Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2016., 01:49   #21
Kaj ja znam, nisam bas naletio na meso koje bi mi bilo sumnjivo. Ili se (uglavnom) ne prodaje meso staro dvejest i vise godina, ili je isto kao ono frisko (pa ga je ne mogu raspoznati). A mozda i niakd nisam jeo frisko pa ne znam kakvog bi trebalo biti okusa.

Kao kuriozitet, neki pacijenti su navodno jeli bizona izvadjenog iz permafrosta starog 30.000 godina.

https://www.adn.com/science/article/...th/2012/10/09/

Moram priznat da ja nisam bas toliko znatizeljan.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”

Zadnje uređivanje somied : 18.11.2016. at 02:00.
somied is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 01:50   #22
Salmonela se namnožila kad je meso već bilo u našim rukama. Ne kriviti proizvođača. Ja se više bojim susjedovog mesa iz njegovog uzgoja, posebno "domaće" sušenog, jer je nestručno i bez ikakve kontrole uzgojeno i obrađivano.

Salmonela živi u probavnom traktu ljudi, ptica i životinja. Evo c/p iz jednog članka : "Mnoga hrana postane zaražena kada se priprema od strane ljudi koji ne peru ruke nakon korištenja toaleta ili mijenjanja pelene. Infekcija se također može pojaviti ukoliko dirate nešto što je zaraženo, uključujući kućne ljubimce i posebno ptice i reptile, a nakon toga stavljate prste u usta.

Neke osobe koje se vrate na posao rukovanja hranom prije nego se infekcija potpuno povukla, nastavljaju širiti zarazu. Neki ljudi koji dobiju salmonelu postanu kronični prenosioci, što znači da nastavljaju izlučivati bakterije u njihovom izmetu. Neki prenosioci mogu prenijeti salmonelu bez pojavljivanja ikakvih znakova ili simptoma te bolesti."

Samo bez panike i dobro ispeči meso.

Živio kapitalistički bog Profit i konzumeristički raj u kojem dobrovoljno propadamo.
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ

Zadnje uređivanje Mc Ozy : 18.11.2016. at 02:05.
Mc Ozy is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 01:57   #23
Piletina je cesto zarazena salmonelom, tak da sa pripremom iste treba paziti. Ali uglavnom zelucana kiselina ubije bakteriju. Takodjer se moze naci kod gmazova i sl. Npr kornjace je cesto imaju. Kornjaca je bice vodozemac? Ili nije?
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 03:00   #24
Gmaz
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 04:35   #25
Hrvatske cijene diktira onaj najveći, znači Konzum. Upoznala čovjeka iz lidla i pitam ga, kako je skoro sve u Lidlu u hr skuplje nego u Lidlu u njemačkoj. A najam i radnici su im tu jeftiniji. Dobila sam odgovor da im je cilj biti jeftiniji od drugih ali da je dosta biti 5-10% jeftiniji. Znači ako Konzum snizi cijene će to raditi i Lidl i kaufland ako diže i oni će dizati itd.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 06:17   #26
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Hrvatske cijene diktira onaj najveći, znači Konzum. Upoznala čovjeka iz lidla i pitam ga, kako je skoro sve u Lidlu u hr skuplje nego u Lidlu u njemačkoj. A najam i radnici su im tu jeftiniji. Dobila sam odgovor da im je cilj biti jeftiniji od drugih ali da je dosta biti 5-10% jeftiniji. Znači ako Konzum snizi cijene će to raditi i Lidl i kaufland ako diže i oni će dizati itd.
Zaboravljaš i na PDV, koji je itekako bitan činioc u cijeni.

Ontopic: i ja se više bojim mesa susjedovog piceka neg onog iz Kauflanda.

I ne vidim problem u salmoneli: ima je svagdje, a dobrom termičkom obradom se uništava.

Daleko veći problem od salmonele su antibiotici kojima se životinje kljukaju.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 09:36   #27
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Zaboravljaš i na PDV, koji je itekako bitan činioc u cijeni.

Ontopic: i ja se više bojim mesa susjedovog piceka neg onog iz Kauflanda.

I ne vidim problem u salmoneli: ima je svagdje, a dobrom termičkom obradom se uništava.

