Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2009., 13:46   #1
VW T4 - ispuštanje rashladne tekućine

Evo ovako imam jedno pitanje, pošto su počeli biti hladniji dani, a ja nemam antifriza u autu, pa bi vas molio ako tko zna jel ja nisam nigdje mogao nači mjesto gdje se voda ispušta iz kilera, kako bi mogao naliti antifriz unutra??Inače radi se o VW T4. Unaprijed se zahvaljujem.
schimek1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 14:01   #2
T4?
efodiks is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 14:07   #3
Quote:
efodiks kaže: Pogledaj post
T4?
Transporter 4. serije
pinkskin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 16:39   #4
ako nema ventila na dnu hladnjaka, otpusti najdonje crijevo sa hladnjaka i kad ga makneš, sva će tekućina izaći.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 17:31   #5
Quote:
schimek1 kaže: Pogledaj post
Evo ovako imam jedno pitanje, pošto su počeli biti hladniji dani, a ja nemam antifriza u autu, pa bi vas molio ako tko zna jel ja nisam nigdje mogao nači mjesto gdje se voda ispušta iz kilera, kako bi mogao naliti antifriz unutra??Inače radi se o VW T4. Unaprijed se zahvaljujem.
Cekaj covjece,pa vec su bili hladni dani,ako nije kasno,nije samo ispustit,treba to znati kasnije i ozracit,za prvu pomoc pomaze zamjena u expazionoj posudi.
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 18:57   #6
Da bi uopće ispustio sav antifriz moraš ga ispustiti i iz motora, a ne samo hladnjaka. Za to ti služi čep (šaraf) na bloku. Za odzračivanje postoje isto čepovi na nekim hladnjacima (bmw) dok se kod drugih odzračuje preko ekspanzione posude.
pavle čutura is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 19:09   #7
Quote:
pavle čutura kaže: Pogledaj post
Da bi uopće ispustio sav antifriz moraš ga ispustiti i iz motora, a ne samo hladnjaka. Za to ti služi čep (šaraf) na bloku. Za odzračivanje postoje isto čepovi na nekim hladnjacima (bmw) dok se kod drugih odzračuje preko ekspanzione posude.
E na to sam i mislio, zahvaljujem se još jednom, morat ću to pogledati.
schimek1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 19:12   #8
Quote:
Svicar kaže: Pogledaj post
Cekaj covjece,pa vec su bili hladni dani,ako nije kasno,nije samo ispustit,treba to znati kasnije i ozracit,za prvu pomoc pomaze zamjena u expazionoj posudi.
Da, baš i ja čitam i ne vjerujem... pa već je mjesec dana temp ispod nule preko noći... da se trebalo nešto smrznut, već bui se smrzlo...

Osim ako ne stoji u garaži...

I inače, većina VW-a nema leptirček na kileru za ispuštanje nego se vadi donje crijevo kako je rekao I wonder...

Bed je samo ako je crijevi tvrdo... tako je bilo na Jetti na kojoj sam u 22 sata mijenjao antifriz prije prvog zahlađenja jer se ženin tata dok je gledao vremensku prognozu sjetio da ima čistu vodu u sistemu...

i onda žena trk na benzinsku po antifriz dok sam ja ispuštao vodu iz sustava...

A preznojio sam se 20 puta... vadiš crijevo s kilera i slušaš kak onak lijepo krcka ko da će se sad raspast... najgore je to što je tak jako kratko, da NEMA KRAĆENJA u slučaju da malo pukne...

Baš su mogli taj leptirić stavit...
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 19:14   #9
Quote:
VTi underhood kaže: Pogledaj post
Da, baš i ja čitam i ne vjerujem... pa već je mjesec dana temp ispod nule preko noći... da se trebalo nešto smrznut, već bui se smrzlo...

Osim ako ne stoji u garaži...

I inače, većina VW-a nema leptirček na kileru za ispuštanje nego se vadi donje crijevo kako je rekao I wonder...

Bed je samo ako je crijevi tvrdo... tako je bilo na Jetti na kojoj sam u 22 sata mijenjao antifriz prije prvog zahlađenja jer se ženin tata dok je gledao vremensku prognozu sjetio da ima čistu vodu u sistemu...

i onda žena trk na benzinsku po antifriz dok sam ja ispuštao vodu iz sustava...

A preznojio sam se 20 puta... vadiš crijevo s kilera i slušaš kak onak lijepo krcka ko da će se sad raspast... najgore je to što je tak jako kratko, da NEMA KRAĆENJA u slučaju da malo pukne...

Baš su mogli taj leptirić stavit...
Ma auto je večinom u garaži, di je toplo, tak da nemam brige za to, nego da se negdje ode s njim pa da se nebi onda smrzla voda. To me brine.
schimek1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 19:18   #10
Quote:
schimek1 kaže: Pogledaj post
Ma auto je večinom u garaži, di je toplo, tak da nemam brige za to, nego da se negdje ode s njim pa da se nebi onda smrzla voda. To me brine.
zašto uopće imaš vodu u sistemu??? jel negdje curi pa štediš???

Jer ne vidim drugog razloga zašto bi netko imao vodu u sistemu...
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 21:04   #11
Na 2,4 TD se odvija čep na dnu bloka motora.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 23:59   #12
Ovak.... Skini limenu zastitu ipod motora
Sastrana 13 gedor i straga 2 matice 10tke
onda kopča drzi da lim netresne od pod.. to maknes i lim ide dole....
Imas jednu tanku metalnu cijev n kojoj ti ima šaraf 13ka il 15ka kad to odvrnes sve ti iscuri vani i naravno motor mora bit vruč tj dovoljno da termostat otvori.
Nakraju zavidas saraf i pricekas da se motor ohladi il bar da ostane topal. 2X G12 od 1.5l i ostatak voda G12= VW-ov antifriz

Odzrači se sam iako imas jedan ventil (plasticni saraf kao nazubljeni čep je) na crijevu za mali hladnjak u kabini al nepotrebno je to odvrtat (moze puknut)

Nek radi dok se neugrije (radna temp-termostat otvoren) il trobao bi potegnut jos antifriza iz posude
Okreni đir i vrni se i opet kontroliraj...
I to je to

Naravno onu zastitu ispod motora vratis kako je i bila hehe
RENT-A-IDIJOT is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 00:05   #13
Quote:
VTi underhood kaže: Pogledaj post
zašto uopće imaš vodu u sistemu??? jel negdje curi pa štediš???

Jer ne vidim drugog razloga zašto bi netko imao vodu u sistemu...
Ma još u ljeto neznam tko ga je vozio i puknuo je šlauf i iscurila voda i tak su samo stavili novi šlauf i nasipali samo čistu vodu, pa me sada to zainteresiralo kak se to radi.
schimek1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 12:48   #14
Quote:
pinkskin kaže: Pogledaj post
Transporter 4. serije
Kaj su već snimili četvorku. Pa prije par dana sam gledal Transporter 3
Corvin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 00:49   #15
jao da mi je imat moći Moderatora

Kad ce ovdje bit reda, ha moderatori?
RENT-A-IDIJOT is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 08:03   #16
Pozdrav,

bi mi mogao netko reci koliko vode ide u hladnjak vw t4, motor je 2.4D, a kombi je 1996 godiste?

Hvala
danio88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 18:35   #17
cijeli rashladni sistem, 9 litara
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:35.