Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2017., 10:49   #41
Quote:
igorl kaže: Pogledaj post
Jedino kome stetis je posteni penzioner
Pošteni penzioner koji je otišao u penziju po kriteriju 10 najboljih godina, a revni je glasač stranke HDZSDP.
Frasier is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 11:02   #42
Quote:
igorl kaže: Pogledaj post
Kad se mlade pocne odgajati tako da shvate da rade i zato da bi njihova baka dobila penziju, a ne ne samo za sebe - postoji neka sansa.
Kao sto su drugi vec rekli, taj se sistem davno raspao, ako je ikada uopce i postojao. Evo citam da se i sluzbeno ukida I stup, nadrapat ce naravno oni koji zaglave izmedju starog i novog sistema. Samo sto si ti totalno u krivu ako krivca ides traziti medju obicnim ljudima koji samo zele raditi, a ne medju politicarima koji su taj sistem aktivno stvarali i odrzavali. Politicari su stvorili taj sistem generacijske solidarnosti upravo zbog toga da bi mogli imati kontrolu nad mirovinama, a kontrola nad mirovinama znaci i kontrola nad penzionerima. Sada im taj instrument polako postaje neucinkovit. Bit ce velika kolateralna steta, ali ne vjerujem da ce ikoji politicar zavriti u zatvoru zbog toga .
rama6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 11:09   #43
Quote:
rama6 kaže: Pogledaj post
Klapalo, ajmo malo analizirati ovo sto si napisao, cisto da vidimo jel to tvoj modus operandi ili je slucajno tako ispalo.
Sve sto si napisao je vjerojatno cinjenicno tocno, ali namjerno ili slucajno - vrlo tendeciozno. Ajmo redom:
]
To sto ja pisem nije vjerojatno tocno nego je tocno.

Tvoje relativiziranje problema rizicnog ponasanja i visokih troskova zdravstva, kojeg svi pokrivamo solidarno, si objesi macki o rep.
Plati si pa se lijeci!


Eurostat je prije mjesec dana objavio rekordnu prekomjernu tezinu muskih Hrvata za 2014g, najtezih u ionako rekordno debeloj europi...ali to je tek za 2014g, Jako staro?...

Nema veze, zene su tek osme od 28 po prekomjernoj tezinii u debeloj europi...super


Dalje ruke od nasih djepova!
klapalo is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 11:19   #44
Quote:
klapalo kaže: Pogledaj post
To sto ja pisem nije vjerojatno tocno nego je tocno.
Pa nije tocno, objasnio sam u cemu grijesis. Tvoja glavna izjava: "Prije mjesec dana eurostat je sluzbeno objavio da je Hrvatska EU rekorder po prekomjernoj tezini muskaraca sa stopom (bar malo debelih muskaraca) od 67%. To znaci da smo po toj stopi drugoplasirani na svijetu iza SAD-a."
je totalno kriva. Na ljestvici ljudi sa prekomjernom tezinom u SVIJETU smo ispod 25tog mjesta. Dao sam ti linkove. To sto ti smatras da ljudi koji su "obese" nisu u kategoriji "ljudi sa prekomjernom tezinom" je totalno pogresno, a na tome temeljis citav svoj zakljucak.

Eurostat:
http://ec.europa.eu/eurostat/statist...ass_index_(BMI)
"BMI >= 25: overweight;"

WHO:
http://www.who.int/mediacentre/factsheets/fs311/en/
"overweight is a BMI greater than or equal to 25;"

Klapalo:
~"Eurostat i WHO nemaju pojma, po meni su overweight samo oni ciji je BMI tocno izmedju 25 i 30, i upravo je taj segment bitan za ovaj nas topic, one preko necu spominjati jer za zdravlje je bitnije 25-30 nego oni preko 30. Hell, mogu i zene izostaviti kako bih poentirao na topicu."

Sapienti sat. Bas u stilu dnevno.hr .

