Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2013., 19:09   #1
Sto se jede za rucak, a sto za veceru? A za dorucak?

Pogledala sam ima li ove teme, nisam je nasla.


Dakle, sto vi jedete za veceru, a sto za rucak? Smatrate li da se odredena hrana jede samo u odredeno doba dana ili bi ste jeli ribu za dorucak, a zitne pahuljice za veceru?

Ne morate nabrajati sva jela, samo neka koja najcesce jedete, ili smatrate da se jedu samo u odredeno doba dana.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 22:03   #2
ujutro riba nikako, ne mogu taj miris smislit na prazan želudac.

Krafne, kroasani, omlet, kruh sa maslom+mermeladom/medom/salamom. Za doručak.
Ručak je za mene sve osim sendviča. Juhe, mesina, tjestenina, riba, sve... (ako je kriza, i sendvič je dobar. Da se razumimo )
Večera mi je ostatak od ručka, ili čokolino, ili žitarice sa mlijekom/jogurtom, ili sendvič.

I ako mi se jede, na sva tri obroka ide voće. Ako ne, ništa.
__________________
Ae
Bushi no nasake is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 01:28   #3
Nažalost, nema namirnice ili jela koje volim a da ga ne mogu jesti u bilo koje doba dana. Znala sam si podgrijavati lazanje u sedam ujutro odmah nakon buđenja, a pahuljice koje se smatraju standardnim doručkom baš i ne volim.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 10:47   #4
ujutro ugljikohidrati za snagu, za ručak juha, povrće i salate za zdravlje, navečer bjelančevine za mišiće
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 11:34   #5
Doručak voće ili bioaktiv+2 žlice zobenih pahuljica
Gablec na poslu (oko 12h) kuhano - ili ponesem od doma ostatak od dan ranije ili jedem u firminom restoranu
Ručko/večera( oko 18h) kuhano - juha, povrće, meso ili riba. Ili varivo i sl. Uglavnom svaki dan desert, barem voće ako već nije neki kolač.
ifigenija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 12:03   #6
Nikada u životu nisam imao ta klasična tri obroka. Za doručak četverostruka kava, i 5-6 cigareta. Bez obzira koliki sam gurman i žderonja, 4 do 5 sati nakon buđenja, sva hrana osim rebra čokolade uz kavu mi se ali doslovce gadi. Nezamislivo mi je da bih išta pojeo.

Svi ostali obroci tokom dana su potpuno nepravilni, nekad je jedan, nekad ih je pet, jedem samo kad sam gladan, nikad prema nekome ustaljenom redu. Najviše volim jesti na večer, između 8 i 10, no to meni nije prije spavanja jer spavati ne idem prije 2.

A, što se tiče vrste hrane u određeno doba dana, e to se valjda prvi put u nečemu slažem s našom šeficom Nicom: "nema namirnice ili jela koje volim a da ga ne mogu jesti u bilo koje doba dana" (završen citat), ako sam gladan.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 12:11   #7
kao i Pelle do 10 ne mogu zamisliti da bih išta jela.
Ujutro popijem čaj ili bijelu kavu.Oko 10 prepečenac ili voćku.
Gablec je nekaj sa žlicom,ali manja količina: varivo,juha,rižoto,malo tjestenine.Rijetko nekaj suhonjavo: savijača,kolačić...
Predvečer glavni obrok: meso ili riba,salata/povrće s malo tjestenine ili riže.
Kasnije navečer obavezno jogurt s voćem.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 12:42   #8
Također, sve što volim jesti, mogu jesti za bilo koji od obroka. Ipak, najčešće za doručak jedem voće, jogurt i žitarice, za ručak meso/ribu i povrće, a za večeru jaja ili nekakav oblik sendviča ili neku konkretniju salatu (mahune, grah i sl.) sa sirevima. Za međuoborke jedem nešto čokoladno.

Mislim da jedino ne bih mogla pojesti konkretni komad mesa odmah ujutro za doručak.
__________________
So you can stick your little pins in that voodoo doll, I'm very sorry, baby, doesn't look like me at all, I'm standing by the window where the light is strong.
Ace of Diamonds is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 12:51   #9
Najviše pojedem za doručak (žitarice, jaja, kruh, pršut, jogurt, kava, etc.) i kada dođem s posla za kasni ručak/ranu večeru (što žena već spremi). Na poslu pojedem neku sitnicu za gablec, i kasnije navečer jogurt i eventualno malo kruha..
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 13:52   #10
kruh i putar za dorucak, s pekmezom u slatkoj varijanti a jajima u slanoj
palacinke mi pale i kao dorucak i kao rucak i kao vecera
inace, rucak, meso, povrce i neki UH a vecera ostatak rucka ili nesto brzo i ne nuzno lagano , kruh, sir i kulen zadnjih par dana npr
aria is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 13:57   #11
Dorucak kava, neki bilnji caj sok od jednog limuna i narance i kriska jucerasnjeg kruha sa necim, sir, marmelada, omegol...
Rucak obavezno salata, cesto juha i jos nesto, ponekad meso, ponekad riba ponekad samo povrce.
Vecera uglavnom nesto lagano, sir, salata, jogurt i voce....
Meduobrok ponekad vocka ponekad sladoled.