Daleko veći problem od salmonele su antibiotici kojima se životinje kljukaju.
Naravno da se više bojite domaćeg, to i je sastavni dio hrvatskog mentalnog sklopa i urođenog kompleksa manje vrijednosti (koji istinabog kod velikog broja hrvata postoji i s razlogom).
Jer zbilja moraš biti malo žešći pacijent kad vjeruješ da je uvozno meso kvalitetnije od domaćeg!? Zakon logike, zdravog razuma i tržišne politike je da najkvalitetnije ostavljaš sebi a rješavaš se smeća koje možeš utopiti u nekim trećim zemljama zahvaljujući njihovim korumpiranim prekupcima, pohlepnim trgovinama i glupom narodu.
Da se razumijemo, u ovom slučaju nekvalitetne ili pokvarene hrane ja najmanje krivim trgovačke lance, krivi su isključivo hrvati koji kupuju strano smeće. Da oni to ne kupuju, ne bi konzum, kaufland... taj otpad niti stavljali na police.
Pokušaj zamisliti nijemca ili britanca koji će prije kupiti stranu hranu nego domaću...i još to javno objavljivati kao da je na to ponosan
Goc-369 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 09:43   #28
sjetimo se i eko proizvoda ala eko Sever
__________________
Confluence of sounds
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 09:52   #29
[QUOTE=Mc Ozy;61236181]Ja se više bojim susjedovog mesa iz njegovog uzgoja, posebno "domaće" sušenog, jer je nestručno i bez ikakve kontrole uzgojeno i obradenoQUOTE]

Ma naravno, naši seljaci su ono što im i ime kaže,što oni znaju o uzgoju pilića, sve to treba uništiti i na njihovo mjesto postaviti braču Pivac i slicne, oni znaju kako se pravilno uzgaja i radi s mesom.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 09:53   #30
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Alibaba nema ništa sa time osim što služi kao platforma za razmjenu. I što će ti brod ako je meso iz Njemačke ili Francuske, prije će ti trebat kamion hladnjača, a unutar EU nema carine! Dakle samo dostava po kilometru!
Quote:
Tijs kaže: Pogledaj post
koliko te ispadne trošak prijevoza po komadu za hladnjaču punu smrznutih pilića? 20 lipa? 30?
Točno,treba i skladištara platit,i struju za zamrzivač,a i zamrzivač treba otplatit,i birokraciji u firmi treba dat plaću itd itd

kad je lako pravac Alibaba i zarađujte

bit će 5-6 lipa
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 10:23   #31
zašto je naš proizvod skuplji od istog proizvoda od recimo u HUN je sasvim drugo pitanje
__________________
Confluence of sounds
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 12:25   #32
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
sjetimo se i eko proizvoda ala eko Sever
I eko proizvoda ala eko Mavrović.

I svakog seljaka koji po vlastitoj procjeni daje injekcije životinjama (vidio na vlastite oči ko d svog šogora - daje kozje mlijeko na otkup u Vindiju - jer kaj bi on plačal veterinara).

Pa vi samo glupo i slijepo vjerujte "domaćem" i "svojem".

Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 12:30   #33
Postoje jos i gori, koji ne daju nikakve injekcije, i kojima kokosi hodaju po zemlji, i vlastitom hranom hrane životinje, ja od takvog olosa kupujem meso.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 12:33   #34
Možeš ti okretati na sarkazam koliko te volja, ali ovo kaj sam napisao su činjenice.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 12:40   #35
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
I eko proizvoda ala eko Mavrović.

I svakog seljaka koji po vlastitoj procjeni daje injekcije životinjama (vidio na vlastite oči ko d svog šogora - daje kozje mlijeko na otkup u Vindiju - jer kaj bi on plačal veterinara).

Pa vi samo glupo i slijepo vjerujte "domaćem" i "svojem".

After-work seljak, krumpir, pesticid za zlatice, po uputama treba razblaziti, lupam, 1 cep u 5 litara vode: "Ma ja cu stavit 5 cepova, da bolje šusa!"

To domace, ako ne poznas nekog, ne znaci nista.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 12:42   #36
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
After-work seljak, krumpir, pesticid za zlatice, po uputama treba razblaziti, lupam, 1 cep u 5 litara vode: "Ma ja cu stavit 5 cepova, da bolje šusa!"

