Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2010., 09:40   #1
Alergije na Sunce

dakle, alergicna sam na sunce od rodjenja. cak i kad sam u hladu i kad obucem majicu, svejedno dobijem alergiju. alergija je u vidu sitnih crvenih ko pristica - koza mi bude hrapava na dodir. i svrbi za poludit. zahvaceno mi je cijelo tijelo, cak i noge.

s godinama sam shvatila da kupanje u slanoj vodi jos vise povecava tu moju alergiju i svrab pa se obavezno tusiram nakon svakog kupanja al nije da mi je bas bolje...

kako od malih nogu imam alergiju, a mama me uvijek mackala i trackala raznim sredstvima, ne volim ih bas. pogotovo jer se osjecam masnjikavo nakon sto se namazem, pa bi se cohala cak i kad me ne svrbi... a i jedno vrijeme sam mislila da mi i te kreme poticu alergiju, pa se nisam ni mazala nego bih sjedila u hladu i u majici al alergija bi se svejedno pojavila.

kad nisam na moru, apsolutno nikad nisam dobila alergiju. ni u toplicama, ni na gradskim bazenima - nikad. al cim dodjem u primorski grad dodje mi i alergija.

svi doktori su mi rekli isto - bjezi od sunca i bok...

dok sam bila mladja, nekako sam i podnosila tu alergiju i trpila dok ne dobijem boju. a kad dobijem boju alergija bi nestala i ja bi pocrnila ko crnac... al s godinama je alergija sve jaca, a moji zivci sve slabiji, pa sad idem na plazu u 6 popodne (svejedno dobijem alergiju).

e da, jednu godinu sam prije mora isla u solarij da kao dobijem boju. nakon solarija me tijelo uuuuzasno svrbilo. nakon 25ak odlazaka (u pocetku po 5 min, kasnije sam dogurala do 12) koza mi potamnila mrvicu, nijansa je bila kao kod vecine ljudi preko zime i ofkors i te godine sam dobila alergiju na moru... u solariju su mi testirali kozu i stavljali me na najslabije lampe jer sam jako svijetla...

eh sad sto se tice sredstava - probala sam klasicnie dm-ovske kreme; nivea, copertone, sundance itd. (sa svim SPFovima, od 8 do 50) i djecije kreme i apotekarske kreme; ilrido i eucerin. jedino nisam probala "markirane kreme"...
pila betakaroten, kalcij, pila tablete protiv alergije - nista ne pomaze...
jos uvijek nisam nasla adekvatno sredstvo za zastitu od sunca. od svega me svrbi koza jos vise . prisiljavam se mazati, al mi je samo gore od tih sredstvava.

jedino sto mi koliko-toliko pomaze je astaksantin. u smislu da alergije vise nisu tako jake ko prije. al svejedno su tu svake godine .

da cujem vasa iskustva .
__________________
PPPP
Just a Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 10:07   #2
ista stvar, dobijem je samo na moru. javila se prije desetak godina mozda. rovarila sam po netu, citala iskustva i shvatila da nema lijeka. tad sam se pomirila sa njom i vjerovala ili ne otkako sam je prihvatila kad sastavni dio boravka na moru nemam vise problema sa svrbezom. uredno se mazem i boravim u hladu, na crvene tacke vise ne obracam paznju i to je to
runolistSA is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 11:06   #3
meni je najgore po noci jer ne mogu spavat od svraba .
__________________
PPPP
Just a Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 11:15   #4
kod mene se fakat pokazalo vise puta da je svrbez povezan sa stanjem u glavi. od rodjenja sam se patila sa raznim koznima stanjima i sranjima i tek nakon sto se smirim i prihvatim to stanje se pocne popravljati.
runolistSA is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 13:22   #5
od kada intenzivno vodim racuna da se mazem, a po gradu nosim pamucne duge rukave, nemam toliko problema sa alergijom.
najgore sam imala po potkoljenicama i podlakticama i to sam rijesavala obicnom termalnom vodom od vichya, nikakve aloe vere, jogurti i ne znam sto vec savjetuju mi nije pomoglo kao termalna.