Quote:
Tvoje relativiziranje problema rizicnog ponasanja i visokih troskova zdravstva, kojeg pokrivamo solidarno, si objesi macki o rep.
Meni se cini da ti cinjenice odgovaraju samo kad ti tjeraju vodu na mlin ili kad ih mozes cherrypickingom tumacit kako ti pase. Sad kad smo nasli konkretne podatke koji demantiraju to sto pises, vidim da ides dzonom na sugovornika a ne na argumente. Malo ti je to prozirno.
rama6 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 03.05.2017., 11:31   #45
Ugodno popunjeni trolu, stavio sam grafikon i po debjini i po prekomjernoj tezini kod muskaraca u EU.

Nisam ja izmislio definiciju prekomjerne tezine!

Dalje ruke od mojeg djepa,! Vodite ga od mene!
klapalo is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 14:23   #46
Quote:
klapalo kaže: Pogledaj post
Ugodno popunjeni trolu, stavio sam grafikon i po debjini i po prekomjernoj tezini kod muskaraca u EU.

Nisam ja izmislio definiciju prekomjerne tezine!
Ne znam sta se tolko pjenis, uhvacen si sa neistinom, nista strasno - zivot ide dalje.
Dakle, prekomjerna tezina nije ono sto ti tvrdis (25-30) nego je >25. Tako da nema potrebe da izmisljas neku svoju definiciju overweighta i radis neke svoje rankinge.
A na ljestvici prekomjerne tezine definitivno nismo drugi kao sto ti tvrdis, nego smo vjerojatno daleko ispod 25-tog mjesta.
Slobodno vrijedjaj sugovornike i dalje, ali imamo linkove i dokaze i drzimo se topica, zar ne? .
rama6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 14:38   #47
Opet su mladi za sve krivi.
Starci s manje od 30 godina staža koji žive u davno otplaćenim nekretninama su najjača politička snaga u hrvatskoj. I sa smanjenim mirovinama opet će imati više nego ja u njihovim godinama. Naravno, glas redovno daju garniturama koje aktivno rade na tome da posrame države poput Venezuele. Ja u međuvremenu dajem više od polovice svojih prihoda državi i za to ne dobijem ništa.

Jedina šansa za mene jest da se rodi neki lokalni Elon Musk koji će nam tehnologiju iz Star Treka pokloniti.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 15:09   #48
Quote:
bata konj harmonikas kaže: Pogledaj post
ti bi POCINJAO sa odgojem, a ja cu ti rec ovako. prvo jebem ti mater. za pocetak jer si implicitno ustvrdio da sam neodgojen. mislim stavrno dosta vise, vrhunac bezobrazluka, pun mi vas je kurac. to za pocetak. sjedi i razmisli malo o svom odgoju prije nego popijes samar negdje. a sad da ti ispricam malo o svojoj baki. zena je domacica, razevedena, 4 godine osnovne skole, u zivotu nije radila nigdje duze od 2 tjedna sveukupno. znaci ima penziju od pokojnog djeda, koji je radio na zeljeznici, trecinu njegove penzije. moja mater je 20 godina bila direktorica u velikom prehrambenom kombinatu u jugi. full staz, od do, zadnjih 10 godina su moji starci imali svoju firmu, ali stara nikad nije dana bila nezaposlena, od faksa do penzije. moja baba ima vecu penziju od moje stare. sad ces ti rec pa to je zato sto ja ne uplacujem penziju za svoju staru. a ja nisam uplatio ni za svoju babu nista, zero. dakle odakle te pare ? pa od kredita. dok ima kreidta ima i penzije, kad stanu krediti nema nikom penzije. i to ti je tako, to je FAKT !!!! a neciji mokri snovi o mirovinskom i kad bi svi ljudi na svijetu itd itd itd popisam vam se na to. to je gotovo i ja ne namjeravam da produzavam agoniju sistema koji umro sa generacijom prije moje, uz necije prodike da treba mislit na djecu, moju djecu. ja mislim na svoju djecu, misli ti na svoju, socijalni ugovor je crko.
Ako jesam implicitno ustvrdio - ti si eksplicitno i pokazao ovim postom, pa ti time zahvaljujem sto me implicitno podrzavas.