Kruh jedem uglavnom ujutro, ne mogu jesti ni ribu ni meso ujutro, ali ni inace ne patim za njima. Povrce,voce i salate mogu jesti bilo kad, ali izbjegavam za dorucak. Ljeti cesto imam vocne ili povrto-vocne dane i mogu tako danima, ali moji krpelji bas i ne pa kuham.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 14:09   #12
kad bi pustila zvijer s lanca, mislim da nema toga sta u bilo koje doba ne mogu pojest (naravno od hrane koju volim)

tako dok sam na GO, ujutro uredno znam pojest od juhe, do manistre, sarme sve mi fino ide, a kad radim i u zg dorucak mi je uglavnom slican Pelleovom 3dcl turske + cigarete

Volim jest navecer, nocu,... i kad ne bi se trudila pazit, valjda bi svaku noc sa coksom zaspala, ovako dosta vremena imam vojnicki rezim
Tavanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 14:55   #13
moj najidealniji dorucak na svijetu je kruh,putar, med ili kruh, putar, domaci pekmez

valjda jer me podsjeca na djetinjstvo. ali tako mi to nezgodno na posao nositi, pa u tome gustam vikendima. inace jedem voce, jogurt neko pecivo (no ovo zadnje pokusavam izbjegavati pa radje uzmem neki keks od cijelovitih zitarica).

ne bi mogla zamisliti da jedem povrce ujutro...osim ako bi jela neki mini sendvic pa u njemu neko pofrce no ovako, samo od sebe

i ne bi mogla jest sniclu ujutro prsut, to vec da

za rucak sve samo ne suhe stvari ili sendvice. to mi nije rucak vec neka vrsta uzine. znaci priznajem samo kuhano.

eeee vecera mi je bolna tocka. jela bi sve i sva plus zalila to vincekom ili ponekad pifkanom. no, pazim jako kaj veceram, mozda najvise od svih obroka, pa su to vecinom proteini. zna se zalomiti malo kruha, cokse, kolaca itd. no to samo kad imam opravdanje u vidu zenskih mjena
__________________
Sometimes I feel like throwing my hands up in the air
I know I can count on you When food is gone You are my daily meal
voorn7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 19:30   #14
moj najdraži obrok je doručak.
uvijek, ali baš uvijek doručkujem.
ako krećem iz kuće u 6 ja se dignem u 5 da bi stigla jest budim se gladna i nema šanse da preživim dan bez nečeg konkretnog. to ne znači da mogu sve jest ujutro. želudac mi se okrene kad moj dragi ujutro jede ostatke od večere (tipa riba ili lazanje)
jedem razne kaše, krekere sa sirom, jaja, jogurte, uvijek sa zelenim čajem. vikendom si uzmem vremena pa to bude gozba. u zadnje vrijeme uživam u nekim ''zdravim'' varijantama palačinki.
obično jedem još ručak, a večeru obično ne konzumiram. 80% što pojedem pojedem do 2-3 h popodne, poslije slabo, jednostavno mi ne treba. ali zato popijem litru čaja.
ellory is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 23:00   #15
Quote:
ellory kaže: Pogledaj post
moj najdraži obrok je doručak.
uvijek, ali baš uvijek doručkujem.
ako krećem iz kuće u 6 ja se dignem u 5 da bi stigla jest budim se gladna i nema šanse da preživim dan bez nečeg konkretnog. to ne znači da mogu sve jest ujutro. želudac mi se okrene kad moj dragi ujutro jede ostatke od večere (tipa riba ili lazanje)
potpisujem od a do ž, no s naglaskom na boldano ja sam isto takva!
doručkujem obavezno uz veliku šalice instant kave s vrlo malo šećera i vrlo malo mlijeka, a jedem svašta. u zadnje vrijeme je to najčešće zdjelica zobenih pahuljica sa sušenim voćem i sjemenkama, ili zdjelica fitness pahuljica, ili nekoliko keksa od žitarica (grancereale, digestive i sl.). za vikend znam pojesti sendvič s mliječnim namazom i sirom, a par puta sam pojela i 2 štrukla ili pak komad kolača, kako se što nađe...
međuobrok mi je uvijek bar 1 voćka.
ručak je raznolik, tjestenina, meso, riba, povrće, sir... kombinacije su različite. al za večeru sam najgora, tu bude svega danas je za večeru pala kriška torte i sladoled no dobro, to je zbilja rijetkost. češće to bude jogurt, ponekad puding, a ponekad rižini krekeri s posnim sirom... kad imam vremena i volje, ispečem si jaje ili palačinke za večeru. jučer su mi večera bile 2 žlice maslaca od kikirikija
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 00:52   #16
Mene je mama od malih nogu navikla na doručak čim se probudim. Ne mogu zamisliti dan bez doručka.
Kavu ne volim i pijem je rijetko, ujutro nikad. Uglavnom imam 5-6 obroka svaki dan, zadnji oko 2 sata prije spavanja. Neke obroke pripremam dan prije, neke neposredno prije jela.