u ljekarnama je nekad bilo za kupiti, ne znam da li jos uvijek, krema koju oni sami rade, za smirenje alergije

te 2 stvari su me znale spasiti
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 14:07   #6
Mojem tati dermatologica je preporučila da koristi Daylong extreme 50. Cijena te kreme je negdje oko 100 kuna.
Od sunca mu izbiju crvene flekice i prištići koji ga svrbe.
Cherry is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 16:16   #7
imam oduvijek tu alergiju, najgore mi je u 4. i 5. mj....počela sam prije par dana piti betakaroten, pijem ga do 10 mj...od krema mi pomaže eucerin protiv alergije na sunce SPF 50....ako zatreba, popijem još i claritine i kalcij....al većinom beta karoten i eucerin u kombinaciji odrade svoje kako treba....iako se mrzim njime mazati jer sam si sva masna i ne sviđa mi se miris toga...

btw. meni alergija bude i kad sam doma na moru i kad sam u zg....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 20:29   #8
Meni se to javilo prije 3 godine čini mi se i baš sam se iznenadila jer nisam tip osobe koja je alergična na išta Uglavnom, svrbež, crvenilo i sl. Ja jednostavno popijem claritine (jel' se tako zovu te tablete?) nakon što dođe sa mora i to je to. Iako, lani sam bila na Murteru i sunčala se, ali mi ništa nije bilo Baš čudno, a 2 godine prije toga sam imala dosta jaku alergiju.

Uglavnom, recimo da izbjegava sunce i sunčanje i to je to (prošla godina je bila iznimka )
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 09:28   #9
cure, sto vi imate alergiju preko cijelog ljeta?
meni se javljala prvih 10 dana, nakon toga kao da je koza postala imuna. unazad nekoliko godina vise nemam alergije, bit ce da ipak pomazu sve one kreme koje vucem na more

kod mene to izgleda ovako, mm me ovako gleda
jedna torba stvari - manja
jedna torba kozmetike - veca
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 09:33   #10
da, ja imam preko cijelog ljeta.
osim ako pocrnim (a nisam pocrnila zadnjih valjda 10 godina ). kad pocrnim, onda alergija prestane .
__________________
PPPP
Just a Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 09:41   #11
probaj potraziti u gradskim ljekarnama njihovu kremicu protiv alergije za sunce, mene je znala spasiti, doslovno preko noci
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 16:00   #12
Evo još jedne alergične.

Uglavnom, standardno, na moru obavezno dobijem osip, koji užasno svrbi, a ponekad i kod nas ako je jače sunce, samo u manjoj količini je osip onda, jel...

E sad, ono što meni pomaže... Obavezno pijem beta karoten tablete, počnem negdje u četvrtom mjesecu, popijem jednu bočicu i to je to (u bočici je 100 tableta). Obavezno solarij, ali dovoljno mi je da odem jedno 3 puta, tek tolko da malo potamnim, to mi puno pomaže da ne dobijem osip. Na moru obavezno zaštitni faktor 50, bilo koja krema. Prošlo ljeto sam koristila onu DMovu Sun nešto i bila mi je super. Ako ne idem na more, onda svejedno zaštitni faktor nanosim, ali manji.