Na ove osobne uvrede nemam komentara

I.

P.S.

Ne znam kako si se nasao prozvan zapravo. Uopce nemam pojma tko si ti niti sam ti se osobno obracao.

Penzici imaju para koliko im se uplacuje posto su mirovine solidarne, a ne ustedjene i nikakvi samari kojima prijetis nece cu cinjenicu promijenit.
igorl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 15:19   #49
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Opet su mladi za sve krivi.
Starci s manje od 30 godina staža koji žive u davno otplaćenim nekretninama su najjača politička snaga u hrvatskoj. I sa smanjenim mirovinama opet će imati više nego ja u njihovim godinama. Naravno, glas redovno daju garniturama koje aktivno rade na tome da posrame države poput Venezuele. Ja u međuvremenu dajem više od polovice svojih prihoda državi i za to ne dobijem ništa.

Jedina šansa za mene jest da se rodi neki lokalni Elon Musk koji će nam tehnologiju iz Star Treka pokloniti.
U onom trenutku kad ljudi prestani ovako razmisljati - bit ce bolje.

Kako ne dobijes nista? Koliko placas ucitelja svoje djece? Koliko placas odlazak lijecniku? Da li te cuva lokalna mafija ili policija?

A mirovinu placas svojoj babi, uskoro vjerojatno i roditeljima koji su te digli i zasluzili da im nesto dadnes.

Ljudi moji - sve kosta. Ako netko kaze - ja ne idem lijecniku - ok ali lijecniku ide onaj tvoj susjed koji ima neki problem. To se zove solidarnost. Ako ne dao Bog tebi ista zatreba - i ti ces moci lijecniku bez da bankrotiras. Nemas djece? Budi sretan sto placas skolovanje onih koji imaju pa ce jednog dana netko imat placat tvoju mirovinu.

UGL - polako mi idu na qrac svi koji samo pljuju kako nis ne valja.
Da ima stvari za mijenjati ima - izidjite na izbore. Uopce se ne ustrucavam pljuvat po naciji cija je izlaznost 40% a onda su im svi krivi.

I.
igorl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 15:28   #50
Quote:
rama6 kaže: Pogledaj post
Ne znam sta se tolko pjenis, uhvacen si sa neistinom, nista strasno - zivot ide dalje.
Dakle, prekomjerna tezina nije ono sto ti tvrdis (25-30) nego je >25. ).
Gdje tvrdim?


Ti izgleda nisi ugodno popunjen. Ti si krmak kolega rama6.
klapalo is online now  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 03.05.2017., 17:40   #51
Quote:
klapalo kaže: Pogledaj post
Ti izgleda nisi ugodno popunjen. Ti si krmak kolega rama6.
Ja sam mozda krmak, ali ovdje se ipak radi o tome da nam prezentiras dubiozne podatke. Evo ti izvor sa WHO, podaci iz te 2014. Muskarci, BMI > 25 (overweight), 18+. Hrvatska je negdje na 45-tom mjestu. Ti pak tvrdis da je na drugom mjestu. Ne bih komentirao tvoj nacin komunikacije (vjerojatno smo imali razlicit odgoj), ali mozda da ti komentiras koja je to tvoja definicija overweighta po kojoj smo mi na drugom mjestu na svijetu? Nesto ne stima, ili tvoja definicija "overweight", ili tvoji izvori, ili tvoja interpertacija... ne znam. OK, navedene su oscilacije i mozda jesmo iznad 45tog mjesta, ali covjece, otkud ti to da smo na drugom mjestu? Jesi mozda usporedjivao razlicita istrazivanja (drugaciji uzroci, metode...) pa si mozda tu fulao? Mozes ti mene vrijedjat koliko zelis, ali brojke su brojke, a razlika izmedju 2gog mjesta i 45tog je ipak velika.
S time da nismo ni ulazili u to zasto si uopce promatrao bas tu ciljanu skupinu: samo muskarce i ne obese nego bas overweight. Zvuci mi kao cherrrypicking, ali ajde, ne moramo o tome.