Svi obroci, pa tako i doručak mi ovise o fazi prehrane, treninga, itd. Ako jedem UH, onda su za doručak najčešće zobene s jogurtom/bademovim mlijekom/vodom i voćem, zobene palačinke, integralni kruh ili krekeri s nečim, a nakon ručka više ne jedem UH.

Kad uopće ne jedem UH tipa kruh, tijesto, riža, krumpir i sl., onda mi je i doručak neki proteinski - omleti, posni s nečim, salate s nečim, da ne tlačim s pojedinostima... Obožavam svašta kombinirati i smišljati jela koja se uklapaju u moj stil prehrane.

Nikad ne jedem jušna jela i čušpajze za doručak. Npr. mogla bih ujutro pojesti meso od jučer, neku salatu ili nešto takvo, ali ne bih mogla za prvi obrok jesti sarmu.

Slatko i kolače izuzetno rijetko jedem i kad to sebi pečem, onda su to neke moje zdrave kombinacije. Drugima pečem normalne kolače.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 01:01   #17
Ameri imaju posebnu kategoriju jela "dorucak". Predjelo, glavno jelo, juha, salata, desert, dorucak.

Tako su muffini dorucak, a cupcakes desert.

Americke palacinke (pancakes) su dorucak, a palacinke (crepes) su desert.

Smoothie je dorucak, ali smrznuti jogurt je desert.

Kod mene nema razlike. Za dorucak sam znala jesti hladne pecene krumpire od vecer prije. Nepodgrijane.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 10:17   #18
za doručak: jaja sa salamom pileća prsa/integralni kruh sa domaćim pekmezom/zobene/zdrave palačinke,rižini krekeri/žganci sa mlijekom
za ručak uglavnom neka variva,čušpajzi,saft sa povrćem,nemasnim mesom,neki puta ubacim kašu,zob,heljdu,žgance,njoke itd.,salate sa mesom povremeno riba
za međuobrok voće
večera:neka juha/griz/svježi sir/voće/jogurt
ivys is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 15:02   #19
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Pogledala sam ima li ove teme, nisam je nasla.


Dakle, sto vi jedete za veceru, a sto za rucak? Smatrate li da se odredena hrana jede samo u odredeno doba dana ili bi ste jeli ribu za dorucak, a zitne pahuljice za veceru?

Ne morate nabrajati sva jela, samo neka koja najcesce jedete, ili smatrate da se jedu samo u odredeno doba dana.
prošli tjedan sam doručkovala fiš
redovito jedem ostatke ručka za doručak, pogotovo ak je azijska kuhinja u pitanju. ili pizza
a bome nekad ručam čokolino!
vedra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 16:16   #20
Svaki ubogi dan doruckujem cokolesnik i ne znam kako mi se vise ne gadi. Osim ako sam na putu panu hotelu pojedem pecena jaja.

Rucam na poslu svasta ili ostatke od doma od jucer ili uzmem nesto ali uvijek kuhano.

Doma onda jos rucam/veceram sto vec ima.. Jedem sve: juhe, cuspajze, meksicko, marokansko, kinesko :you name it.. Sve volim

Vikendom je drugi rezim, jedem bar 5x i dosta slatkog jer svaki vikend ispecem neki kolac.

I ne bi mi bilo nezamislivo pojesti npr lasagne za dorucak..
__________________
Don't waste your talent
loveNY is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:56.