Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2012., 13:09   #121
Quote:
zodax kaže: Pogledaj post
Ovo mi se fakat ni malo ne sviđa, mislim da si tu i pretolerantna, ta vožnja bez sjedalice. A ovo , ne znaš čime? A šta te briga? Nije tvoj problem, nego njegov, ne?
A što da učinim? Zovem policiju?
To je nešto što me jako smeta, ali svjesna sam da mu ne mogu ništa, osim poduzeti drastične korake.
Nadam se da ću to uspjeti nekako riješiti u sklopu ovoga zahtjeva koji sam podnjela.

A što se tiče tvog prijedloga, možda to i nije tako loše. Samo mi nije jasno kako to organizirati jer on u ponedjeljak ujutro radi i ne vjerujem da će dobiti slobodno.
__________________
always optimistic
djurdja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 13:10   #122
Svjesna sam da ja trenutačno ne mogu ništa, ali negdje sam morala opisati svu ovu situaciju jer me sve to skupa izjeda. Morala sam to izbaciti iz sebe, hvala na konstruktivnim prijedlozima zodax
__________________
always optimistic
djurdja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 13:12   #123
Quote:
djurdja kaže: Pogledaj post
A što da učinim? Zovem policiju?
To je nešto što me jako smeta, ali svjesna sam da mu ne mogu ništa, osim poduzeti drastične korake.
Skoro da sam ti to htio predložiti al mi se čini preradikalno.

Quote:
djurdja kaže: Pogledaj post
A što se tiče tvog prijedloga, možda to i nije tako loše. Samo mi nije jasno kako to organizirati jer on u ponedjeljak ujutro radi i ne vjerujem da će dobiti slobodno.
A čuj djeca se dovode i u 6 i 7, kako god. Mislim, da ćeš dogovorom puno lakše zaobići defanzivan stav koji pokazuje ( ja imam papir ). Pa onda, ako ne može on, možeš ti, ne? Stvar je da tako napravite da su svi happy sa sitacijom, ako se može.
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 13:24   #124
Quote:
zodax kaže: Pogledaj post
Pa onda, ako ne može on, možeš ti, ne? Stvar je da tako napravite da su svi happy sa sitacijom, ako se može.
Ali koliko puta mu još moram izlaziti u susret, a on meni ne može.
Ja svoje dijete nisam vidila ni za Uskrs ni za majčin dan, (Jer sve to uvijek pada na nedjelju) ali sam mu dozvolila da preko tjedna dođe po maloga da s njime može provest svoj rođendan. 3 člana obitelji su mi imali rođendan preko vikenda, ali nikome ništa... To me ustvari uzrujava.
__________________
always optimistic
djurdja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 13:26   #125
Mjesecima je trubio da ide na brod i onda kada je dobio rješenje zaposlio se sezonski u mjestu gdje živi. Vrijeme viđanja prilagodimo autobusnim linijama i onda uvijek dođe s nekim s autom. Osječam se izigrano.
__________________
always optimistic
djurdja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 13:51   #126
Quote:
djurdja kaže: Pogledaj post
Ali koliko puta mu još moram izlaziti u susret, a on meni ne može.
Ja svoje dijete nisam vidila ni za Uskrs ni za majčin dan, (Jer sve to uvijek pada na nedjelju) ali sam mu dozvolila da preko tjedna dođe po maloga da s njime može provest svoj rođendan. 3 člana obitelji su mi imali rođendan preko vikenda, ali nikome ništa... To me ustvari uzrujava.
Uh ti vraga, a šta se ništa ne može dogovoriti? A čuj ja sam pristalica dogovora pa ako treba i pregristi govno , kako se kaže. Ali kad me netko tako zafrkava onda vratim.
Pa onda lijepo, ako hoćeš dogovor, dobro, dogovorimo se za zbog djeteta. Nećeš? E onda evo drugog papira.
Samo neka si izbacila, bolje tu nego nekako drugačije, ne?
Pozdrav i sretno.
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 11:35   #127
Otac kategorički odbija vratiti dijete u ponedjeljak, već inzistira da to bude kao i obično u ponedjeljak popodne. Niti ga želi on dovest u vrtić. Pretpostavljam da radi to jutro pa će ga vratiti kada završi s poslom.
Drži se rješenja kao pijan plota i nema pregovora. Čak ne možemo ni na jedan dječji rođendan jer se oni obično slave vikendom.