http://apps.who.int/gho/data/node.main.A897A?lang=en

COUNTRY Display
Cook Islands 81.0 [75.4-86.0]
Nauru 80.2 [72.9-86.4]
Burundi 8.6 [5.3-13.1]
Palau 79.6 [73.7-84.7]
Niue 78.6 [72.5-84.0]
Tonga 74.4 [67.4-80.7]
Marshall Islands 74.4 [66.6-81.2]
Samoa 73.4 [66.3-79.7]
United States of America 72.8 [68.0-77.2]
Kuwait 72.7 [67.1-78.0]
Tuvalu 72.7 [65.4-79.3]
Qatar 72.2 [65.9-78.0]
Malta 69.8 [63.0-76.0]
Andorra 69.7 [63.5-75.6]
Australia 69.6 [64.5-74.4]
Czechia 69.2 [62.8-75.4]
Canada 69.0 [63.4-74.1]
Micronesia (Federated States of) 69.0 [61.6-75.7]
Kiribati 69.0 [60.5-76.3]
New Zealand 68.8 [63.8-73.4]
Israel 68.4 [62.0-74.3]
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland 67.7 [63.3-72.0]
United Arab Emirates 67.7 [61.5-73.6]
Luxembourg 67.3 [60.5-73.3]
Spain 67.1 [61.1-72.6]
Hungary 67.1 [60.6-73.2]
Ireland 67.0 [60.6-72.9]
Belgium 66.9 [61.1-72.1]
France 66.9 [60.6-72.8]
Greece 66.7 [60.2-72.9]
Argentina 66.6 [60.0-72.8]
Italy 65.7 [59.8-71.5]
Saudi Arabia 65.5 [59.2-71.3]
Norway 65.4 [59.3-71.2]
Poland 65.2 [59.1-71.0]
Iceland 64.9 [58.1-71.3]
Denmark 64.7 [58.5-70.4]
Chile 64.7 [58.3-70.7]
Bahrain 64.6 [58.3-70.5]
Slovakia 64.5 [57.6-71.0]
Switzerland 64.3 [58.2-69.9]
Lebanon 64.3 [57.8-70.4]
Cyprus 64.2 [57.0-70.9]
Slovenia 64.1 [56.7-71.2]
Germany 64.0 [58.0-69.4]
Croatia 64.0 [56.9-70.9]
rama6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 18:12   #52
Quote:
igorl kaže: Pogledaj post
U onom trenutku kad ljudi prestani ovako razmisljati - bit ce bolje.

Kako ne dobijes nista? Koliko placas ucitelja svoje djece? Koliko placas odlazak lijecniku? Da li te cuva lokalna mafija ili policija?

A mirovinu placas svojoj babi, uskoro vjerojatno i roditeljima koji su te digli i zasluzili da im nesto dadnes.

Ljudi moji - sve kosta. Ako netko kaze - ja ne idem lijecniku - ok ali lijecniku ide onaj tvoj susjed koji ima neki problem. To se zove solidarnost. Ako ne dao Bog tebi ista zatreba - i ti ces moci lijecniku bez da bankrotiras. Nemas djece? Budi sretan sto placas skolovanje onih koji imaju pa ce jednog dana netko imat placat tvoju mirovinu.

UGL - polako mi idu na qrac svi koji samo pljuju kako nis ne valja.
Da ima stvari za mijenjati ima - izidjite na izbore. Uopce se ne ustrucavam pljuvat po naciji cija je izlaznost 40% a onda su im svi krivi.

