tipa svakih 2-3 tjedna router ne radi po dan dva i resetiranje ne pomaže, ovi se ne mogu dogovoriti tko će izaći na teren niti je li zahtijev zaprimljen i na kraju dođu i daju ti novo takvo isto sranje.

Tipičan primjer firme koja je kontraproduktivna. Za sve te sate i sate koje sam proveo sa agentima na telefonu, sata i sate tehničara i njihovih dolazaka (3 routera u godinu dana) mogli su nabaviti kvalitetniju opremu i nebi bilo potrebe za bilo kakvih angažmanom.
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 18:02   #1558
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
@number47

Pusti ove hahare, čekiraj PM.

Fala, riješeno!
__________________
"If everyone is thinking alike, someone isn't thinking." - General George Patton Jr
number47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 19:08   #1559
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Ja se kladim da je danasnji uzrok prometnih nesreca i prekrsaja u vecini slucajeva mobitel. Ljudi su previse ovisni o njima, i ne mogu ih ispustit iz ruke ni da im zivot o tome ovisi.
Ja bih mobitelaše kažnjavao žešće nego ove što voze brzo. Ovi što voze brzo su barem koncentrirani na cestu i na auto, a ovi što su stalno na mobitelu imaju reakcije mrtvog konja.

U jednoj ruci cigara, u drugoj mobitel, vuče se 30 na sat po cesti i vrluda, kad iz crvenog pređe u zeleno na semaforu trebaš trubiti 20 puta da krene...
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 20:15   #1560
Quote:
juretherebel kaže: Pogledaj post
Inače, T-Com je outsourceao većinu terenaca i to funkcionira manje više OK, a korisnička im nije loša ako dođeš do dobrog agenta ili ako je jednostavan problem, osim kada se baš nađe neka budala.

Sa Iskonom sam imao problema na sve strane. I oko računa (dobro tu je T-Com glavna osovina zla) i oko tehničke podrške. Iskon je imao zadnji šrot od opreme - Encom routere koji su nek zadnje kinesko sranje i kvare se konstantno, i WLAN i DSL. Dakle tipa svakih 2-3 tjedna router ne radi po dan dva i resetiranje ne pomaže, ovi se ne mogu dogovoriti tko će izaći na teren niti je li zahtijev zaprimljen i na kraju dođu i daju ti novo takvo isto sranje.

Tipičan primjer firme koja je kontraproduktivna. Za sve te sate i sate koje sam proveo sa agentima na telefonu, sata i sate tehničara i njihovih dolazaka (3 routera u godinu dana) mogli su nabaviti kvalitetniju opremu i nebi bilo potrebe za bilo kakvih angažmanom.
Nadje se kod njih nekih agenata koji znaju radit taj posao kak spada, no to je opet sve lutrija kak te doceka s automatom na cekanju. Danas sam imao rijetki slucaj da mi se javio tip koji nije nubara.
A tehnicari su im u redu, na njih nemam primjedbi. Kad dodju onda mi obave posao da drzi jedno vrijeme dok modem sam po sebi ne pocne rikavat iz razloga kineske kvalitete.

Kaj si vec presao na Ti sa tom ekipom koliko imas poslas njima?

Quote:
Tiki kaže: Pogledaj post
Ja bih mobitelaše kažnjavao žešće nego ove što voze brzo. Ovi što voze brzo su barem koncentrirani na cestu i na auto, a ovi što su stalno na mobitelu imaju reakcije mrtvog konja.

U jednoj ruci cigara, u drugoj mobitel, vuče se 30 na sat po cesti i vrluda, kad iz crvenog pređe u zeleno na semaforu trebaš trubiti 20 puta da krene...
Jebiga, unatoc tome kaj po gradu imamo ove prometne kamere koje snimaju vozace i prekrsaje, i dalje se vecina njih provlaci ispod radara i dalje tera po svome.
Sjecam se onih vremena kad sam izlazio van pa su ljudi normalno komunicirali, druzili se, parkovi bili puni, radili nesto kreativno zajednicki, sportske aktivnosti itd, a sad di god dodjes svi ko zombiji sa spustenim glavama, i na kave kad idu, opet svak u svom svijetu na mobitelu
Interakcija medju ljudima je debelo pala.

O da. To kad stoje na zelenom odmah ti je jasno zasto Truba ti se izlize od koristenja u ovo danasnje vrijeme kad bi na svakom drugom semaforu morao trubit imbecilima.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:00.