To domace, ako ne poznas nekog, ne znaci nista.
Upravo tako. O tome govorim.
Najžalosnije je što taj isti seljak, sve ono kaj mu ostane od špricanja, uredno, zajedno sa ambalažom, izlije u obližnji potok. Zajedno sa uljem iz getribe traktora.

Vidjevši kaj moj šogor radi s kozama (a zasigurno nije jedini) nikad više neću piti kozje mlijeko ni jesti meso.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 12:49   #37
Quote:
Tijs kaže: Pogledaj post
koliko te ispadne trošak prijevoza po komadu za hladnjaču punu smrznutih pilića? 20 lipa? 30?
U hladnjaču ide maksimalno cca 10 000 kom pilića.
Po tvojoj računici (neka i bude 30 lipa po komadu) dolazimo do brojke od 3000 kuna.

Vjerojatno ne znaš koliko iznosi prijevoz sa šleperom hladnjačom na relaciji od 1000 km. Ja ga znam i on nije fiksan nego ovisi o xy čimbenika koji utječu na cijenu, a i nema svaki dobavljač iste komercijalne uvjete.

Bilo kako bilo, višestruko si promašio sa ovom cijenom.
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 12:49   #38
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Možeš ti okretati na sarkazam koliko te volja, ali ovo kaj sam napisao su činjenice.
Moj rodjo kojemu je žena MS stavljala antibiotike u vodu životinjama da se ne bi razbolile, a najveća fora je da su to hranili samo za svoje potrebe i onda kada mi ponude da si uzmem zaklano i očišćeno ja reko hvala ne bih!

Glavni štos kod toga je da ja imam barem 500 puta veću masu od pileta ili 100 puta od mladog zeca a stavlja mu istu količinu u vodu kao kada bih se ja liječio sa tim antibiotikom i tako svaki dan barem jedanputa!

Naravno nije niti jedno pile niti zec uginulo, a to što oni poslije toga veselo trčkaraju po zelenoj travici i jedu prirodnu hranu više uopće nije važno, nisam lud pa da konzumiram antibiotike u tolikoj količini!

Flašica sa antibiotikom u tekućini je bila cca 2 dcl i to je bilo namjenjeno za piceke i zečeke a sve te piceke i zečeke kada staviš na vagu nemaju više od 10 kg, jer su jako mali i osjetljivi a ovi antibiotici služe da ne bi uginuli.:klap:

Ja sam teži od njih barem 8 do 9 puta i kada bih tu količinu antibiotika potrošio kroz 10 dana mislim da se ne bih dobro osjećao.
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 13:12   #39
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
To domace, ako ne poznas nekog, ne znaci nista.
Upravo tako, ali to vrijedi i za meso iz uvoza, a ovdje se polagano uvodi priča kako je njima vani jeftinije proizvesti kvalitetan proizvod i onda ga poslati kod nas i koji će biti jeftiniji od našeg proizvoda.

Svatko tko drži doma npr. piliće zna dobro koliko ga taj kg piletine košta na kraju ako ga uzgaja po pravilu.
__________________
Bolje gledati ono što ne možeš bubati, nego bubati ono što ne možeš gledati.
Ace Ventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 13:23   #40
Quote:
Ace Ventura kaže: Pogledaj post
Upravo tako, ali to vrijedi i za meso iz uvoza, a ovdje se polagano uvodi priča kako je njima vani jeftinije proizvesti kvalitetan proizvod i onda ga poslati kod nas i koji će biti jeftiniji od našeg proizvoda.

Svatko tko drži doma npr. piliće zna dobro koliko ga taj kg piletine košta na kraju ako ga uzgaja po pravilu.
Točno, samo što da radiš sa rodijacima koji sve rade po pravilu osim što te životinje šopaju enormnim količinama antibiotika, a u selu to rade gotovo svi?

Doma imaju prave apoteke, pa se razmjenjuju ko mala djeca sa bombonima! Sistem je dvije plave za jednu crvenu i slično!

Istu stvar rade i moji susjedi penzići ono kao da mijenjaju bombone, jer ako je njemu pomoglo pomoći će i tebi!
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:02.