I.
Jesam li ja imenom i prezimenom negdje potpisao ovo što je ova bagra političara izglasala prošli tjedan u moje ime??
https://narod.hr/hrvatska/plenkovice...lade-55-godina

Solidarnost, a u biti političari odlučuju koliko će ti uzeti na plaći krenuvši od prireza, poreza, mirovinskih, zdravstvenih itd.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 18:19   #53
@ rama6

Nema veze sto si izmislio da tvrdim kako definicija prekomjerne tezine iskljucuje kategoriju gojaznih osoba po BMI indeksu, tj da falsificiram medjunarodnu metodologiju.

Nema veze sto sam stavio primjer rangiranja Hrvatske u primjeru muskih osoba 18+, i u istom postu tri puta napomenuo da se radi o muskarcima. Tvoj odgovor je bio: Ti si od situacije da nas nema nigdje pri vrhu BMI tablice, ti uspijes sastavit konstrukciju po kojoj smo "po prekomjernoj tezini drugoplasirani na svijetu iza SAD-a"

I dalje spamas alarmantne podatke o masovnotri prekomjerne tezine muskih Hrvata i visokoj stopi prekomjerne tezine kod zena zadrzavajuci se na pokusajima osporavanja navedene stope overweight-a kod muskaraca. Koje nigdje nisi postao.


Kolega, ja ti nemam ovisnost koja se izrazava u krsenju pravila Foruma. Bumo vidli tko ce prije izgoriti.
klapalo is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 18:31   #54
Muskarci po kriteriju obrazovanja:





Kod zena je kriticno u kategoriji nisko obrazovanih. Nazalost ponovno no1 u EU:


klapalo is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 19:08   #55
Quote:
klapalo kaže: Pogledaj post
@ rama6

Nema veze sto si izmislio da tvrdim kako definicija prekomjerne tezine iskljucuje kategoriju gojaznih osoba po BMI indeksu, tj da falsificiram medjunarodnu metodologiju.
Klapalo, ajde da malo spustimo loptu na zemlji i da se ne vrijedjamo, jel moze?
Ja sam isao provjerit ono sto si rekao da je Hrvatska na drugom mjestu. Isao sam istrazivati pa sam skuzio da ne govoris o obesity nego o overweight, skuzio sam da ne govoris o svim ljudima nego samo o muskarcima. To sam sve skuzio. Ali ono sto nisam skuzio je kako si dosao na to da smo: "po prekomjernoj tezini drugoplasirani na svijetu iza SAD-a". Isao sam cackati i nasao sam ranking WHOa iz 2014 na kojem smo po istim tim tvojim kriterijima na 45tom mjestu. I ja sad tebe pitam koju si to definiciju BMIja koristio po kojoj smo na drugom mjestu jer mi se sa onom sluzebnom definicijom BMIja jednostavno ne poklapa. Lako moguce da sam olako zakljucio kako si promasio definiciju, ali onda se nesto drugo ne poklapa (usporedjivao pogresne metologoije, uzorke...). Koje je tvoje objasnjenje da WHO kaze da samo na 45tom mjestu a ti da smo na drugom? Osim da sam debeli krmak i troll

P.S. onako ugrobo koliko sam pogledao podatke, jedini nacin da dodjemo na drugo mjesto je ako BMI interpretiras samo u rasponu izmedju 25-30, ako i onda uopce, buduci smo u segmentu >30 prilicno nize. Zato sa zakljucio da si tu fulao - ako nisi, sorry, ali onda nam reci u zbog cega su sluzbeni podaci od WHOa drugaciji od tvojih izvora.
rama6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 20:21   #56
Nazalost niti obrazovanje kod zena ne garantira dugorocnu promjenu na bolje:.
Trend kod mladjih zenskih osoba:





Ovo je bio poredak kod muskaraca u 2013g (ukljucene europske zemnlje izvan EU). Primjecujete "napredak" u odnosu na eurostat podatke iz 2017g (za 2014g)...
Odrasle muske osobe:





Trend:



f
klapalo is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 21:15   #57
Klapalo, mozes li nam objasnit zbog cega uopce povlacis temu o stabilnosti zdravstvenog i mirovinskog sustava sa prekomjernom tezinom muskaraca, a da ne spominjes i zene, pretilost, zivotni vijek, cekanja na pretrage... i slicne stvari. Naravno da i "prekomjerna tezina" ima svoje znacenje, ali ima i bitnijih parametara. Relevantne bi bile stvari koje direktno utjecu na neciju sposobnost da radi: zdravlje i zivotni vijek. Podaci o prekomjernoj tezini bi trebali biti manifestirani i u zivotnom vijeku (sa zakasnjenjem naravno), ali pretilost je ta koja em ogranicava sposobnost za rad, em direktno utjece na zivotni vijek i to se moze odmah iscitati. A sposobnost za rad je naravno totalno drugacija sa BMI=31 i BMI=50.
Interesantan clanak vezan za "Overweight" i "life exoectancy":
http://www.independent.co.uk/life-st...-10158229.html

Quote:
There is no doubt that becoming heavier and heavier must, at some point, damage your health and reduce your life expectancy. Where is this point? Well, it is certainly not anywhere between 25 and 30, and it could be even higher. Indeed, I have seen research on Italian women showing that a BMI of 33 was associated with the longest life expectancy. In other studies, where obesity was actually further sub-divided, those with a BMI between 30 and 35 lived longer than those of so-called "normal" weight.
Trendovi su naravno bitni, ali treba pratiti i druge trendove. Recimo koliko vidim, hrvtaski life expectancy raste, World Rank = 36. Jos ce ispast da veca kolicina overweightasa znaci i duzi zivotni vijek .
http://www.healthdata.org/croatia

Dalje...

Quote:
klapalo kaže: Pogledaj post
Ovo je bio poredak kod muskaraca u 2013g (ukljucene europske zemnlje izvan EU). Primjecujete "napredak" u odnosu na eurostat podatke iz 2017g (za 2014g)...
Odrasle muske osobe:
Znaci usporedjujemo 2013 i muskarce iznad 20 godna, sa 2014 i muskarce iznad 18 godina. Sugeriras da je Hrvatska u jeednoj godini pretekla 8 zemalja i dosla na prvo mjesto? Ne znam bas, prije bih rekao da su razliciti izvori, uzroci ili metodologije.
rama6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 08:43   #58
kao umjereno gojaznoj osobi ovi su mi grafovi potpuno nezanimljivi, a i fali mi podatak o duljini kite da bi mogli doći do validnih zaključaka... predlažem kolegi klapalli da to krene mjerit što prije da skupi pravovremene informacije, može počet od mene, malo ću ga potuckat po čelu da mu prosvijetlim pamet...
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 09:02   #59
ne kužim baš... bmi mi je 30.1 i spadam u pretile a imam 90 kila mišića.
statistika. ah...
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 09:06   #60
Quote:
igorl kaže: Pogledaj post
Ako jesam implicitno ustvrdio - ti si eksplicitno i pokazao ovim postom, pa ti time zahvaljujem sto me implicitno podrzavas.

Na ove osobne uvrede nemam komentara

I.

P.S.

Ne znam kako si se nasao prozvan zapravo. Uopce nemam pojma tko si ti niti sam ti se osobno obracao.

Penzici imaju para koliko im se uplacuje posto su mirovine solidarne, a ne ustedjene i nikakvi samari kojima prijetis nece cu cinjenicu promijenit.
Žalosno je da kolega ne shvaća da njegova stara uplaćuje cijelo vrijeme babi mirovinu.........e sad ako on neće uplaćivati računam da će bez mirovine uskoro ostati i njegova stara a i baba.........

A sve radi toga što on ne želi biti solidaran..........:klap:

Ja i dalje uplaćujem svojim starcima mirovinu, nešto preko države a nešto direktnim tranferima.......

Sustav međugeneracijske solidarnosti je neodrživ pri trenutnom omjeru zaposleni-uzdržavani.......pogotovo što broj uzdržavanih i dalje brže raste od broja zaposlenih......
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...ustvu/5992566/
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:08.