Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2009., 02:16   #1
Bolest i rastava

Drage moje forumasice i forumasi, molim vas da mi odgovorite
da li ste u trenutku kad ste se KONACNO odlucili za rastavu bili potpuno zdravi (fizicki), da li ste se osjecali dovoljno jaki psihicki da prodjete kroz ovaj proces?

Ako ste bili bolesni, da li ste se bojali sto bolesni idete kroz razvod? DA li ste se bojali da ce razvod pogorsati bolest? Ili vam je rastava pomogla da ozdravite??

DA li ste cekali da ozdravite pa da se onda razvedete, ili ste se odlucili da bez obzira u kakvom ste stanju (fizickom, psihickom) da se ipak rijesite loseg braka?
White Pearl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 09:30   #2
Ako si već došla do toga da se razvodiš i sigurna si u to, svakako da bi ti dodatno naškodilo da sad od toga odustaneš zbog toga.
A ja već poimam, da inače sve ide iz glave, pa tako i mučan brak može dovesti do toga da se čovjek i razboli, pa dakle ...
Ali svatko najbolje zna sam što mu je činiti i kako osjeća.
Crodra is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 09:53   #3
mislim da to ovisi o braku - ako se radi npr. o braku u kojem ima bilo koje vrste nasilja, onda na žalost nemaš šta čekati jer si natjerana na razvod ASAP.
a ako se radi "samo" o otuđenju i sl. ali ste bar "prijatelji" ili "bolji cimeri" onda možda još možeš pričekati dok se zdravstvena situacija ne stabilizira.

e da, mislim da je bitno i imaš li ikakvu podršku od svoje obitelji, prijatelja i sl.
naravno, ovisi i koliko si jaka osoba.

ja, npr. kroz sve to prolazim tako reći od začeća (kakva mi je trudnoća bila ).
daleko od toga da je lako&jednostavno , ali bolje prije nego kasnije, zbog milijun razloga.

bolje užasan kraj, nego užas bez kraja.
super je ako uspiješ postići da kraj bude bar ciiliziran, bolno je previše i bez vrijeđanja, prijetnji itd...

držim fige, sretno!
i da što prije ozdraviš!
__________________
uzrujavati se zbog onoga što nemaš znači uludo trošiti ono što imaš.

Zadnje uređivanje štemajzl : 10.09.2009. at 10:20.
MariaDelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 10:51   #4
Quote:
White Pearl kaže: Pogledaj post
Drage moje forumasice i forumasi, molim vas da mi odgovorite
da li ste u trenutku kad ste se KONACNO odlucili za rastavu bili potpuno zdravi (fizicki), da li ste se osjecali dovoljno jaki psihicki da prodjete kroz ovaj proces?

Ako ste bili bolesni, da li ste se bojali sto bolesni idete kroz razvod? DA li ste se bojali da ce razvod pogorsati bolest? Ili vam je rastava pomogla da ozdravite??

DA li ste cekali da ozdravite pa da se onda razvedete, ili ste se odlucili da bez obzira u kakvom ste stanju (fizickom, psihickom) da se ipak rijesite loseg braka?
Eto ja sam bila loše i psihički i fizički. Taman se liječila od raka. I odzdravila sam i psihički i fizički. sve sam podnijela tijekom rastave. istina da su mi u jednom trenu markeri bili loši - tada sam otišla na bolovanje i posvetila se sebi.
Sada je sve ok. I sretna sam što sam to izgurala do kraja.
Sretno.
__________________
Toliko smo postali jedno da kada jedna od nas plaće, druga osjeća okus soli....
Samojedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2009., 15:07   #5
bila sam bolesna kada sam odlazila od svoga partnera, u to vrijeme bolest je bila u akutnoj fazi, a zavrsila sam na operacijskom stolu nepuna tri mjeseca nakon odlaska.
mislim cak da mi je ta bolest razbistrila situaciju i dala mi snage da se postavim na noge, promijenim svoj zivot i krenem. ovisi kakvu bolest imas, o cemu je rijec? i hoces li moci sama, odnosno imas li nekoga da bude uz tebe i da ti pomogne, barem kada su djeca u pitanju, za to vrijeme dok traje tvoje lijecenje?
__________________
štedim pa šta košta da košta
sidora is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 17:20   #6
još se nisam stigla oporaviti od 3 teške operacije i čekala sam 4., rastajala se, preselila u drugi grad, počela raditi novi posao, borila se za srbništvo, gledala kako mi vlastiti roditelji okreću leđa...a kako sam bila psihički? neznam..jadno, razočarano,povrijeđeno. ali danas, nekoliko godina nakon toga osjećam se jačom nego ikad i ni u jednom trenutku nisam posumnjala u svoju odluku ili požalila na poteze koje sam napravila.
ako si odlučila, nemoj odustati!
Glupsacha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 02:17   #7
Quote:
White Pearl kaže: Pogledaj post
DA li ste cekali da ozdravite pa da se onda razvedete, ili ste se odlucili da bez obzira u kakvom ste stanju (fizickom, psihickom) da se ipak rijesite loseg braka?
Mislim da ti loš brak može samo pogoršati stanje. A psohička koma ti u svakom slučaju slijedi
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 05:08   #8
HVala vam svima puno na odgovorima. DIvim se svima vama koje ste uopce prosle kroz cijeli proces, posebno vama koje ste imali operacije i bili bolesni.

