Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2010., 11:20   #41
Moj bebonja ima 2,5 mj...noćas je jeo svaka 2 h,gladan stalno,dere se po danu,uopće ne znam kako da ga smirim,već dva dana ...jel to skok?
adrenalin34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 20:46   #42
moj mali danas napunio 6 tj.i umjesto da počinje jesti više on prepolovio obroke,spava noć i puno više danju nego inače (nije spavao skoro uopće),općenito je mirnija beba posljednjih dana.jel on ima obrnute simptome od skoka il nam on tek predhodi?
marinella is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 21:03   #43
Quote:
marinella kaže: Pogledaj post
moj mali danas napunio 6 tj.i umjesto da počinje jesti više on prepolovio obroke,spava noć i puno više danju nego inače (nije spavao skoro uopće),općenito je mirnija beba posljednjih dana.jel on ima obrnute simptome od skoka il nam on tek predhodi?
nemoj se veseliti unapred...
tako je i moja imala super raspored,
i onda došao skok i ošlo sve u 3 p.m...
Lena0609 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 11:08   #44
moja beba inace od rodjenja dosta kratko sisa, mislim da nam je najduzi podoj trajao 15 min i to ono u samom pocetku, a stvarno je velika beba ...i nemam pojma uopce jesmo li mi imali te skokove sad ce brzo 4mj
bubasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 11:24   #45
ja tukača tek skužila da je skok iza nas samo smo u 7 tj. al zar nakon skoka beba ne jede više a ne manje?
marinella is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 21:48   #46
Tijekom skoka jede više/češće da si navuče više mlijeka. Nakon skoka se obroci prorijede (u odnosu na to visenje na siki tijekom skoka), tj. vrate se na neki prosjek od prije. Kako beba raste i jača, s vremenom se podoji obično skrate u trajanju jer beba bude u stanju pocicati više mlijeka u kraćem vremenu, tj. brže se zasititi. Neke skokove možda toliko i ne osjetiš, čak ni ne primjetiš možda, a neki te skokovi totalno iscrpe. Neki dođu točno na dan, a neki mogu uraniti ili malo zakasniti, sve je to normalno!
__________________
Don't mistake lack of talent for genious.
Neroslava is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 21:56   #47
Quote:
marinella kaže: Pogledaj post
ja tukača tek skužila da je skok iza nas samo smo u 7 tj. al zar nakon skoka beba ne jede više a ne manje?
nisam sigurna da li postoje skokovi ako su bebe hranjene na bočicu
koliko sam skužila- vi ste na bočici, a meni se čini da su skokovi povezani sa dojenjem
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 22:06   #48
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
nisam sigurna da li postoje skokovi ako su bebe hranjene na bočicu
koliko sam skužila- vi ste na bočici, a meni se čini da su skokovi povezani sa dojenjem
postoje,spominju se skokovi i kod beba na bočicu
marinella is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 00:19   #49
Mi ćemo imati 6 tjedana u nedjelju pa uskoro očekujem skok u razvoju, ja s samo bojim da ne bude gladan jer mi se sa tri tjedna dogodilo da isprazni obje sise i hoće još, ja ga mjenjala s jedne strane na drugu a ono ne ide ništa....sad se bojim da mi se ne dogodi isto jer je veći i hoće više jesti....već mi se par puta dogodilo ako je prespavao obrok da pojede iz obje sise i hoće još...u tim trenucima sam znala zašto majke pređu na bebiml...nadam se da neće biti strašno i da nećemo posustati!
svijet27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 01:59   #50
Jbga, bit će gladan, to i je funkcija skoka i prirodan tijek stvari. Beba treba više nego taj čas ima, traži, sisa, sisa, sisa, i poveća proizvodnju. Samo, kak sam napisala gore (nisam znala da ta cura ne doji) - neki skokovi su teži za izdržat, a neke skoro i neprimjetiš. Ako vam je ovaj bio grdi, ne mora bit da bude i sljedeći. Budeš odmarala - dojila izležavajući se s bebom, dovoljno jela, pila, znaš već kak to ide
__________________
Don't mistake lack of talent for genious.
Neroslava is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 09:12   #51
Quote:
svijet27 kaže: Pogledaj post
Mi ćemo imati 6 tjedana u nedjelju pa uskoro očekujem skok u razvoju, ja s samo bojim da ne bude gladan jer mi se sa tri tjedna dogodilo da isprazni obje sise i hoće još, ja ga mjenjala s jedne strane na drugu a ono ne ide ništa....sad se bojim da mi se ne dogodi isto jer je veći i hoće više jesti....već mi se par puta dogodilo ako je prespavao obrok da pojede iz obje sise i hoće još...u tim trenucima sam znala zašto majke pređu na bebiml...nadam se da neće biti strašno i da nećemo posustati!
Mi smo upravo prošli kroz skok koji se javlja oko 3. mjeseca. Bio je vidno gladan. Sisao svakih sat vremena, obje cice i cendrao jer mu nije bilo dosta. Trajalo je skoro 2 dana. I stalo! Dovukao si je mlijeko. Opet sve po starom!
Samo hrabro i ponavljaj si da će proći
__________________
#timBabyLasagna
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 09:41   #52
Quote:
marinella kaže: Pogledaj post
postoje,spominju se skokovi i kod beba na bočicu
e, viš- nisam to znala...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 21:11   #53
NIko je imao više skokova u 6 mj (2 po rasporedu i 3 van svakog rasporeda ).
Svaki put identično..nacicavanje 2 dana i noći i dalje sve po starom samo su cice dan-dva malo punije (što inače nisu)
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 22:40   #54
da li ovi skokovi pocinju sa punih npr. 6 tjedana ili onda kada napunimo 5 i udjemo u 6ti tjedan?
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 09:19   #55
Termini skokova su okvirni.
Većina djece ih ima točno u te dane (+/- koji dan), a neki (kao moj mlađi) ih imaju potpuno van tih okvira.
Stariji je imao samo 1, onaj sa 6 dana. Mlađi ih je imao 6 u prva 2 mj...svakih 10-12 dana 1-2 dana nacicavanja i onda opet sve po starom a dojke buknu kad stane nacicavanje.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 10:19   #56
Imali smo anđela od djeteta od negdje 6. tjedna do napunjenih 5 mjeseci. Sad ima 5 mjeseci i 10 dana i ajme meni... koja promjena.
Prvo socijalno ponašanje, nikada prije nije plakao kod pedijatrice, zadnji put suza suzu goni, drugo reakcija na ljude, promatranje okoline i ono najgore promjene u spavanju
Prvih 5 mjeseci malac se budio 1-2 puta i mogla sam ga prebacivati iz krevetića u krevet, samo bi pocicao i nastavio spavati, a sad? svako malo buđenje ne znam jel to faza i hoće li proći? Ili je to - to?
Vumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 12:47   #57
ma da, pretpostavila sam da je to sve individualno
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 13:03   #58
Vumi to je sleep regression. I to prođe
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2012., 18:24   #59
jel ima tko kakav dobar linkic na nekakav popis/tablicu skokova?
s prvim malim sam imala iz neke knjige,pa sam izgubila..a po netu sve sto nalazim je sturo..a to me spasilo,jer je on gotovo skolski odradivao skokove..
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 17:08   #60
nemam link sad, ali iz glave..
6 dana
3 tjedna
6 tjedana
3 mjeseca
6 mjeseci

ali skokovi mogu doći bilo kad..
moj mlađi je imao 6 skokova u prva 2 mj, poslje nijedan (bar nisam skužila)
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:08.