Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2011., 23:05   #1
Bojim se samoće

Povratka nema. Predala sam papire za rastavu braka, osjećam se jadno i ponizeno .... toliko jadno da jadnije ne mogu. Nemam volje ni za čim. Niti mi se jede niti spava... bez dva normabela nemam potrebu čekati večer jer znam da sna neće biti. I zasto mi sve slike prolaze kroz glavu...i to ne ruzne već one lijepe koje smo proveli zajedno. I najgore sto mi cijelo vrijeme danju i noću provlači strah od samoće , jer on je bio izrazito komunikativna i drustvena osoba i stalno je kod nas bilo drustva. Bojim se za sebe da to neću moći podnesti. DAjte mi kakav savjet, bilo sto jer nemam volje ni zivaca tumarati bespućima foruma kako bi našla utjehu
nesretnazena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 23:29   #2
Quote:
nesretnazena kaže: Pogledaj post
nemam volje ni zivaca tumarati bespućima foruma kako bi našla utjehu
Upravo to moraš...kad si već odlučila riješenje ovdje nać!
Povuci papire za razvod i žvači problematiku još malo..bilo na forumu ili u stvarnom životu, svejedno..!
Podnijeti papire ta razvod, u tvom slučaju, ja shvaćam samo kao neki inat kojem ni sama nisi dorasla niti znaš što u stvari sa istim postižeš!
Neznam što bih ti drugo rekao..!..osim ako detaljnije ne obrazložiš svoj problem!
orion1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 14:21   #3
Quote:
orion1 kaže: Pogledaj post
Upravo to moraš...kad si već odlučila riješenje ovdje nać!
Povuci papire za razvod i žvači problematiku još malo..bilo na forumu ili u stvarnom životu, svejedno..!
Podnijeti papire ta razvod, u tvom slučaju, ja shvaćam samo kao neki inat kojem ni sama nisi dorasla niti znaš što u stvari sa istim postižeš!
Neznam što bih ti drugo rekao..!..osim ako detaljnije ne obrazložiš svoj problem!
Zašto bi trebala povući papire za razvod?

Kako bi se ti osjećao kad bi tvoja zena priznala preljub i to sa tvojim prijateljom? Da je to prvo nevjerstvo mozda bi drugačije razmišljala, ali dosta godina sam provela u njegovoj lazi, godine manipulacije nad menom ne, ne mogu vise.
Nitko od prijatelja ne zna koliko on mene psihički ucijenjuje, koliko sam noći provela pitajući se dali ja zasluzujem to? Ako da... onda mi je to kazna.
Ovo sam samo tek tako napisla da znas kako nisam bas tako ne dorasla situaciji...ali brine me ta samoća... Dali je to zato sto sam ovisna o njemu ili šta???
nesretnazena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 15:33   #4
Quote:
nesretnazena kaže: Pogledaj post
Zašto bi trebala povući papire za razvod?

Kako bi se ti osjećao kad bi tvoja zena priznala preljub i to sa tvojim prijateljom? Da je to prvo nevjerstvo mozda bi drugačije razmišljala, ali dosta godina sam provela u njegovoj lazi, godine manipulacije nad menom ne, ne mogu vise.
Nitko od prijatelja ne zna koliko on mene psihički ucijenjuje, koliko sam noći provela pitajući se dali ja zasluzujem to? Ako da... onda mi je to kazna.
Ovo sam samo tek tako napisla da znas kako nisam bas tako ne dorasla situaciji...ali brine me ta samoća... Dali je to zato sto sam ovisna o njemu ili šta???
Ovo je sad već nešto drugo! Meni se učinilo po prvom tvom postu da si papire predala iz nekakve objesti ili inata!
Naravno da si dobro napravila i trebala si to i prije!
E sad, samoća..! Ne moraš se toliko plašit toga! Bit češ onoliko više usamljena koliko manje budeš cjenila samu sebe!
Probudi u sebi svoj ponos i nedaj mu da spava! Drži se obitelji i prijatelja koji te cjene i cjeni i ti njih! Neće se ništa desiti ako koju godinu ili dvije ne budeš imala nikoga! Kasnije ćeš puno bistrije razmišljati pa budeš opet osvanila u nekoj vezi puno kvalitetnijoj! A možda i budeš izbjegavala iste..možda s vremenom shvatiš da ti je samovanje ljepša opcija!
I zašto bi ti morala o njemu biti ovisna kad ima toliko muškaraca oko tebe!!?? Možda financijski ali to je onda neka druga priča koja nema veze sa usamljenošću..!
orion1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 19:38   #5
Vrijeme, vrijeme i opet vrijeme