U biti ja i mislim da me je los brak i dotukao, jednostavno kroz godine spao mi je imuni sistem i postao podlozan bolestima. Iskreno mislim da ne bih ni bila bolesna da nisam u ovakvom braku i da imam jedan normalan odnos. No sad, sto je, tu je.

Uvijek sam mislila da za rastavu covjek mora biti u punoj snazi, ja sam sad tu sigurno slabija od njega (fizicki, a samim tim kad se ne osjecate dobro, i psihicki) koji je jak kao ... da ne kazem koja zivotinja . Tu je jos i malo dijete. Nedavno sam imala operaciju i odonda vise nisam ista. Ipak, kad vidim da su i neke od vas prosle kroz operacije, bolesti, pa su prezivjele, to mi daje veliku nadu. Dakle, moguce je. Tesko je, ali je moguce zar ne.

Ne znam hocu li ikad biti potpuno zdrava. Hoce li me potpuno dotuci taj proces, a moram biti snazna za svoje maleno? Kako prolaziti kroz sudski proces, i svu tu silnu sekiraciju koja ce sigurno uslijediti. Kao sto ste dobro rekli, ne gine mi psihicka bol (najmanje).Sto i kako dalje. Zelim ozdraviti, biti jaka jer jedino tako mislim da mogu izdrzati proci kroz razvod. Ali ne znam da li cu ozdraviti i kad. Koliko cekati i da li cekati uopce???
Hvala vam svima na podrsci i dijeljenju svojih iskustava sa mnom. Zaista to cijenim!
White Pearl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 06:53   #9
Quote:
sidora kaže: Pogledaj post
bila sam bolesna kada sam odlazila od svoga partnera, u to vrijeme bolest je bila u akutnoj fazi, a zavrsila sam na operacijskom stolu nepuna tri mjeseca nakon odlaska.
mislim cak da mi je ta bolest razbistrila situaciju i dala mi snage da se postavim na noge, promijenim svoj zivot i krenem. ovisi kakvu bolest imas, o cemu je rijec? i hoces li moci sama, odnosno imas li nekoga da bude uz tebe i da ti pomogne, barem kada su djeca u pitanju, za to vrijeme dok traje tvoje lijecenje?
Imam samo mamu, ali i ona je na dvije strane jer se brine za bolesnog oca. Ona mi je u biti i najveca podrska i znam da bi ucinila sve da mi pomogne. Imam prijatelje ali ne mogu i ne zelim traziti pomoc od njih, svi su u nekoj trci, i rade, nema se vremena ni za sto. Znam da covjek kroz rastavu mora proci sam, ali ipak bez pomoci se ne moze.
White Pearl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 06:54   #10
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Mislim da ti loš brak može samo pogoršati stanje. A psohička koma ti u svakom slučaju slijedi
U biti da sam zdrava, ne bih se uopce dvoumila oko ovoga.. OVako, tesko je, zelim izlaz, i znam da za ovako nesto treba imati dvostruku kolicinu snage nego inace. Zato su tu nedoumice, i vasi savjeti su dobrodosli.
White Pearl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:21.