__________________
always optimistic
djurdja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2012., 09:35   #128
Evo, pročitao sam cijelu temu jer imam sličnih problema oko viđanja sina...Pisao sam već više puta o svojoj situaciji, ali evo ukratko...Rastao sam se prije 3 godine, mali će sad 6 i nagodinu kreće u školu! Od rastave je više vremena provodio kod mene, mama je studirala izvanredno, radila itd...Sve je bilo OK, puno, puno vremena smo provodili zajedno, ali sad je bivša dobila posao u ZG i odselila se, a ja sam nekih 100 km od ZG-a! Znao sam već duže da će se to dogoditi, probao sudski da dijete bude samnom, ali nisam uspio! Ona je normalna majka, ni na sudu je nisam pljuvao, govorio protiv nje ili slično, samo sam iskreno rekao da smatram da smo oboje adekvatni za odgoj djeteta, ali da je dijete više vremena provelo kod mene, da je vezano više kod mene i jednostavno više voli biti kod tate, a toga je svjesna i bivša, to mi je i priznala u neformalnom razgovoru, ali ona kaže da je to zato što je kod mene bio više, što mu ja kao sve dopuštam i tako...Ipak, teško se majci koja ima posao, krov nad glavom, suprotstaviti i znao sam da su mi šanse male! Inače, alimentaciju sam uvijek plaćao 1. u mjesecu (iako je kod mene provodio 15-20 dana mjesečno), tu nije bilo nikakvih problema!
E, tako je sve funkcioniralo, bilo nam je lijepo, ali danas mu je zadnji dan u vrtiću starom i sutra idemo kod psihologa u ZG u vrtić i od ponedjeljka će ići u taj vrtić...Bivša ima tamo dečka, posao i iako sam ju molio da mali ostane još tu i završi vrtić sa djecom s kojom ide 5 godina, nije pristala! Kao, neka se tamo privikne na novi grad, život, upozna djecu s kojom će u školu i tako...
Užasno mi je teško, on je isto jako tužan, ja nisam spavao zadnje 3 noći i imam osjećaj kao da odlazi iz mog života, iako znam da je to samo 100km, da ćemo se viđati često i tako! Inače, na kraju smo postigli sporazum na sudu da je kod mene svaki vikend od petka popodne do nedjelje navečer, 40 dana preko ljeta i 15 preko zimskih praznika! Znam da je to puno (u odnosu na većinu očeva, ali teško je svejedno)..
Financijski će mi isto jao puno novaca otići na put jer me cestarina i benzin koštaju 250 kn svaki petak kad idem po njega i opet 250kn svaku nedjelju kad ga vraćam! To je 2 tisuće kuna mjesečno, plus naravno alimentacija i ostali troškovi kad je dijete kod mene! Imam prihode da to mogu i nije mi žao, ali čini mi se malo nepravedno prema očevima, no to je druga tema! (npr. ne vidim razloga zašto bivša ne bi nekada došla po njega, već je to samo moja obaveza).
E, ali već vidim da će nastati problemi i da je ova odluka suda i moje viđanje teško ostvarivo, pogotovo kad krene u školu! Biti će izleta, rođendana itd...Ili npr, mali će ići na nogomet jer to obožava, a svaki vikend treba biti kod mene, a tekme su subotom ili nedjeljem itd...Nije to još ništa, tek kreće od idućeg tjedna, ali zanima me jel netko prošao nešto slično, kako je uspio sve to uskladiti, kako funkcionira! Imam posao gdje ne radim vikendom, ali tko zna jel će tako biti zauvijek, šta onda? Ja stvarno želim provoditi što je više vremena moguće sa svojim djetetom i želim da osjeti da ga tata i dalje jednako voli, biti super otac, ali toliko toga me brine! Rastava je užasna kad ima djece, ali sve je sto puta gore kad više ne živite u istom mjestu, koma...
Toliko toga sam napisao da na kraju više ni ne znam što sam htio...Valjda samo podijeliti s nekim svoju tugu i strahove...
grgaldinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 21:00   #129
Ne trebaš biti tužan glavno da ti je djete zdravo a vidim da je voljeno od obadva roditelja,sad ti je teško zbog tih promjena ali vremenom ćeš se naviknuti i vjerujem sve će se uskladiti.Po meni najbolje je da sa bivšom ostaneš u što boljim odnosima i ako je razumna žena shvatiće da tebi nije lako.Što se tiče putovanja imaš li koga u ZG da možeš prespavati ili naći neki smještaj preko vikenda i sa sinom biti preko dana a nekad ga povesti sa sobom.Najglavnije je da tvoj sin zna da ima tatu koji ga voli a ovo drugo sve će se srediti.Možda misliš da je to malo vremena koje će te skupa provesti ali pomisli na očeve koji su npr.pomorci, vozači,koji rade u drugim državama da bi prehranili obitelj itd...Eto pokušala sam te bar malo utješit
eelli is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:40.