Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2011., 12:39   #61
Smile

[QUOTE=AKAjet;37293433]Očigledno nisi pročitao temu od početka. Želio sam kupiti domaće sjeme, ali to se pokazalo kao nemoguća misija. Na kraju sam dobio nešto malo sjemena ljubitovačkog šarca i to posadio kako bih dogodine imao više sjemena. Sada imam samo 30-40 kvadrata posijanog luka - tristotinjak biljki (Taman da svakome mogu dati ime ). Zato sam prije i napisao da ga pazim i mazim. Idem na desetak dana u Slavoniju i ostavljam ga da se sam bori sa travom...

Zavidim ti na tih 3600m. Nama je glavnina zemlje oduzeta i ostali su mi samo ostaci ostataka... Sada obrađujem samo tisuću kvadrata... Gdje sam? U Trogiru.[/


Da, teško je doći do domaćeg sjemena, al sam ipak uspio, kod čovjeka koji ga već 25 godina sadi kod sebe to sjeme , prodao mi ga je uz dosta nagovaranja i po jako visokoj cijeni, al mislim da mi se isplatilo i kolko ga god dobijem sljedeće godine vraćam natrag u zemlju 150 kg je domaći,a ovaj ostali uopće ne znam kakav je...
Lukotuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 14:58   #62
Quote:
Lukotuc kaže: Pogledaj post
Da, teško je doći do domaćeg sjemena, al sam ipak uspio, kod čovjeka koji ga već 25 godina sadi kod sebe to sjeme , prodao mi ga je uz dosta nagovaranja i po jako visokoj cijeni, al mislim da mi se isplatilo i kolko ga god dobijem sljedeće godine vraćam natrag u zemlju 150 kg je domaći,a ovaj ostali uopće ne znam kakav je...
Nadam se da će ovaj moj eksperiment uspjeti . Drugo ljeto ću si ostaviti samo za probu dvi-tri rešte, a ostalo natrag majčici zemlji.
__________________
Bez potpisa
AKAjet is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 07:47   #63
Quote:
Lukotuc kaže: Pogledaj post
površina je 3600 kvadrata...improvizirao sam neke plugove za traktor koji prave 12 redova odjedanput..širina redova je 20-60-20 cm radi lakšeg okopavanja i čupanja trave ! Gnjojivo sam koristio organsko konjsko i kravlje.. Uloženo je dosta vremena i novca..
Ove godine staviš stajnjak i zaoreš ga i na jesen iduće godine ga sadiš ili tek na proljeće 2013-te.Nikako iste godine stajnjak i sadnja.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2011., 10:44   #64
@ akajet:
Sad posadi odmah jedan probni red na cca 2 metra dužna, 10 do 15 cm razmak, da vidiš da li će što uspjeti i što će izrasti. To ti je 30 min posla, čak i po ovoj mokroj zemlji. Na to stavi cca 15 cm debljine slame, da ti tlo zadrži kakvu takvu toplinu.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2011., 15:00   #65
Već sam posadio sve sjemena što sam imao :-( .
__________________
Bez potpisa
AKAjet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2011., 18:43   #66
Onda odi u poljoapoteku i kupi onu bijelu tkaninu protiv smrzavanja, pa pokrij sa time. Biti će sve OK
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2011., 20:46   #67
Ta bijela folija zove se Lutrasil ili agro folija.
Hladnoća mu nebi trebala smetati jer izdrži do -25° C. Ako je jače hladno, par centimetara komposta na gredicu i preživjet će.
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 14:35   #68
Prvi je kineski
a druga dva su eko tip hrvatski

http://i44.tinypic.com/nn0dva.jpg
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 20:13   #69
eto, sadnja zavrsila, kisa nas je zdrmala prijasnjih dana..
ugl, misja nam je ozivit cesnjak u ovin krajevima i stvorit ogromnu tvornicu, korporaciju ili koji bog vec na veliko! i tocka na i
mkultra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 09:33   #70
Znači posadio si ga neki dan.Što kaže mjesečev kalendar ili ne gledaš na to?Imam i ja još za posadit domaćih sorti.Misija će bit jako teška s obzirom na cijenu domaćeg i kineskog češnjaka ali, puno sreće.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 09:54   #71
Domaći 30 kn kg, neki dan
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 10:38   #72
Kineski u Plodinama 12 kn s pdv-om.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 10:42   #73
Ja ulijećem ko s tavana,ali evo:
Imam domaći češnjak,uzgojen u Lici.Na proljeće,zapravo već u veljači ako ne bude prehladno,bih posadila češnjeve.Zemlja je malo glinasta,ali sam jesenas dodala malo stajskog gnojiva izmješanog s puno crnice.
Je li to okej?
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 18:27   #74
okej je ako je češnjak jari
dolac2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 16:28   #75
E bok društvo! Odlučio sam se na sadnju proljetnog češnjaka pa nekoliko savjeta, ako ste voljni!
Imam komad zemlje koji je gnojen i komad koji nije gnojen već nekoliko godina. Da li bi uspio češnjak na negnojenoj površini ako bacim umjetni gnoj prije sadnje? Da li ima netko možda de je već tako posadio i da je bilo sve u redu i sa koji je gno NPK bacio?
kekykeky is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 20:52   #76
Pogledaj sve postove. Češnjak možeš saditi u proljeće ali će glavice biti manje što znači da će i ukupni pronos biti manji. Bolje je saditi češnjak u jesen jer su glavice iz jesenskog uzgoja veće pa je i cjelokupni prinos veći.
Mineralnog kompleksnog gnojiva 12:12:12 ide 700 do 750 kg/ha. Vrlo dobro reagira na gnojidbu kompostom ili zrelim stajskim gnojem, pa se gnoji sa 20 do 40 t/ha.
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 21:30   #77
E hvala puno!Ma pročitao sam sve već par puta, ali novi sam u tome pa mi još dosta stvari nije jasno. A koliko dana prije sadnje treba zagnojiti sa tim kompleksnim gnojivom?
kekykeky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 18:38   #78
Nekoliko dana prije sadnje.
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 20:42   #79
Kada dajete prihranu (KAN), nakon kolko vremena i koliko po površini? Da li se sad u proljeće zemlja odmah tretira protiv korova ili kad se korov pojavi i s kojim herbicidom? Što je nabolje za tretiranje sjemena prije sadnje da bi spriječili bolesti, koliko i na koji način?
kekykeky is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 08:32   #80
Pozdrav svima!

Imam jedno pitanje i bila bih zahvalna ako bi se našla neka dobra duša da mi odgovori: naumila sam posaditi češnjak u stanu, u neke tegle. Zanima me da li je to moguće?
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:43.