Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2017., 22:23   #1
Arrow Manchester by the sea (2016)



Film Kennetha Lonergana govori o događajima koji slijede nakon smrti starijeg od dvojice braće (Kyle Chandler),
kada mlađi (Casey Affleck) otkrije da je oporučno njemu pripala odgovornost brinuti se za bratovog sina.

Film se isto tako vraća unatrag, pružajući pogled na život mlađeg brata,
otkrivajući što je ono što ga je zapravo učinilo čovjekom kakav je danas.

Ovo je jedna od onih ozbiljnih drama, koja prikazuje što se događa kada te život jednostavno pomete.
Kažu da je remekdjelo. Ne bih išao tako daleko, no svakako je film vrijedan gledanja.
Jer ispod površine krije se jedna druga, dublja priča.
__________________
There are only wrong choices. I’m finally seeing it for the first time. Nothing good can happen in this fucked-up world that we’ve made for ourselves. Can it?

AQUArium
inflame is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 00:40   #2
Super film, baš nekako drugačiji od uobičajenih drama. Glumca Afflecka je stvarno na visokoj razini, ima i dosta komičnih situacija, lijepa je i režija. M. Williams je isto bila odlična u onoj jednoj sceni i sviđa mi se kraj, baš djeluje nekako realno i normalno. Meni za sada najbolji film u prošloj godini.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 10:11   #3
meni je bilo komicno kad lik u birtiji udara ljude sakom, ali to mislim da je do mene
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 14:21   #4
Pa imaš uvijek takvih debila koji iz bezeznih razloga uđu u šoru, to su svi koji idu van vidjeli.

A on je totalno sjeban, tako da me ništa ne iznenađuje.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 22:31   #5
Pogledala sam film prije 5 minuta.
Meni je bas dobar. Mislim da je realan. Lee se vuce kroz zivot potpuno prazan, otupljen, jadan. Ona scena kad je izvukao pistolj od policajca... sve je rekla. Covjek na dnu dna.
Iskreno, zacudila sam se da se Randy onako dobro drzi. Malo mi je to bilo neuvjerljivo. Ne znam kako se netko nakon takve tragedije sabere i ponovo uda.
S druge strane..shvacam da nju dijete odrzava normalnom. Iako je dijete doslo tek sad.
Williams za tu ulogu ima nominaciju za Oscara. Ne znam... pojavljuje se u par scena od kojih je samo jedna dobra (ona kad se sretnu vani).
Affleck je odlican skroz.
Volim ovakve filmove. Nepretenciozne, vjerodostojne, uvjerljive.
__________________
Za spasiti svijet nemam ideju..
Terranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 08:46   #6
Pa zato je nominirana za sporednu ulogu, imaš glumaca koji su nominirani zbog par minuta za sporednu, mislim da je onaj tip koji je imao govor o kapitalizmu u Networku bio nominiran za svega 3-4 minute govora.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 09:50   #7
Shark jokes
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 16:34   #8
Ne znam zašto Affleck-a mlađeg neki proglašavaju lošim glumcem, meni je bolji od brata deset puta..Svi njegovi filmovi su dobri..

Kako sam nedavno pogledao sve Dateline NBC iz zadnje dvije tri sezone, priča iz filma je izgledala kao nastavak jedne istinite priče..A ima ih..
Tko prati Dateline znat će o čemu govorim, da ne otkrivam sad i spoilam..

Uglavnom vrlo dobar film..
Pogledavši ostale, ovaj definitivno zaslužuje oscara, ako dobije kojeg..
Monro is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 17:43   #9
Quote:
Monro kaže: Pogledaj post
Ne znam zašto Affleck-a mlađeg neki proglašavaju lošim glumcem, meni je bolji od brata deset puta..Svi njegovi filmovi su dobri..
ma nije da im je los, nego mrze tu ljigavu facu pa neopravdano seru po njemu.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 19:32   #10
Film je skroz precjenjen.
OK, al samo OK i ništa više... ni radnja ni gluma.
Drama, kao mnoge prije... već viđeno. Sve je nešto wannabe duboko, a zapravo jedva čekaš neku poantu. Znam, neki će reći da život nekada nema poantu i da je bitno putovanje, a ne cilj....i složila bi se s tim u većini slučajeva, ali ovdje mi je to sve bezveze ukomponirano.
Ne sviđaju mi se rezovi između kadrova, nedovršeno djeluju, niti mi se svidjela glazba, koja me povremeno iritirala i činila film još sporijim.
Ne znam što je tu Oscara vrijedno.
Mentta one is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 19:35   #11
iz drugog pokušaja došla do 38. minute. dam još jednu šansu pa vidim dokle mogu izdržat. affleci su mi negledljivi u filmovima. imam filing da im je mučenje glumit, mrmljaju bez ikakve ekspresije na licu, mali afflec je i gori od velikog. uglavnom pogledam još 20tak minuta ako mi se dadne gubit, možda se što okrene na bolje
Trina Moe is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 22:14   #12
meni je film ok, htjela sam neki sretniji završetak ali zapravo da, realan je ovakav kakav je, ne može uvijek sve završiti sretno...
Cupka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 12:54   #13
pogledala sam većinu filmova nominiranih za oscara, i uz rijetke iznimke, meni je to sve poprilično bezveze.
sretna vijest: ovaj je film jedna od tih iznimki, jeeej! )

inače, moram se ne složiti s komentarima o afflecku. po mom mišljenju, mlađi affleck je u najmanju ruku vrlo solidan glumac, a u nekim ulogama i doslovno briljantan.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 14:23   #14
Također.

Upravo ovo zbog čega je nekima prazan, meni je pun.

Recimo, odluka da u trenutku kad želiš pokazati koliko je lik sjeban zbog nečega (u ovom slučaju nečeg što je dušu dalo za iznjedriti kakvo strašno patničko ozračje) to kažeš tako da započneš barsku makljažu umjesto krupnih planova suza, šmrklji i odsutnih pogleda kroz prozor dok po njemu klize kišne kapi.

I započeta šora rekla je isto i svaka čast na tome.
__________________
Jednadžba nikada neće biti jednačba!
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 14:26   #15
Ovo neću gledat samo zbog glupog imena pa sve da je i najbolji film na svijetu
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 14:52   #16
a zasto je ime glupo?
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 14:59   #17
e da, lijepo je suptilan. jelda, kaya?

@ klodovik, naziv filma je u potpunosti opravdan.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 15:03   #18
Mnogi ljudi su se žalili na to da likovi nemaju engleski naglasak jer su mislili da se radnja stvarno odvija u Manchesteru.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 15:12   #19
Quote:
mah11 kaže: Pogledaj post
Mnogi ljudi su se žalili na to da likovi nemaju engleski naglasak jer su mislili da se radnja stvarno odvija u Manchesteru.
osim što se u manchesteru radnja stvarno odvija :klap: + by the sea
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 15:25   #20
Quote:
593 kaže: Pogledaj post
a zasto je ime glupo?
Tako bez nekog pretjeranog razloga
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:49.