Koliko god ti se to u ovom trenutku činilo beskorisnim savjetom, vidjet ćeš da će svakim danom biti sve lakše. Naime, svakim novim danom bit ćeš sve bliža nekoj novoj sreći
__________________
Kakvi zeleni, kaj je tebi, njih zanima fotelja i lova, a ne zelenilo, nemoj biti naivna
*Ava* is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 20:53   #6
Fokus samo na pozitivno, iako s čini teško treba pokušati i ustrajati!
lukasjaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 21:14   #7
ma daj zeno! kakva jadna i ponizena,to si bila kad si saznala za preljub,sad si nista drugo nego hrabra jer ti je stalo do same sebe.
Sad si u fazi oporavka,znas kako se kaze sto te ne ubije ojaca te. Odlucila si misliti na sebe i zatrazit rastavu,kako bi ti tek bilo da si ostala sa njim usporkost tome sto te vara,razmisljaj vise o tome i opet ces doci do zakljucka da je tako najbolje,normalno je da nemozes preko noci izbrisati sve lijepo sto si prosla sa njim,ipak su godine iza vas.
On je jedan obican gad i ne zasluzuje te,takav ti u zivotu netreba,drzi se bit ce bolje.
space_xd is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 23:01   #8
Quote:
nesretnazena kaže: Pogledaj post
Povratka nema. Predala sam papire za rastavu braka, osjećam se jadno i ponizeno .... toliko jadno da jadnije ne mogu. Nemam volje ni za čim. Niti mi se jede niti spava... bez dva normabela nemam potrebu čekati večer jer znam da sna neće biti. I zasto mi sve slike prolaze kroz glavu...i to ne ruzne već one lijepe koje smo proveli zajedno. I najgore sto mi cijelo vrijeme danju i noću provlači strah od samoće , jer on je bio izrazito komunikativna i drustvena osoba i stalno je kod nas bilo drustva. Bojim se za sebe da to neću moći podnesti. DAjte mi kakav savjet, bilo sto jer nemam volje ni zivaca tumarati bespućima foruma kako bi našla mutjehu
Točno znam o čemu pričaš jer sam i sama to prošla. Prije nešto više od 6 mjeseci mi je muž odselio, papire smo predali, a proces rastave je pred samim krajem. Isto sam se osjećala, samo što sam osim na normabelima završila još i na tabletama protiv depresije koje čak još uvijek pijem jer mi je tako preporučio liječnik.
Moj ti je savjet da odmah kreneš među ljude, počni obnavljati neka stara prijateljstva, a ova koja su do sad bila kvalitetna probaj održati. Najvažnije je da se ne izoliraš i ne predaješ negativnim mislima, da ne živiš u prošlosti. Što češće možeš, odi s nekim na kavu ili u šetnju, upiši neki sport ili jezik, posudi ili kupi neku knjigu iz popularne psihologije koja se bavi problemima koji te muče. To sve što ti pišem sam ja napravila i dobra vijest je sljedeća - izvukla sam se. Ne samo to, nego sam uspjela nedavno ući u jednu vrlo lijepu vezu s jednom divnom osobom.
A kad mi je bivši otišao bila sam tako niskog samopoštovanja da sam sebe doživljavala kao odbačenu krpu koju nikad nitko neće htjeti ni pogledati! Vjeruj u sebe, bit ćeš opet sretna, ali moraš raditi na sebi, moraš se potruditi da se izvučeš iz ove depre u koju si pala. Ako vidiš da ti trebaju tablete, ne bježi od toga.
I još za kraj nešto što sam našla u nekim dobrim knjigama iz psihologije: što možemo učiniti kad imamo neki problem, kad smo u problematičnoj situaciji? Imamo uvijek 3 mogućnosti i trebamo procijeniti koju možemo izabrati u danom trenutku, a to su ove:
1. prihvatiti situaciju
2. promijeniti situaciju
3. izaći iz nje!
Uvijek imaš izbora, zapamti to. Patnja je izbor isto tako kao što je sreća izbor... Nadam se da sam ti bar malo pomogla. Ne poznam te, ali suosjećam s tobom, imaš moju podršku i navijam za tebe! Bit će sve ok, vidjet ćeš! Pozdrav
greenday is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 03:30   #9
[QUOTE=nesretnazena;


Kako bi se ti osjećao kad bi tvoja zena priznala preljub i to sa tvojim prijateljom? Da je to prvo nevjerstvo mozda bi drugačije razmišljala, ali dosta godina sam provela u njegovoj lazi, godine manipulacije nad menom ne, ne mogu vise.

Eto vidis kako i sama kazes, "ne, ne mogu vise..." Dotakla si dno i odavde mozes ici samo na gore. Sretno i nedaj se.
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 07:14   #10
Samoca zna biti bolna Ali samo sa njom ces imati vremena da dobro upoznas i jako zavolis sebe.

To se treba cjenit vise nego biti nesretan sa nekim, bilo Kim...
__________________
we are a "fortunate" nation of instant gratification!
emotivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 08:01   #11
Quote:
nesretnazena kaže: Pogledaj post
Povratka nema. Predala sam papire za rastavu braka, osjećam se jadno i ponizeno .... toliko jadno da jadnije ne mogu. Nemam volje ni za čim. Niti mi se jede niti spava... bez dva normabela nemam potrebu čekati večer jer znam da sna neće biti. I zasto mi sve slike prolaze kroz glavu...i to ne ruzne već one lijepe koje smo proveli zajedno. I najgore sto mi cijelo vrijeme danju i noću provlači strah od samoće , jer on je bio izrazito komunikativna i drustvena osoba i stalno je kod nas bilo drustva. Bojim se za sebe da to neću moći podnesti. DAjte mi kakav savjet, bilo sto jer nemam volje ni zivaca tumarati bespućima foruma kako bi našla utjehu


Ponosna sam na tebe, to je zena sa kahoness usi: . Kad se uplasis biti sama , pisi sve na papir , napravi si caj , nalakiraj nokte .... Moli se puno , meditiraj... dodi tu ... pogledaj film

I onda se opet moli. Nezaboravi biti solo moze biti najbolja terapija , ciscenje... Nisi rodena da samo budes u paru, gdje to pise? Daj si puno ljubavi i simpatije... Nezivi svoj zivot poput kukavice , nikada !!! Jebi strah.... :2up:
Vendetta13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:39.