Eto, to meni pomaže.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 16:36   #13
Quote:
top-secret-koka kaže: Pogledaj post
cure, sto vi imate alergiju preko cijelog ljeta?
meni se javljala prvih 10 dana, nakon toga kao da je koza postala imuna. unazad nekoliko godina vise nemam alergije, bit ce da ipak pomazu sve one kreme koje vucem na more
meni cijelo proljeće i ljeto....ali ako pijem svaki dan beta karoten i mažem se kremom protiv alergija, onda nemam....čim zaboravim i izađem na sunce, u roku odmah se pojavi osip i sve me užasno svrbi....ako sam cijeli dan vani, onda valjda i krema od jutra do popodne prestane djelovati, pa opet dobijem...zato je vučem sa sobom u torbi zajedno s claritinom...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 08:24   #14
Just a girl, moja mama ima isti problem kao i ti. Noj je dr. rekao da za to nema leka osim da svake godine pre pocetnja jaceg sunca pije kalcijum sumece tablete i da se maze visokim zastitnim faktorom.
marizza is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 13:35   #15
ja evo vec trecu godinu bolujem od alergija na sunce.za ovu godinu se pojavila vec prije 2 dana!tako da mislim sto s eove godine tice moja bitka je vec izgubljena.vec sam pisla danas na forumu na temi alergije od sunca i sol(ali se ja slabo snalazim ovdje ),pa cu ponoviti i ovdje,ako to ne ispadne ista tema.ja bih rekla da sam svoje alergije navukla kontrecepciom,jer od kada sam to pocela koristiit,osipi na lic,peludna hunjavica i zadnja aler na sunce,to traje vec godinama.a nedavno sam ,tj prije 4 mj prestala piti kont.ali alergije su jos tu.vidim dosta se pise o tom kalciju,mozda i to probati,ali kako rekoh,raznih je preporuka a nista nije bas pretjerano jeftino tako da ni sama ne znm sta bi uzela.i pisite cure svoja iskustva,mozda netko i nade rijesenje!!
ines777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 18:07   #16
Čisto sumnjam da ti se alergija pojavila zbog kont. tableta. Nikad još nisam čula za takvu nuspojavu. Zbog alergije na sunce ti se jedino isplati piti beta karoten, al ne one tablete koje su kao za pripremu kože za sunce s DODATKOM beta karotena, nego čiste beta karoten tablete. Ja pijem Natural Wealth beta karoten i te mi najbolje pašu. Neki kažu da su im prejake, al meni nisu, nemam apsolutno nikakvih nuspojava od njih. U bočici ima 100 tableta, a košta ti oko 90 i nešto sitno kn.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 18:58   #17
a vidis ja sam u par navrata cula da su zene imale osipe od kon.pilule.a zasto sam u to posumnjala,jer sam jednom i prestala koristiti,i povuklo se,i pocela piti,i kada se vratilo povezala sam s tim,samo sto sada jos ne prolazi..kazu da treba bar 6 mj da se hormoni vrate u normalu...vidjet cemo sta ce biti..probat cu sa kalcijem prvo..pokusla sam naruciti jedne tablete koje stite od uv zracenja,a kazu nemoze,a vecernji je nedavno dijelio nadragu te kozmetike...pa sam u bedari..a jbg..pozz
ines777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 19:42   #18
Ne znam, moram priznat da ja nisam čula za takve slučajeve, al sve to ovisi od osobe do osobe.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 08:02   #19
beta karoten sam pila godinama, apsolutno nista mi nije pomagao. jedino sto bi od njega dobila neku boju (koju ne zelim ). astaksantin mi je puno puno bolji

ines777 alergije koje spominjes nastaju kao posljedica oslabljenog imunoloskog sustava. a ne kao nuspojava kontracepcijskih tableta.

Quote:
top-secret-koka kaže: Pogledaj post
probaj potraziti u gradskim ljekarnama njihovu kremicu protiv alergije za sunce, mene je znala spasiti, doslovno preko noci
je, odlicna je ta krema, zapravo nije krema nego mast. i toliko je masna da se gadim samoj sebi, al pomogne. no ne pomogne dugorocno . osip se preko noci povuce, a sutra opet sve ponovo .

Quote:
marizza kaže: Pogledaj post
Just a girl, moja mama ima isti problem kao i ti. Noj je dr. rekao da za to nema leka osim da svake godine pre pocetnja jaceg sunca pije kalcijum sumece tablete i da se maze visokim zastitnim faktorom.
e bas to su i meni rekli...
kalcij mi uopce ne pomaze. al pijem ga, posto ni ne odmaze .
__________________
PPPP
Just a Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 08:41   #20
astaksantin si vec pocela piti ili ga pijes cijelu godinu?

ova apotekarska krema, da masna je. mazala sam je u debelom sloju ali samo potkoljenice i podlaktice, tu mi je alergija bila najgora, imala sam doslovno plikove i spasilo me u 2-3 dana
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:43.